Jesienna Konferencja CD Projekt RED & GOG.com – Podsumowanie

+
Jesienna Konferencja CD Projekt RED & GOG.com – Podsumowanie



CD Projekt RED podczas transmitowanej na żywo na cały świat konferencji ogłosił, że sprzedaż Wiedźmina 2: Zabjcy Krlw, przekroczyła w ciągu sześciu kwartałw od premiery poziom 2 mln egzemplarzy. Dla porwnania w analogicznym okresie gracze kupili 1,26 mln sztuk pierwszego Wiedźmina.
Podczas konferencji miała miejsce zapowiadana na czwarty kwartał światowa premiera Wiedźmina 2 w wersji na komputery Apple - tytuł można nabyć na platformach cyfrowej dystrybucjiGOG.comorazSteam.
Przekroczenie poziomu dwch milionw szt. w okresie nieco ponad roku od premiery Wiedźmina 2 w wersji PC i niecałego pł roku sprzedaży wersji Xbox 360 jest wynikiem bardzo satysfakcjonującym. Gra nadal cieszy się dużym powodzeniem, a wprowadzenie jej na nową platformę jaką są komputery Apple dodatkowo zwiększa jej potencjał sprzedażowy w najbliższych latach. Warto dodać, że ilość dostępnych gier na Macach jest znacznie mniejsza niż na PC, czy konsolach. Wiedźmin 2 jest w ścisłej czołwce najlepszych RPG-w wydanych kiedykolwiek na tę platformę i jednym z najlepiej wyglądających tytułw. mwi Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED.
Studio deweloperskie zapowiedziało rwnież kolejne atrakcje dla miłośnikw Wiedźmina 2 poprzez rozwj i udostępnianie edytora REDkit, umożliwiającego fanom (moderom) tworzenie dodatkowych przygd w świecie gry. Do udziału w testach tego narzędzia zgłosiło się ok. 600 zespołw oraz indywidualnych moderw z całego świata. Setka wyselekcjonowanych uczestnikw będzie tworzyć nowe przygody do gry Wiedźmin 2. Najlepsze z nich trafią w ręce graczy wraz z pełną wersją edytora już w pierwszej połowie 2013 r.
Dużym wydarzeniem konferencji były rwnież najnowsze informacje dotyczące kolejnej produkcji CD Projekt RED - gry wideo opartej o stworzoną przez Mikea Pondsmitha papierową grę fabularną Cyberpunk. Akcja nowej gry umiejscowiona będzie w 2077 roku, a jej tytuł brzmi Cyberpunk 2077.
Pracując nad nową grą realizujemy dobrze przyjętą przez rynek kapitałowy strategię powiedział Adam Kiciński. Wyjaśnił, że dzięki uruchomieniu drugiej po Wiedźminie franczyzy, Spłka będzie mogła regularnie, dwa razy częściej niż do tej pory wydawać premierowe tytuły.
Na konferencji prasowej wraz z Mikeiem Pondsmithem przedstawiciele studia zaprezentowali swoją wizję świata Cyberpunka 2077 pełnego futurystycznych broni, gadżetw i bio-implantw. Gra będzie wielowątkowym, rozbudowanym RPG-iem rozgrywającym się w otwartym świecie wielkiej metropolii Night City. Po więcej szczegłw dotyczących gry Cyberpunk 2077 zapraszamy na oficjalną stronę tytułu cyberpunk.net.
 
Pełny zapis:
http://www.youtube.com/watch?v=N7ebXg-2i6E


@MM360

Musicie, po prostu musicie namówić Mike'a, by wcielił się w narratora dzienników deweloperskich albo trailerów. Czy Wy (tzn. CDPR) zdajecie sobie sprawę, że macie na wyciągnięcie ręki głos o brzmieniu podobnym do Jamesa Earla Jonesa? On może zaczarować widza jeszcze zanim się obraz pojawi. :)

http://www.youtube.com/watch?v=RAJgnUix2kI
 
Ten teaser niby nic, ale daje jako takie, bardzo blade, ale jednak, pojęcie o szacie dźwiękowej tytułu. Ambientowe, elektroniczne dźwięki. Właśnie tego oczekiwałem:)

Jednak bardziej frapuje mnie z tej konferencji stwierdzenie, że z CP 2077 idą mocniej w kierunku otwartego świata. Podkreślał to kilkakrotnie Pondsmith, również przypuszczam, że nie na darmo wyświetlili to na jednym ze slajdów. Jak dla mnie pierwszorzędna decyzja. Chyba najwyższa pora by CDPR z tym tytułem wypróbowali trochę innych szlaków "gejmplejowych" niż z Witcherem.

Nie da się ukryć, że sandboxowość będzie znacznie odróżniała tę grę od Wiesia. Pytanie na ile będzie to otwarty świat. Obstawiam otwartość bardziej jak w DE:HR niż Skyrimie. Chociaż gdyby udało się połączyć otwartość podobną serii TES (w tym sensie, że można zajrzeć do przypadkowo napotkanej jaskini i napotkać tam niesamowicie mocarne stwory, tudzież jakieś tajne bractwo o którego istnieniu w innym wypadku byśmy się nie dowiedzieli itp.) z fabularnym mistrzostwem, to by było osiągnięcie godne Redów.
 
Parachrist said:
Ten teaser niby nic, ale daje jako takie, bardzo blade, ale jednak, pojęcie o szacie dźwiękowej tytułu. Ambientowe, elektroniczne dźwięki. Właśnie tego oczekiwałem:)

Jednak bardziej frapuje mnie z tej konferencji stwierdzenie, że z CP 2077 idą mocniej w kierunku otwartego świata. Podkreślał to kilkakrotnie Pondsmith, również przypuszczam, że nie na darmo wyświetlili to na jednym ze slajdów. Jak dla mnie pierwszorzędna decyzja. Chyba najwyższa pora by CDPR z tym tytułem wypróbowali trochę innych szlaków "gejmplejowych" niż z Witcherem.

Nie da się ukryć, że sandboxowość będzie znacznie odróżniała tę grę od Wiesia. Pytanie na ile będzie to otwarty świat. Obstawiam otwartość bardziej jak w DE:HR niż Skyrimie. Chociaż gdyby udało się połączyć otwartość podobną serii TES (w tym sensie, że można zajrzeć do przypadkowo napotkanej jaskini i napotkać tam niesamowicie mocarne stwory, tudzież jakieś tajne bractwo o którego istnieniu w innym wypadku byśmy się nie dowiedzieli itp.) z fabularnym mistrzostwem, to by było osiągnięcie godne Redów.

Mis się wydaje, że ta "otwartość świata" będzie inna od obu wymienionych przez Ciebie tytułów. Nie będzie "całego świata" jak w Skyrimie, ani kilku Hubów jak w HR. Coś czuje między łopatkami, że w cała akcja w Cyberpunku, będzie się rozgrywać w jednym olbrzymim (miejmy nadzieję) mieście.
 
A ja mam nadzieję, że strategiczne części miasta będą zablokowane aż do momentu w którym będą one potrzebne w fabule. Reszta otwarta. Oczekuję, że otwartość świata oznacza możliwość wejścia do każdego budynku a w nim do każdego biura/mieszkania, bez żadnych atrap w stylu: dajmy milion pozamykanych drzwi i ledwo 100 takich za którymi coś jest, już nie mówiąc o budynkach które tylko sobie stoją. Wolę pełny ale mniejszy świat niż ogromny i pustawy.

Oglądałem a właściwie przeklatkowałem teraz jeszcze raz ten filmik/trailer w którym ujawniono tytuł produkcji. Gdyby go porozkładać na części to otrzymamy przynajmniej dwa artworki broni, dłoń prawdopodobnie naszej pani-kosiarz (pomalowane paznokcie), panoramę miasta i dwa razy coś maszynowego czego funkcji nie znam. Ale to napewno już każdy zauważył.

Artwork z panią-kosiarz jakiś genialny i pomysłowy nie jest ale to raczej jeszcze nie ten etap, na zachwyty przyjdzie jeszcze czas :)
 
Parachrist said:
Ten teaser niby nic, ale daje jako takie, bardzo blade, ale jednak, pojęcie o szacie dźwiękowej tytułu. Ambientowe, elektroniczne dźwięki. Właśnie tego oczekiwałem:)
Może będzie równie genjalny co stk Daft Punka do najnowszego Trona - 50% uroku filmu to muzyka (i po 25% dla efektów specjalnych i panny Wilde :D), hm... Byłoby świetnie.
 
@MM360 i @CDProkjketRED

Wiecie, to sa super nowiny! 99,5% gog.com promotion, 0.5% Cyberpunk i --1,5 roku po Widzminie 2-- 0% o Wiedzminie 3!
 
Mike said:

Logo Cyberpunka mi bardzo podeszło, połączenie niebieskiego i żółtego wygląda nowocześnie, a cyferki układające się w '2007' bardzo ładnie się skomponowały z logiem Cyberpunk.
Jestem pełen wiary odnośnie pierwszego AAA+ : )
Troszke za mało info od REDów na konferencji, ale wiemy ciut więcej - z czego należy się cieszyc

No i się cieszę, że nie było nic o W3. To wyjdzie tej grze na dobre.

Ale, jak mówiłem, Gameplay na E3 2013/letnią konferencję już byłby porządany (w końcu na rok przed premierą coś stworzyć już muszą : D)
 
Mi się marzy coś takiego jak tu :
[media]http://www.youtube.com/watch?v=FcMRkyoHKeA[/media]

Tryb sandbox kojarzy mi się tylko i wyłącznie z GTA :)
 
Może mnie zminusujecie, ale ta konferencja była po prostu nudna. Teaser wyglądał jak teaser do teaser trailera nowego Call of Duty, a nie gry, która jest "reklamowana" jako growy cud świata. Do tego prowadzący emocjonujący się tym urywkiem, który nic nie pokazał był dla mnie śmieszny, nie mówiąc już o tym, że super zmiana nazwy z Cyberpunk na Cyberpunk 2077 to po prostu "Major Announcment"
 
WhiteWarrior said:
Może mnie zminusujecie, ale ta konferencja była po prostu nudna. Teaser wyglądał jak teaser do teaser trailera nowego Call of Duty, a nie gry, która jest "reklamowana" jako growy cud świata. Do tego prowadzący emocjonujący się tym urywkiem, który nic nie pokazał był dla mnie śmieszny, nie mówiąc już o tym, że super zmiana nazwy z Cyberpunk na Cyberpunk 2077 to po prostu "Major Announcment"

Przez pierwsze 30 minut czułem się jakbym oglądał telezakupy Mango z Chajzerem. Natomiast co do CP2077 to wydaje mi się, że prace nad projektem są na tyle wczesne, że niczego więcej nie mogliśmy się spodziewać. Moim zdaniem tytuł ukaże się w 2015 roku, natomiast coś czuję, że na wiosnę może być zapowiedziany W3 z premierą w 2014 r.
 
Torpeda said:
Przez pierwsze 30 minut czułem się jakbym oglądał telezakupy Mango z Chajzerem. Natomiast co do CP2077 to wydaje mi się, że prace nad projektem są na tyle wczesne, że niczego więcej nie mogliśmy się spodziewać. Moim zdaniem tytuł ukaże się w 2015 roku, natomiast coś czuję, że na wiosnę może być zapowiedziany W3 z premierą w 2014 r.

Wydaje mi się, że CP miało wyjść przed TW, ale nie jestem pewien, więc nie będę się kłócić ;P
 
Pyatnie za milon dolarów brzmi, czy zwycięskie przygody z REDkit'a otrzymają dubbing? Wybaczcie, ale nawet najlpesza "niema" przygoda nie zastąpi tych z głosami aktorów.
 
janisz86 said:
Pyatnie za milon dolarów brzmi, czy zwycięskie przygody z REDkit'a otrzymają dubbing? Wybaczcie, ale nawet najlpesza "niema" przygoda nie zastąpi tych z głosami aktorów.
Ano, nikt inny nie zastąpi Jacka Rozenka. Nagranie dialogów do modów przez aktorów byłoby prawdopodobne, gdyby planowano duży dodatek do W2. Tym niemniej brak głosów nie jest dla mnie barierą nie do przeskoczenia: grałem w przygodówki w czasach, gdy midi było szczytem marzeń. Wiele klasycznych RPG-ów też było niemych.
 
Top Bottom