Jak sprzedać dużo beczek i zarobić przed Świętami? Wypuśćmy 109 nowych kart. LOL

+
Jak sprzedać dużo beczek i zarobić przed Świętami? Wypuśćmy 109 nowych kart. LOL

Ciężko oprzeć się wrażeniu, że taka właśnie myśl przyświecała CDPR. Zestaw Świąteczny kosztujący 98 zł, wystarczy sprzedać 10000 takich zestawów i mamy milion zł przychodu.

1.Czy społeczność graczy dopominała się o taką ilość nowych kart? Absolutnie nie. Myślę, że gracze byliby w pełni zadowoleni, gdyby dostali 30 nowych kart, zbalansowanych, z dopracowanymi artami i wpisującymi się w lore.

2. Pojawia się argument, że gra otrzyma nowy tryb i dlatego tyle nowych kart. Ok, skoro są pod nowy tryb, to dlaczego nie zostaną wypuszczone razem z tym trybem w jednej aktualizacji? Po co teraz robić bałagan. Wiadomo, lepiej puścić je przed Świętami i na nich konkretnie zarobić. W końcu stare karty nie sprzedadzą Zestawu Świątecznego.

3. Dlaczego nowe karty mają takie duże liczby? Ciri: Nova 25, Olaf 20. Przecież mogłyby mieć jakąś przydatną umiejętność i mniej siły. Liczba rzuca się w oczy i dużo graczy kupi beczki, żeby ją wylosować albo w najgorszym razie zrobić ze skrawków. Ergo znowu napędzimy sprzedaż beczek.

Wczoraj cały dzień były problemy z połączeniem, gra zawieszała, rozłączała mecze. Większość zmian jest szeroko na forum i reditcie krytykowana.
Trzeba to wprost stwierdzić - ta aktualizacja to był skok na kasę. Pomimo tego, że była niedopracowana (problemy ze zrywaniem połączeń, obniżeniem wydajności, zbugowane karty, błędy w opisach) i dostała miażdżącą krytykę podczas PTR. Została wypuszczona. Dlaczego? Redzi nie są głupi i wiedzieli, że będzie słabo.
Ale CDPR to spółka giełdowa, niestety trzeba było spieniężyć biznes, w końcu coś trzeba akcjonariuszom pokazać na koniec roku.
 

Gość

Guest
Nowe UI to jakiś material deisgn z nieba. Jak gra wychodzi na urządzenia mobilne w niedalekiej przyszłości to super.

Szybko, szybciej byle szybko. Kiedy będzie jakieś oficjalne oświadczenie dlaczego testy trwały raptem dzień przy mieszanych opiniach? Jak tu się nie czuć ignorowanym w takiej sytuacji.

Wpisy CDPR o aktualizacji zamiast 1000 kilku polubień na Reddicie mają teraz po 300. Jak macie zamiar nie wyciągać wniosków to powiedzcie otwarcie już teraz. Ja się wstrzymuje z beczkami chociaż miałem wielką ochotę na tę nową to nie wygląda to na okazje i nie że mało (jak za moment jacyś Janusze będą mi wytykać) - 100 zł to cena kompletnej gry.

Challenger (który mnie za bardzo interesował musiał kosztować fortunę). Mam szczerą nadzieje że ta cała sytuacja to jakieś złe zarządzanie a nie pieniądze umotywowały wydanie aktualizacji w takim stanie.
 
Last edited:
K_4-far;n10065321 said:
Szybko, szybciej byle szybko. Kiedy będzie jakieś oficjalne oświadczenie dlaczego testy trwały raptem dzień przy mieszanych opiniach? Jak tu się nie czuć ignorowanym w takiej sytuacji. Wpisy CDPR o aktualizacji zamiast 1000 kilku polubień mają po 300. Jak macie zamiar nie wyciągać wniosków to powiedzcie otwarcie już teraz ja się wstrzymuje z beczkami chociaż miałem wielką ochotę na tę nową to nie wygląda to na okazje.

Obawiam się, że oświadczenia, dlaczego zignorowali sugestie graczy i wypuścili update nie implementując żadnych z nich po prostu nie będzie.
CDPR wydaje się, że wybrali strategię "na przeczekanie". A nuż gracze zapomną przez Święta.
Tak samo z wieloma kwiatkami z tego patcha, myślę, że liczą też na to, że ludzie łykną np. mobile design rodem z Hearthstone'a i się przyzwyczają.
 

