INTERAKTYWNE ZŁOTE KARTY — NOWA AKTUALIZACJA DO GWINTA JUŻ DOSTĘPNA!

+
To ze Redzi poprawili fakt odzysku z animowanej karty jest ok, teraz trik trasmute i 1600 scrapów nie działa jest ok, nie mam o to pretensji, jednak nie łapie dlaczego w notsach pisane jest jedno a w grze jest drugie, w notsach jest wymieniona masa kar,t za które dostajemy refund w 100%, w grze tego nie ma. Mam Premium hjalmara i powinienem za niego dostać 800 scrapa i 400 pyłu tymczasem gra twierdzi ze to będzie 200 scrapa i 120 pyłu no co jest? bład w wyświetlaniu czy serio coś się nie zgadza.

Kolejna sprawa błacha bo to 50 scrapów ale zawsze, co się stało z ranga 3 jeśli chodzi o sezon wcześniej było normalnie ranga 2 - 1 beczka 3 - 50 scrapów 4 - 1 beczka teraz jest tylko 2 i 4 ranga znowu coś nie hallo?
 
Ale coś jest na rzeczy. Za premium Zabójstwa które mam od początku open bety jest 200 scrapów(karta mocno zmieniona), no i sporo innych kart zmieniono, a chociażby podstawowego refunda brak :(
 
Martinez48;n9412821 said:
Ale coś jest na rzeczy. Za premium Zabójstwa które mam od początku open bety jest 200 scrapów(karta mocno zmieniona), no i sporo innych kart zmieniono, a chociażby podstawowego refunda brak :(

Bo Redzi tym razem jak widać (przypuszczam bo na 1 post mój do tego wątku nie ma odpowiedzi) postanowili nie robić dużych refundów i uznać, że np. dodanie weterana do xmena oznacza wzmocnienie pomimo zabrania dostawania punktów za wszystkie rzędy, osłabione inne karty zdają się być ujęte jako globalna zmiana złotych kart i przez to chyba nie będzie refundu np. za Koral, która została totalnie osłabiona....a refund? Nie ma.... Generalnie zbyt szybko ten patch wszedł - za opóźnienie w patchu mieliśmy dziękować Panu, który wrócił z problemów zdrowotnych ale za błędy w grze to już nie mówili komu dziękować :) Nieaktywne ikony sklep + dwie w prawo - nie da się kliknąć tylko przewijać myszką trzeba, nagle pojawia się po 50 winów jako zadanie dzienne oczywiście się poprawia na maks 24 ale wydaje mi się, że skoro było dobrze pokazane 24 to skąd nagle pokazuje czasem 48? Nic to pewnie nowy błąd, wieszanie się gry czy rozłączania dalej istnieją, nie pokazuje wszystkich grafik kart (zazwyczaj Skelige), beczki, które się otwiera 20 razy bo się bugują, o złym info o patchu nie wspomnę. Wydaje mi się, że chyba najmniej przygotowany Patch od początku Gwinta i żadnej reakcji (nawet małego info, że hotfix w drodze i kiedy)....Jak to tam ma działać na wprowadzenie nowego Super Esportowego trybu to powodzenia.... Nie wspomnę o tym, że chyba w zmianach regulaminu pominął ktoś posiadanie multikont - chyba, że ten esportowy produkt ma polegać na tym, że robi się 5 kont, które jest najwyżej to niech liczy punkty jemu (nie wspomnę o tym jak chore to jest jak widać na twitchu tytuły w stylu - GMx3 going for 4th.... albo rekordzisa miał 6xGM)... Jaki sens tych nagród i wbijania czegokolwiek (rozumiem, tak wiem, popularyzacja gry) kiedy zabawa polega na tym, że ktoś jedzie do GMa a potem nie gra tym kontem a ono blokuje miejsce w top1k? nie wspomnę o tym, że można spokojnie w nocy kiedy jest mniej graczy i czasem szuka po 30-40 sekund z dwóch komputerów przenosić sobie MMR z jednego konta na drugie? To też Esport? Moim zdaniem nie i gdzieś te zdrowe zasady powinny zostać - nie może być tak, że ktoś wbija GM siedzi i wali inne konta w sztukach nie wiadomo ilu a potem nie ma z kim grać - nie dość, że przeszkadza nowym graczom bo trafiają na niskich MMR przeciwnika, który powinien robić coś innego niż wyśmiewać 2000MMR uczącego się grać....Proszę pamiętać, jak będziecie robić wszystko pod 0,1% graczy streamerzy/esportowcy - to casuale pokażą Wam odpowiedni znak pokoju i pójdą sobie szukać innych rozrywek - a dużo łatwiej im będzie - jak już porzucili HS to kolejne porzucenie będzie łatwiejsze... I nie piszcie, że nowy tryb zmieni coś - bo co? bo trzeba tam grać 200 gier 4 frakcjami - niesamowite - zagrają po 201 i jazda na smerfy bo można to czemu nie.... Chore.... Zróbcie w końcu spadający MMR za niegranie - a nie nagle popłoch i gra w topce w momencie info o sezonie....Oczywiście nie wszyscy robią nie wiadomo ile multikont ale bez żartów... Chyba, że te nagrody za top1k mają być dla 200 osób z 5 kontami a nie dla tysiąca graczy....

