Karczma "Nowy Narakort" czynne od 6 do 22 [zamknięte na czas remontu]

+
Status
Not open for further replies.
Świat bez telewizora?!



ed.

Noż kur... ale dobrze, że włamałeś się tuż za mną @P ATROL żeby mnie poinformować :p
 
Last edited:
Kontynuując wątek wczorajszy, powymądrzam się trochę teraz :p
Nie oglądam polskiej tv od jakiś 5 lat, czasem rzucę na cośokiem ( z reguły wiadomości) online. Wcześniej korzystałam z satelity i Tv na kartę od tvn-u ( z braku innej możliwości), w zeszłym roku przeprowadziłam się do kamienicy, która objęta jest ochroną zabytków, więc miski satelitarnej za oknem już nie wywieszę. Mimo wszystko nie żałuję. Wrzesień spędziłam w PL i jak tak wieczorkiem przysiadłam, aby coś obejrzeć to naprawdę bolało. Większość programów stacji prywatnych celuje chyba, no właśnie nie wiem, w jakiego odbiorcę. Raczej średnio inteligentnego. Ukryte prawdy, pomieszane życia, dopadnę cię za rogiem itp., plizz. Najbardziej rozczarowujący była jednak konieczność uświadomienia sobie, że znajomi oglądają te szmiry z wypiekami na twarzy.
Nie chodzi z resztą tylko o tego typu programy, które są ewidentnie wyreżyserowaną ustawką.
Poziom wiadomości również pozostawia wiele do życzenia.Z przykrością zauważyłam, że oprócz polskiej polityki i tego, kto komu jak dołożył albo życzy, nic praktycznie nie istnieje. No może poza zagrożeniem ze strony Rosji.
No i te reklamy, ratuunku.
Skończyłam :p
 
Całe szczęście, że mam HBO o Canal +, gdzie filmy nie są rozrywane reklamami. Jak sobie Polsat przypomnę, to aż mnie trzęsie.
W ogóle ostatnio zauważyłem u siebie fakt, iż częściej sprawdzę wiadomości w internetach, niż obejrzę w tiwi. A programy typu "trudne sprawy" omijam jak najszerszym łukiem się da. Tiwi włączam tylko, gdy chcę obejrzeć kolejne odcinki seriali, które aktualnie oglądam (na FOX, czy AXN)

@robert70r, ale bez takich nieprzyjemnych przekręcajek nazw ;)

- Hunt
 
Last edited by a moderator:
Ciężko oglądać polską telewizję w Niemczech :p
Co to za personalne przytyki i dyskriminacja ze względu na lokację? Następnym razem będę raportować :p

A tak na poważnie to ... dawniej zdarzało mi się oglądać tv publiczną, gdyż nie mieli reklam. Oraz kanał KinoPolska, ponieważ pokazywano na nim rozmaite klasyki. Ciężko było mi się na początku przyzwyczaić do niemieckiej telewizji, ale po tych kilku latach widzę diametralną róznicę w sposobie nadawania. Wyjaśnię na przykładzie wiadomości. Wszyscy pamiętamy jak to było jak został zestrzelony (teraz już to wiemy) Boeing MA nad Ukrainą. Na stronie tvn24 podawano sensacyjne newsy, co jakieś 2 godziny korygowano liczbę ofiar ( w dół!), nic innego po prostu nie istniało. W Niemczech natomiast owszem, był to istotny element wiadomości dnia, jednak nikt do czasu oficjalnego stwierdzenia o zestrzeleniu nie używał tego określenia i nie zawyżał liczby ofiar. Mam ostatnio bardzo przykre wrażenie, iż większość mediów komercyjnych w naszym jakże pięknym kraju goni za sensacją i nie zwraca uwagi na koszty. Albo kompromitację. Pamiętam początki tych stacji i były one inne. Dało się je oglądać bez odruchu wymiotnego. Obecny poziom emitowanych "reportaży" poraża coraz częściej skrajnym subiektywizmem. A chyba nie o to chodzi w dziennikarstwie informacyjnym nieprawdaż?
Filmów i seriali nie da się po prostu obejrzeć przez trwające całą wieczność reklamy. Zmiana kanału nie pomaga, ponieważ nadają reklamy w tym samym czasie w całym paśmie. Znikąd ratunku.
A nie, wróć. Przycisk off.
 
No cóż, w Polsce raczej nie odbieramy stacji zagranicznych (chyba że na kablówce) więc założyłem, że podobnie jest w Niemczech :p
 
Ostatnio coraz częściej zamiast tvn24 i Polsat News (chociaż ten drugi jest nawet znośny) wolę przełączyć na BBC World, albo CNN. Nawet na NHK World nadawanym po angielsku dowiaduję się więcej, niż na naszych stacjach. :(
 
No cóż, w Polsce raczej nie odbieramy stacji zagranicznych (chyba że na kablówce) więc założyłem, że podobnie jest w Niemczech :p
W sumie moja wina. Nie wspomniałam, iż korzystam tylko z kablówki i w ofercie mam tv polonia.
Tylko.

Ostatnio coraz częściej zamiast tvn24 i Polsat News (chociaż ten drugi jest nawet znośny) wolę przełączyć na BBC World, albo CNN. Nawet na NHK World nadawanym po angielsku dowiaduję się więcej, niż na naszych stacjach. :(
Między innymi o to mi chodzi.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom