Kampania fabularna - spekulacje, pomysły, oczekiwania

+
Kampania fabularna - spekulacje, pomysły, oczekiwania

Jak pewnie wszyscy wiecie, oprócz rozgrywek sieciowych i niezobowiązujących partyjek ze znajomymi bądź komputerem, Gwint będzie oferował także kampanie fabularne. Nie wiemy o nich za wiele poza tym, że będą rozbudowane i płatne, będzie ich więcej niż jedna, a pierwsza z nich pojawi się prawdopodobnie już wkrótce. Najwyższa więc pora trochę o tym pogawędzić. Jak się na to zapatrujecie? Fajny dodatek czy zbędny zapychacz? A może są wśród was tacy, którzy po Gwinta sięgną głównie z tego powodu? Zapraszamy do dyskusji :)

Ja mam trzy oczekiwania względem kampanii fabularnych. Dwa z nich wydają się dość realne, trzecie już niekoniecznie, ale pomarzyć zawsze można ;)

1) Wciągająca historia osadzona mocno w wiedźmińskim świecie;
Gwint będąc karcianką nastawioną na rozgrywki z innymi ludźmi musi być zbalansowany. Z tego też powodu wiele kart działa tak a nie inaczej bądź występuje w takiej a nie innej formie, przykładem choćby wiedźmińskie eliksiry, które każdy tutaj żłopie na potęgę. W solowej przygodzie nastawionej na fabułę mającą dostarczyć rozrywki jednej osobie, a nie dwóm jak podczas zwykłej partyjki, będzie to mogło zostać zmienione. Liczę więc że w kampaniach pojawiają się unikatowe dla tego trybu karty, a wiele innych kart zostanie zmodyfikowanych tak żeby lepiej pasowały do znanego z książek i wcześniejszych gier świata oraz lepiej służyły opowieści. Liczę też że sama opowieść będzie dobra, w końcu fabuła to znak rozpoznawczy gier CD Projektu.

2) Nieliniowość;
Z wywiadów oraz krótkich wypowiedzi dziennikarzy, którzy widzieli kawałek pierwszej kampanii można wywnioskować, że będzie tu miejsce na nieliniowość. Czy jednak będzie ona miała realny wpływ na przebieg historii czy też raczej będą to drobiazgi rodem z przygodówek od Telltale? Chciałbym aby dokonywane wybory wpływały na to jakie lokacje odwiedzimy, jakie karty zdobędziemy oraz z kim przyjdzie nam walczyć. Zachęci to do wielokrotnego przechodzenia każdej kampanii wydłużając tym samym czas z nimi spędzony.

3) Edytor przygód;
To jest właśnie ta trzecia, mało realna rzecz :D Ilekroć czytam jakiś artykuł czy wywiad dotyczący kampanii solowych w Gwincie to mam przed oczami Heroes of Might and Magic*. Dwuwymiarowa mapka po której podróżujemy ludzikiem odwiedzając różne lokacje, zbierając zasoby, formując armię i walcząc na osobnych planszach. Różnicą oczywiście jest to że zasobami będą karty, z których zbudujemy sobie talię, a zamiast walki będziemy po prostu grać w Gwinta ową talią. Heroes of Might and Magic jak mnóstwo innych gier strategicznych zawsze (chyba?) oferował również edytor dzięki któremu mogliśmy przygotowywać własne mapy. Narzędzia modderskie do Dzikiego Gonu ostatecznie się nie ukazały, może Gwint będzie miał więcej szczęścia? Jak pisałem we wstępie, nie łudzę się ale marzyć każdy może.

*Wiem, że była jakaś gra komputerowa oparta na Magic: The Gathering, która oferowała podobny model rozgrywki tj. mapa świata, odwiedzanie lokacji i walki za pomocą stworzonych talii. Być może Gwint będzie bliższy właśnie tej grze, a nie Hirołsom, ale w Hirosły grałem, a w MtG nie więc stąd takie skojarzenie ;)
 
ad.1 myślę, że fabuła będzie na pewno na solidnym poziomie wsparta dobrymi dialogami etc, z tego co czytałem potyczki będą na zasadzie łamigłówek i będziemy zdobywać karty choć nei iwem czy na mutli można będzie je używać.
ad.2 nieliniowość byłą by super, ale pewnie wszystkie lokacje za jednym razem będziemy mogli zwiedzić, zobaczymy.
ad.3 dokładnie mało realna.

