Jak kontrować Nilfgard talią ST?

+
Jak kontrować Nilfgard talią ST?

Witam. Chciałbym się poradzić, gdyż jest to przypadek beznadziejny. Nilfgard i ich Krowie truchła i Skorpiony po prostu mnie przerastają. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Trucheł nie jestem w stanie nawet zestrzelić, bo ktoś mądry stwierdził, po co strzelać do własnych jednostek ;) Każda jednostka atakująca może atakować jedynie wrogów, podczas gdy Nilfgard tworzy sobie tyle trucheł, ile mu się zapragnie. Kolejna sprawa ze skorpionami, które strzelają będąc w talii i nic nie jesteśmy w stanie z tym zrobić. Boli to niemiłosiernie i jestem w akcie desperacji.
Moja obecna talia to:
3Obroncy:2Straż:1KrasnalNajemnik:1Tasak:1TrissMeri:1Saskia:1Saesenthesis(smok)
2Łucznik
2Harcownik:1Zigrin:1HavakWsparcie:1Barclay
3CzysteNiebo:1Ragnarook:1SztormSkelige:1Pożoga:1Adrenalina:1RógDowódcy
 
Krówki możesz zablokować kajdanami z dwimerytu, Ciaranem, Tasakiem, możesz też je odbić Atrapą albo zniszczyć grzybkami, Cyprianem lub Triss (jeśli nie masz lepszych kart złotych). Zoltan Trener może też przyzwać feldmarszałka Dudę, który rani kilka jednostek w rzędzie za 2.
Dodatkowo po tej aktualizacji możesz też przenieść krówkę na inny, pusty rząd - np. krasnoludki najemnik i Zoltan (zwykły) posiadają taką zdolność.

Ostatecznie możesz też przejechać po swoim rzędzie jadem mantikory lub rozdarciem jeśli jednostka która ma zginąć jest tego warta. Kontr jest pełno.
 
Last edited:
Kontr jest pełno, tylko każda z nich jest ciężkodostępna lub będzie mnie boleć. Najgorsze jest to, że ST nie ma żadnych jednostek unoszących kartę do ręki, ani żadnych, które mogą strzelić do siebie. W ogóle cały Nilfgard jest bardzo przesadzony. Nawet ze słabym deckiem bardzo łatwo gra się Nilfgardem.
 
Atrapę masz w startowym decku, Tasaka też, krasnoludzkiego najemnika już masz, Triss może strzelać do swoich jednostek (chyba, że to zmienili), a kajdany z dwimerytu są tanie do wytworzenia.

Dzięki dowódcy Ethne możesz ponownie zagrać dowolną kartą specjalną w tym atrapą oraz kajdanami.
 
Najprostszą kontrą na krowie truchło jest zagranie słabszej jednostki od tej którą chcemy wybronić. Proste, dostępne od razu i skuteczne. Wbrew pozorom w grach przeciw lepszym taliom krowie truchło częściej jest zagrywane by wymusić jakieś działanie przeciw niemu zamiast przeciw czemuś na stronie Nilfgaardu i jednocześnie wzmocnić brygadę impera. Moja rada to idź w krasnoludy które są dobrą kontrą lub są równorzędne do talii Nilfgaardu.
 

MaRIB1

Forum veteran
Moje sposoby to:

Niedzwiedź, Krowa Championka, Barclay els, albo zmiana krowiego truchła na inna linie gdzie znajdują się szpiedzy przeciwnika z małą wartością siłową. Szkoda mi mutagenu z używać.
 
Top Bottom