KARA za dezercję z rozgrywki poprzez specjalne rozłączenie połączenia

+
Witam. Proponuję wprowadzenie kar za dezercję z gry .Notorycznie wykorzystują to gracze którzy nie widzą szansy na wygraną. zrywają połączenia a ten kto prowadzi w rozgrywce musi czekać aż serwer odpowie . Co z tego że wygra jak wisi komunikat przez ponad minutę i traci się czas bo ktoś nie chce poddać normalnie gry. Strasznie jest to irytujące i nieuczciwe bo nie raz w takich wypadkach gra nie zalicza zadań z drzewek sezonowych.
 
Pozostaje nie dawać GG. Obecnie gdy nie ma surowców za wbijanie koron to jest istotna strata dla takiego delikwenta. Skróciłbym też czas oczekiwania na powrót do gry takiej osoby po te kilkadziesiąt sekund jakie są obecnie to moim zdaniem zbyt długi okres czasu. Zwłaszcza, że po wejściu do gry masy graczy ze smarfonami ten problem się zrobił dość spory bo zdarza się dość często.
 
Skróciłbym też czas oczekiwania na powrót do gry takiej osoby po te kilkadziesiąt sekund jakie są obecnie to moim zdaniem zbyt długi okres czasu.
Tylko, ze wtedy mogą być poszkodowane osoby z niestabilnym połączeniem a już niejednokrotnie widziałem jak ten system wznawiał grę po długim czasie. Moim zdaniem obecny system jest optymalny pod tym względem.
 

Lexor

Forum veteran
Witam. Proponuję wprowadzenie kar za dezercję z gry .Notorycznie wykorzystują to gracze którzy nie widzą szansy na wygraną. zrywają połączenia a ten kto prowadzi w rozgrywce musi czekać aż serwer odpowie . Co z tego że wygra jak wisi komunikat przez ponad minutę i traci się czas bo ktoś nie chce poddać normalnie gry. Strasznie jest to irytujące i nieuczciwe bo nie raz w takich wypadkach gra nie zalicza zadań z drzewek sezonowych.
Jak dla mnie karanie nie jest realne z wielu powodów - kwestii udowodnienia (ile razy i w jakim przedziale czasowym dany gracz musi się rozłączyć w omawiany przez Ciebie sposób żebyś go chciał ukarać?), braku możliwości sprawdzenia jakości połączenia (omawiane wyżej) oraz faktu, o którym słyszałem ale sam nie doświadczyłem bo nie używam telefonu do gry: ponoć grając na telefonie zwykłe wyłączenie Gwinta "działa" o wiele szybciej / łatwiej niż poddanie się - ktoś może to powierdzić?
 
Last edited:
Co wy gadacie, w grze implementacja kodu który sprawdza czy dany gracz faktycznie stracił połączenie z internetem jest banalna. Popieram propozycję, bo zdarza się to często.
 
No jeśli wyjście z gry na Androidzie jest takie łatwe lub nawet na PC poprzez kombinację Alt+F4(to sprawdziłem,ale nie w rozgrywce) to był by na to sposób .
Dla takiego gracza powinien się wyświetlić komunikat że opuszczając grę naraża się na konsekwencje w postaci wprowadzenia mu bana najpierw na jeden dzień ,a jak sytuacja się powtarza to sukcesywnie na więcej lub permanentny ban . Taki system funkcjonuje w grze World of Tanks i pochodnych z Wargamingu i skutecznie odstrasza dezerterów. ponadto gra chyba powinna "widzieć" czy komuś rwie się net czy wciska klawisz wyjdź z gry czy Al+F4 podczas rozgrywki
Jeśli serwer liczy czas ogólnie spędzony w grze i zbiera dane z historii graczy to chyba powinien takie rzeczy rozpoznawać.
Jak na to ADMINI się zapatrują?
 

Lexor

Forum veteran
Co wy gadacie, w grze implementacja kodu który sprawdza czy dany gracz faktycznie stracił połączenie z internetem jest banalna. Popieram propozycję, bo zdarza się to często.
Skoro, jak twiedzisz, jest to "banalne", to dlaczego (zamiast karania) nie można po prostu od razu zlikwidować proces oczekiwania?
 
ponadto gra chyba powinna "widzieć" czy komuś rwie się net czy wciska klawisz wyjdź z gry czy Al+F4 podczas rozgrywki
Jeśli serwer liczy czas ogólnie spędzony w grze i zbiera dane z historii graczy to chyba powinien takie rzeczy rozpoznawać.
Gdyby to było takie proste to już by dawno coś takiego wprowadzili. Wyłączenie gry w tym momencie niczym się nie rożni od przerwania połączenia - po prostu wymiana danych miedzy klientem a serwerem zostaje zakończona.

Edit: Poszperałem w necie jak to wygląda w tym World of Tanks... i to ostrzeżenie dotyczy wychodzenia z rozgrywki przed czasem a nie gry. Innymi słowy dotyczy poddawania się (poprzez wyjście do menu) z czym w Gwincie nie ma problemu i wręcz takie obostrzenia byłyby bez sensu.
 
