JK Rowling - o Potterze i nie tylko

+

JK Rowling - o Potterze i nie tylko

  • Kamień Filozoficzny

    Votes: 5 10.6%
  • Komnata Tajemnic

    Votes: 2 4.3%
  • Wiezień Azkabanu

    Votes: 16 34.0%
  • Czara Ognia

    Votes: 8 17.0%
  • Zakon Feniksa

    Votes: 4 8.5%
  • Półkrwi Książę

    Votes: 6 12.8%
  • Insygnia Śmierci

    Votes: 6 12.8%

  • Total voters
    47
Jeżeli akcja ma się naprawdę dziać w 1945 by pokazać słynny pojedynek Dumbledore'a i Grindelwalda, to mogą po prostu powiedzieć, że ten drugi się zestarzał i stąd tak teraz wygląda:shrug:
Jego wyglądu chyba specjalnie nie zmienią, a szkoda, bo tego wizerunku z Fantastycznych Zwierząt nigdy nie lubiłem. Z tymi białymi włosami, wąsami, fryzurą i heterochromią wyglądał jak typowy kreskówowy villan, z równie niedorzecznym charakterem. Kiedy ja w książkach pierwszy raz usłyszałem o Grindelwaldzie wyobrażałem go sobie jak typowego, starego, złego czarnoksiężnika, ot taki Karkarov z Czary Ognia był moim idealnym wyobrażeniem Gellerta, gdyby jeszcze miał siwe włosy. A gdyby mieli jednak zmienić wygląd Grindelwalda, z powodu właśnie zmiany aktora i timeskipu, to mogli by przy okazji zmienić też design Dumbledore, by wyglądał w końcu jak czarodziej, a nie jak zwykły Jude Law z brodą.
 
W sumie nie miałem nic przeciwko, by była to trylogia, ale kiedy zmienili aktora na Madsa, to chciałbym, by minimum przez jeden film przyzwyczaił nas do swojej wersji postaci, zanim dostaniemy kulminację w 1945 i pojedynek Gellert kontra Albus.

Wydaje mi się, że trzecia część wciąż ma potencjał zarobić i nie zdecydują się na to, by była ona ostatnią. Co najwyżej pokaże ona, czy warto inwestować w jeszcze dwie odsłony, czyli tak jak planowano, czy w czwartej zakończyć serię.

No i tak, Albusa bym chciał bardziej w takiej charakteryzacji, w jakiej był w filmowym Księciu w retrospekcji. Co do Gellerta, podoba mi się jego charakteryzacja, oprócz nieszczęsnego oka, które wygląda okropnie tanio.
 
Wydaje mi się, że trzecia część wciąż ma potencjał zarobić i nie zdecydują się na to, by była ona ostatnią.
Ja właśnie słyszałem że po porażce i krytyce poprzedniej części WB chcą jak najszybciej zakończyć tą serię, a zamiast niej robić ekranizację Przeklętego Dziecko, ale kto wie czy to w ogóle dojdzie do skutku.
 
Ja właśnie słyszałem że po porażce i krytyce poprzedniej części WB chcą jak najszybciej zakończyć tą serię, a zamiast niej robić ekranizację Przeklętego Dziecko, ale kto wie czy to w ogóle dojdzie do skutku.
O jezu, z deszczu pod rynnę.

Mieszane uczucia mam co do Madsa, mało kreatywny type-casting.
Lubię aktora i na pewno zrobi robotę (żeby jeszcze miał coś do grania), ale liczyłem że jednak ktoś się wykaże większą wyobraźnią.
 
Jestem wściekły i rozczarowany. Jedyny tytuł w tym roku na jaki myślałem że warto czekać :cry: A przez to że twórcy praktycznie nic o tej grze nie mówią, zaczynam się obawiać, że to podzieli los cyberpunka.
 
Jestem wściekły i rozczarowany. Jedyny tytuł w tym roku na jaki myślałem że warto czekać :cry: A przez to że twórcy praktycznie nic o tej grze nie mówią, zaczynam się obawiać, że to podzieli los cyberpunka.
Ja co jakości tej gry bym się jeszcze wstrzymał z napalaniem na nią . Zwiastun jest z przed dwóch lat? Studio jest słabo doświadczone .
 
Jedyny tytuł w tym roku na jaki myślałem że warto czekać :cry: A przez to że twórcy praktycznie nic o tej grze nie mówią, zaczynam się obawiać, że to podzieli los cyberpunka.
Jeżeli czegoś nauczyły nas ostatnie doświadczenia, to właśnie tego że lepiej przenieść tą premierę na bliżej nieokreślony czas, niż wydawać ją z myślą, że jakoś to będzie.
Ja co jakości tej gry bym się jeszcze wstrzymał z napalaniem na nią . Zwiastun jest z przed dwóch lat? Studio jest słabo doświadczone .
Szczerze powiedziawszy dla mnie to może być nawet średni tytuł, a z uwagi na setting i tak spędzę w nim sporo czasu i pewnie będę się przy tym dobrze bawił. Napalam się, bo gier w tym uniwersum, w które dzisiaj dałoby się grać bez zgrzytania zębami po prostu nie ma, a Hogwart jest miejscem idealnie nadającym się do wirtualnych przenosin.
 