Ja jestem mega pozytywnie nastawiony i jestem ciekaw kiedy jest data premiery, ktoś wie?
 
Ad. 1 Fabuła - oto sie nie boję, bo Firma wie co robi w końcu CD Projekt RED - tworzymy RPG-i, które zachwycają graczy na całym świecie
Ad. 2 Nieliniowość jak dla mnie nawet dobrze napisana liniowa fabuła będzie super
Ad. 3 Mało realne

Poza tym pierwsza kampania (dotycząca Królowej Meve) jest za darmo ponadto czas na przejście tej kampanii to podobno 1-2 godz. Pozostałe na każdą frakcję będą po 10 godz. max. Cena na pewno nie jak za No Man's Sky ok. 40-60 zł przewiduję.

Jak będzie wyglądać albo jak w HSie dodatki albo jak w Yu-gi-oh na konsolę, czyli 2d takie niby

*Wiem, że była jakaś gra komputerowa oparta na Magic: The Gathering, która oferowała podobny model rozgrywki tj. mapa świata, odwiedzanie lokacji i walki za pomocą stworzonych talii. Być może Gwint będzie bliższy właśnie tej grze, a nie Hirołsom, ale w Hirosły grałem, a w MtG nie więc stąd takie skojarzenie ;) -> była taka gra z poprzedniej edycji MtG taka fanowska ...
 
Anglad47FM;n7434650 said:
Poza tym pierwsza kampania (dotycząca Królowej Meve)

O, a skąd takie informacje? Z krótkich wypowiedzi dziennikarzy wynikało, że w tej kampanii będącej odpowiednikiem samouczka będziemy towarzyszyć Geraltowi podczas jego przygód na szlaku. O tym że pojawi się tam Meve pierwsze słyszę.

genniuss;n7417290 said:
będziemy zdobywać karty choć nei iwem czy na mutli można będzie je używać.

Nie będzie można, to już potwierdzone. Kampania i rozgrywka sieciowa to odrębne tryby, dlatego właśnie nie miałbym nic przeciwko gdyby w kampanii pojawiły się specjalne karty dostępne tylko tam, a które wpisywałyby się w świat w Wiedźmina.
 
HuntMocy;n7434890 said:
O, a skąd takie informacje? Z krótkich wypowiedzi dziennikarzy wynikało, że w tej kampanii będącej odpowiednikiem samouczka będziemy towarzyszyć Geraltowi podczas jego przygód na szlaku. O tym że pojawi się tam Meve pierwsze słyszę.



Nie będzie można, to już potwierdzone. Kampania i rozgrywka sieciowa to odrębne tryby, dlatego właśnie nie miałbym nic przeciwko gdyby w kampanii pojawiły się specjalne karty dostępne tylko tam, a które wpisywałyby się w świat w Wiedźmina.

[Pierwsza darmowa kampania] Jesteś moderatorem i nie wiesz co mówili na streamie polskim i anglojęzycznym?? [Meve] był wątek na reddicie o tym.

Niektóre karty będzie można grać na multi (chodzi mi o liczbę do 4 kart lub mniej) ?? albo wcale

Cena wciąż nie daje mi spokoju na te płatne kampanie fabularne.

No i Pegi 12 pewnie nie będzie tych słynnych wiązanek słownych :(
 
Anglad47FM;n7435050 said:
[Pierwsza darmowa kampania] Jesteś moderatorem i nie wiesz co mówili na streamie polskim i anglojęzycznym?? [Meve] był wątek na reddicie o tym.

