Informacja o zamówieniach przedpremierowych złożonych u CDP Sp. z o.o.

+

Vattier

CD PROJEKT RED


Wszystkie zamówienia przedpremierowe gry Cyberpunk 2077 złożone bezpośrednio u dystrybutora CDP Sp. z o.o. zostaną zrealizowane.

Więcej szczegółów wkrótce.
 
Że tak się nieśmiało spytam - był jakiś cynk o anulowaniu (jeśli tak to kiedy, bo wyraźnie mi umknęło)?
 
nie chyba a na pewno, czyli teraz wyjaśniło się dlaczego nakład gry był niby wyprzedany na stronce http://cyberpunk.sklep.pl/ podmiot obsługujący zamówienia zbankrutował i teoretycznie mogą się wypiąć na klientów bo przecież w pierwszej kolejności do kasy będzie ZUS i inne poważne instytucje
 
Czyli trzeba będzie zamówić z innych sklepów rozumiem. Pewnie z Empiku czy MediaMarkt zamówię w takim razie pod koniec sierpnia. Może nawet jeszcze na steelbook się załapię.
 

Lexor

Forum veteran
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że bezpośrednim wynikiem zwolnień było przełożenie daty premiery Cyberpunka 2077. Podobno sam wydawca nie wiedział o tych planach wcześniej (a ten ruch mógł być już przygotowany w zeszłym roku) i przygotował już ogromną machinę marketingową, łącznie z pudełkami, plakatami i gadżetami - część z nich zawierać miała nieaktualną już datę premiery, informacje i screeny, które za pół roku będą najpewniej zmieniane.

źródło
 
To teraz zaczynam się zastanawiać czy EK się rozeszło czy wcześniej niż edycję standardową wycofali po prostu przez obecną sytuację.
 
Kiedyś to było, przed kryzysem tam w 2008-2009 roku CDP to miał Eldolaro, szkoda, że wydawanie gier w pudełkach już się nie opłaca, tylko jak upadną to kto wyda u nas nową grę Piranha Bytes nowy Elex lub Gothic bez dubbingu to będzie koszmar.
 
Czyli rozumiem, że już nie będzie w ogóle edycji pudełkowej do zakupu (nawet z Empiku) tylko cyfrowa? 😟
 
Ciekawe jak dalej potoczą się losy CDP... Oczywiście życzę im jak najlepiej i mam nadzieję, że wyjdą na prostą.
Jeśli przesunięcie premiery cp2077 miałoby tak wielki wpływ na funkcjonowanie CDP, to znaczy że problemy tej firmy były znacznie większe, a gra redów by im tylko trochę pomogła. Nie wiadomo na jak długo.
 
Jeśli nie znajdzie się inny polski dystrybutor to bardzo możliwe, ale sądzę że się znajdzie ;)
Pytam bo niby da się kupić w takim przykładowym Empiku jeszcze xd ale skoro dystrybutor zbankrutuje to logika podpowiada iż wszędzie powinno być anulowane. Pewnie zaktualizuja niedługo i również zostanie wycofana gra że sprzedaży. Ja i tak kupię jakoś w sierpniu...najwyżej cyfrową wersję po prostu.
 
Pytam bo niby da się kupić w takim przykładowym Empiku jeszcze xd ale skoro dystrybutor zbankrutuje to logika podpowiada iż wszędzie powinno być anulowane. Pewnie zaktualizuja niedługo i również zostanie wycofana gra że sprzedaży. Ja i tak kupię jakoś w sierpniu...najwyżej cyfrową wersję po prostu.
Jeśli jeden dystrybutor bankrutuje to się nie zamyka interesu, tylko szuka kolejnych dystrybutorów.
 
Jeśli jeden dystrybutor bankrutuje to się nie zamyka interesu, tylko szuka kolejnych dystrybutorów.
No tak zakladam wlasnie xd chociaż nie ukrywam, że mroczne myśli mnie naszły 🤣
Edit:
Czyli tylko CDP zniknęło...bałem się, że w ogóle każdą możliwość również zniknie xd
Post automatically merged:

20200124_120550.jpg
 
Last edited:
Przykra sprawa. Wychodzi na to, że na polskim rynku nie za bardzo da się zarobić na sprzedaży(dystrybucji) gier. CDP.pl to taki trochę spadkobierca Redów, którego się pozbyli z grupy. Widać dobrze zrobili.
 
Pytanie jak teraz będzie wyglądała premiera w Polsce?

Mowa oczywiście o ewentualnej imprezie premierowej, jak to miało miejsce w przypadku serii Wiedźmin (a przynajmniej jej drugiej i trzeciej odsłony). Chyba o okazyjnej fecie możemy zapomnieć...
Trochę szkoda.
 
Pytanie jak teraz będzie wyglądała premiera w Polsce?

Mowa oczywiście o ewentualnej imprezie premierowej, jak to miało miejsce w przypadku serii Wiedźmin (a przynajmniej jej drugiej i trzeciej odsłony). Chyba o okazyjnej fecie możemy zapomnieć...
Trochę szkoda.

Nie widzę związku. CDP nie będzie wydawcą to będzie ktoś inny i tyle. Imprezę jak zwykle zrobią w Empiku. Przynajmniej tak zakładam.
 
Nie widzę związku.

No ale pomyśl - CDP upadło głównie przez nagłe (niespodziewane dla nich) przełożenie premiery gry.

I teraz pytanie, czy kolejny wydawca, który zajmie się dystrybucją w naszym pięknym kraju będzie ryzykował podobną wtopę (planując wielką imprezę - nie wiem jak gdzie indziej, ale w stolicy W2 miał premierę przed Złotymi Tarasami [bodajże na scenie z Figurskim czy kimś jego pokroju], a W3 w Blue City [tylko chyba W2 na Xbox zadebiutował w Empiku Junior]; tak czy inaczej nie były to skromne wydarzenia na jeden sklep, czy też jego fragment)?

To może wróżyć dość skromną imprezę premierową.
 
No ale pomyśl - CDP upadło głównie przez nagłe (niespodziewane dla nich) przełożenie premiery gry.

I teraz pytanie, czy kolejny wydawca, który zajmie się dystrybucją w naszym pięknym kraju będzie ryzykował podobną wtopę (planując wielką imprezę - nie wiem jak gdzie indziej, ale w stolicy W2 miał premierę przed Złotymi Tarasami [bodajże na scenie z Figurskim czy kimś jego pokroju], a W3 w Blue City [tylko chyba W2 na Xbox zadebiutował w Empiku Junior]; tak czy inaczej nie były to skromne wydarzenia na jeden sklep, czy też jego fragment)?

To może wróżyć dość skromną imprezę premierową.
CDP mówiło ,że premiera CP nie ma większego związku z ich sytuacją.
 
W Krakowie na przykład wszystkie Wiedźminy imprezę premierową miały w Empiku. Ale czy CDP upadło dlatego że przesunięto premierę Cyberpunka? Serio? Ja myślałem że ta firma po prostu już d dawna słaniała się na nogach.
 
Top Bottom