Jeżeli czegoś nauczyły nas ostatnie doświadczenia, to właśnie tego że lepiej przenieść tą premierę na bliżej nieokreślony czas, niż wydawać ją z myślą, że jakoś to będzie.
I tak mimo wszystko to rozczarowanie. Wolałbym, żeby na pierwszym zwiastunie zamiast podawać daty, podali "soon" czy coś w tym rodzaju. Tak to się człowiek niepotrzebnie nastawiał, że pojawi się to jeszcze w tym roku.
 
No więc... nie.

Znaczy nikomu nie bronię, franczyzy miewają potencjał, ale dla mnie ten cykl to zamknięta całość. Już Grindewaldy uważam za umiarkowaną abominację i bronią się w moich oczach tylko Newtem - ale kolejny pomysł to już czysty skok na kasę.

Jasne, nie mam złudzeń, po to właśnie robi się filmy i seriale, po to cała ta machina marketingowa z kubkami, tiszertami i - w top lidze - klockami Lego. Bo kasa.
Ale niektóre historie zaczynają się i kończą, bo taki był plan i kurczę znośmy to z godnością, zamiast odcinać kupony :D
 
Tego... Tego się nie spodziewałem...
aJxAWj52_700w_0.jpg

Do tej pory myślałem że żaden serial w świecie HP nie ma prawa powstać, bo Rowling z jakiegoś powodu jest temu przeciwna, ale widać coś się w tej kwestii zmieniło.
Tak czy owak, czekam, obojętnie o czym ten serial będzie.
Znaczy nikomu nie bronię, franczyzy miewają potencjał, ale dla mnie ten cykl to zamknięta całość. Już Grindewaldy uważam za umiarkowaną abominację i bronią się w moich oczach tylko Newtem - ale kolejny pomysł to już czysty skok na kasę.

Jasne, nie mam złudzeń, po to właśnie robi się filmy i seriale, po to cała ta machina marketingowa z kubkami, tiszertami i - w top lidze - klockami Lego. Bo kasa.
Ale niektóre historie zaczynają się i kończą, bo taki był plan i kurczę znośmy to z godnością, zamiast odcinać kupony
Gdyby ludzie mieli działać według takiej logiki, to takie Gwiezdne Wojny umarłyby dawno temu na oryginalnej trylogii. A tak mamy wielką franczyzę w której skład wchodzą setki książek, tysiące komiksów, dziesiątki gier, z kilkanaście filmów, parę seriali, a marka ciągle się rozwija, nowe tytuły ciągle są w produkcji. Batman i Superman powstali jeszcze przed wojną, a to wciąż żywe marki. Nie ma żadnych przeciwwskazań by Potterowa marka rozwijała się tak samo, ba, to uniwersum samo się prosi o takie rozszerzenia. Wielu ludzi chciałoby serialu o założycielach Hogwartu, o Huncwotach, a czemu by nie zrobić czegoś związanego z Królem Arturem i Merlinem (Obaj istnieli w tym uniwersum!) Czegoś o wojnach czarodziejów z olbrzymami, goblińskich powstaniach, dokładnej historii ukrycia świata czarodziejów przed mugolami, może film sportowy o Zjednoczonych z Puddlemore czy Armatach z Chudley? Możliwości są nieskończone, a że tobie się to nie podoba, cóż, twoja sprawa:shrug:
 
Last edited:
Ogólnie teraz jest plan na budowanie wielkiej franczyzy za co ma odpowiadać Tom Ascheim z Warnera na podobnej zasadzie jak Kevin Feige w Marvelu. Informacja o tym pojawiła się parę dni temu i już wtedy spekulowano, że oprócz kolejnych filmów prawdopodobnie dostaniemy również serial (lub seriale) no i proszę.

Lubię ten świat i chętnie zobaczyłbym nowe opowieści w nim osadzone. Żadna z odsłon Fantastycznych Zwierząt nie przypadła mi do gustu, ale sam pomysł żeby odciąć się od Pottera i zaproponować coś innego w tym uniwersum był spoko. To że przygotowane fabuły mi się nie podobały (i najwyraźniej nie tylko mi skoro drugi film zarobił o wiele mniej niż pierwszy) nie znaczy że nie ma absolutnie szans na coś dobrego.

