Jak sprzeda się za granicą Wiedźmin?

+
Jak sprzeda się za granicą Wiedźmin?

Ciekaw jestem jak za granicą sprzeda się Wiedźmin.Wiadomo już,że w Polsce sprzedaje się bardzo dobrze, ale jak będzie to wyglądało w Anglii,USA,Francji czy Rosji? Patrząc na recenzje największych serwisów internetowych wygląda na to iż Wiedźmin dobrze sprzeda się w USA. Spotkałem się także z dobrymi ocenami we Francji. Gdyby ogólnie sprzedano dużo egzemplarzy tej gry, to myślę, że CDPROJEKT RED mogłoby się pokusić o drugą część Witchera.Piszcie co o tym myślicie.
 
Gdzieś czytałem że CDPR ma zamiar wydać dodatek do tego wiedźmina a potem oficjalną kontynuację. Już się nie mogę doczekać.Życzę autorom aby bardzo dużo zarobili na tej grze i dorobili się dla siebie niezłej sumki ... Należy im się. Pracowali nad nią 3 lata i odwalili kawał świetnej roboty i przy okazji rozsławili Polskę ... heh
 
zgadzam sie z przedmowca myslalem ze 2 words to szczyt osiagniec naszych producentow a tu wiedzmin ehh slow brak
 
Najpopularniejsze gry w USA z 13-11-2007:http://gry.onet.pl/1640199,,Najpopularniejsze_gry_w_USA,wiadomosc.htmlA komu sie nie chce otwierać - wklejam PC:1. Call of Duty 4: Modern Warfare— Activision2. Crysis—EA3. The Sims 2: Teen Style Stuff—EA4. The Orange Box—EA 5. Nancy Drew: The Legend of the Crystal Skull—Her Interactive6. The Sims 2: Bon Voyage—EA7. The Witcher—Atari8. The Sims 2: Seasons Expansion Pack—EA9. Hellgate: London—EA10. Sid Meier’s Civilization IV: Beyond the Sword—2K Games
 
simsy trzy razy w top 10....Boże miej w opiece Amerykę, bo źle temu krajowi wróżę...
 
Nie chcę Was straszyć ale simsy rządzą na całym świecie ;D jedynka sprzedała się nawet w rekordowej liczbie egzemplarzy (niestety liczby nie pomnę :) ) czym bowiem jest miłość do rpg przy tak szerokim targecie simsów ;-)Pozdro
 
Akurat simsy królują we wszystkich ogólnych rankingach gier na pc zawsze i wszędzie więc tu to też nic dziwnego ;]
 
Ja nigdy nie zwracam uwagi na furorę jaką robią SIMSY bo wiadomo z czego popularność tej gry wynika.A porównywanie ją z Witcherem to też mija się całkowicie z celem ! >>> WItcher lepszy ! ;D
 
1sze primo to takich gir nie mozna porownac...2gie to Simsy maja kampanie reklamowa(ogrromna) i sa na wszystkich konsolach(tutaj w usa pcty sie nie licza), a o Wiedzminie ani widu ani slychu i tylko sie cisnie na usta '...a mialo byc tak pieknie'.Redzi! Przemowcie do 'rozumu' Atari ...po wiedzminsku!
 
niemiecki gamestar dal wiedzminowi tylko 73% i wytknal kilka bledow.zanim ktos zacznie krzyczec o tym, ze to zazdrosc itd to radze na spokojnie to przyjac.mozna powiedziec, ze w polsce gra dosc mocno broni sie zarowno podstawa w postaci ksiazek Sapkowskiego jak i licznymi odniesieniami do naszej rzeczywistosci. za granica tak wesolo nie ma. gra nie ma zadnego wsparcia.to co wytknieto to m.in.-ciagle powtarzajace sie modele wnetrz budynkow, w ktorych zmienia sie tylko ogolny wystroj. to w sumie prawda. kazdy dom wyglada w srodku niemal tak samo.-atak klonow i to, ze czesto postacie w kolko powtarzaja ta sama kwestie lub wykonuja ten sam ruch-brak Dolby Surround-brak synchronizacji ust w czasie dialogow (to przewija sie w wielu recenzjach gry)-czesty brak logiki w qestach. (po czesci prawda)-bledy w tlumaczeniu (!) -ograniczony system drog jakie moze wybrac nasz bohater (bagna i chodzenie przez wode)-skomplikowany interfejs, male ikonki w "plecaku" (trudno sie z tym nie zgodzic, czasami jest to troszke nieczytelne)-czasy ladowania (standard...)teraz najlepsze:-tylko 5 zaklec, malo "wyposazenia". ostatnie wytkniete rzeczy wyraznie wskazuja na to jak bardzo ksiazka pomaga grze w PL. tu kazdy kto ksiazki czytal wie dlaczego wiedzmin zna i uzywa tylko 5 Znakow i dlaczego nosi tak malo broni. W niemczech wydano tylko "Ostatnie zyczenie", to zdecydowanie za malo aby ksiazka byla znana i choc czesciowo opisywala swiat na ktorym bazuje gra.Ogolnie to co zanizylo calosciowa ocene gry to Balans (4/10) oraz sterowanie (nie wiem jak to przetlumaczyc). Chodzi glownie o malo przejrzyste menu, dlugie czasy ladowania i niedopracowania w systemie sterowania postacia.Inne czesciowe oceny:Grafika 8/10Dzwiek 8/10Balans 4/10 (tu moim zdaniem zanizono zbytnio. tlumaczone to bylo m.in. tym, ze styl grupowy jest zbyt potezny)Atmosfera 7/10 (tutaj widac, ze jednak wersje jezykowe inne niz polska nie sa az tak dobre)Questy 9/10 (i to jest moim zdaniem klucz do sukcesu gry. interesujaca i wciagajaca fabula przykuwajaca do monitora. Jesli w drugiej czesci jej zabraknie to gra stanie sie porazka. wtedy niestety nie bedzie w grze nczego co by ja obronilo przedzpadnieciem do rejonu gier przecietnych)Sterowanie 5/10Cala reszta stala na poziomie 8/10.Widac wiec wyraznie, ze wiedzmin mogl dostac ponad 80%. Niestety, kilka bledow w grze jest i trzeba sie z tym zgodzic. Czy ocena aby nie za niska? Nie wiem, wiem, ze wytknieto prawdziwe bledy w grze. Wielokrotnie wspominano o licznych problemach z gra.Za co chwalono?Za grafike, sliczna architekture i przepieknie zrobione wnetrza (naturalnie wypominajac ciagle ten sam model pomieszczen). Chwalono za fabule, olbrzymia ilosc zadan pobocznych i system wyborow z ktorego tworcy gry sa tak bardzo dumni.Moim zdaniem recenzja jest napisana uczciwie choc ocena koncowa troszke zbyt niska.
 
