Karta Krąg Przywołań... tak ma być?

+
Witam,

Zastanawia mnie czemu nie mogę cofnąć decyzji o przywołaniu karty za pomocą karty artefaktu "Krąg przywołań". Tzn, karta leży sobie powiedzmy 5 rund na planszy, chcemy przywołać jednostkę o sile werbunku 5 a tu ooops... zapomnieliśmy, że od patcha jej koszt werbunku to 6 lub jest jakikolwiek inny powód aby zrezygnować. Ale nie, po wejściu w menu wyboru karty muszę rzucić to co tam się znajduje. Nie można tego poprawić?

Dziękuję za rozważenie.
Piotreus84
 
W każdej chwili możesz zajrzeć do swojego decku i sprawdzić jakie karty w nim zostały i jaki koszt posiadają. Jeśli masz słabą pamięć, to przed użyciem kręgu po prostu otwórz swój deck.
 
W każdej chwili możesz zajrzeć do swojego decku i sprawdzić jakie karty w nim zostały i jaki koszt posiadają. Jeśli masz słabą pamięć, to przed użyciem kręgu po prostu otwórz swój deck.

Wiem, można i tak ale po co utrudniać graczom życie? Trzeba wejść to talii, potem jeszcze otworzyć przegląd kart... za dużo klikania. Czy wycofanie się z wyboru ma według ciebie jakiś istotny wpływ na balans? Dlaczego z wyboru innych kart można się wycofać nawet po rzuceniu ich na stół, a przy tej konkretnej jest blokada?

Savero, rozumiem, że jesteś typem gościa, który zamiast otworzyć furtkę woli skakać przez płot?
 
Nie, jestem typem gościa, który nie szuka problemów tam, gdzie ich nie ma. Nie winą gry jest, gdy ktoś źle klika. Poza tym, co to za pytanie? Zmiana mechaniczna ma wpłynąć na balans? Co najwyżej może spowodować jakieś bugi. Jak rzucisz kartę na zły rząd, to tez nie możesz cofnąć. Zatem i w takim przypadku powinni to zmienić? Wystarczy poświęcić 5 sekund na zastanowienie się, co robisz. Uwierz, w tej grze są istotniejsze rzeczy do zrobienia.
 
Nie, jestem typem gościa, który nie szuka problemów tam, gdzie ich nie ma. Nie winą gry jest, gdy ktoś źle klika. Poza tym, co to za pytanie? Zmiana mechaniczna ma wpłynąć na balans? Co najwyżej może spowodować jakieś bugi. Jak rzucisz kartę na zły rząd, to tez nie możesz cofnąć. Zatem i w takim przypadku powinni to zmienić? Wystarczy poświęcić 5 sekund na zastanowienie się, co robisz. Uwierz, w tej grze są istotniejsze rzeczy do zrobienia.

No popatrz, a jednak twórcy przy okazji ostatniej aktualizacji mieli zgoła odmienne zdanie:

"Karty z umiejętnościami opłaty, rozkazu i rozmieszczenia będą dawać graczom lepsze wizualne informacje przy wyborze i przed potwierdzeniem użycia."
 
No popatrz, a jednak twórcy przy okazji ostatniej aktualizacji mieli zgoła odmienne zdanie:

"Karty z umiejętnościami opłaty, rozkazu i rozmieszczenia będą dawać graczom lepsze wizualne informacje przy wyborze i przed potwierdzeniem użycia."

Też mi się zdarzyło kiedyś kliknąć krąg przywołan za wcześnie i nie mogłem tego cofnąć, a jeśli i ja i Ty to i podejrzewam setki innych graczy również. Więc bez wątpienia nie jest to rozwiązane "user-friendly" i powinno być zmienione. Ale seavro już od dawna dał się poznać z cynicznego podejścia do różnych sugestii ulatwień dla gracza więc nawet nie ma co dyskutować
 

Lexor

Forum veteran
Więc bez wątpienia nie jest to rozwiązane "user-friendly" i powinno być zmienione. Ale seavro już od dawna dał się poznać z cynicznego podejścia do różnych sugestii ulatwień dla gracza więc nawet nie ma co dyskutować
Ja się zgadzam z tym co napisał - w tej grze są poważniejsze błędy, które faktycznie wymagają naprawy i wolałbym, żeby się nimi zajęli najpierw. Sytuacja z kręgiem jest przewidywalna dla większości graczy, a dodatkowo wyczuwam, że tego typu zmiana zaraz pociągnie za sobą jakiś kolejny błąd (jak to jest w stylu "łatania" rzeczy przez CDPR).
 
Ja się zgadzam z tym co napisał - w tej grze są poważniejsze błędy, które faktycznie wymagają naprawy i wolałbym, żeby się nimi zajęli najpierw. Sytuacja z kręgiem jest przewidywalna dla większości graczy, a dodatkowo wyczuwam, że tego typu zmiana zaraz pociągnie za sobą jakiś kolejny błąd (jak to jest w stylu "łatania" rzeczy przez CDPR).

Nie ma co dążyć tematu, gra powinna być pod każdym względem sprawna a nie jest - na ps4 wiesza się co któraś walka niekiedy wręcz do niegrywalnosci.
A swoją drogą czym grasz po zmianach? Ja z Foltesta przerzucilem się na meve bo jednak po wprowadzeniu formacji ma na tyle dużo kart odpalonych z zapałem za samo wzmocnienie że szkoda chyba foltesta brać;
 
Last edited:
Nie będę zakładał do tego osobnego tematu ale mam jeszcze jedno spostrzeżenie:

Jak wykładam Grubą Helgę lub Regisa czy cokolwiek innego to celownik mógłby z automatu ustawiać się na przeciwniku a nie na mojej jednostce.

Dziękuję.
 
Top Bottom