Kampania fabularna - spekulacje, pomysły, oczekiwania

+
Kampania fabularna a publiczna beta

Wiadomo już coś na temat tego czy w otwartej becie dostaniemy "sneak peak" kampanii fabularnej? Wypowiedzi sprzed miesięcy Redów zapowiadały właśnie darmowy krótki sneak peak fabularnego trybu gdy wystartuje otwarta beta... Tyle że ostatnio coś temat ucichł, więc zaczynam mieć wątpliwości czy aby plany studia się nie zmieniły w tym przypadku, a że Gwenta nie obserwuje zbyt blisko to być może jakieś niusy mnie ominęły...


Swoją drogą, wciąż nic nie widzieliśmy żadnych materiałów z trybu dla pojedynczego gracza, pomimo że dziennikarze za zamkniętymi drzwiami już rok temu na E3 mieli taką możłiwość więc jestem ciekawy czemu tak długo trzeba czekać.
 
Wczoraj zapowiedziano coś co nazywa się Challange, różne wyzwania prezentujące mechanikę danej frakcji okraszone dialogami. Ten tryb zastępuje kampanię, czy może pracujecie nad nią dalej?
 
Najprawdopodobniej tryb wyzwań będzie swoistą tutorialową kampanią, ale wcześniej było też mówione, że wraz z open betą pojawi się pierwsza płatna kampania, o której wciąż ani widu, ani słychu.
​​​​​​
 
O tutorialu kampani ani slowa na streamie a przecież pokazy były dawno temu.
Skoro nie chcą tej kampani dać wraz z otwartą betą, mogli by chociaż pokazać co było prezentowane te pół roku temu na zamkniętych pokazach.
 
Chyba jednak się mylicie z tym że cała jedna płatna kampania miała wystartować z otwartą betą. Z tego co kojarze zawsze mówili o płatnych kampaniach w kontekście premiery gry, a nie publicznej bety. W każdym razie na 100 % zapowiadano wraz ze startem otwartej bety krótki darmowy sneak peak kampanii fabularnej, tyle że coś temat ucichł...

Komunikacja studia również nie pomaga, czy raczej brak komunikacji. Przydałoby się żeby sytuacja została wyjaśniona, bo podejrzewam że jest wielu graczy których dużo bardziej jara perspektywa zagrania w kampanie fabularną aniżeli w multiplayera.
 
Ok, można się rozejść, post z przed dwóch dni:

Marcin_Momot;n8535980 said:
We'll be talking about the details regarding campaign later this year. Right now we're focusing on transitioning from Closed Beta to the next phase. :)


Wygląda na to że dopiero na premierze dostaniemy kampanie fabularne.

 
Niestety, ale tak jak się można było spodziewać, na start Publicznej Bety nie dostaliśmy pierwszej kampanii fabularnej. Na otarcie łez zostaje najnowszy zwiastun prezentujący rozgrywkę, w którym możemy zobaczyć urywki z tejże kampanii. Z grubsza wygląda tak jak się spodziewałem po krótkich wrażeniach dziennikarzy.

I jeszcze jeden smaczek, samouczek jest teraz bardziej rozbudowany i fabularyzowany. Podstaw gry uczą Geralt i Ciri, posłuchamy więc Jacka Rozenka i Anny Cieślak :)
 
HuntMocy;n8596160 said:
Niestety, ale tak jak się można było spodziewać, na start Publicznej Bety nie dostaliśmy pierwszej kampanii fabularnej. Na otarcie łez zostaje najnowszy zwiastun prezentujący rozgrywkę, w którym możemy zobaczyć urywki z tejże kampanii. Z grubsza wygląda tak jak się spodziewałem po krótkich wrażeniach dziennikarzy.

I jeszcze jeden smaczek, samouczek jest teraz bardziej rozbudowany i fabularyzowany. Podstaw gry uczą Geralt i Ciri, posłuchamy więc Jacka Rozenka i Anny Cieślak :)


Fajnie ten urywek wygląda, przypomina mi to gry od Telltale Games, nie licząc tego że tutaj będziemy mieć rozgrywke w trybie izometrycznym a tam mamy wszystko w 3D łącznie z przerywnikami. Liczę jedynie że konsekwencje wyborów będą jednak działały dużo lepiej niż w grach Telltale. Mam nadzieje że inny silnik niż RedEngine na którym robią kampanie nie będzie tutaj przeszkodą w zrobieniu ciekawej fabuły z wyborami a przede wszystkim konsekwencjami wyborów


Liczę że wkrótce dowiemy się więcej. :)
 
Odświeżę temat, bo zaciekawiła mnie wypowiedź z innego wątku :p

buenokid;n9164590 said:
Myślę, że wątek fabularny w Gwincie będzie właśnie odpowiedzialny za wprowadzanie w nowe frakcje, wątki czy postacie. Tam będzie położona główna siła aby zobrazować, wyjaśnić i zaciekawić.