Argument "tylko 5 zaklęć" jest po prostu genialny. Widać ze recenzent nie za bardzo zna się z tematem, ale coż, nie wina CDR że w Niemczech Sapek nie cieszy sie wysoką popularnością.Ciekawi mnie co go aż tak strasznie w sterowaniu irytowało....Przy okazji - na początku grudnia wyjdzie podsumowanie rynku gier z miesiąca listopada w USA - ciekawe czy Wiedźmin sie pojawi i na którym miejscu :)
 
kptwlodzimierz said:
Argument "tylko 5 zaklęć" jest po prostu genialny. Widać ze recenzent nie za bardzo zna się z tematem, ale coż, nie wina CDR że w Niemczech Sapek nie cieszy sie wysoką popularnością.Ciekawi mnie co go aż tak strasznie w sterowaniu irytowało....Przy okazji - na początku grudnia wyjdzie podsumowanie rynku gier z miesiąca listopada w USA - ciekawe czy Wiedźmin sie pojawi i na którym miejscu :)
widzisz,to akurat dziala w dwie strony. nie zarzucalbym braku znajomosci tematru. Dlaczego uwazasz, ze osoba piszaca recenzje nie jest zaznajomiona z tematem?w sterowaniu? chodzilo glownie o to, ze geralt czasem sie "zacina" i dopiero odejscie od przeciwnika umozliwia ponowny atak. o malo czytelnych ikonkach w plecaku juz pisalem. do tego doszly dlugie czasy ladowania, malo przejrzysty (w opinii recenzjenta) interfejs, dziennik nie zawsze dostarczajacy konkretnych informacji.
Pzyszła mi na myśl pewna wypowiedź jednego z polskich recenzentów.Czyżby CDPRed pożałował niemieckiemu GS Exclusives Tongue.
nie, chodzilo o to, ze ze np Rosenwein i Kirschwodka ktore Shani kaze zalatwic Geraltowi przewaznie okresla sie jako Rosewine i Kirschgeist.To tak jakbys powiedzial " mocnanalewska ze sliwek na spirytusie" zamiast poprostu "sliwowica". Niby drobiazg, ale potrafi byc drazniacy.
 
nie, chodzilo o to, ze ze np Rosenwein i Kirschwodka ktore Shani kaze zalatwic Geraltowi przewaznie okresla sie jako Rosewine i Kirschgeist.To tak jakbys powiedzial " mocnanalewska ze sliwek na spirytusie" zamiast poprostu "sliwowica". Niby drobiazg, ale potrafi byc drazniacy.
Raczej chodziło mi o fakt, że współpracujący z niemieckim GS polski recenzent napisał kiedyś, że ocena w tym piśmie jest wprost proporcjonalna do ilości przekazanych materiałów przed premierą, na podstawie których można umieścić na okładce tzw. TYLKO U NAS ;).
 
Cokolwiek by nie mówić, wiedźmin za granicą sprzeda się dobrze. Tak mi się wydaje. Nie raz, nie dwa widziałam ja Anglicy wychwalają imć Sapkowskiego i jego książki...
 
no coz polecilem juz kilku znajomym Witchera i strasznie im sie spodobala gra mimo ze ksiazki nie znali - powoli sie rozprzestrzenia :D - tylko ta cena - 34 Funty :-\ to moze odstraszyc ludzi ktozy ksiazki nie znaja :p
 
Top Bottom