Jaka droga do osiągnięcia maksymalnego poziomu?

+
Jaka droga do osiągnięcia maksymalnego poziomu?

Grę przechodzę drugi raz i zamarzyło mi się zakończenie jej w stanie jak najbliższym stu procent. Mam jednak pytanie: w jaki sposób podchodzić do zadań (i głównych i pobocznych), aby finalnie podstawkę zakończyć na jak najwyższym poziomie?

Rozchodzi się o to, że nawet kontrolując jakie zadania robię (przeznaczone dla moich widełek poziomowych) zawsze będzie tak, że jakiegoś zadania nie odkryję, albo wykonując wszystko w Velen/Novigradzie po wyjeździe na Skellige część zadań będzie już wyszarzona - czyli nie zdobędę za nie porządnego doświadczenia, bo etap wylewelowania do danego pułapu wykonałem już w Velen.

Matematycznie jest to chyba do ogarnięcia - widełki +/- 5 poziomów względem zadania sprawiają, że dałoby się to kontrolować, ale z kolei z poziomem cały czas prę do przodu - więc o ile dobrze rozumiem zawsze zdarzy się tak, że któreś zadania będą wyszarzone. A może nie? Nie wiem jakie przedziały doświadczenia się dostaje i czy questów w miarę zdobywania poziomu ubywa ilościowo, tak, żeby właśnie przez natłok nowych nie uciekały nam te, które wypadają z naszych widełek... Tego chcę uniknąć.

Czy może na początku opłaca się podjąć wszystkich możliwych dostępnych zadań na mapie i podróżować (jak głupi) między lokacjami w pogoni za uciekającymi questami?
Aktualnie nie robię praktycznie nic z wątku głównego, bo za te zadania i tak dostanę kupę punktów doświadczenia i czyszczę sobie Velen + Novigrad. Przy wskazanym poziomie 36-40 (NG+) na wykonanie wątku głównego (Baron, czarownice) na kontynencie mam poziom 50 i póki co jedyne wyszarzone zadania to te wyganiające mnie na Skellige (Lambert, Czarna perła).

Jak to zrobić? Wiem, że pierwszy raz podstawkę kończyłem na pewno powyżej 35 poziomu (osiągnięcie w GOG Galaxy), czyli nie było źle, ale pamiętam, że właśnie kupa zadań mi uciekła. Może nie da się tego przeskoczyć przez mechanikę gry (ta sama ilość potrzebna do kolejnego poziomu, różna ilość doświadczenia za zadania, różna ilość zadań do wykonania w różnych widełkach).

Wiem, że fabularnie to nie ma żadnego sensu, bo takie latanie i rozgrzebywanie wszystkiego jest męczące, ale szukam jakiegoś złotego środka.

Macie jakieś przemyślenia?
 
Last edited:
Hej hej :)
Ja mam sposob na to, zeby zawsze dobic do 40 levelu po okonczeniu Serc. To chyba przyzwoity level, ale co bys nie robil, zawsze niektore questy bedziesz robil szare. Stawanie na glowie i robienie rzeczy bez sensu, czyli bieganie z jednego konca mapy na druga jest meczace i wycienczajace psychicznie. Wiele ci to nie da. Bez patrzenia zupelnie na kolejnosc wyladujesz i tak z 39 i pol na koniec moze. Ale po kolei:
- Wszystkie pytajniki, wszystkie wyscigi konne, bitwy na piesci etc zostawic sobie najlepiej po fabule. Opuszczone miejsce to kilkadziesiat czy nawet 120 punktow doswiadczenia, niezaleznie od poziomu. To samo z gniazdami potworow. Ta zasada jest najtrudniejsza, bo ja wole zawsze oczyscic mape zanim pojde dalej,ale jest to najbardziej efektywne. Oczywiscie nie licze Bialego Sadu, bo to sie nie liczy tak naprawde (mozna wszystki wycziscic, zanim pojdzie sie dalej). Wyjatkiem sa miejsca mocy, ale tez bym sie na to nie napalala - wystarczajaco punktor sie zbierze po drodze.
- Zlecenia wiedzminskie mozna olac na poczatku zupelnie, szare nie szare, to i tak duzo nie daje.
- Najwazniejsze zadania to zadania fabularne, albo zadania poboczne super istotne (taki Kabaret czy Kwestia Zycia i smierci). Zostaw sobie zawsze dwa levele (albo i wiecej), jak sie za to zabierasz. Przykladowo - Jezeli na Skellige mozesz plynac przy poziomie 16, polyn przy 12 czy 13 levelu, bo dostajesz od razu tyle doswiadczenia, ze zaczniesz levelowac natychmiast.
- Pogodz sie z faktem, ze co bys nie robil, Skellige bedzie zaszarzone na samym starcie prawdopodobnie. No i trudno.
- Sprawdz dokladnie,jakie questy mozesz zostawic na pozniej przed wyplynieciem na Wyspe Mgiel
- Poszukiwania rynsztunku zostaw na sam koniec albo zbierz tylko swoj ulubiony rynsztunek, reszte po fabule).
- Zadania z wykrzyknikow wykonywac NATYCHMIAST, bo tego sie nie da zrobic pozniej bardzo czesto i wszystko przepadnie. Mozesz sobie sprawdzic gdzie sa jakie wykrzykniki i tez umykac przed nimi na poczatku.
- Gwint tez musisz robic natychmiast, bo czasami sie nie da inaczej, wiec to takie zadaniepoboczne, przed ktorym ucieczki nie ma
 
Do jakiegoś stopnia może i da się te widełki kontrolować, ale na pewno nie do stanu, który umożliwiałby uniknięcie wyszarzenia questów.
 