EDIT: - Oki dzięki za info, że to wina GwentUp - zatem 1 punkt - przepraszam skoro to wina GwentUpa z tymi ikonkami, czy brak możliwości zmiany Geralta w profilu to też wina GwentUp?

EDIT 2: - Nie wiem co myślicie, ale moim zdaniem jest ładne miejsce obok nicku w znajomych, żeby dodać liczbę z aktualną rangą znajomego a w profilu dodać obok rangi też aktualny MMR - wtedy widać już będzie wszystko i myślę, że pomoże rywalizować lepiej :) chyba, że tylko ja interesuję się jak idzie moim znajomym....
 
Last edited:
maciek0081;n9414181 said:
Nieaktywne ikony sklep + dwie w prawo - nie da się kliknąć tylko przewijać myszką trzeba,.

To akurat nie kwestia redów tylko twórców gwentup jak wyłączysz ten program to magicznie przyciski zaczynają działać :v
 
maciek0081 Trochę przesadzasz z tymi multikontami. No i co z tego, że można wbić kilka razy GM? Jeżeli ktoś jest w stanie zrobić to kilka razy w jednym sezonie to tym lepiej dla niego. Z pewnością nie będzie w stanie tego zrobić w proladderze, gdzie trzeba rywalizować w min. 4 frakcjach. A po za tym w jaki sposób chciałbyś spowodować, aby ktoś nie mógł korzystać z innych kont? Naprawdę myślisz, że zapis w regulaminie działa jak magiczne zaklęcie? W jaki sposób zweryfikujesz, że dana osoba korzysta z więcej niż jednego konta? Żeby było to możliwe, przy rejestrowaniu konta trzeba by było podawać swoje dane osobowe i zweryfikować je. Być może po wprowadzeniu proladdera ci, co w nim grają nie będą mieli czasu na granie na kilku kontach jednocześnie.

Koral została zmieniona a nie znerfiona. Jest różnica. Taki Caranthir przenosi teraz tylko jedną jednostkę i jest to oczywisty nerf. Zamiana umiejętności Koral nie jest oczywistym nerfem.
 
kotwica407;n9414351 said:
maciek0081 Trochę przesadzasz z tymi multikontami. No i co z tego, że można wbić kilka razy GM? Jeżeli ktoś jest w stanie zrobić to kilka razy w jednym sezonie to tym lepiej dla niego. Z pewnością nie będzie w stanie tego zrobić w proladderze, gdzie trzeba rywalizować w min. 4 frakcjach. A po za tym w jaki sposób chciałbyś spowodować, aby ktoś nie mógł korzystać z innych kont? Naprawdę myślisz, że zapis w regulaminie działa jak magiczne zaklęcie? W jaki sposób zweryfikujesz, że dana osoba korzysta z więcej niż jednego konta? Żeby było to możliwe, przy rejestrowaniu konta trzeba by było podawać swoje dane osobowe i zweryfikować je. Być może po wprowadzeniu proladdera ci, co w nim grają nie będą mieli czasu na granie na kilku kontach jednocześnie.

