ITLINA po zmianie karty ''trzęsienie ziemi''

+
ITLINA po zmianie karty ''trzęsienie ziemi''

Witam, byłby ktoś tak miły i napisał jakich kart mogę używać na itlinie?
Mahakamski dwójniak nie działa, działają może eliksiry typu jaskółka albo grom?
 
Nie, na Itlinę działają tylko zaklęcia, zagrożenia i korzyści. Jeśli wejdziesz w budowę talii i w polu wyszukiwania wpiszesz "zaklęcie" lub "korzyść" lub "zagrożenie", to pojawią się odpowiednie karty. Tylko ustaw filtrowanie na brązy.
Generalnie możesz użyć, oprócz trzęsienia ziemi, jeszcze pogody, piorunu oraz złocistej piany.
 
Niewiele opcji zostało. Jedyne przydatne czary to Piorun Alzura oraz złocista piana (boon)

Podwójną epidemią nic nie zdziałasz, bo zabijesz Ithlinkę już pierwszą. Możesz się jeszcze pobawić w Scoia pod pogodę, ale nie polecam.


Karta właściwie do kasacji. Aż dziw, że nie ma za nią refundacji.
 
Last edited:
Jeśli idzie o Scoia pod pogodę to właśnie RegisTheWompierz mnie natchnął na próby, ale rzeczywiście słabo to działa. Na 5 czy 6 pojedynków ani razu nie użyłam Itliny do pogody, zawsze jakoś bardziej mi ta piana pasowała, ewentualnie piorun - a specjalnie wsadziłam do talii Uzdrowienie. Pod epidemię miałaby sens w talii na buffy na ręce... Hm, może tam ją właśnie wypróbuję. Ale z drugiej strony jest przecież Shirru, który też ma w opcjach epidemie, w dodatku tworzy ją, a nie zagrywa - rzeczywiście mało opcji na Itlinę zostało... Ostatnio widziałam ją w decku Brouvera na krasnale na pianie ;) I chyba tylko w tym kontekście mogłaby się sprawdzić, ale najlepiej to tylko razem z piorunem.
 
I to jest dobry pomysł na talię. Handbuff Scoia z Ithliną na epidemiach jako finisherem i brązowymi zasadzkami. Spróbuję. :)
 
Tertyon;n10451822 said:
Hekwit Daj znać czy wyszło ;) Twoja talia się sprawdza póki co, dzięki :)

Dobrej zabawy. :) Tylko dwie małe wskazówki abyś nie popełniła takich głupich błędów jak ja.

Nie rzucaj Yeavinna w 1 rundzie, nawet jak masz wyrównane punkty pod spalenie, jest to kuszące no ale trzeba się powstrzymać. :( Przeciwnik może zawsze spasować, a ty zostaniesz bez przewagi karty. No chyba, że to ma odpowiedź na szpiega przeciwnika. Do wyrobienia przewagi kart są następne rundy.

Nie zaczynaj łańcuszka jeśli przegrałaś coinflipa, a nie masz co najmniej dwóch łuczników na ręce. Nie raz tak się wrobiłem, że musiałem zabić własnych najemników po dobraniu dwóch łuczników z rekonesansu. Najgłupszy z możliwych błędów. :D
 
Hekwit , dzięki za rady :) Rzeczywiście jak się ogarnie już mechanikę, to gra się bardzo przyjemnie. Mimo wszystko w ferworze walki raz czy dwa zapomniałam o radzie nr 2 i się nacięłam ;)
Przy okazji dodam jeszcze jedną: nie używaj Rozkazu wymarszu, jeśli nie masz Hattoriego na ręce, a trwa pierwsza runda i wszystkie "jedynki" są na stole :p Zagapiłam się i przegrałam przez głupi błąd ;)
 
Próbowałem zmontować talię z Itliną pod epidemie, ale niestety nie nic sensownego z tego nie wyszło. To ten sam problem co ze Sklepem. Osłabiasz talię dla jednego mocnego zagrania. Nie warto chyba.
 
Ja zmontowałam coś takiego..
To prawda, chyba ani razu nie użyłam podwójnej epidemii, ale osobno kilka razy mi się zdarzyło. Za to nabuffowana Itlina +2 pioruny potrafiła wchodzić nawet i za 35 pkt jako finiszer, a dodatkowo można jej użyć na początku trzeciej rundy z dwoma pianami. Havekarami też nie musimy jej bufować, można dać trochę punktów pierwszemu dragonomi, by go tak łatwo nie było można zmieść piorunem, potem już łatwo pójdzie. Poza tym przy saperzy też się ładnie buffują i można mieć całkiem niezłe zagranie na koniec (o ile uciekniemy przed pożogą). W innej talii na buff mistrzyń miecza na ręce używałam podwójnego krzyża alzura do przywoływania saperów, tutaj też można go wstawić za coś. Talia jest za mało kontrolna jak na rankedy, ale trochę pograć na niższych rangach nią można, no i na potyczkach jak najbardziej. Poza tym można przerabiać, to był mój pierwszy, taki dość luźny pomysł - no i lubię się bawić rzadko używanymi kartami :)
 
Może brakuje tu po prostu Ciri ? Ta karta potrafi nieźle wzmocnić słabsze talie... i od epidemii nie zdechnie. :)
 
Ciri byłaby dobrym pomysłem, ale nie brałam jej pod uwagę, bo ustawiałam złota pod buff na rękę i epidemię. Ale można oczywiście zamienić np. Iorwetha na nią. Albo na Suszę, Susza się idealnie sprawdza z Yen, przetestowałam :)
 
Top Bottom