Last edited:
Ja nie widzę na to szansy, może się nie znam ale zawsze ktoś może mówić że akurat mu neta odcięło albo brakło prądu np. i jak ktoś mu udowodni że specjalnie wyciągnął wtyczkę od internetu? Chyba że się po prostu wprowadzi zasadę, że gdy ktoś zbyt często jest rozłączany to jest karany automatycznie.
 
A można jakoś inaczej zrezygnować z gry z kimś gdy nie widzę szans na wygraną? Mi szkoda czasu grać z graczem z którym i tak na pewno przegram. Dopiero zacząłem grać w Gwinta i póki co mega mnie to odpycha, że głównie liczy się tu to by mieć lepsze karty.
 
Pozostaje nie dawać GG. Obecnie gdy nie ma surowców za wbijanie koron to jest istotna strata dla takiego delikwenta. Skróciłbym też czas oczekiwania na powrót do gry takiej osoby po te kilkadziesiąt sekund jakie są obecnie to moim zdaniem zbyt długi okres czasu. Zwłaszcza, że po wejściu do gry masy graczy ze smarfonami ten problem się zrobił dość spory bo zdarza się dość często.

Jak wspomniał luk757, osoby z mało stabilnym połączeniem byłyby poszkodowane. Mi bardzo często Sieć zanika, czasem zdąży powrócić, i gra się dalej, czasem nie... skrócenie tego czasu równało by się znacznie częstszymi porażkami z przyczyn technicznych, a to byłoby bardzo niewskazane.
 
A można jakoś inaczej zrezygnować z gry z kimś gdy nie widzę szans na wygraną? Mi szkoda czasu grać z graczem z którym i tak na pewno przegram. Dopiero zacząłem grać w Gwinta i póki co mega mnie to odpycha, że głównie liczy się tu to by mieć lepsze karty.
Na PC: naciskasz Esc i klikasz przycisk "Tak". Wtedy od razu poddajesz grę.

Co do "lepszych kart" - niekoniecznie. Jak chcesz to napisz do mnie na prv - może coś Ci pomogę / wyjaśnię. :)
 
A można jakoś inaczej zrezygnować z gry z kimś gdy nie widzę szans na wygraną? Mi szkoda czasu grać z graczem z którym i tak na pewno przegram. Dopiero zacząłem grać w Gwinta i póki co mega mnie to odpycha, że głównie liczy się tu to by mieć lepsze karty.

Można poddać mecz. Na PC jak to się robi już napisał @Lexor Na mobilkach też jest taka opcja. W czasie meczu z lewej strony wybieramy opcje i do wyboru jest poddanie meczu. Ale Twój wpis utwierdził mnie w tym co od premiery mobilnej wersji podejrzewałem. Tak dziwnie ukrytej opcji poddania meczu mało który nowy gracz znajduje. Gdybym tego nie szukał nauczony na wersji PC, że takie coś musi gdzieś być to bym raczej nie znalazł.
 
ponoć grając na telefonie zwykłe wyłączenie Gwinta "działa" o wiele szybciej / łatwiej niż poddanie się - ktoś może to powierdzić?
Na mobilkach też jest taka opcja. W czasie meczu z lewej strony wybieramy opcje i do wyboru jest poddanie meczu. Ale Twój wpis utwierdził mnie w tym co od premiery mobilnej wersji podejrzewałem. Tak dziwnie ukrytej opcji poddania meczu mało który nowy gracz znajduje. Gdybym tego nie szukał nauczony na wersji PC, że takie coś musi gdzieś być to bym raczej nie znalazł.
Innymi słowy: dziękuje za potwierdzenie.
 
Na PC: naciskasz Esc i klikasz przycisk "Tak". Wtedy od razu poddajesz grę.

Co do "lepszych kart" - niekoniecznie. Jak chcesz to napisz do mnie na prv - może coś Ci pomogę / wyjaśnię. :)

Ok, dzięki za pomoc.

Można poddać mecz. Na PC jak to się robi już napisał @Lexor Na mobilkach też jest taka opcja. W czasie meczu z lewej strony wybieramy opcje i do wyboru jest poddanie meczu. Ale Twój wpis utwierdził mnie w tym co od premiery mobilnej wersji podejrzewałem. Tak dziwnie ukrytej opcji poddania meczu mało który nowy gracz znajduje. Gdybym tego nie szukał nauczony na wersji PC, że takie coś musi gdzieś być to bym raczej nie znalazł.

Jest ta opcja na telefonie, na komputerze w Gwinta nie gram.
 
Moim zdaniem gra powinna traktować minimalizację aplikacji i jej wyłączenie od razu jak poddanie gry a nie rozłączanie neta, pisałem już o tym bardzo dawno, wraz z premierą gwinta na IOS, nawet dostałem jakąś odpowiedź od supportu w tej sprawie.
 
Moim zdaniem gra powinna traktować minimalizację aplikacji i jej wyłączenie od razu jak poddanie gry a nie rozłączanie neta, pisałem już o tym bardzo dawno, wraz z premierą gwinta na IOS, nawet dostałem jakąś odpowiedź od supportu w tej sprawie.
Jeżeli odbierzesz połączenie, to po grze już ?
 
Top Bottom