Koral została zmieniona a nie znerfiona. Jest różnica. Taki Caranthir przenosi teraz tylko jedną jednostkę i jest to oczywisty nerf. Zamiana umiejętności Koral nie jest oczywistym nerfem.

Dla Ciebie nie jest nerfem dla mnie jest, bo skoro działa gorzej niż działała to jest to nerf, xmeni też nie są znerfieni bo dostali weterana? Ciekawa logika.... Co do multi - wybacz ale zdrowe podejście powinno być - i takie jest moje zdanie, że robienie nie wiadomo ilu kont jest chore - wiem fajnie się podnieca jak się wbija 1500-4500 mmr na słabszych i nowych graczach - faktycznie super zabawa - lepsze niż rywalizowanie ze swoim poziomem graczy....Gratulacje....a Nowi gracze? Cóż poobrywają trochę na 1500MMR stwierdzą, że ta gra nie dla nich i faktycznie nie ma co po płakać za nimi - przecież najważniejsi są 0,01% streamerów/esportowców - po co komu casual gracze jak można mieć grę dla elity hahahaha.....to ja się do tej elity nie łapię w takim razie i jakoś mam inne cele w życiu już robienie 10 kont...

W kwestii podawania nie wiadomo ilu danych przesadzasz, jakoś nikt ich nie podaje w innych grach i nie widziałem, żeby ktoś miał 7 kont w legendzie w HS i farmił sobie kolejne...może to też kwestia graczy i ich podejścia do gry jednak zgoda na takie coś moim zdaniem nie jest odpowiednia... Pro ladder jak pisałem nie jest rozwiązaniem, skoro potrafią te osoby robić po 400 gier na 5 kontach to zrobią i na pro ladderze po 3 konta i niech wygrywa najlepsze :) i niech sobie transferują MMRy pomiędzy kontami i niech się wszyscy cieszą jak fajny jest esport Gwinta....Powiedziałem co myślę i wydaje mi się, że podział tutaj jest prosty - casuale chcą jakiejkolwiek szansy na to, że kiedyś coś sobie wbiją a pro streamerzy chcą mieć 10 kont i się bawić bo to taka wspaniała zabawa grać potyczki z gorszymi albo farmić nowych graczy na niskim MMR - widownia się raduje, dziewczyny rzucają bielizną i w ogóle jest super fajnie :) a main konto? a co mi po nim, 1,5 msc poczeka sobie na końcówkę sezonu potem sobie pogram na nim a tymczasem czas na zabawę....
 
maciek0081;n9414601 said:
niech sobie transferują MMRy pomiędzy kontami

Po pierwsze: co ty bredzisz?

Każdy może sobie posiadać kont ile chce, nic mu to nie pomoże. A jak ma czas i umiejętności aby w czasie jednego sezonu wbić 2 czy 3 kontami do top tysiąc to tylko pogratulować umiejętności i samozaparcia, a potem współczuć braku życia prywatnego. Nie da się w racjonalny sposób "przenosić" pomiędzy kontami MMRów. Za mecze towarzyskie nie ma MMR, jedynie za rankedy a tam dobiera komputer. Szansa na to, że komputer dobierze do gry dwa konta, których właścicielem jest jedna osoba jest równie duża jak upadek GwentDB i nawrócenie wszelkiej maści lemingów, którzy na potęgę kopiują z niej decki, bo sami nie potrafią dwóch kart dopasować do siebie. Chcesz być wyżej od takiego kogoś, zdobądź więcej pkt i tyle. Ludzie grają na wszystkich poziomach, więc kilka nawet nieruchomych kont niczego nie zmienia.

