Informacja o zamówieniach przedpremierowych złożonych u CDP Sp. z o.o.

+
Aż tak nie lubisz REDów, że nie kupujesz ich gier na GOGu?
No to trochę paranoja, ja też bym kupił na steamie gdyby finansowo dla REDow nie robiło to żadnej różnicy bo najwygodniej mi się z niego korzysta. Kupiłem na gogu ze względu na to, że chce wspierać Redów. Ale kupowanie na gogu to nie obywatelski obowiązek a raczej ukłon w stronę Redów.
 
Aż tak nie lubisz REDów, że nie kupujesz ich gier na GOGu?

Na GOGu są tylko edycje digital, a ja chciałam mieć pudełko i dodatki, więc zamówiłam na CDP. Kilka dni temu podmieniałam adres dostawy dla tego zamówienia przez maila podanego mi przez fp CP2077 (z działem obsługi klienta CDP się nie skontaktuję), więc mam nadzieję, że jednak to zrealizują.
 
Na GOGu są tylko edycje digital, a ja chciałam mieć pudełko i dodatki, więc zamówiłam na CDP. Kilka dni temu podmieniałam adres dostawy dla tego zamówienia przez maila podanego mi przez fp CP2077 (z działem obsługi klienta CDP się nie skontaktuję), więc mam nadzieję, że jednak to zrealizują.
Wiem to. Odnosiłem się do kupowania na Steam, a polskie edycje pudelkowe (gier REDów) mają dodawany kod na GOGu.
Post automatically merged:

No to trochę paranoja, ja też bym kupił na steamie gdyby finansowo dla REDow nie robiło to żadnej różnicy bo najwygodniej mi się z niego korzysta. Kupiłem na gogu ze względu na to, że chce wspierać Redów. Ale kupowanie na gogu to nie obywatelski obowiązek a raczej ukłon w stronę Redów.
Kupuję gdzie taniej i mam większe korzyści. Gry REDów na GOG nie wymuszają na mnie używanie launczera i działają zawsze i dużo lepiej, niezależnie od posiadania połączenia z NETem. Steam to ograniczenie. Mam tam tylko takie gry, które muszę mieć, bo nie ma ich gdzie indziej.
Post automatically merged:

Niektórzy lubiąc Redów kupili w CDP i teraz nie mają ani kasy, ani żadnego potwierdzenia, że grę dostaną:rolleyes:
Na CDP sprzedawano gry REDów w pudełkach z kodem na GOG. CDP.pl już od dawna nie należała do grupy CD Projekt
 
Last edited:
Wiem to. Odnosiłem się do kupowania na Steam, a polskie edycje pudelkowe (gier REDów) mają dodawany kod na GOGu.
Post automatically merged:


Kupuję gdzie taniej i mam większe korzyści. Gry REDów na GOG nie wymuszają na mnie używanie launczera i działają zawsze i dużo lepiej, niezależnie od posiadania połączenia z NETem. Steam to ograniczenie. Mam tam tylko takie gry, które muszę mieć, bo nie ma ich gdzie indziej.
Post automatically merged:


Na CDP sprzedawano gry REDów w pudełkach z kodem na GOG. CDP.pl już od dawna nie należała do grupy CD Projekt
Oczywiście, że nie należało, ale był to jedyny oficjalny sklep, gdzie można było kupić edycję kolekcjonerską.
 
mama pytanie nie otrzymałem maila tego dnia (tzn 13 lipca o którym mowa np tutaj: https://www.gram.pl/news/2020/07/13...cja-kolekcjonerska-tworcy-uspokajaja.shtml),a zamówiłem pre order, pisałem kilkakrotnie na maila zamowienia_pl@cyberpunk.net i zero odpowiedzi, macie pomysł gdzie wyjaśnić tą sprawę tym bardziej że 28 lipca dostałem maila od syndyka CDP ze wzorem zgłoszenia wierzytelności?
Z góry dzięki
Jak pisałem już wcześniej w tym wątku, od 13 lipca próbuję się dowiedzieć na podstawie czego (umowy z CDP Sp. z o. o.?) CD Projekt ma realizować zamówienia i jak do tej pory jest cisza. Wczoraj w rozmowie telefonicznej zapewniono mnie, że najpóźniej dzisiaj otrzymam odpowiedź na moje pytania. Zobaczymy. Jak na razie nic nie ma. Niestety, ale nie wygląda to wiarygodnie, a już na pewno nie profesjonalnie ze strony CD Projekt.
 
dzięki za szybką odpowiedź, będą monitorował wątek ... ciekawe co z tego wyjdzie ... Pozdrawiam
 
Otrzymałem odpowiedź od CD Projekt S. A. na moje maile. Niestety jest to dalsze odwracanie kota ogonem i zasłanianie się tym razem tajemnicą handlową. Problem jedynie w tym, że Porozumienie nie jest właściwą formą prawną do przekazania chociażby danych osobowych, nie wspominając o prawach i obowiązkach wynikających z realizacji zamówień. W praktyce dalej nic nie wiadomo i nic nie będzie wiadomo, bo tajemnica, a gracze niech płacą i nie narzekają, bo przecież jest oświadczenie (w świetle prawa kompletnie nic nie warte).
 
Sytuacja jest dość niecodzienna i pewien niepokój jest zrozumiały. Ktoś zapłacił firmie X za edycję kolekcjonerską, następnie firma X upadła i teraz firma Y obiecuje, że się tym zajmie i wyśle zamówienie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę jedną rzecz: firmą Y w tym wypadku jest CD PROJEKT RED czyli producent i wydawca tej gry więc owe kolekcjonerki i tak są u niego. Firma X czyli CDP miała zająć się dystrybucją czyli mówiąc prościej rozwieźć gry do sklepów / wysłać do klientów po tym jak już je otrzymają od REDów (czyli firmy Y). Z powodu zaistniałej sytuacji to właśnie firma Y zobowiązuje się wziąć na siebie całą logistykę i zamiast korzystać z pośrednika w postaci firmy X osobiście wysłać towar, który i tak jest u nich. Nie jest im to zapewne na rękę, bo dokładają sobie obowiązków, a niewykluczone że również kosztów, ale zdecydowali się to zrobić.

Jeśli ktoś nie ufa producentowi gry to może się zgłosić do niego bezpośrednio w celu rezygnacji z zamówienia i otrzymania zwrotu pieniędzy.
 
Sytuacja jest dość niecodzienna i pewien niepokój jest zrozumiały. Ktoś zapłacił firmie X za edycję kolekcjonerską, następnie firma X upadła i teraz firma Y obiecuje, że się tym zajmie i wyśle zamówienie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę jedną rzecz: firmą Y w tym wypadku jest CD PROJEKT RED czyli producent i wydawca tej gry więc owe kolekcjonerki i tak są u niego. Firma X czyli CDP miała zająć się dystrybucją czyli mówiąc prościej rozwieźć gry do sklepów / wysłać do klientów po tym jak już je otrzymają od REDów (czyli firmy Y). Z powodu zaistniałej sytuacji to właśnie firma Y zobowiązuje się wziąć na siebie całą logistykę i zamiast korzystać z pośrednika w postaci firmy X osobiście wysłać towar, który i tak jest u nich. Nie jest im to zapewne na rękę, bo dokładają sobie obowiązków, a niewykluczone że również kosztów, ale zdecydowali się to zrobić.

Jeśli ktoś nie ufa producentowi gry to może się zgłosić do niego bezpośrednio w celu rezygnacji z zamówienia i otrzymania zwrotu pieniędzy.
Wszystko super, tylko dlaczego producent zapiera się rękami i nogami przed stwierdzeniem wprost na jakiej podstawie zrealizuje zamówienia. Nikt nie widzi tutaj takiego drobnego szczegółu, że płaciliśmy innemu podmiotowi? A inny chce żeby mu na oświadczenie (niepodpisane nawet przez nikogo uprawnionego do reprezentacji spółki) uwierzyć. Znowu wszystko super, tyle że jak się CD Projekt S. A. jednak wypnie na dostarczanie kolekcjonerek to nie tylko zostajemy bez gry i bez kasy, ale też bez możliwości dochodzenia czegokolwiek (postępowanie co do CDP się zakończy, a przeciwko CD Projekt nie będzie żadnego dowodu potwierdzającego, że mieli dostarczyć kolekcjonerki). Także sytuacja wspaniała, w ogóle nie wywołująca wątpliwości co do CD Projekt S. A.
 
Wolałbym kolekcjonerkę niż zwrot kasy, dlatego cały czas próbuję się dowiedzieć jak to ma wyglądać.

Tak samo,

Ovan09 mam pytanie, a otrzymałeś maila wyjaśniającego sytuację e-maila od studia CD Projekt RED od 13 lipca? Czy są osoby które jeszcze nie otrzymały tej wiadomości na maila z którego składali zamówienie?
 
Tak samo,

Ovan09 mam pytanie, a otrzymałeś maila wyjaśniającego sytuację e-maila od studia CD Projekt RED od 13 lipca? Czy są osoby które jeszcze nie otrzymały tej wiadomości na maila z którego składali zamówienie?
To oświadczenie teoretycznie powinni dostać wszyscy. Tak samo jak mail od syndyka. Te informacje, o których pisałem dzisiaj są z mojej korespondencji z działem prawnym CD Projekt. Powinieneś dostać coś takiego:
 

Attachments

  • Zrzut ekranu 2020-07-31 o 19.44.48.png
    Zrzut ekranu 2020-07-31 o 19.44.48.png
    270.9 KB · Views: 81
Nikt Wam na papierze tego nie potwierdzi (przynajmniej narazie), ponieważ nie jest uregulowana kwestia prawna. Póki co to jest ich dobra wola, że wam wyślą Macie tu problem, bo A - nie chcecie zwrotu kasy i mieć święty spokój B. - a nie chcecie zwrotu bo stracicie kolekcjonerke. No cóż moge wam powiedzieć - na pewno nie zazdroszczę wam tej sytuacji, ale musicie uzbroić się cierpliwość. Redzi już pisali tu i w mailach, że biorą to na siebie i póki co nie macie innego wyjścia. Tzn macie, ale nie chcecie skorzystać :)
 
Nikt Wam na papierze tego nie potwierdzi (przynajmniej narazie), ponieważ nie jest uregulowana kwestia prawna. Póki co to jest ich dobra wola, że wam wyślą Macie tu problem, bo A - nie chcecie zwrotu kasy i mieć święty spokój B. - a nie chcecie zwrotu bo stracicie kolekcjonerke. No cóż moge wam powiedzieć - na pewno nie zazdroszczę wam tej sytuacji, ale musicie uzbroić się cierpliwość. Redzi już pisali tu i w mailach, że biorą to na siebie i póki co nie macie innego wyjścia. Tzn macie, ale nie chcecie skorzystać :)
I to się kłóci z oświadczeniem CD Projekt. Poza tym w mailu potwierdzili, że jakieś mityczne porozumienie z CDP było. Pomijając już taki drobny problem, że w jakiś sposób musieli uzyskać dane osobowe, także twierdzenia kompletnie nietrafione.
 
Porozumienie było takie że REDzi mieli przekazać te kolekcjonerki CDP, którzy z kolei mieli rozsyłać do klientów. CDP przestało istnieć więc REDzi dalej będą je mieli u siebie i teraz wyślą osobiście. Nie wiem co jeszcze mieliby napisać.
 
Top Bottom