Jaka nastepna gre chcielibyscie, zeby

+
Myśle, że doświadczenie zdobyte przy jednym rpg'u powinni wykorzystac przy kolejnym, zamiast bawic się z zupełnie innymi gatunkami...Albo poprostu Wiedźmin 2, coś jak KOTOR, akcja w dalekiej przeszłości za czasu świetności wiedźminów ;D
 
Pzredewszystkim liczę na kontynuacje przygód Geralta :D, bez dwóch zdań !!! a jesli miało by to być coś innego to napewno RPG na podtawie opowiadań Jacka Piekary o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie :)Kto nie zna tego, ten ministrant ;Pw skrócie:jest to opowieść o [tekst kopiowany z http://www.fabryka.pl] inkwizytorze, który nie waha się zadawać pytań i dążyć do odkrycia prawdy o otaczającym go świecie.Świecie pełnym intryg i zła.Świecie, w którym ludziom zagrażają demony, czarownicy oraz wyznawcy mrocznych kultów.Świecie, którego siłą napędową są nienawiść, chciwość oraz żądza.Do tego właśnie uniwersum Mordimer Madderdin niesie żagiew Boskiej miłości…OTO ŚWIAT, w którym Chrystus zstąpił z krzyża i surowo ukarał swych prześladowców. Świat gdzie słowa modlitwy brzmią: „i daj nam siłę, byśmy nie przebaczali naszym winowajcom”. Świat, w którym „nasz Pan i jego Apostołowie wyrżnęli w pień pół Jerozolimy”.OTO ON – inkwizytor i Sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary.
 
A teraz moje propozycje (cokolwiek mało odkrywcze):1. A może tak cRPG wzorujący się na husyckiej trylogii Sapkowskiego? ;D2. Po co ograniczać się do polskiej twórczości. Może tak wykorzystać świat Mrocznej Wieży Kinga? (Ta, wiem... licencja kosztowałaby pewnie ze 100 milionów $. Chociaż o ile pamiętam licencję na ekranizację DREAMCATCHERA Stephen udostępnił za symbolicznego 1$ - źle zrobił bo film to żenada) IMO świat ma potencjał. Chodzi mi oczywiście o RPG osadzone w tym świecie a nie o egranizację książek.3. Marzyłby mi się cRPG z fabułą dziejącą się w dwóch płaszczyznach czasowych: takie dark-fantasy-średniowiecze i czasy współczesne ale nie takie zwyczajne (raczej coś jak w Vampire Bloodlines), z genialną fabułą wszystko to pięknie oplatającą ;DOgólnie przychylam się do opinii, iż powinien to być takie dark-fantasy-horror-cRPG może tylko jeszcze z elementami Urban-fantasy ;)Edit: W sprawie Piekary i Madderdina.O ile pomysł na świat jest ciekawy moim zdanie, to już wykonanie trochę odbiega od moich oczekiwań. Muszę jednak przyznać, że autor trochę się rozwinął i znacznie ciekawiej czyta się jego najnowszą twórczość (może nie jest to mistrzostwo świata ale przeczytać można), niż tą z początków jego kariery. Początki bowiem były zwyczajnie bardzo słabe (miejscami tylko słabe). Ale i tak na jakąś większą powieść dziejącą się w tym świecie czekam z niecierpliwością :p
 
najlepiej to by bylo jakby jakies wyscigi z dobra fabula-taka zeby przykuwala do komputera na dlugie godziny. wiecie, punkty rispektu zdobywane za wyscigi wokol remizy itd.od kilku lat regularnie grywam w rozne zachwalane gry z szeroko rozumianego gatunku rpg. Bardzo szeroko rozumianego. Nie wiem jaka gre powinni zrobic tworcy weidzimna-wiem czego nie chcialbym w niej zobaczyc.Napewno nie chcialbym aby przyznawano duzo punktow doswiadczenia za walke. pamietam to z diablo-na dluzsza mete nudzilo to cholernie. cala gra sprowadzala sie do mlocenia wszystkiego :/Napewno nie chcialbym zobaczyc ktoregos z pieknych, basniowych swiatow fantasy. Ich dwubarwnosc zwyczajnie nudzi po kilku latach ogladania tego w kazdej grze i czytania o tym niemal w kazdej ksiazce (o filmach nie wspominam). To ciagle ubieranie sie w blyszczaca zbroje paladyna, to ciagle ratowanie swiata... ilez mozna? Nie, nie chcialbym turowego systemu walki. Wolabym aby ten z wiedzmina zostal rozbudowany. Dawno, dawno temu gralem w pewna gre.Miala koszmarna grafike (choc wtedy wygladalo to cudnie), muzyka byla zapetlajaca sie w kolko melodyjka doprowadzajaca do szalu... Gra miala od cholery wad... Ale opowiadala swietna historie, przykuwala do monitora na wiele, wiele godzin. Wiedzimn baaardzo mi ja przypomina i chwala mu za to. Jak dla mnie to rozbudowac obecny swiat gry. Powiekszyc go tak bardzo jak sie da. Doadac nowe lokacje i wiecej postaci. Do tego wiecej watkow pobocznych. Jak dla mnie moze to zajmowac 40gb pamieci dyskowej-najwyzej dokupie dysk.
2. Po co ograniczać się do polskiej twórczości. Może tak wykorzystać świat Mrocznej Wieży Kinga? (Ta, wiem... licencja kosztowałaby pewnie ze 100 milionów $. Chociaż o ile pamiętam licencję na ekranizację DREAMCATCHERA Stephen udostępnił za symbolicznego 1$ - źle zrobił bo film to żenada) IMO świat ma potencjał. Chodzi mi oczywiście o RPG osadzone w tym świecie a nie o egranizację książek.
no wlasnie, a dlaczego nie wiecej swiata wykreowanego przez Spakowskiego? wedlug mnie ma on olbrzymi potencjal. bez problemu mozna do niego dolozyc nowe rasy (ja bym tam chetnie zobaczyl mroczne elfy z ich cholerna przewrotnoscia- pasowalby jak ulal).
 