Gość

Guest
slow_cheeetah;n10065601 said:
Obawiam się, że oświadczenia, dlaczego zignorowali sugestie graczy i wypuścili update nie implementując żadnych z nich po prostu nie będzie.
CDPR wydaje się, że wybrali strategię "na przeczekanie". A nuż gracze zapomną przez Święta.
Tak samo z wieloma kwiatkami z tego patcha, myślę, że liczą też na to, że ludzie łykną np. mobile design rodem z Hearthstone'a i się przyzwyczają.

Nie mogą zapomnieć że zaszli tak daleko bo są znani z tego że są fair i traktują nas sprawiedliwie co robili dotychczas dlatego takie urwanie albo zmiana relacji to bardzo dziwna sytuacja. Jakby ktoś ze śmietniska jak Hearthstone się zatrudnił pokryjomu i gada im tam głupoty.

Nasze zdanie i tak jest najważniejsze baz nas jako społeczności CDPR najzwyczajniej nie ma.
 
K_4-far;n10065641 said:
Nasze zdanie i tak jest najważniejsze baz nas nie ma ich.

Niestety możliwe, że bez nas (graczy zainteresowanych uniwersum Wiedźmina) znajdą sobie nową grupę docelową.
Czyli ludzi, których Wiedźmin mało co obchodzi, ale chętnie zagrają sobie w kolorową gierkę na telefonie/ tablecie i raz na jakiś czas kupią coś przez mikrotransakcje.
Jak z Hearthstone, czy innym Candy Crush.
 

Gość

Guest
slow_cheeetah;n10065741 said:
Niestety możliwe, że bez nas (graczy zainteresowanych uniwersum Wiedźmina) znajdą sobie nową grupę docelową.
Czyli ludzi, których Wiedźmin mało co obchodzi, ale chętnie zagrają sobie w kolorową gierkę na telefonie/ tablecie i raz na jakiś czas kupią coś przez mikrotransakcje.
Jak z Hearthstone, czy innym Candy Crush.

Przecież ludzie inwestują w nich bo ta firma się wyróżnia tylko podejściem do nas absolutnie nie mogą tego zaprzepaścić... a zapowiada się?

Zapowiada się jak się zapowiada. Nie podoba mi się to nie UI, nie Karty ta cała oferta to money grab po Challengerze. Mi się włącza blokada nie wspieram tych ludzi coś jest nie tak w przeszłości by tego nie zrobili. Jak się poprawią to pomyślimy.

Nie dajcie się zjeść, nie wchodźcie w gó****** umowy CD PROJEKT.
Nie musicie być jak inni nawet nie patrzcie w tamtym kierunku!
 
Chociażby dobrym przykładem obniżenia standardów jest to, że ludzie kupują te paczkę za 98 zł,
a tam wyskakują im karty "niby premium" tzn. jest na nich efekt błysku jak na premium, ale karty się nie ruszają.
Ktoś już wyjaśnił ten temat, że te karty mają mieć dodane animacje premium później, bo Redzi nie zdążyli tego zrobić przed wrzuceniem łatki.
Wygląda to na naprawdę ogromną niedbałość i średnie podejście do graczy.
 
Zgadzam się ze wszystkim co tutaj piszecie. W innym wątku wspominałem też o tym, że tworząc sobie złotą kartę premium, ze skrawków i pyłu, użyłem jej tylko raz bo opis nie oddaje zasady działania karty. Mowa o nowym Isengrimie. Skąd miałem wiedzieć, że "Stwórz srebrna jednostkę Scoia'tael" pozwoli wybrać jedną z trzech, i do tego losowych? Nie zmieniono też audio dla nowych kart. Nowym Isengrim ma audio starego, co w ogóle nie pasuje do tego tego arta.
 

Gość

Guest
CDPR przedstawcie nam lukratywne warunki a my się zastanowimy czy wam wybaczamy xD.

Dobry układ, bo każdy o nim będzie wiedział to jest to 'transparency' które na Reddicie was prześladuje ostatnio. Wasze motywy są na ten moment niejasne. Bym się sprężył i wyjaśnił nim zapiszemy tutaj naście stron.
 
