Kaer Morhen - lokacja

+
Kaer Morhen - lokacja

Jak w temacie, zastanawiam się co udało wam się odkryć w tej lokacji. Ostatnio po zakończeniu gry zaczęłem się nudzić i zwiedzać tą lokację.
Mam już odkrytą lokację starej twierdzy wiedźmińskiej (misja Bastion)
Jaskinie w której przeprowadzano próby traw przed wybudowaniem Kaer Morhen (można tam zebrać dużo droopów)
Kopalnię z dodatku do W1 (jeszcze nie wiem jak popchnąć dalej, bo kończy się ścianą, za którą minimapa pokazuje korytarz)
Starą wieżę obserwacyjną, tą na wzgórzu, niedaleko wjazdu do twierdzy (dużo dropów, kilka fajnych schematów)
i jedno tajemnicze miejsce, do którego jeszcze nie wiem jak dotrzeć, ale znak "?" już na mapie świeci.

Ogólnie lokacja jest "ciekawie" zrobiona. Wielu dróg nie ma na ogólnej mapie, widać je tylko na minimapie, a części dróg nie widać nawet na minimapie.
 
Last edited:
Kopalnię z dodatku do W1 (jeszcze nie wiem jak popchnąć dalej, bo kończy się ścianą, za którą minimapa pokazuje korytarz)
Bez balisty ani rusz, ale jakby udało Ci się coś wskórać to daj znać, bo sam wczoraj z nią walczyłem.
 
Dzięki.
ogólnie Kaer to jeden wielki dropfest. Warto zajrzeć do każdej ruiny na mapie.
Wyskakują miecze srebrne do 420 dmg i pierdylion schematów,
 
Jest jeszcze magiczna szklarnia (trzy monolity nad którymi unosi się mała chmura burzowa). Z tego miejsca wypadają chyba jakieś bardzo dobre składniki alchemiczne.
 
Ktoś może wie gdzie znaleźć "Monstrum, albo wiedźmina opisanie, tom 1" ? Przy znalezieniu w Kaer Morhen listu Berengara, aktywował mi się quest związany z wiedźmińską kuźnią. Aby zadanie popchnąć dalej muszę przeczytać tom I, ale nigdzie nie mogę go znaleźć :( (tom 2 mam).
 
Przez kuchnię do krętych schodów tam sie rozejrzysz, chyba nawet nie trzeba było na górę wchodzić
 
Mam pytanie. Ukończyłem wątek główny na Skelige i powoli zbliża się Kaer Morhen. Czy tam wszystko się zakończy? A może jeszcze trochę zostało mi gry? Pytam bo chciałbym jeszcze nabić sobie level i jeszcze dotrzeć do wszystkich ? na Skelige. Misje poboczne i zlecenia chyba zrobiłem wszystkie do tej pory. Wiem ze mogę zostawić fabułę i spokojnie sobie robić co tam chce ale zostało mi tego trochę poza tym chciałbym mistrzowską zbroje niedźwiedzia,a poziom postaci mi na to nie pozwala dopiero 25. problem w tym że takie chodzenie od ? do ? trochę nuży.
 
Gdzie jest ten list Berengara oraz "Monstrum... Tom II"? Oraz przewaliłem całą kuchnię i parter klatki schodowej obok i nie znalazłem Tomu I.


Przewaliłem całe KM i nic nie znalazłem.
 
Last edited:
Sprawdź komnatę na dziedzińcu na lewo od wejścia do KM, tam gdzie przed bitwą był Vesimir z Myszołowem. Wygląda jak wnęka w murze z kratami.
Jeden z tomów jest też na parterze klatki schodowej we wnęce, w zależności od miejsca fabuły wnęka jest normalnie widoczna lub zamaskowana iluzją
 
Myszoworem, nie Myszołowem.

Tutaj?
Dosłownie w środku nic mi się nie podświetla. A partery klatek zaraz sprawdzę, ale też pamiętam, że zmysł mi nic nie pokazywał. Jak nic nie znajdę to zaraz odpalę stary zapis, bo teraz jestem po zakończeniu gry.


Dobra, Tom II znalazłem, książka na skrzynce leżała i nie znalazłem wcześniej.
 
Last edited:
Tak naprawdę potrzebujesz tylko knigę odpalającą misję w kopalni, kuźnię wiedźminów możesz zrobić "przypadkowo". Idąc do bastionu skręcasz w lewo na rozwidleniu w górach, do kóźni trafisz jak skręcasz tam w prawo.

---------- Zaktualizowano 14:52 ----------

Jest jeszcze magiczna szklarnia (trzy monolity nad którymi unosi się mała chmura burzowa). Z tego miejsca wypadają chyba jakieś bardzo dobre składniki alchemiczne.

Gdzie?
 
Właśnie, gdzie? A to zdanie to już skończyłem z kuźnią.

O to miejsce ci chodziło, które dałem w screenie?
 
Tak. Te miejsce ze screenu.
Możesz podskoczyć jeszcze na wieżę obserwacyjną (budowla na wzgórzu) po drugiej stronie drogi do KM, są tam fajne znajdzki.
i na wschodnią cześć brzegu jeziora na północy, masz po kolei opuszczoną strażnicę i dwa strzeżone skarby.
 
@meiss A możesz powiedzieć o które dokładnie miejsce z tym super mieczem Ci chodzi? Przeszukałem całą lokacje wzdłuż i wszerz i takiego miecza nie znalazłem. Może coś przeoczyłem wiec poprosiłbym o dokładną lokalizacje owego miecza.
 
Last edited:
Heh, na śmierć zapomniałem o Dolinie Kaer Morhen. Na liczniku 220 godzin, całe Velen / Novigrad zwiedzone, Skellige zwiedzone (nie licząc znaczników na wodzie) ale w Kaer Murhen nie zwiedziłem i nie zrobiłem jeszcze wszyćkiego.

Nie rozglądałem się tam podczas zadań głównych dokładnie, ale jest tam w ogóle Mordownia? Pobiegałoby się... :p
 
Top Bottom