A po drugie to o casuali się nie martw. Są głównym źródłem hajsu dla Redów i z patcha na patch mają tylko lepiej. Mają wręcz przesadny wpływ na kierunek zmian, co było tutaj na forum i nie tylko nie raz podnoszone. No ale biznes jest biznes, rozumiem i staram się przesadnie na to nie narzekać.
 
Last edited:
Keymaker7;n9414891 said:
Po pierwsze: co ty bredzisz?

Każdy może sobie posiadać kont ile chce, nic mu to nie pomoże. A jak ma czas i umiejętności aby w czasie jednego sezonu wbić 2 czy 3 kontami do top tysiąc to tylko pogratulować umiejętności i samozaparcia, a potem współczuć braku życia prywatnego. Nie da się w racjonalny sposób "przenosić" pomiędzy kontami MMRów. Za mecze towarzyskie nie ma MMR, jedynie za rankedy a tam dobiera komputer. Szansa na to, że komputer dobierze do gry dwa konta, których właścicielem jest jedna osoba jest równie duża jak upadek GwentDB i nawrócenie wszelkiej maści lemingów, którzy na potęgę kopiują z niej decki, bo sami nie potrafią dwóch kart dopasować do siebie. Chcesz być wyżej od takie, zdobądź więcej pkt i tyle. Ludzie grają na wszystkich poziomach, więc kilka nawet nieruchomych kont niczego nie zmienia.

A po drugie to o casuali się nie martw. Są głównym źródłem hajsu dla Redów i z patcha na patch mają tylko lepiej. Mają wręcz przesadny wpływ na kierunek zmian, co było tutaj na forum i nie tylko nie raz podnoszone. No ale biznes jest biznes, rozumiem i staram się przesadnie na to nie narzekać.

Bredzisz? Wiem wiem, hejtować najlepiej - bo to przecież nieprawda, że pół sezonu nie było z kim grać i się czekało po minucie czy dwie na rywala bo siedzieli na smerfach - tak to moje wyobrażenie tylko - i faktycznie wtedy komputer dobiera - tylko skoro 2 minuty nie dobiera to znaczy, że nie ma z kogo - a wtedy możesz sobie brać 2 konto i jechać.... jest to niemożliwe? Nie... Jest możliwe - dlatego takie hurra na multi mnie dziwi - nawet w głupich gierkach przeglądarkowych nie wolno mieć multi nawet jakbyś tam kupował walutę premium na tony to można mieć jedno i koniec....Wiem wiem pogratulować tylko czego? Bicia nowych graczy i tych co się ucza? Czego tu gratulować? niech pogra z równymi sobie i zrobi przewagę 200 MMR nad drugim w ranku to jest powód do gratulacji a nie wbijanie kolejnych kont na słabszych.... Zresztą same podejście masz dziwne - wyrażam swoje zdanie, uwagi i obawy - a swoje BREDZISZ możesz wsadzić sobie w kanon kulturalnych rozmów ze swoimi kolegami i rodzicami jeśli to akceptują...
 
Koral nie została znerfiona, ponieważ liczbowo nie jesteś w stanie udowodnić, że jej umiejętność jest zawsze słabsza od poprzedniej. Nerfem byłoby np. zadawanie obrażeń 5 sąsiadującym jednostkom, bo nie istniałaby sytuacja, w której nowa Koral byłaby lepsza niż stara. I wtedy refund jest jak najbardziej sensowny. Ale zmiana umiejętność w żadnym wypadku nie jest nerfem. To tak, jakbyś otrzymał zupełnie inną kartę.

Co do tych multikont to wypowiadasz się tak, jakby każdy z topki miał ich kilka i oblegali nimi top 1000. Widzisz jedynie tych, którzy streamują, a oni ze względu na streamowanie tworzą sobie multikonta, bo gra na niższych rangach wygląda ciekawiej i różnorodniej niż na wyższych. Pewnie w pierwszym 1000 będzie kilkanaście/kilkadziesiąt dodatkowych kont, ale na pewno top1000 nie składa się z 200 graczy. A na transfer MMR gra będzie narażona tak długo jak na najwyższych rangach będzie mało graczy i przez to długi czas wyszukiwania przeciwnika. A i tak transfer ten przez obecny system MMR jest w praktyce mało opłacalny, bo na najwyższych rangach punktów za zwycięstwo otrzymuje się tak mało a traci za porażkę tak dużo, że do transferu dojdzie 2-3 razy. Nie mówiąc o tym, że REDzi mogą sprawdzać logi z gier i te podejrzane np. poprzez wczesne wychodzenie z meczu w grach między tymi samymi graczami rzucają się w oczy od razu.
 
maciek0081;n9414961 said:
Bredzisz? Wiem wiem, hejtować najlepiej - bo to przecież nieprawda, że pół sezonu nie było z kim grać i się czekało po minucie czy dwie na rywala bo siedzieli na smerfach - tak to moje wyobrażenie tylko - i faktycznie wtedy komputer dobiera - tylko skoro 2 minuty nie dobiera to znaczy, że nie ma z kogo - a wtedy możesz sobie brać 2 konto i jechać.... jest to niemożliwe? Nie... Jest możliwe - dlatego takie hurra na multi mnie dziwi - nawet w głupich gierkach przeglądarkowych nie wolno mieć multi nawet jakbyś tam kupował walutę premium na tony to można mieć jedno i koniec....Wiem wiem pogratulować tylko czego? Bicia nowych graczy i tych co się ucza? Czego tu gratulować? niech pogra z równymi sobie i zrobi przewagę 200 MMR nad drugim w ranku to jest powód do gratulacji a nie wbijanie kolejnych kont na słabszych.... Zresztą same podejście masz dziwne - wyrażam swoje zdanie, uwagi i obawy - a swoje BREDZISZ możesz wsadzić sobie w kanon kulturalnych rozmów ze swoimi kolegami i rodzicami jeśli to akceptują...

No to chyba musiałeś być w jakimś top 50 co najmniej. Bo chyba tylko tam mógł być zastój. Ja się nigdy nie spotkałem z takim długim czekaniem na grę rankingową w OB. Poza tym nie napisałem, że jest to niemożliwe, a że bardzo mało prawdopodobnie. Skąd się bierze to całe narzekanie i demonizowanie? Przeciwnika nie mogłeś znaleźć i dlatego? Czy jednak wszyscy byli wyżej, więc na pewno uczciwie nie mogli tego zdobyć, jakieś czity, multikonta to jedyny sposób aby wbić topkę, bo jakby inaczej?

A co do "bicia słabszych". Każdy ma prawo grać tam gdzie mu się podoba. Jak robi sobie nowe konto, na dostęp do tych samych kart co owi słabi. To co, ma przepraszać, że gra lepiej? Poza tym z umiejętnościami szybko wystrzeli wyżej i będzie grał z lepszymi, a słabi jak to ich nazywasz będą sobie dalej ze słabymi.

I tak, podtrzymuję, teorie o istotnym przenoszeniu MMR to brednie i teorie spiskowe na potęgę. No chyba, że masz na to dowód, masz? Tyle w temacie.
 
Last edited:
kotwica407;n9415011 said:
Koral nie została znerfiona, ponieważ liczbowo nie jesteś w stanie udowodnić, że jej umiejętność jest zawsze słabsza od poprzedniej. Nerfem byłoby np. zadawanie obrażeń 5 sąsiadującym jednostkom, bo nie istniałaby sytuacja, w której nowa Koral byłaby lepsza niż stara. I wtedy refund jest jak najbardziej sensowny. Ale zmiana umiejętność w żadnym wypadku nie jest nerfem. To tak, jakbyś otrzymał zupełnie inną kartę.

Co do tych multikont to wypowiadasz się tak, jakby każdy z topki miał ich kilka i oblegali nimi top 1000. Widzisz jedynie tych, którzy streamują, a oni ze względu na streamowanie tworzą sobie multikonta, bo gra na niższych rangach wygląda ciekawiej i różnorodniej niż na wyższych. Pewnie w pierwszym 1000 będzie kilkanaście/kilkadziesiąt dodatkowych kont, ale na pewno top1000 nie składa się z 200 graczy. A na transfer MMR gra będzie narażona tak długo jak na najwyższych rangach będzie mało graczy i przez to długi czas wyszukiwania przeciwnika. A i tak transfer ten przez obecny system MMR jest w praktyce mało opłacalny, bo na najwyższych rangach punktów za zwycięstwo otrzymuje się tak mało a traci za porażkę tak dużo, że do transferu dojdzie 2-3 razy. Nie mówiąc o tym, że REDzi mogą sprawdzać logi z gier i te podejrzane np. poprzez wczesne wychodzenie z meczu w grach między tymi samymi graczami rzucają się w oczy od razu.

Wiesz dobrze, że tego nie ma (zabezpieczenia przed poddaniami) ponieważ:
1. Jak złapiesz DC na 2 sekundy w jakimkolwiek momencie meczu nawet na początku - tracisz MMR - więc nie wykrywa system krótkich walk i nie reaguje na to (już nie wspomnę o tym, że od dawna powinien być reconnect) - ale właśnie dlatego, że nie ma - wiemy na 100%, że coś takiego nie istenieje
2. Poddanie się od razu też powoduje utratę MMR
3. Nie twierdzę, że 1000 osób robi 10 kont - twierdzę, że gdzieś powinien być umiar - bo tworzenie 6-7 kont jest moim zdaniem chore i nijak się ma z rywalizacją no i sensem gry
4. Nie twierdzę, że cała topka transferuje MMR - dokładnie napisałem - przekazuję uwagi, sugestie, obawy - w tej chwili JEST taka możliwość a pozwalanie na nielimitowane multi i zachwalanie tego powoduje większą pokusę - i możliwość wykorzystywania tego. Dobrze wiesz, że przed końcem sezonu mało kto grał z topki rankedy (ze streamerów to chyba SadFury jako jeden z niewielu) i dlatego nie było wyszukiwania przeciwników (co ułatwia transfer MMR). Generalnie jeśli ktoś (Redzi) wprowadzają tu esport to przynajmniej powinno się jakoś te opcje rywalizacji jakoś określić.... Sam przyznasz, że sama możliwość takiego poczynania nie jest fair względem innych i o to mi chodzi, że skoro jest możliwość to jeszcze przyklaskiwanie temu, pochwalanie i zachęcanie róbcie jeszcze 20 kont i jazda - jest trochę dziwne...Jedna prosta sprawa, gdyby MMR codziennie spadał to każdy kto walczy w topce musiałby codziennie grać jakieś rankedy bo jakby tydzień olał to by spadł - a w tej chwili? Miesiąc przed końcem sezonu już było zasiedzenie - zobacz ile MMR topka wbiła w ostatni tydzień przed końcem sezonu - więcej niż przez miesiąc wcześniej... Oczywiście to też jest kwestia tego, że może nie widzieili powodu grać rankedów - i dlatego to kwestia Redów, żeby znaleźć powód. Pro Ladder trochę pomoże mam nadzieję ale tak jak mówię - przyklaskiwanie na tyle multi MOIM zdaniem jest nieodpowiednie... a jaka najczęściej argumentacja? Nie gram bo spadnę, nie gram bo teraz więcej tracę za losta niż dostaję za wina - to lepiej jechać w multi - przecież można też potyczki i też się dzienne robi w czym problem jak ktoś nie chce rywalizować z równie silnymi to zamiast utrudniać nowym i słabszym może grać potyczki. Takie jest moje zdanie i jako, że żyję w wolnym kraju, nikogo nie obrażam mam prawo się nim dzielić mam nadzieję :)
 
Keymaker7;n9415101 said:
No to chyba musiałeś być w jakimś top 50 co najmniej. Bo chyba tylko tam mógł być zastój. Ja się nigdy nie spotkałem z takim długim czekaniem na grę rankingową w OB. Poza tym nie napisałem, że jest to niemożliwe, a że bardzo mało prawdopodobnie. Skąd się bierze to całe narzekanie i demonizowanie? Przeciwnika nie mogłeś znaleźć i dlatego? Czy jednak wszyscy byli wyżej, więc na pewno uczciwie nie mogli tego zdobyć, jakieś czity, multikonta to jedyny sposób aby wbić topkę, bo jakby inaczej?

