K27rzysiek twórczość

+
K27rzysiek twórczość

Hej, chciałem zaprezentować wam kilka moich prac, większość wykonanych przy pomocy photoshopa oraz tabletu. Postaram się regularnie, co kilka dni prezentować tutaj nowy rysunek wraz z opisem.
Na pierwszy ogień pójdzie obraz związany oczywiście z Wiedźminem czyli:

"Wiedźmińskie polowanie"
Cały pomysł widocznej pracy wyszedł od ujęcia postaci stojącej przodem do odbiorcy rysunku, białowłosy miał znajdować się w lekko pochylonej, bojowej pozie stojąc zanurzony częściowo w wodzie a naprzeciw niego miały wyłaniać się różne monstra.
W pierwotnym pomyśle scenerią miały być zarośnięte bagna w odcieniach żółci i zieleni, oświetlone przez poranne słońce. Koncepcja jak widać wyewoluowała ostatecznie w grotę, skąd taka zmiana ?
Głównym powodem był fakt stworzenia już jednego rysunku w którym ukazałem mokradła. Dodatkowo szybko zauważyłem, że dwa bardzo wstępne szkice drzew znajdującej się na krawędziach pracy przypominają bardziej wejście do jaskini niż jakąkolwiek roślinność. Postanowiłem więc zrobić z scenerii wejście do groty do której wpadać miał strumień światła, jednak przy wybieraniu koloru tła przypadkiem zastosowałem bardzo ciemny kolor. Mroczne tło podsunęło mi lepszy pomysł czyli stworzenie nie wejścia do jaskini a jej wnętrza, która byłaby dodatkowo oświetlona przez pochodnie znajdującą się w ręce Geralta. Dzięki temu mogłem uzyskać atrakcyjne połączenie kolorystyczne koloru niebieskiego z pomarańczowym. Z powodu bardzo ciemnej scenerii zdecydowałem się dodać strumień światła wpadający do środka poprzez szczelinę między skałami, co dodatkowo oddzieliło dwie warstwy kolorystyczne na rysunku.
Jako wzór do wyglądu postaci wykorzystałem trochę starszy concept z pierwszej gry Wiedźmin z 2007 roku, który moim zdaniem najlepiej oddaje książkowy pierwowzór.


Zapraszam do komentowania, oglądania, krytykowania.
Gdyby ktoś chciał poczytać więcej o tworzeniu lub zobaczyć jak rysunek zmieniał się w czasie procesu twórczego zapraszam poniżej

FB:
https://www.facebook.com/krzysztofkwiekart/posts/1494154817556969:0

BE:
https://www.behance.net/K27rzysiek


EDIT: Wersja z poprawionym płomieniem dostępna na Behance
 

Attachments

  • 11Wiedźmin.jpg
    11Wiedźmin.jpg
    374.2 KB · Views: 43
Last edited:
Nie chciałbym się jakoś mądrować za bardzo, ale ten płomień pochodni kapkę mi nie pasuje. Poza tym praca całkiem fajna. :nice:
 
Dziękuje za opinie :)
Faktycznie płomień pochodni odstaje jakościowo od reszty:facepalm2:
Wiedźmin "jedynka" z sentymentu, bo lubię ten concept postaci a dodatkowo obecnie czuć przesyt brodatych Geraltów z spiętymi włosami
 
Kolejna praca z Geraltem w roli głównej wykonana już jakiś czas temu

„Wiedźmin”
Głównym zamierzeniem przy tworzeniu, było zrobienie pomieszczenia wypełnionego filarami, do którego wpada ostre jasne światło przez drzwi, wrota lub okna. Światło miało rozjaśniać całe pomieszczenie tworząc przy okazji mocne cienie, dając mroczny, klimatyczny kontrast.
W początkowej koncepcji pomieszczeniem miała to być stara świątynia, wypełniona pochodniami do której wchodzi zaciemniona postać skąpana w jasnym blasku światła. Z pochodni szybko zrezygnowałem gdyż kłóciły się oświetleniem wpadającym do środka. Sporo czasu poświeciłem kolumną, trochę je oszczerbiłem, dodałem roślinność na górze a jeden filar przewróciłem.

Problemem pozostała postać wchodząca do pomieszczenia, mówiąc szczerze jakoś mi nie pasowała albo po prostu średnio wygląda w wstępnej formie. Jako, że byłem podczas wykonywania rysunku w trakcie czytania sagi wiedźmińskiej to pokrwawione pobojowisko w mrocznym pomieszczeniu wydało mi się idealną scenerią dla Geralta. Wiedźmin został odwrócony i teraz wychodził z ruin, dla uzasadnienia krwi dodałem mu jeszcze pamiątkę w lewej ręce. W planach miałem jeszcze dodanie jakiegoś bezgłowego monstrum ale ostatecznie zrezygnowałem już tego pomysłu z zwykłego lenistwa

Gif z postępami w linkach poniżej

https://www.facebook.com/krzysztofk...328031472981/1491866907785760/?type=3&theater

https://www.behance.net/gallery/28184821/Witcher
 

Attachments

  • ZZWiedźmin.jpg
    ZZWiedźmin.jpg
    374.7 KB · Views: 45
Tym razem praca trochę cyberpunkowa :)


"Flet"
Pierwotnym pomysłem na rysunek było narysowanie dłoni, co prawda kiedyś już zrobiłem pracę z samymi rękami ale było to już dawno i wykonane jeszcze na kartce z pomocą ołówka ( na pewno trafi w swoim czasie na fb). Oczywiście narysowanie po prostu dłoni byłoby arcynudne stąd trzeba było jakoś urozmaicić rysunek, wybór padł na zrobienie jednej dłoni jako protezy. Nigdy nie rysowałem postaci która byłaby w jakimś stopniu niepełnosprawna a dodatkowo wymyślenie wyglądu mechanicznej ręki było fajnym wyzwaniem.
Kolejnym etapem, było znalezienie zajęcia dla owych dłoni, wybór padł na grę na instrumencie a konkretniej na flecie poprzecznym, gitara czy też pianino były zbyt oklepanymi tematem.
Przy projektowaniu kobiety grającej na instrumencie postanowiłem trochę wyróżnić jej wygląd, zamiast zrobienie tradycyjnie ładnej blondyny, powstała postać jaką widać powyżej. Otrzymałem fajny kontrast pomiędzy delikatną i subtelną grą na instrumencie a metalową dłonią, wygoloną głową, tatuażami itp.
W czasie samego rysowania miałem kilka kłopotów z wykonaniem smoka na ręce ale ostatecznie jestem w miarę zadowolony z efektu. Drugim poważnym problemem było tło nad którym spędziłem nieproporcjonalnie wiele czasu, rysując oświetloną ciepłym światłem cegłę, nocne miasto skąpane w deszczu, światło sceniczne a ostatecznie skończyło się na czarnej plamie.

https://www.facebook.com/krzysztofkwiekart/
 

Attachments

  • zFlet.jpg
    zFlet.jpg
    358.4 KB · Views: 42
Top Bottom