Last edited:
No i nikt nie powiedział, ale to też istotne

Wszystkie gniazda potworów i opuszczone miejsca zostaw możliwie na sam koniec, gdy juz z zadań głownych i pobocznych nie dostaniesz pełnej puli.
Gdyż za czyszczenie gniazd i upuszczonych miejsc zawsze dostaniesz pełną pulę exp, fakt ktoś może powiedzieć ee tam po 50-150exp co to da to za mało, ale tego wszystkiego jest tak dużo że robiąc to na końcu wbijemy ze 2 poziomy ponad stan. Spokojnie ten 40 wtedy wbijemy, a nawet 41.
 
Dziękuję za odzew.

Dla potomnych dopiszę jeszcze o używaniu znaku Aksji w opcjach dialogowych - gwarantowane +40 lub +80 doświadczenia za użycie, też niby nic, ale...

Z drugiej strony: czasami aż prosi się o nieużycie znaku i spuszczenia komuś konkretnego, srogiego wpier... ;)
Plus ograniczeniem jest wymagane rozwinięcie do odpowiedniego poziom umiejętności znaku.

Wychodzi więc na to, że nie trzeba sobie rwać włosów z głowy i spokojnie dać się porwać fabule, zwracając tylko uwagę na to, żeby w DANEJ LOKACJI, w której jesteśmy, kontrolować sobie widełki i w miarę możliwości "zwiedzać", by podejmować się nowych zadań. Czy tu, czy tam i tak przebrniemy wyżej w hierarchii poziomu, kosztem tego czy innego zadania, które tak czy inaczej wypadną z widełek.

Myślę teraz o tym i dochodzę do wniosku, że popełniłem błąd nie podążając za zadaniami głównego wątku. Bo o ile zawsze są wysoko punktowane, o tyle pewne ich kroki (przebieg) będzie już punktowany jako zadanie wyszarzone...
A może się mylę? Do końca nie jestem pewien, czy główny wątek w przebiegu (krokach) i finale (zakończenie zadania) pod względem otrzymywanego doświadczenia jest traktowane tak jak zlecenia poboczne (które właśnie tracą doświadczenie, jeśli są wyszarzone.

Cóż - chyba najlepszą dla mnie opcją będzie pewnego dnia po prostu instalacja moda, który zniweluje działanie wyszarzenia. Taka opcja mnie osobiście nie kręci, bo nie lubię grania w wersję gry w którą ingerowali postronni, którzy weszli w buty twórców i redefinują mechanikę rozgrywki (z zastrzeżeniem dla tych osób, które naprawiają oczywiste potknięcia i łatają bugi, których twórcy nie widzą...).

Tak czy inaczej dochodzę do wniosku, że "bez spiny". :)
I za to Wam dziękuję!
 
Otstanio wszystko olalam i gralam tak, jak chcialam, ziedzajac w takiej kolejnosci,jakmnie napadlo i mialam wizje
Efektem czego nawet bitwe w KM mialam wyszarzona, ale tak czy siak po sercach mialam niemal40 level (brakowalo chyba 200 PD), wiec tak naprawde wszystko jedno :) Nawet ztym uber modem o doswiadczenie to wiele nie zmienia.
Po porstu zadanie wyszarzone deprymuje i sie je troche tak zostawia na koniec, albo swiete nigdy, bo w sumie po co?
Bardzo bardzo bardzo mnie sie ten system nie podoba :)
 
Mod na full exp załatwia sprawę szarych zadanek. Robisz co chcesz i kiedy chcesz i zawsze dostajesz za to tyle expa jakbyś robił to jako zielone. Najprostsze rozwiązanie aby gra nie narzucała Ci co musisz robić w danej chwili. Oczywiście jeśli zależny Ci na jak najwyższym expie. Natomiast prawda jest taka że czy używasz tego moda czy nie to i tak finalnie różnica w poziomach to 1 max 2 levele.
 
Nawet ztym uber modem o doswiadczenie to wiele nie zmienia

Mod zmienia dużo, bo lvlujesz wyraźnie szybciej. 30 poziom świeżo po wbiciu na Skellige, bez wykonywania wszystkich zadań w Velen - robi sporą różnicę.

---------- Zaktualizowano 15:39 ----------

moda czy nie to i tak finalnie różnica w poziomach to 1 max 2 levele.

Coś mi się wierzyć nie chce.
Albo innych modów używamy.
 
Byś może innych. Tak czy owak 30 poziom świeżo po wbiciu na wyspy to przesada nie uważasz? Postać jest zbyt mocarna według mnie w tym momencie gry.
 
Top Bottom