A co do "bicia słabszych". Każdy ma prawo grać tam gdzie mu się podoba. Jak robi sobie nowe konto, na dostęp do tych samych kart co owi słabi. To co, ma przepraszać, że gra lepiej? Poza tym z umiejętnościami szybko wystrzeli wyżej i będzie grał z lepszymi, a słabi jak to ich nazywasz będą sobie dalej ze słabymi.

I tak, podtrzymuję, teorie o istotnym przenoszeniu MMR to brednie i teorie spiskowe na potęgę. No chyba, że masz na to dowód, masz? Tyle w temacie.

Szkoda mi czasu, podzieliłem się swoimi przemyśleniami a rozmowa z Tobą jest bez sensu - wystarczy jedno zdanie - masz dowód, że są zabezpieczenia i nie można tego robić? Masz? Tyle w temacie - szkoda mi czasu na takiej jakości dyskusję.
 
maciek0081;n9415861 said:
1. Jak złapiesz DC na 2 sekundy w jakimkolwiek momencie meczu nawet na początku - tracisz MMR - więc nie wykrywa system krótkich walk i nie reaguje na to
Zdanie wewnętrznie sprzeczne. Piszesz, że DC powoduje utratę MMR, czyli system wykrywa tę walkę a wyciągasz z tego wniosek że nie wykrywa.

maciek0081;n9415861 said:
2. Poddanie się od razu też powoduje utratę MMR
Wiem. Nadal to co napisałem o transferze MMR jest logicznie spójne. Po co podajesz taką oczywistość?

W Pro ladderze zabezpieczenie przed kampieniem w topce będzie takie, że liczyć się będzie najwyższy MMR osiągnięty kiedykolwiek w sezonie. Nie ma zatem żadnego powodu żeby kampić, bo strata punktów nie powoduje spadku MMR na sam koniec sezonu.
 

Guest 3974940

Guest
O. Złote karty stały się srebrnymi kartami. Pomysłowa rzecz. Tylko w takim wypadku przestańcie je nazywać legendarnymi. :)
 
Keymaker7 , kotwica407 dziwię się wam, że w ogóle chce się wam z kolegą dyskutować. Ma jakąś swoją spiskową teorię dziejów i nikt go nie przekona, że jest inaczej, żaden logiczny argument. Dla przykładu, grałem w top100 i jakiegoś wielkiego zastoju nie widziałem, ani razu nie zdarzyło mi się czekać na grę dłużej niż 30 sekund (piszę oczywiście o rankedach), ale kolega twierdzi, że jest inaczej - rozumiem, że źródło ma z pierwszej ręki. A nie, przecież spiskowcy nie dali mu wbić do top100!
​​​​​​​Serio, dziwna dyskusja...
 
el_ah;n9416341 said:
O. Złote karty stały się srebrnymi kartami. Pomysłowa rzecz. Tylko w takim wypadku przestańcie je nazywać legendarnymi. :)

Srebrnymi? A dlaczego nie brązowymi? Na moje oko to stały się po prostu... kartami, a nie jakimś wyodrębnionym elementem rozgrywki.
 
Po dwóch spędzonych wieczorach po nowym patchu muszę przyznać, że już powoli widać jak się znowu tworzą talię, z którymi ciężko się gra. Ale pewnie nie da się tego uniknąć, taki urok tej gry.
Powiedziałbym, że Scoia'tael lekko odstaje od innych. No ale pewnie znajdzie się na to sposób.

* KRÓLESTWA PÓŁNOCY
- Grana jest przeważnie talia na tarcze i zabieranie tych punktów tarczy. Dosyć dobre, może konkurować ze Scoia'teal jak dobrze karty się ułożą.
- Dodano dużo klas w kartach, KP dostało podział na królestwa. Można skonstruować talie Temerii, ale szczerze to Temeria potrzebuję małego buffa, aby zaistniała jako talia, lekko za słaba.
- To samo maszyny wojenne, niby doszła jedna dość dobra karta, ale minimalny buff zdałby się maszynom, aby można było nimi gtrać na konkurencyjnym poziomie z dobrymi taliami.

* POTWORY
- Dziki Gon jakiegoś wielkiego szału nie ma, nie jest aż taka zła, ale mały buff też by się przydał.
- Pożerka już nie ta sama, straciła po tym, jak można niszczyć Ukrytego i jaja harpii dostały mocnego nerfa. Można jeszcze próbować grać pod Nekkerów, ale ten Ukryty troszkę psuję sprawę.

* NILFGAARD
- Granie na szpiegów jest dobre, ale coś brakuję, nie można już grać taką ilością szpiegów jak dotąd przez to, że Menno niszczy tylko jedną kartę, a nie wszystkie :p Ale patrząc na nowe karty, które przyszły do tej frakcji to raczej Menno byłby przegięty, gdyby zachowano jego umiejętność.
- Na odkrywanie kart jeszcze nie grałem.

* SKELLIGE
- Gra pod topornika przestała istnieć....DEAD. Mega słabe teraz to jest.
- Odrzucanie kart dosyć dobre, w sumie niewiele się zmieniło. Doszła jedynie nowa karta no i pirat już się tak nie boostuje ale nie jest źle.

* SCOIA'TAEL = koksy.
- Lekki nerf potrzebny lub buff pozostałych frakcji.
 
burza1982;n9417611 said:
* POTWORY
- Dziki Gon jakiegoś wielkiego szału nie ma, nie jest aż taka zła, ale mały buff też by się przydał.

Z mojej perspektywy jako gracza Dzikiego Gonu po 20 rankedach nie wygląda to wcale tak tragicznie ;)

Pograłem dziś pierwszy raz rankedy, od 1400 do 2580 w 20 meczyków. W/R 17/3. Elfy dominują jeżeli chodzi o ilość - 8 (reszta to N - 3, Skel - 3. KP - 3), ale przegrałem z nimi tylko raz, więc raczej nie takie straszne są dla Gonu. Co najbardziej mnie cieszy i bawi jednocześnie, potwory spotkałem tylko 3 razy i ani razu Eredina a tymbardziej Gonu, tylko Ukryty i pożerka. Chyba dużo ludzi podziela Twoją opinię :) I w sumie dobrze. Może coś wyżej jest inaczej, ale póki co jestem bardzo kontent z Gonu. Na pohybel kopistom!
 
Keymaker7;n9417931 said:
Z mojej perspektywy jako gracza Dzikiego Gonu po 20 rankedach nie wygląda to wcale tak tragicznie ;)

Pograłem dziś pierwszy raz rankedy, od 1400 do 2580 w 20 meczyków. W/R 17/3. Elfy dominują jeżeli chodzi o ilość - 8 (reszta to N - 3, Skel - 3. KP - 3), ale przegrałem z nimi tylko raz, więc raczej nie takie straszne są dla Gonu. Co najbardziej mnie cieszy i bawi jednocześnie, potwory spotkałem tylko 3 razy i ani razu Eredina a tymbardziej Gonu, tylko Ukryty i pożerka. Chyba dużo ludzi podziela Twoją opinię :) I w sumie dobrze. Może coś wyżej jest inaczej, ale póki co jestem bardzo kontent z Gonu. Na pohybel kopistom!

No i po co mówisz, zaraz się zaroi od Gonu w rankedach!
A tak serio, to u mnie jest podobnie, póki co W-L: 7-1. Używasz Okrętu? Ja póki co mam go w talii, ale mam wrażenie, że kiepsko mi się sprawdza. Najlepsze w talii Eredina jest to, że Wiewiórki klepie aż miło :)
 
Top Bottom