Całkiem fajny trop i kto wie czy właśnie tak nie będzie? Miałoby to sens gdyby nowe karty pojawiały się wraz z premierą każdej nowej kampanii w formie aktualizacji. Jeśli natomiast ktoś będzie chciał poznać tych bohaterów lepiej to będzie mógł przejść kampanię. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby rozwinąć wtedy chociażby Dziki Gon o nowe, ciekawe jednostki, bohaterów czy karty specjalne.

Myślę jednak że aktualizacje dodające tylko karty wymyślone na potrzeby Gwinta to pieśń przyszłości. W końcu nadal jest masa istot czy postaci z książek, dotychczasowych gier i komiksów, które w Gwincie się nie pojawiły. Zeugl, Adda, Iola, Istredd, Brehen, Aguara, Berengar, Coën, Magister, Azar Javed i wiele wiele innych - jest z czego wybierać.

PS. Byłoby zabawnie jakby twórcy puścili oko do fanów i wprowadzili postacie z serialu np. walczącego w zbroi wiedźmina Thornwalda :D

 
HuntMocy;n9174591 said:
Odświeżę temat, bo zaciekawiła mnie wypowiedź z innego wątku :p
Myślę jednak że aktualizacje dodające tylko karty wymyślone na potrzeby Gwinta to pieśń przyszłości. W końcu nadal jest masa istot czy postaci z książek, dotychczasowych gier i komiksów, które w Gwincie się nie pojawiły. Zeugl, Adda, Iola, Istredd, Brehen, Aguara, Berengar, Coën, Magister, Azar Javed i wiele wiele innych - jest z czego wybierać.

Ja jestem ciekaw tych nowych frakcji, o których niedawno wymsknęło się Pawłowi Burzy. Byle to miało ręce i nogi bo jeśli Toussaint ma być częścią Nilfgaardu a każda frakcja ma mieć jak rozumiem 4 liderów to nie wiem czy to nie będzie naciągane mocno.

A tak poza tym jak myślicie w jakiej cenie, będą te kampanie?
 
Ekhm. "Kampania dla jednego gracza, przygotowana przez twórców gry Wiedźmin 3: Dziki Gon zabierze Cię do świata, który przepełniają niesamowite postacie i wydarzenia. Wydawana w odcinkach opowieść będzie zawierała w sobie niełatwe wybory i ich konsekwencje, bardzo dobrze znane wszystkim fanom serii gier o Wiedźminie." Bardzo ciekawie, ale to chyba zależy od Nas do nieciekawych wyborów....
 
HuntMocy;n7410990 said:
Jak się na to zapatrujecie?
Jak na mnie bardzo dobrze :hmm:.
HuntMocy;n7410990 said:
Fajny dodatek
Ciekawy dodatek i lubię dodatki w grze. :geraltsad:
HuntMocy;n7410990 said:
A może są wśród was tacy, którzy po Gwinta sięgną głównie z tego powodu? Zapraszamy do dyskusji
No pewnie i czekam więcej na grę jednoosobową! Yay :halt: Ale oczywiście :cheers3:

HuntMocy;n7410990 said:
Dwa z nich wydają się dość realne, trzecie już niekoniecznie, ale pomarzyć zawsze można
Przecież każdy może marzyć o niebieskich migdałach. :wisegirl:

HuntMocy;n7410990 said:
Wiem, że była jakaś gra komputerowa oparta na Magic: The Gathering

Przepraszam, że przeskoczę,ale już rozumiem o co chodzi! Na początku wybieramy frakcje i chodzimy po szlaku wiedźmińskim czyli zdobywamy karty i oddajemy kartę w zależności czy wygramy lub przegramy.. :radovidsmug: Tylko pytanie, czy one będą dodawane do kart kolekcji w trakcie przechodzenia kampanii bądź też ich odejmowania? :rly?:

HuntMocy;n7410990 said:
Gwint będąc karcianką nastawioną na rozgrywki z innymi ludźmi musi być zbalansowany

To jasna sprawa i sprawna przed wydaniem gry Free to play?
HuntMocy;n7410990 said:
y. Z tego też powodu wiele kart działa tak a nie inaczej bądź występuje w takiej a nie innej formie, przykładem choćby wiedźmińskie eliksiry, które każdy tutaj żłopie na potęgę.
Ja tu na potęgę żłobie puszczyk.
HuntMocy;n7410990 said:
. W solowej przygodzie nastawionej na fabułę mającą dostarczyć rozrywki jednej osobie, a nie dwóm jak podczas zwykłej partyjki, będzie to mogło zostać zmienione.
Za bardzo nie rozumiem? Tzn że będzie można zagrać z kimś duo tylko że inna osoba będzie miała inną frakcje dodajmy przykład np z Herosów..

HuntMocy;n7410990 said:
Liczę więc że w kampaniach pojawiają się unikatowe dla tego trybu karty, a wiele innych kart zostanie zmodyfikowanych tak żeby lepiej pasowały do znanego z książek i wcześniejszych gier świata oraz lepiej służyły opowieści.
Też tak obstawiam, a zostanie też zmodyfikowany dziennik w zależności od jakiego wyboru mamy się dokonać nie zapominając o scenkach?

HuntMocy;n7410990 said:
Liczę też że sama opowieść będzie dobra, w końcu fabuła to znak rozpoznawczy gier CD Projektu.

Patrząc pod kontem serii gier z W zrobili i na pewno zrobią wyśmienitą robotę, ale pytanie czy będzie też zakończenie gdy przejdziemy kampanię. Tylko proszę nie usuwajcie nikogo lub nie pomijajcie bohatera lub człowieka.:victory:

HuntMocy;n7410990 said:
Z wywiadów oraz krótkich wypowiedzi dziennikarzy, którzy widzieli kawałek pierwszej kampanii można wywnioskować, że będzie tu miejsce na nieliniowość.
Niestety przegapiłem ten kawałek kampanii, czy będzie można go gdzieś zobaczyć?

HuntMocy;n7410990 said:
Czy jednak będzie ona miała realny wpływ na przebieg historii czy też raczej będą to drobiazgi rodem z przygodówek od Telltale?

Stawiałbym raczej na przebieg historii, a tego typu drobiazgi przygodówek z Telltale np The Walking Dead tylko, że są zbyt krótkie...... a wybory są :X Kto co lubi ja nie będę się w ten temat wdrążał.

HuntMocy;n7410990 said:
Chciałbym aby dokonywane wybory wpływały na to jakie lokacje odwiedzimy, jakie karty zdobędziemy oraz z kim przyjdzie nam walczyć.

Też bym chciał, lecz nie wiemy czy się wcielamy Geralda lub zwykłego podróżnika, który sobie podróżuje po świecie w kampanii i chciałbym zawalczyć np strażnikiem bądź zdobyć jakiś budynek z ewentualnymi cechami dotyczącej postaci.....


HuntMocy;n7410990 said:
Ilekroć czytam jakiś artykuł czy wywiad dotyczący kampanii solowych w Gwincie to mam przed oczami Heroes of Might and Magic*.
Ja szczerze mówiąc nie czytałem żadnych artykułów ani wywiadów żeby się nie rozczarować przed wydaniem kampanii, choć Gerald jadącym na białym jednorożcu może mieć sens. Niektórzy mówią, że 3 jest najlepsza od pozostałych nie mam pojęcia jak nowe....

HuntMocy;n7410990 said:
Dwuwymiarowa mapka po której podróżujemy ludzikiem odwiedzając różne lokacje, zbierając zasoby, formując armię i walcząc na osobnych planszach.

Można zaobserwować z wynikającej perspektywy może być to człek bądź inna rasa elf/ półelf, nieludzi i tych podobnych rasach. Nie wiem jak z mapą i jaka ona będzie miała wymagania..... Zawsze brałem mapę na 8x8 oczywiście nie sam gdy dostawałem ostre baty, a sojusznikami zawsze raźniej z ilością biliona armii można ograniczać z cudem wygrania. Zawsze są jednak plusy i minusy!
 
Last edited:
Znalezione na anglojęzycznym forum kilka dni temu, nie wiem na ile prawdziwe i czy w ogóle prawdziwe, ale wywołało u mnie orgazm :happy2:
 
Obszerne wrażenia z nadchodzącej kampanii okraszone kilkoma screenami z gry -> KLIK. Z tekstu wynika, że premiera odbędzie się w listopadzie tego roku.
 
Podoba mi się zamysł graficzny, wygląda to fajnie i pasuje do tego świata.

Zapowiada się spora historia. Czytam o nawet 15 godzinach gry! Ja każdą fabułe od Redów biorę w ciemno, oby tylko faktycznie dialogi i wybory stały na poziomie :D
 
Wywiad przeprowadzony przez japoński magazyn Famitsu z Jakubem Szamałkiem przynosi nam kilka nowych informacji na temat trybu fabularnego.

- kampania będzie podzielona na 5 odrębnych map
- kolejną planują wydać w przyszłym roku i będzie ona poświęcona innej niż Królestwa Północy "nacji"
- kampanie będą się ze sobą wiązać fabularnie, składając się na większą opowieść skupioną wokół osoby ich narratora
- jeśli dobrze zrozumiałem, każda kolejna będzie rozgrywać się po wydarzeniach poprzedniej
- planują zdubbingować ją w 10 różnych językach
 
Bardzo ciekawie brzmi to łączenie się ze sobą kampanii... Aczkolwiek mam mieszane uczucia, co by nie było to przekombinowane.
 
Top Bottom