Karczma "Nowy Narakort" czynne od 6 do 22 [zamknięte na czas remontu]

+
Status
Not open for further replies.
Piszę tutaj żeby nie śmiecić w tematach o Wiedźminie 3...

Rozwala mnie podejście 'poważnych' polskich serwisów w sprawie wycieku. Zdradzają rzeczy z tych materiałów, a w następnym akapicie dodają zdanie w stylu "ale oczywiście przypominamy iż kradzież danych jest zła, a czytanie tych materiałów może zepsuć przyjemność z gry", brawo geniusze! Aktualnie nawet same tytuły newsów są spoilerami, myślałby kto że fanowskie serwisy oraz siedliska internetowego spamu pokroju 4chana zasypią ludzi spoilerami, a tymczasem dzieje się całkiem na odwrót. Śmiech na sali...
 
@HuntMocy, no niestety...

Nawet serwis GRAM.PL zarzuca spoilerami w tytułach. I weź tutaj człowieku bądź mądry...
Chyba zostaje tylko "wyłączyć cały internet" (poza wiedźmińskim forum) do premiery Wiedźmina 3 (a dokładniej jego zaliczenia).
 
Media, media :D
Nieraz wyrażałam swoje zdanie na ten temat, pozostaje mi tylko pokiwać głową z politowaniem.
 
@HuntMocy, no niestety...

Nawet serwis GRAM.PL zarzuca spoilerami w tytułach. I weź tutaj człowieku bądź mądry...
Chyba zostaje tylko "wyłączyć cały internet" (poza wiedźmińskim forum) do premiery Wiedźmina 3 (a dokładniej jego zaliczenia).


Żałuje tylko, że najpierw sprawdziłem gram.pl, a dopiero potem forum, gdzie ostrzegacie przed gramem. Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić ich postępowanie.
 
Dobrze, że przeglądając przedwczoraj początkowo te artykuły na nic się nie natknąłem. Teraz to już w ogóle nigdzie nie zaglądam, wyłączyłem subskrypcję google alerts i niektórych tematów tu na forum; zostawiłem tylko temat z linkami.
 
@HuntMocy , no niestety...

Nawet serwis GRAM.PL zarzuca spoilerami w tytułach. I weź tutaj człowieku bądź mądry...
Chyba zostaje tylko "wyłączyć cały internet" (poza wiedźmińskim forum) do premiery Wiedźmina 3 (a dokładniej jego zaliczenia).

Swego rodzaju zemsta za odsunięcie od dystrybucji W3?:(
 
Na forum raczej nikt spoilerował nie będzie, a jakby jednak ktoś spróbował to zaraz dostanie glanem banem i po kłopocie :p

Dziwią mnie jednak polskie media, w jednym i tym samym newsie ostrzegają przed spoilerami jednocześnie sami spoilerując. Na Kotaku jakoś potrafili poinformować o wycieku i wiążącym się z tym niebezpieczeństwem spoilerów w internecie, ale powstrzymali się przed umieszczaniem grafik czy informacji.
 
Moderacja działa błyskawicznie i usuwa zbędne posty (chwała im za to), ale zanim to uczynią, ktoś może zdążyć przeczytać. Wiesz lepiej dmuchać na zimne, a przezorny zawsze ubezpieczony.
 
Ch. sprawa z tym wyciekiem, współczuję ekipie developerskiej. Człek projektuje questy i fabułę, myśli, ale gracz się zdziwi, a tu jakiś zakała to zawija i puszcza w obieg. Na pewno morale to nie poprawia.
 
No tak, ale jeśli do wycieku doszło w taki sposób jaki spekulują (przypadkowa zmiana konta Google Drive z prywatnego na publiczne) to, niestety, RED'zi poniekąd są sami sobie winni (jakkolwiek paskudnie by to nie zabrzmiało)

Cóż... miejmy nadzieję, że będzie to dobra nauczka na przyszłość..
 
aż się łezka w oku kręci... przypominam podobną okropnosć sprzed lat

Wiedźmin 2 wyciekł. W sumie można się tego było spodziewać, można było się domyślić, że gdzieś na świecie znajdzie się jakaś szuja, która, mając w głębokim poważaniu podpisane umowy, udostępni szerokiemu gronu posiadane przez siebie pudełko z grą. Można było, ale i tak cholerna szkoda... Potrafię sobie wyobrazić emocje, jakie targają teraz programistami RED-ów. Oni zdają sobie przecież sprawę z tego, że przez ten tydzień najlepsi hakerzy będą próbowali złamać ich zabezpieczenia. RED zaś nie może się już w żaden sposób bronić. Trwa zaciekła walka, w której liczy się już tylko to, jak dobrze konkretni ludzie wykonali swoją pracę. Przez głowę na pewno przelatują im teraz myśli: "A może mogłem zrobić to lepiej, załatać tę lukę? Gdybym tylko wziął się za to kilka dni wcześniej..." Wszyscy przecież znamy te myśli, a skala jest tutaj wielokrotnie poważniejsza. Potrafię sobie także wyobrazić zarówno ogrom dumy i satysfakcji, jeśli SecuROM, trzeszcząc i rozciągając się, wytrzyma do 17 maja, jak i zawód, jeśli któryś haker okaże się jednak lepszy. Dlatego też chciałbym z całego serca życzyć RED-om, by mogli poczuć tę radość, wynagradzającą często żmudne lata programistycznej pracy:)

gower, gower, czemuś nas opuścił słodki aniołku...
 
Bardzo dobrze, że na tym forum słownictwo a la nagrane/podsłuchane rozmowy jest niemile widziane, bo nie wiem, czy zdzierżyłbym, opisując tego gościa, co to "popisał" się z tym wyciekiem. Na FB zablokowałem sobie parę stronek, coby się niepotrzebnie nie denerwować.

:mean:
 
gower niestety poświęca teraz kolejne lata na zdobywanie szczególnej wiedzy i umiejętności z nią związanych. nie ma czasu dla przyjaciół, kiedy trzeba ratować świat.
 
Z tego co przeczytałem na temat wycieku, pliki zostały wykradzione przez jakiegoś hakera. Jaka jest szansa na dojście do źródła, że tak powiem?
 
Tego chyba się nie dowiemy.

Ale powiem jedno: pada. Pada przeokrutnie, zimno jest, ciemno, ciśnienie leci w dół, a ja - jak nieodrodna Polka - jestem homeopatką i najchętniej bym przespała cały dzień.
Uważam, że powinno być ustawowo nakazane, by pracodawca dawał płatny dzień wolny na okoliczność zmiany frontu atmosferycznego.
 
Z tego co przeczytałem na temat wycieku, pliki zostały wykradzione przez jakiegoś hakera. Jaka jest szansa na dojście do źródła, że tak powiem?

Afaik po prostu przejął konto Google jednej z pracownic CDP Red, więc raczej żadne, chyba że był naprawdę upośledzony. A raczej nie był. Pewnie nie używała dwuskładnikowego uwierzytelniania - a wtedy łatwo paść ofiarą phishingu czy po prostu bruteforce'a, jeśli ma się słabe hasło.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom