Kary za bugusing

+
Kary za bugusing

Nie wiem czy taki temat już był, jeśli tak to proszę przenieść to do odpowiedniego wątku.
Mianowicie mam następujące pytanie, jakie są kary za korzystanie z bugów np. tego ostatniego z grzybami i disconectem? Pytam ponieważ ostatnio obiło mi się o uszy że osoby które korzystały z tego buga dostały bana na ~3 dni i teraz grają dalej. Jeśli to prawda to w tym momencie Redzi skutecznie zniechęcili mnie do wydawania jakichkolwiek pieniędzy na Gwinta, bo z takim podejściem do oszustów uczciwy gracz nie ma czego tu szukać.
 
Raczej ci którzy używali ich na potengę dostali perma a reszta po banie na 3 dni na ostrzeżenie (gdzieś na reddit płakali) więc pewnie jak reszta dalej tak będzie robić to permy polecą.
 

Guest 3992060

Guest
Możecie opisać, na czym polega ten exploit, żeby go przez przypadek nie użyć? Dużo o tym czytałem, ale w sumie nigdzie nie trafiłem na dokładny opis.
 
Po zagraniu grzybków i wybraniu mutagenu, nie używasz go na jednostce, tylko czekasz aż się skończy czas, wtedy komputer wybiera losową kartę do zboostowania i pojedynek kończy się twoją wygraną. Także grając normalnie, nie popełnisz tego błędu przez przypadek ( no chyba, że ci mleko na gazie akurat kipi ).
 
Marat87;n7443040 said:
Po zagraniu grzybków i wybraniu mutagenu, nie używasz go na jednostce, tylko czekasz aż się skończy czas, wtedy komputer wybiera losową kartę do zboostowania i pojedynek się kończy na twoją korzyść. Także grając normalnie nie popełnisz tego błędu przez przypadek ( no chyba, że ci mleko na gazie akurat kipi ).

Wbrew pozorom w ST nie jest o ten bug tak trudno jeśli ktoś się późno ruszy. Założe się też, że tak zostal odkryty.
 
Aterael;n7442980 said:
Możecie opisać, na czym polega ten exploit, żeby go przez przypadek nie użyć? Dużo o tym czytałem, ale w sumie nigdzie nie trafiłem na dokładny opis.

Przypadkowe użycie, czy nawet jedno-dwukrotne użycie bugu w celu replikacji, raczej banem nie grozi. A przynajmniej tak wynika z mojej rozmowy z jednym z moderatorów.
Podejrzewam że właśnie z tego względu część graczy dostała krótszego bana, Redzi dostali o nich za mało zgłoszeń, aby uznać to za pewnik, więc wybrali rozwiązanie "po środku", imho słusznie.

Mam przynajmniej nadzieje że tak wyglądała sytuacja. Co do bugu, to nie wiem czy nie trzeba zrobić czegoś jeszcze (wybrać cel dopiero w ostatniej sek, lub gdy licznik obraca się na 0?). Sprawdzałem u siebie na potyczce i jeśli tylko nie wybrałem celu dla grzybów, to gra mimo to szła dalej po zakończeniu czasu rundy, a cel wybierany był losowo.
 
Marat87;n7443040 said:
Po zagraniu grzybków i wybraniu mutagenu, nie używasz go na jednostce, tylko czekasz aż się skończy czas, wtedy komputer wybiera losową kartę do zboostowania i pojedynek kończy się twoją wygraną. Także grając normalnie, nie popełnisz tego błędu przez przypadek ( no chyba, że ci mleko na gazie akurat kipi ).

Tak się składa, że raz całkowicie przypadkiem w ten sposób wygrałem. Zastanawiałem się trochę nad kartami, potem wrzuciłem Najemnika --> Brzask --> Komandos --> Grzyby i nie zdążyłem ich już zastosować przez co niestety wygrałem poprzez błąd.
 
Powiem tak, jak ktoś użyje tego buga raz czy dwa, świadomie lub nie to trudno spodziewać się jakiejś wysokiej kary, ale masa ludzi w topce leci na tym bugu i stąd właśnie mają swoje miejsce w rankingu.

Widziałem parę dni temu jak ktoś pisał o "pewnym graczu" który wykorzystuje bug z grzybami, dziś sam spotkałem go w grze, więc ja się pytam czemu ktoś taki nie dostał permabana i dalej psuje gre innym? Koleś albo nie dostał jeszcze zasłużonego bana (nie wiem dlaczego bo był zgłaszany już dawno temu), albo po prostu odbębnił już swoją karę i wrócił do gry aby dalej lecieć w kulki bo gdzieś ma kary typu 3 dni bana.
 

Guest 3992060

Guest
Dzięki za odpowiedzi. Faktycznie ciężko o przypadek w użyciu tego buga. Jednak gram w okolicach rangi 4 już od jakiegoś czasu i nigdy nie spotkałem nieuczciwego gracza, więc na szczęście nie jest to chyba nagminne.
 
Moje pytanie brzmi (bo w ostatnich 10 grach dwa razy spotkałem ..... oszustów), czy raportowanie ich przynosi jakieś wymierne skutki? Gdzieś było że na reddicie było coś w tym temacie, ktoś mógłby podesłać linka?
 
Aterael;n7444710 said:
Dzięki za odpowiedzi. Faktycznie ciężko o przypadek w użyciu tego buga. Jednak gram w okolicach rangi 4 już od jakiegoś czasu i nigdy nie spotkałem nieuczciwego gracza, więc na szczęście nie jest to chyba nagminne.

Oszuści grają na wyższych rangach (szybko awansują dzięki oszustwom) więc dlatego jeszcze ich nie spotkałeś.
 
Przypominam, że wszelkie tego rodzaju zgłoszenia należy wysyłać do supportu Gwinta. Na forum nie tworzymy żadnych "czarnych list" graczy, szczególnie, że nie mamy narzędzi weryfikujących zarzucane oszustwa.
Marcin_Momot;n7075620 said:
Jeżeli spotkacie graczy, którzy wykorzystują mechanizmy gry w niedozwolony sposób, prosimy o kontakt z naszym działem wsparcia technicznego za pomocą formularza znajdującego się na stronie playgwent.com/support.
 
Last edited:
Top Bottom