Ivar Złe oko

+
Witam serdecznie,
Chciałem zapytać o szczegóły zagrania Ivara bez adrenaliny oczywiście kiedy zbija tylko 4 pkt siły to jasne, w jakich warunkach zamienia siłę z inną wrogą jednostką ???? jakie trzeba spełnić warunki, bo oglądając filmiki u innych graczy, zamienia się punktami kiedy ma adrenalinę i kiedy jej nie ma, mi jeszcze nigdy nie udało się zamienić punktami, co tu robię nie tak ???? , pozdrawiam.
 
Tak, to jasne, że zbija 4 pkt, ale interesuje mnie jakie trzeba spełnić warunki żeby ivar zamienił się punktami tak jak ma w opisie ?????
 
Żeby punkty siły Ivara i wrogiej jednostki zamieniły się, musisz go zagrać, gdy nie ma on adrenaliny. Np. masz w ręku 10 kart i:
a) jeśli zagrasz Ivara jako np. czwartą w kolejności, to wówczas musisz wybrać wrogą jednostkę i siła tej jednostki zmieni się na siłę Ivara, a Ivar zyska siłę tej wybranej, wrogiej jednostki
b) jeśli zagrasz Ivara jako np. ostatnią kartę, wówczas jego siła się nie zmieni, za to zada on wrogiej jednostce 4 pkt. obrażeń.
Krótko mówiąc, nie warto czekać z wyłożeniem Ivara do ostatniej chwili - pilnuj, by nie wyłożyć go na adrenalinie.
 
wszystko jasne, al podam przykład z gry przed chwilą, trzecia runda oboje , pozostało 3 karty do wyłożenia, przeciwnik rzuca Ivara zabiera mi 20 pkt, mój Ivar nie świeci się na czerwono czyli nie ma adrenaliny, wykładam go wskazuję kartę przeciwnika o wartości 23 pkt, Ivar zadaje 4 pkt obrażeń to masakra kiedy liczysz że uzyskasz 23 pkt z wymiany, hahahaha, czy ma znaczenie może linia położenia z linią wrogiej jednostki, nie mam pojęcia ?????, no będę dalej próbował, chyba że szlak mnie trafi hahahahahahha, ale dzięki bardzo za wskazówki, pozdrawiam
 
A to nie jest tak, że mając na ręce 3 karty, w tym Ivara, to po wyłożeniu go włącza się adrenalina, ponieważ w ręce zostały Ci 2 karty? Jeśli wyłożysz Ivara jako 1, 2 lub 3 kartę od końca, to adrenalina się uruchomi, natomiast jeśli wyłożysz go wcześniej, to zadziała umiejętność rozmieszczenia. Swoją drogą, nie sugerowałabym się tym, czy karta podświetla się na czerwono, bo akurat ten element raz działa poprawnie, a raz nie.
 
Jak wyżej zostało napisane - Rozmieszczenie Ivara działa, gdy w momencie rzucania na stół mamy w ręce od 9 do 3 kart. Druga część, czyli Adrenalina 2 (gdy rzucamy go jako trzecia karta od końca - na ręce pozostaną dwie karty) już zada tylko 4 punkty obrażeń. Inne działanie Adrenaliny jest w przypadku Keldara (i nie tylko) w Królestwach Północy - gdzie umiejętność pasywna (Adrenalina 4) uruchamia się dokładnie wtedy gdy w ręce pozostaną nam 4 karty. (Więc od 9 do 5 kart - jego umiejętność Adrenaliny się nie aktywuje.
 
Witam serdecznie, bardzo dziękuje za wskazówki i zaraz biegnę by to sprawdzić...:):)
Post automatically merged:

O teraz o wiele lepiej :) ,dziękuję bardzo za trafne podpowiedzi, prawie 100% sukcesu Ivara, ale jeszcze muszę nad tym popracować, teraz już załapałem co i jak. Pozwolę sobie jeszcze zapytać, jak będę miał jakieś wątpliwości co do zagrywania kart, dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
 
Last edited:
Top Bottom