Karczma "Nowy Narakort" czynne od 6 do 22 [zamknięte na czas remontu]

+
Status
Not open for further replies.

Attachments

  • 1735305_batman-in-kilt.jpg
    1735305_batman-in-kilt.jpg
    10.7 KB · Views: 49
Przejrzałem na szybko ostatnio uczęszczane tematy, skorzystałem z forumowej szukajki (działa to ustrojstwo?) i nie znalazłem żadnej wzmianki odnośnie Bachanaliów Fantastycznych, które odbywają się w ten weekend w Zielonej Górze (wczoraj, dziś, jutro) http://bachanalia.zgora.pl/.

Wybiera się ktoś?

Tak się składa, że dzisiaj o godzinie 18:00 będę jedną z osób prowadzących prezentację zatytułowaną "Superbohaterowie, bestie i stwory - jak powołać do życia postać wirtualną?". Przybliżę realizowany przeze mnie w tym roku projekt, który pozwolił mi na obronę tytułu magistra.

Wiem, że pewnie niepotrzebnie się łudzę, ale serdecznie zapraszam.


Aczkolwiek fajerwerków nie przewiduję.
 
Poprzez Deviantart otrzymałem w dniu dzisiejszym taką oto wiadomość:
Dear friend: We are a group of young teachers spanish, we have a project in
mind. We want to create a State of excitement and hope. I do not know a
heraldist as wonderful as you. It is a country for children of all ages with
diseases such as cancer. We intend that their minds do not think in
medicines and think that they will never recover. We want to think in a
wonderful world and be its place of hope, I think that psychologically it
would be great, we put in common elements of this wonderful country, so that
they can interact. Please help us? thank very much.

we already have the idea (concept) Coat, for help you (pleases help) we
intend to create a serious country, with a central shield divided in four
parts, with symbols of the country own; animals, geometric elements, lys
flowers... etc, beside the central shield, two horses with a tail of fish,
Lions... etc.. (his invention).

The style that we like are those of the English nobility or British Royal
House. Make a flag for that country, with great force as the British, United
States).We think as teachers and psychologists young, who can help
children's hospitals with difficult diseases, to escape from his pain. They
create this country, streets, monuments, standards. A country of joy.You
would create the coat of arms and flag of his ideal country, total freedom.A
hug
Jestem sławny.
 

Guest 2686910

Guest
@SMiki55 Jak uważam, że z angielskiego jestem niezły, tak za cholerę nie rozumiem o czym tam napisali. Jaki kraj? 'Pleases help"? Co?
No ale gratuluję sławy. Dobrze płacą specom od heraldyki?
 
Last edited by a moderator:
@SMiki55 Jak uważam, że z angielskiego jestem niezły, tak za cholerę nie rozumiem o czym tam napisali. Jaki kraj? 'Pleases help"? Co?

To chyba żywcem z translatora przekopiowane. Przetłumaczyłem jak umiałem na chacie. Przepraszam za głupie komentarze do raczej mimo wszystko listu napisanego w porządnym celu:
Drogi przyjacielu: Jesteśmy grupą młodych nauczycieli hiszpańskich [a może języka hiszpańskiego?], mamy pomysł w umyśle. Chcemy stworzyć kraj ekscytacji i nadziei [ekscytujący i napawający nadzieją?]. Nie znam żadnego heraldyka tak wspaniałego, jak Ty. Jest to kraj dla dzieci w każdym wieku z problemami pokroju raka. Chcemy by ich umysły nie myślały o lekach i tym, że nigdy nie wyzdrowieją [na razie najtrudniejszy fragment to był, od ostatniego "że" do tego nawiasu przetłumaczyłem intuicyjnie]. Chcemy by myśleli o pięknym świecie, będącym ich miejscem nadziei [praca tłumacza to nie dla mnie]. Sądzę, że psychologicznie byłoby świetnie, gdybyśmy mieli wspólne elementy owego wspaniałego kraju (dalej wolna amerykanka w tłumaczeniu), aby mieli możliwość interakcji. Proszę, pomożesz nam? Dziękujemy bardzo.

Mamy już pomysł (koncept) herbu [albo herb koncepcyjny? Projekt herbu?], dla twojej pomocy (proszę pomóż) [???] mamy zamiar stworzyć prawdziwe państwo [?!!] z centralną tarczą podzieloną na cztery części, z symbolami kraju; zwierzętami, elementami geometrycznymi, liliami... itp, poza centralną tarczą [słownictwo za cholerę nieheraldyczne, ale domyślam się, o co biega] dwa konie z rybimi ogonami [-_-], lwy... itp... (jego inwencja) [jego, czyli czyja? A może moja? Ech...]