Totalnie widziałbym kolejne filmy jako pojedyncze historie z różnymi bohaterami pozwalające ukazać nam inne zakątki tego świata. W książkach i adaptujących je filmach wszystko rozgrywało się w Wielkiej Brytanii, a reszta świata była ledwie zarysowana. Chciałbym zobaczyć więcej np. jak wygląda świat czarodziejów w Rosji, Japonii czy Afryce.

Jeśli zaś chodzi o serial to osobiście widziałbym go w roli kontynuacji oryginalnego cyklu z dzieciakami Pottera i reszty w rolach głównych. Młodzieżowa szkolna drama z jednym sezonem na jeden rok nauki w Hogwarcie byłaby jak znalazł. Same lekcje w szkole magii i czarodziejstwa były czymś interesującym, ale w filmach brakowało na to czasu więc niewiele z tego zobaczyliśmy. Serial by to umożliwił.

No i Radcliffe oraz reszta młodej obsady oryginalnej serii są już po trzydziestce więc ucharakteryzowanie ich na 40+ wyszłoby znacznie lepiej niż w epilogu Insygniów Śmierci. Zgadza się, chciałbym w tym serialu zobaczyć znane twarze na zasadzie gościnnych występów czy to jak odprowadzają dzieciaki na pociąg czy też jak dzieciaki wracają na święta do domów.

Znaczy nikomu nie bronię, franczyzy miewają potencjał, ale dla mnie ten cykl to zamknięta całość.

Jarasz się na erpega osadzonego w tym uniwersum, który ma opowiadać nową historię z nowymi bohaterami, a nie akceptujesz pomysłu na powstanie kolejnych filmów i seriali? :p

Zgadzam się że obecnie (zapewne po sukcesie Marvela) jest moda na franczyzowanie wszystkiego co się da i budowanie wielkich uniwersów co bardzo często nie działa. Jeśli jednak dana marka oprócz konkretnej historii i bohaterów ma również interesujący świat to wtedy jak najbardziej jest potencjał na zbudowanie czegoś więcej. To znacznie lepsza opcja niż kręcenie drugi raz ekranizacji tego samego dzieła. Dlatego cieszy mnie że serial osadzony w Śródziemiu również będzie czymś nowym, a nie kolejną ekranizacją trylogii, która mimo różnych zmian i wyciętych z braku czasu wątków nadal jest dobra.
 
Ujawniony został tytuł kolejnej części Fantastycznych Zwierząt, "Sekrety Dumbledore'a"
Chce tylko powiedzieć, że skoro Rowling tak bardzo chciała robić serię o Grindelwaldzie i Dumbledorze, to trzeba było robić o Grindelwaldzie i Dumbledorze, a nie dawać Newta i jego zwierzaki na pierwszy plan, a o potem z tego planu ich spychać na rzecz tej dwójki.
 
Ujawniony został tytuł kolejnej części Fantastycznych Zwierząt, "Sekrety Dumbledore'a"
Chce tylko powiedzieć, że skoro Rowling tak bardzo chciała robić serię o Grindelwaldzie i Dumbledorze, to trzeba było robić o Grindelwaldzie i Dumbledorze, a nie dawać Newta i jego zwierzaki na pierwszy plan, a o potem z tego planu ich spychać na rzecz tej dwójki.

Obawiam się, że chcieli zrobić spin-off, a potem w trakcie preprodukcji im się odwidziało i wpletli w pierwszą część ile mogli, a potem już jadą z tym wątkiem :D

Ale i tak czekam mocno :D Jednak ten świat bardzo lubię, i mimo iż to Yates, to chętnie zobaczę, co tam napisali z tym całym Aureliusem :D
 
W newsach piszą też, że to trzecia część, z planowanych pięciu. Mi się wydawało, że WB zrezygnowało z tego planu i trzecia część miała być finałem. Może to były tylko plotki?
 
Fajna wiadomość. Mi mimo wielu krytycznych opinii obie poprzednie części się podobały i cieszę się, że z dalszym ciągiem będę mógł się zapoznać wcześniej :) . Umknęła mi jednak jakoś wcześniej informacja, że tych filmów ma być aż pięć. Myślałem, że na trzech się skończy. Ale świat uwielbiam, więc płakać z tego powodu zdecydowanie nie będę :ROFLMAO:.
 
Pojawił się nowy teaser Sekretów Dumbledora. Całkiem zgrabny, choć większość scen jest z Harrego i poprzednich części Fantastycznych Zwierząt. Właściwy trailer ma się pojawić w poniedziałek.
 
Mikkelsen na tym krótkim urywku fajnie wygląda. No zdaje się że z krajów w których jeszcze nie byli, będzie jakiś dalekowschodni (Chiny? Japonia?) i Rosja.
 
Top Bottom