Jaki pad do Wiedźmina 2?

+
Jaki pad do Wiedźmina 2?

Jakie jest Wasze zdanie jeśli chodzi o te pady?
Czy Onza jest naprawdę bardziej ergonomiczny, czy jest kompatybilny z tymi tytułami, co oficjalny pad Microsoftu?
Planuję kupić pada i nie wiem na który się zdecydować. I jeśli chodzi o te dwa konkretne, to cena nie jest wyznacznikiem.
 

Jimp

Forum veteran
Ja mam zwyczajnego pada Microsoftu. Sprawuje się bardzo dobrze, tylko krzyżak jest zbyt czuły. Największa jego zaletą jest kompatybilność z różnymi grami i od razu go rozpoznają nie wiem jak ma się to do pada Razera.
Nie wiem czym się te pady różnią jeśli chodzi o rozkład klawiszy są praktycznie identyczne, może jakimiś tajnymi parametrami albo tylko wyglądem .
 
Nie miałem okazji grać na Onza (sam mam RumblePada 2), ale wiem, że na piecach generalnie jest problem z kompatybilnością z padami innymi niż M$. W większości tytułów pewnie bez emulacji lub chociaż grzebania w dokumentach konfiguracyjnych się nie obędzie.
 
Weź MS, nie będzie problemu z kompatybilnością u większej ilości gier(jak nie wszystkich które maja takową możliwość), po za tym jest najwygodniejszym jaki miałem, a trochę ich miałem :rolleyes:
 
Jedną z wad Onza jest umieszczenie przycisków start i back pod pod analogami co mi osobiście bardzo by przeszkadzało w Bad Company 2 ponieważ czasami używam tych przycisków, a niestety aby ich użyć należy "oderwać rękę od pada" Do tego jak mówią koledzy nie wiadomo jak z kompatybilnością gdzieś czytałem, że ponoć bebechy są od MS wiec nie powinno być żadnych, ale czy to prawda czy plotka nie wiem....
 

Jimp

Forum veteran
Ten Razer ma opcje bezprzewodową? Bo ten od Microsoftu ma, kosztuje co prawda ze 100 więcej ale z perspektywy czasu myślę ,że kupił bym bezprzewodowy. Jest po prostu wygodniej.

A kompatybilność jest bardzo ważna, co z tego ,że masz przyciski A,B,X,Y skoro gra widzi twego pada jako jakiegoś innego. To bardzo fajna opcja, szczególne Fable III gdzie masz Game For Windows Live i wątpię czy byłby on zgodny z Razerowym padem.
 
Polecam pad od Xbox'a. Jest bardzo wygodny, ma plastiki wysokiej jakości, jedynie krzyżak jest wysoce nieprecyzyjny(chyba, że kupisz nową srebrną wersję z charge kit, ta ma super krzyżaka http://www.gram.pl/sk2_8QjlJ,q6_Pad_bezprzewodowy_Play_Charge_Kit_srebrny.html), ale krzyżak wykorzystuje się głównie w bijatykach(znaczy, w wielu grach się go wykorzystuje, ale wtedy jego mała precyzja nie ma takiego znaczenia).

A największa zaleta tego pada to wytrzymałość... Wątpię, by Razer wytrzymał spotkanie pierwszego stopnia ze ścianą... :/
 
Dzięki wszystkim za opinie!
Naprawdę, moi drodzy, pomogliście mi i to bardzo :)

Onza niech sobie będzie Razerowskim bajerem, kupiłem zwykłego, białego pada od X360. Przewodowego - głównie dlatego, że pokój mały, a do łózka kabel starcza :D No i bez problemów z kompatybilnością w Fifę, czy Wiedźmina 2.
65 PLN - zobaczymy jak to będzie.

P.S.
Ten srebrny robi wrażenie, szkoda tylko, że tak cholernie cena odstrasza... :)
 
Ja Bym polecał tego pada Razer. To jest dobra marka. Mój kumpel ma i się nie skarży. Tez sie zastanawiam nad kupnem. Ale
Wątpię, by Razer wytrzymał spotkanie pierwszego stopnia ze ścianą... :/
popieram słowa kolegi.
 

Jimp

Forum veteran
Ale ty wiesz ,że zwykłego pada od Xboxa nie podłączysz do PC ? Potrzeba przejściówki.
Aha, widzę ,że Gram.PL dodało pady dla Windowsa. Szkoda tylko ,że w katerogii Xbox 360.
 
Przewodowego pod USB? Chyba raczej podłączę...?
Wireless wymagają tego nadajnika pc, ale te po kablu raczej nie.
Mylę się?
 

Jimp

Forum veteran
W sumie to nie wiem. Mój pad ma przejściówkę i właśnie nie wiem czy jest ona dodawana do zwykłego Xboxowego pada. Jakiś posiadacz Xboxa może mnie oświecić ?
 

Jimp

Forum veteran
Ale o padzie Xbox 360 do PC, tak ? To wydaję mi się ,że pad przeznaczony dla PC ma specjalną przejściówkę USB. Normalny pad do Xboxa ma przejściówkę USB czy Xbox jakieś inne wejście ?
 
kiedyś czytałem reckę pada od Razera i padło tam stwierdzenie, że do pewnych gatunków gier lepszy jest pad x-boxowy a do innych Razerowy. Jeśli mnie pamięć nie myli, to do wiedźmina lepszy jest x-boxowy.
 
Jimp said:
Ale ty wiesz ,że zwykłego pada od Xboxa nie podłączysz do PC ? Potrzeba przejściówki.
Aha, widzę ,że Gram.PL dodało pady dla Windowsa. Szkoda tylko ,że w kategorii Xbox 360.

Nie potrzeba przejściówki pod warunkiem, że będzie patrzył aby był kompatybilny z windows (chyba że każdy pad działa w obie strony mowa tu o przewodowych) sam posiadam pada zwykłego od MS który zarówno działa na Xboxie jak i na PC bez przejściówki :) bo Pad jest na USB. Z tym że nie dałem 65zl a 199 :p no ale dość dawno:)

i nie kupuj na allegro tych tanich z chin i są gorsze gatunkowo kumpel takiego kupił... działać działa ale jakościowo ma wiele do życzenia.... już trzymając go w ręce ma się wrażenie że jak raz spadnie się rozsypie taki zupełnie z innego materiału. Dla porównania wstawię zdjęcia jak tylko będę miał...
 
Sądzę, że X360 ma po prostu wejścia usb dla padów kablowych, i wbudowany adapter do bezprzewodowych.

Ale dobrze by było gdyby jakiś konsolowiec sprostował ewentualne pierdoły, które mogę wypisywać... :)
 

Jimp

Forum veteran
Nie potrzeba przejściówki pod warunkiem, że będzie patrzył aby był kompatybilny z windows (chyba że każdy pad działa w obie strony mowa tu o przewodowych) sam posiadam pada zwykłego od MS który zarówno działa na Xboxie jak i na PC bez przejściówki :) bo Pad jest na USB. Z tym że nie dałem 65zl a 199 :p no ale dość dawno:)
No właśnie. Nie jestem pewien czy taki zwyczajny pad do Xbox'a ( na USB ) działał by pod PC. Trzeba po prostu patrzeć czy kupuję się Xbox 360 Controller for Windows czy Xbox 360 Controller .
 
Nie wiem czy można wstawiać linkacze tego typu, ale...:
allegro.pl/show_item.php?item=1766401329

Coś takiego - jest w porządku? Nie licząc tej wzmianki o tym, że pad używany?
 
Top Bottom