Nikt nie wybaczy bo traktowanie graczy jako frajerów jest nie wybaczalne sry ale nie każdy dał się nabrać na ich marne sztuczki w stylu EA, serio teraz nie widać żadnej różnicy REDzi czy EA to już ta sama korporacja hajs i olać graczy proste motto.
 

Gość

Guest
A i ja się ubiegam o zwrot wszystkich płatności w tym miesiącu jak to się nie wyjaśni szybko :^)
 

Gość

Guest
Nieźle, kiedy zamiast nowych rzeczy zaczynają reklamować płatności to wiedz że coś się dzieje - jak mój wybitny katecheta mawiał.
 
Jest tyle tematów, w których ludzie podnoszą co uważają, że jest do zmiany po nowej aktualizacji i Redzi na nic nie odpowiadają.
Po czym gość z Redów pisze: Kupujcie Świąteczną Paczkę! :D
I to jest ten super prawie legendarny kontakt CDPR ze społecznością? Śmiechu warte.
 
Twilightus;n10066471 said:
Nikt nie wybaczy bo traktowanie graczy jako frajerów jest nie wybaczalne sry ale nie każdy dał się nabrać na ich marne sztuczki w stylu EA, serio teraz nie widać żadnej różnicy REDzi czy EA to już ta sama korporacja hajs i olać graczy proste motto.

slow_cheeetah;n10066581 said:
Widzieliście co Redzi wrzucili w aktualnościach? Reklamę Świątecznej Paczki! No zaczyna się robić niezła parodia! Kręcą na nas lody w biały dzień, po prostu EA Games Twilightus dokładnie tak jak powiedziałeś.


Poradnik jak nie być jak EA w trzech krokach:


1) Nie zarabiaj na swoich produktach
2) Nawet nie myśl o zarabianiu na swoich produktach
3) Najlepiej rozdaj wszystko za darmo

Słyszyta R(EA)DY! Uczta sie! XD
 

Gość

Guest
Jest zasadnicza różnica w zmienianiu po kryjomu strategii firmy a zarabianiu uczciwie.

Brak kontaktu to nie to na co się pisałem. Towar nie zgody z umową i wiecie jak jest dalej... Jestem tu jeszcze bo mogę mielić karty nie kupuje nic aż to się wyjaśni (gdzie się podziało sławne "na korzyść graczy"). Chyba balans wyszedł w tym kontekście...
 
Last edited:
maciejpotas;n10066151 said:
Zgadzam się ze wszystkim co tutaj piszecie. W innym wątku wspominałem też o tym, że tworząc sobie złotą kartę premium, ze skrawków i pyłu, użyłem jej tylko raz bo opis nie oddaje zasady działania karty. Mowa o nowym Isengrimie. Skąd miałem wiedzieć, że "Stwórz srebrna jednostkę Scoia'tael" pozwoli wybrać jedną z trzech, i do tego losowych? Nie zmieniono też audio dla nowych kart. Nowym Isengrim ma audio starego, co w ogóle nie pasuje do tego tego arta.

Słowo "Stwórz" jest teraz nowym słowem kluczowym. Po najechaniu na kartę można przeczytać co ono oznacza. Aczkolwiek przyznam, że dosyć łatwo nie wpaść na pomysł by to sprawdzić.
 
slow_cheeetah;n10064031 said:
1.Czy społeczność graczy dopominała się o taką ilość nowych kart? Absolutnie nie. Myślę, że gracze byliby w pełni zadowoleni, gdyby dostali 30 nowych kart, zbalansowanych, z dopracowanymi artami i wpisującymi się w lore.

Śmiem się z tym kompletnie nie zgodzić... większa ilość kart = większa różnorodność i doskonale to widać po patchu. Wreszcie co druga gra nie jest przeciw szpiegom, czy innemu ustrojstwu z topki, ludzie zaczęli kombinować i dzięki temu gra się dużo przyjemniej.

slow_cheeetah;n10064031 said:
2. Pojawia się argument, że gra otrzyma nowy tryb i dlatego tyle nowych kart. Ok, skoro są pod nowy tryb, to dlaczego nie zostaną wypuszczone razem z tym trybem w jednej aktualizacji? Po co teraz robić bałagan. Wiadomo, lepiej puścić je przed Świętami i na nich konkretnie zarobić. W końcu stare karty nie sprzedadzą Zestawu Świątecznego.