Nie śledzę niepolskich części forum i niepolskich streamów ani reddita, niniejszym przepraszam że żyję :(
 
Informacji trzeba szukać i tu i tu, więc jak ktoś jest zainteresowany to musi trochę poszukać i przewertować. Także Spoko :) :p
 
HuntMocy;n7434890 said:
Nie będzie można, to już potwierdzone. Kampania i rozgrywka sieciowa to odrębne tryby, dlatego właśnie nie miałbym nic przeciwko gdyby w kampanii pojawiły się specjalne karty dostępne tylko tam, a które wpisywałyby się w świat w Wiedźmina.

I bardzo dobrze, podoba mi się fakt, ze będzie to totalnie odrębnaa część gry.
 
Anglad47FM;n7434650 said:
*Wiem, że była jakaś gra komputerowa oparta na Magic: The Gathering, która oferowała podobny model rozgrywki tj. mapa świata, odwiedzanie lokacji i walki za pomocą stworzonych talii. Być może Gwint będzie bliższy właśnie tej grze, a nie Hirołsom, ale w Hirosły grałem, a w MtG nie więc stąd takie skojarzenie ;) -> była taka gra z poprzedniej edycji MtG taka fanowska ...

W latach 90 była taka gra na licencji tym samym tytule stworzona przez Sida Meiera (MicroProse). Łaziło się po świecie podobnie zbudowanym jak w HoM&M (rzut izometryczny) tłukło innych magów grając kartami i tak przez całą grę. Na tamte czasy graficznie było to bardzo ładne i przyjemnie się grało.

Zaś co do samych kampanii dla pojedynczego gracza to ja mocno na nie liczę bo to chyba ostatnia rzecz jaka może mnie jeszcze do tej gry przyciągnąć na tyle by wydać na nią jakieś realne pieniądze. Obecny kierunek zmian w multi mnie do tego zniechęca.
 
Last edited:
GODLIK3R;n7461500 said:
Moim największym oczekiwaniem wobec kampanii jest to żeby można było ją kupić za złoto z gry ;)

Jeśli to będzie możliwe to już szykuj spory woreczek monet :D
 
GODLIK3R;n7461500 said:
Moim największym oczekiwaniem wobec kampanii jest to żeby można było ją kupić za złoto z gry ;)

Nie uwierzę póki nie zobaczę ;) Od strony biznesowej nie widzę w tym sensu bo gra jakoś na siebie zarobić musi, a beczki tego na pewno nie zrobią.
 
Duckingman Myślę, że jeśli redzi dadzą wybór między kupnem kampanii za złoto lub realne pieniądze to i tak znajdzie się sporo osób które wybiorą tę drugą opcję. Pozatym wydaje mi się że gwint całkiem nieźle na siebie zarabia już teraz, skoro cdpr tak ochoczo obdarowuje streamerów paczkami i finansuje nagrody na turniejach ;)
 
GODLIK3R;n7466990 said:
Duckingman Pozatym wydaje mi się że gwint całkiem nieźle na siebie zarabia już teraz, skoro cdpr tak ochoczo obdarowuje streamerów paczkami i finansuje nagrody na turniejach ;)

Moim zdaniem to nic nie oznacza. Równie dobrze mogą chcieć w ten sposób zwiększyć promocją gry bo obecna liczba chętnych do gry nie spełnia oczekiwań. Koszty marketingowe (a te paczki i nagrody tym własnie są) to standard jeśli chce się wypromować jakiś produkt.
 
Duckingman Zgadzam się ale myślę, że gdy chcieli zdobyć więcej graczy to postawiliby bardziej na reklamę, chociaż podarunki dla streamerów też są pewną formą reklamy ale wątpię aby trafiła do grupy osób które w gwinta nie grają.
 
Last edited:
Weźcie pod uwagę że nadal mamy fazę zamkniętych testów, a przed właściwą premierą będą jeszcze otwarte testy. Na reklamy i promocje przyjdzie jeszcze pora.

Co do kampanii sprzedawanych także za złoto to nie nastawiałbym się.
 
Tez myślę, że to będzie tylko i wyłącznie za żywa gotówkę, jeśli cena nie będzie zbyt wygórowana to będzie spory popyt.
 
Top Bottom