Wdg. mnie powinni w Wiedźminie 2 dać nam więcej swobody ruchu. Tzn. pousuwać te dziwne ograniczenia na drogach. Gdy biegałem po bagnach to myślałem, że zrobię sobie seppuku...Więc, jak dla mnie - możemy liczyć tylko na sequel, jak powiedział T. Bagiński.
 
A mnie się dzisiaj śniła gra na podstawie Thorgala ;D I taką chętnie bym zobaczył... w końcu marka też niczego sobie...Ale żeby nie było - to nie jest żaden spoiler z naszej strony tylko moja prywatna opinia :)
 
A co powiecie na Sagę o Wiedźminie Teletubisiu? Horror, fantasy a zarazem historyczna gra :p. REDsi by tak się postarali że byśmy nawet mogli po sklepach łazić w poszukiawniu rózowej torebki :p
 
Heh,fajna była by też gra na podstawie Sagi Jacka Piekary,dotycząca Mordimmera Madderdina ;) chociaż bardziej chciałbym film ujrzeć :) a od strony Redów,oczekuję W2 :)
 
Wedlug mnie CDP Red nie powinnien odchodzic od RPGów i zrobić nowe arcydzieło. NIekoniecznie na podstawie literatury itp. Ważne żeby gra miałą wciągającą fabułę bo jka dla mnie to jest najważniejsze. i oczywsicie grywalnosc ale po wiedzminie nie sadze zeby CDPRed storzyl gre nudna. Trzymam kciuki za nowe produkcje bo jestem pewnien ze sie pojawia. Byle szybko ;) Bo od dawna nie bylo tak dobrych gier jak np.Wiedzmin.
 
Hehe ja nawiaze swoja odpowiedz do pierwszego posta :p bo przyznam, ze nie wczytywalem sie w pozostale :) hmmm pytanie dobre :p jednak ciezko uzyskac odpowiedz :D Ja uwazam, ze Wiedzmin to strzal w 10. Nie dosc, ze cala historia gry ma polskie korzenie, zostala stworzona przez polska firme to do tego posiada swoj niepowtarzalny klimat jak na fantastyke :) Nie macie wrazenia, ze np takie Gwiezdne Wojny chociaz sa hitem i maja charakter ponadczasowy to swoim przepychem juz nudza? :) Wiedzmin na odwrot, jako saga nigdy sie nie nudzi, ja osobiscie chetnie (bardzo) zagladam co jaks czas do opowiadan Sapkowskiego. Gra? no tutaj to moglbym pisac i pisac jak bardzo mnie powalila na nogi :) Takze uwazam, ze jesli chodzi o nadchodzace produkcje to powinien powstac oficjalny dodatek do Wiedzmina, kto wie moze w przyszlosci jego druga czesc. A jesli chodzi juz o takie bardzo odlegle projekty to mysle, ze REDzi sprawdziliby sie jako eksperci w dziedzinie tworzenia gier (np RPG) osadzonych mocno w klimacie jakichs dobrych ksiazek :)
 
jak dla mnie - Wiedźmin: Expansion Pack, potem sequlel, a potem... potem? pff nie wiem, w końcu na samym wiedźminie nie przeżyjecie długo ;)
 
SBK7 said:
jak dla mnie - Wiedźmin: Expansion Pack, potem sequlel, a potem... potem? pff nie wiem, w końcu na samym wiedźminie nie przeżyjecie długo ;)
"Monitoryzacja" Sagi Wiedźmińskiej była by dobrym pomysłem ;]
 
Genesis said:
Genesis said:
jak dla mnie - Wiedźmin: Expansion Pack, potem sequlel, a potem... potem? pff nie wiem, w końcu na samym wiedźminie nie przeżyjecie długo ;)
"Monitoryzacja" Sagi Wiedźmińskiej była by dobrym pomysłem ;]
niby tak, ale -albo to musiałoby być kilka gier, przy czym pzy drugie/trzeciej cały świat odczuwałby niesmak i nazywał to tasiemcem-albo musiałaby być to najdłuższa gra świata, na którą poczekamy z 10 lat ;)
 
Najpierw dodatek ze zwiększoną liczbą lokacji (np. Temeria + Redania), a potem sequel. Tylko żeby CDPR nie przesadziło z tym
NIekoniecznie na podstawie literatury itp. Ważne żeby gra miałą wciągającą fabułę bo jka dla mnie to jest najważniejsze.
, bo będzie ogólnonarodoiwe zaskoczenie i zniesmaczenie. A tak poza tym jestem [glow=red,2,300]za[/glow]
 
Wracając do adaptacji książek:Co powiecie na egranizację trylogii Sienkiewicza - RTS lub RPGMogłoby być niezłe :D
 
Top Bottom