A jaka różnica jest że wypuścili je teraz, by ludzie mogli nimi grać? No tak, wtedy by nie mogli nimi grać do czasu pojawienia się nowego trybu... i nikt nie zarobiłby na świątecznej paczce (która jest jak na mój gust zbyt droga), bo przecież nagle wszyscy rzucą się na ten pakiet...

slow_cheeetah;n10064031 said:
3. Dlaczego nowe karty mają takie duże liczby? Ciri: Nova 25, Olaf 20. Przecież mogłyby mieć jakąś przydatną umiejętność i mniej siły. Liczba rzuca się w oczy i dużo graczy kupi beczki, żeby ją wylosować albo w najgorszym razie zrobić ze skrawków. Ergo znowu napędzimy sprzedaż beczek.

A dlaczego Tibor ma 25 (czy tam, 23)? Czy na Tibora wszyscy się rzucają? A na Hjalmara? Serio Ciri żeby zadziałała potrzebuje po 2 kart w talii, zapewne nie pasuje do większości decków, Olaf potrzebuje bestii żeby wyciągnąć to 20pkt. Próba traw żeby zbostować coś o 25 potrzebuje albo wiedźmina, albo jednostki 10+pkt.

slow_cheeetah;n10064031 said:
Wczoraj cały dzień były problemy z połączeniem, gra zawieszała, rozłączała mecze. Większość zmian jest szeroko na forum i reditcie krytykowana. Trzeba to wprost stwierdzić - ta aktualizacja to był skok na kasę. Pomimo tego, że była niedopracowana (problemy ze zrywaniem połączeń, obniżeniem wydajności, zbugowane karty, błędy w opisach) i dostała miażdżącą krytykę podczas PTR. Została wypuszczona. Dlaczego? Redzi nie są głupi i wiedzieli, że będzie słabo. Ale CDPR to spółka giełdowa, niestety trzeba było spieniężyć biznes, w końcu coś trzeba akcjonariuszom pokazać na koniec roku.

Ale jak ma się to, do tego co pisałeś wyżej? Większość zmian wizualnych uznaję za olbrzymi minus tej aktualizacji (głównie z powodu zbyt jaskrawej kolorystyki), pytanie brzmi, co mają one do samych kart i pakietów? Równie dobrze mogliby ich nie wypuszczać, tylko ograniczyć się do nowych kart i "balansowania" tych istniejących.
Bugi i błędy w opisach są po każdym większym patchu, śmiem twierdzić że po tym jest ich znacznie mniej niż po poprzednim który zmieniał grę w tak dużym stopniu.


Rozumie że kilka osób jest rozgoryczonych, bo im się kolor menu zmienił z "mhrocznego", na "bajkowy", ale wydaje mi się że niektórzy mocno przesadzają w swoich reakcjach. Tym bardziej że to wciąż BETA i podczas tworzenia konta wszyscy zgadzali się na zmiany, testy, itp.
 
Last edited:
Nie jestem przekonany czy to był skok na kasę, przynajmniej jeśli chodzi o cały patch, bo ta oferta świąteczna za stówę faktycznie jest kiepska :p REDzi chcieli an święta zrobić nam prezent i niespodziankę, sto nowych kart to zawsze lepiej niż 20-30. Owszem, robi się na początku chaos na ladderze, ale to jest właśnie fajne -Kiedy ma się taką masę możliwości i tak długo odkrywa nowe decki, pomysły przeciwników.

K_4-far;n10065321 said:
Nowe UI to jakiś material deisgn z nieba. Jak gra wychodzi na urządzenia mobilne w niedalekiej przyszłości to super.
Kiedy Gwint wyjdzie na mobilniaki, to i tak będzie miał tam inne UI (w obecnej formie nie ma to sensu na małych dotykowych wyświetlaczach telefonów tak czy owak). Więc
nie sądzę że są to zmiany spowodowane nadchodzącą wersją na androida / iOS, bo zdecydowanie nie będzie to port 1:1. Mogą, a podejrzewam że muszą zrobić oddzielne UI dla telefonów / tabletów.
 
Top Bottom