Styl, jaki by nam odpowiadał, to angielskie szlachectwo [angielskie herby szlacheckie?] bądź Brytyjska Rodzina Królewska. Zrób flagę dla tego państwa [to herb czy flagę w końcu? Dobra, zawsze można zrobić jedno i drugie...], z wielką mocą Brytyjczyków, Stanów zjednoczonych) [Widzę zamknięcie nawiasu, ale gdzie jego otwarcie?]. Jako nauczyciele i młodzi psycholodzy [psycholodzy młodych], którzy mogą pomóc dziecięcym szpitalom z trudnymi chorobami, uciec od ich bólu. Stworzyli te państwo, ulice, monumenty, normy. Kraj dla radości. Możesz stworzyć herb i flagę owego idealnego kraju, zupełny fridom. Masz huga.

Z tego co udało mi się zrozumieć, proponują mi stworzenie flagi i herbu dla wirtualnego państwa w celu pomocy dzieciom z rakiem w szpitalach. Zapewne hiszpańskich szpitalach, bo członkowie organizacji międzynarodowej nie korzystaliby z tłumacza Google.

Ale nie zamieściłem tego by się nabijać, tylko całkiem serio proszę o sugestie co do symboli "narodowych". Kojarzycie jakieś symbole mogące być wspólne dla dzieci nieuleczalnie chorych? Już wymyśliłem, że na pewno dam niedźwiedzia symbolizującego pluszowe misie. Będzie miał naszyjnik w kształcie serca (wszak potrzebują miłości).

No ale gratuluję sławy. Dobrze płacą specom od heraldyki?
Zgaduję, że to non-profit. Zresztą nawet jeśli profit, nie wziąłbym pieniędzy za to, raczej bardziej są im potrzebne na leczenie...
 
Last edited:

Guest 2686910

Guest
Nie sugerowałbym nawet za coś takiego brać pieniędzy. Ale jak już Cię rozreklamują, to od jakiegoś małego państwa możesz nieźle wyciągnąć za nowy herb, flagę czy inne godło... ;)
 
Nie sugerowałbym nawet za coś takiego brać pieniędzy. Ale jak już Cię rozreklamują, to od jakiegoś małego państwa możesz nieźle wyciągnąć za nowy herb, flagę czy inne godło... ;)
Wątpię, by reklamowali - nie jest to zapewne logo organizacji (napisaliby o tym), a symbole mające łączyć chore dzieci, w mediach zapewne zbyt dużo ich pokazywać nie będą.
A nawet, jakby reklamowali, to jednak na świecie jest od groma heraldyków zawodowych i tysiąc razy więcej domorosłych (jak ja). Jestem bucem i megalomanem, ale także realistą i aż tak nie przeceniam własnych umiejętności.
No i jednak symbole państwowe tworzą osoby do owego kraju należące zazwyczaj, pracując wspólnie po parę miesięcy. Symbol państwowy to nie w kij pierdział, tworzenie herbów dla państw wirtualnych czy po prostu odwzorowywanie rozmaitych na podstawie opisów to inna bajka.
 

Guest 2686910

Guest
Wątpię, by reklamowali - nie jest to zapewne logo organizacji (napisaliby o tym), a symbole mające łączyć chore dzieci, w mediach zapewne zbyt dużo ich pokazywać nie będą.
Nie byłem w 100% poważny.
A nawet, jakby reklamowali, to jednak na świecie jest od groma heraldyków zawodowych i tysiąc razy więcej domorosłych (jak ja). Jestem bucem i megalomanem, ale także realistą i aż tak nie przeceniam własnych umiejętności.
Wierzę w Ciebie.
No i jednak symbole państwowe tworzą osoby do owego kraju należące zazwyczaj, pracując wspólnie po parę miesięcy. Symbol państwowy to nie w kij pierdział, tworzenie herbów dla państw wirtualnych czy po prostu odwzorowywanie rozmaitych na podstawie opisów to inna bajka.
A bo to trudno o obywatelstwo? :p

Eh, poważni ludzie w tej karczmie. Albo ja w za dobrym nastroju. No nic, gratulacje jeszcze raz.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom