Kiedy premiera?

+
Kupiłbym, gdybym miał z kim grać, a tak :(...

Może jak ktoś z planszówką* zrobi kiedyś zlot to się wproszę :p ...

* mimo, że podobnie jak u serka moje doświadczenie z planszówkami kończy się gdzieś na "chińczyku"...
 
No, Rebel ma drogo aczkolwiek jeśli chodzi o koszulki na karty to ceny są porównywalne, może znajdziesz gdzieś złotówkę albo dwie taniej. Możesz ewentualnie skorzystać z tańszych zamienników od Maydaya, paczki kosztują podobnie, ale mają dwa razy więcej koszulek (tj. np. 100 zamiast 50). Problem z nimi jest jednak taki, że są bardziej miękkie i trochę śliskie, nie zawsze mają też dokładnie takie same wymiary jak te od FFG więc musiałbyś poszperać albo najlepiej zapytać sprzedawcy we wspomnianym sklepie. Jeśli jest kompetentny to doradzi fachowo ;) Rada na przyszłość: FFG zawsze na swoich grach informuje jakie konkretnie są potrzebne koszulki do ich gier. W przypadku pozostałych tytułów, szukaj informacji na Rebelu na podstronie danej gry.

@IwaN, spróbuj wciągnąć znajomych, gry planszowe to naprawdę fajna forma spędzania czasu ;)
 
W takim razie najpierw zaopatrzę się w grę, a później będę myślał o koszulkach. Szkoda, że wersja okienkowa nie startuje przynajmniej kilka dni wcześniej.
 
ktoś wie gdzie najlepiej kupić folijki ochronne na karty?
Koszulki najlepiej w internecie. Polecam wyszukiwarkę gier analogowych I-szop. Np. TU masz koszulki Standard American. Po zakupie kilku karcianek ustaliłem, że najważniejsze kryteria dla mnie to dokładne dopasowanie do kart (małe marginesy i ścisłe przyleganie do powierzchni papieru) oraz duża sztywność (łagodzi wyginanie i zapobiega marszczeniu folii). Te kryteria spełniają dla mnie koszulki FFG (świetna jakość i kontrola poprodukcyjna) oraz Mayday Premium (i tylko premium). Produkty FFG nie są idealnie dopasowane (mają nieco większy margines od dołu), ale spełniają swoją rolę świetnie. Mayday Premium są grube i doskonale dopasowane, ale ich kontrola poprodukcyjna jest różna - czasem kilka koszulek może się różnić rozmiarem o +/- 1 mm. Chociaż jak ostatnio kupowałem 6 opakowań (standard card game premium), to ani jedna nie była mniejsza lub większa. Może coś u nich drgnęło? :) Oczywiście musisz zdawać sobie sprawę z tego, że koszulki (a szczególnie grube koszulki) wydatnie zwiększą grubość talii. W przypadku plastikowych wyprasek w niektórych grach, może się okazać, że karty w koszulkach się nie mieszczą albo nieładnie zginają. W Wiedźminie będzie zwykła kartonowa wypraska, więc tu problemu akurat nie będzie. Co do innych producentów koszulek - dobrze dopasowane są również produkty Ultra Pro, tyle że część ich oferty to koszulki z małym okrągłym hologramem w dolnym rogu. Na każdej jednej. To jest cecha, która dyskwalifikuje dla mnie UP. Aczkolwiek nie wszystkie ich koszulki mają te hologramy. Są jeszcze Arcane Tinmen, które, choć bardzo dobrej jakości (porównywalnej z FFG), nie są tak dopasowane. I tak to wygląda. Ja wolę zapłacić ciut więcej niż kupić coś, co mnie rozczaruje i w rezultacie może narazić na dodatkowe koszty. Ślizganie uważam za sztuczny problem, bo znika on po kilku rozgrywkach niezależnie od producenta (brud i tłuszcz zwiększa opór). Poza tym zastanawiam się, czy koszulkowanie formatu tarot ma sens - te karty są bardzo rzadko tasowane (raz czy dwa razy na grę), więc tu nie ma się co zniszczyć - no chyba że podajesz gościom chipsy, a wokół stoi sporo kieliszków/kufli. ;) Koszulki tego formatu są znacznie droższe niż np. standard American.

U mnie w Wałbrzychu otwarł się jeden mini sklepik z planszówkami niedawno, trzeba będzie się tam przejść. I dobrze, że napisałeś o rodzajach kart bo kusiło mnie, by na allegro zamówić 300 sztuk jednego typu ;)
Takie informacje zawsze są napisane w instrukcji lub na stronie sprzedawcy. Sprawdzaj nie tylko nazwę produktu, ale i wielkość koszulki w milimetrach.

Z tego co widzę, to na tym rebelu drogo dość.
Rebel generalnie sprzedaje po cenach sugerowanych producenta, co tylko pokazuje, że jest oderwany od realiów polskiego rynku. No ale spoko, może jak konkurencja urwie im trochę klientów, to rura zdziebko zmięknie. Niemniej Rebel ma znakomitą obsługę klienta i wsparcie posprzedażowe - jeśli masz wgnieciony róg pudełka, to gra zostanie wymieniona od ręki bez problemu. Jest jednak mało prawdopodobne, by gra została uszkodzona w transporcie, bo Rebel wysyła je w pancernych opakowaniach. ;) Rebel również należy pochwalić za świetne doradztwo.
 
Last edited:
Vojtas w sumie wyczerpał temat. Potwierdzę tylko, że Mayday jakością dorównuje FGG i nie tylko wersja premium. Dodatkowo Mayday premium oraz FGG są grube i znacznie zwiększają stos kart, przez co często się taki stos rozsypuje. Dlatego opcja standard też jest godna uwagi.
Niestety koszulek będzie trzeba zakupić sporo, bo aż 7 opakowań:

co daje wydatek (dla najdroższych koszulek - FGG): 74,50 zł - wg mojego ulubionego sklepu [tu wstaw tych kolesi co pilnują mostów i to w takiej ilości, w jakiej występują w Wiedźminie2 - ale liczymy tylko samce]
 
Last edited:
Vojtas w sumie wyczerpał temat. Potwierdzę tylko, że Mayday jakością dorównuje FGG i nie tylko wersja premium. Dodatkowo Mayday premium oraz FGG są grube i znacznie zwiększają stos kart, przez co często się taki stos rozsypuje. Dlatego opcja standard też jest godna uwagi.
Owszem. Standardy mam w niekarciankach, gdzie karty zazwyczaj sobie leżą, a ciągnie się je kilka, góra kilkanaście razy w trakcie rozgrywki (np. Robinson). Dodatkowo Mayday - o ile dobrze pamiętam - dodawał kilka koszulek gratis do każdego opakowania. Sprzedawca może łatwo sprawdzić, czy partia jest dobra, ponieważ koszulki tej firmy są pakowane w zwykłe woreczki strunowe - etykieta jest wielkości karty.
 
A ja we wtorek o 17 zamówiłem, parę minut później opłaciłem, dziś przychodzi mi mail, że czekają na kasę. Wysłałem potwierdzenie przelewu, ale potem dostałem info, że moje zamówienie zostało anulowane i bym zamówił jeszcze raz. Tyle że kasy zwrotnej na koncie ani widu ani słychu, nie wiem czy zaufać PayU/cdp.pl i zamówić ponownie już teraz, czy poczekać kilka dni na zwrot kasy.
 
@P ATROL mam ten sam problem. 19.11 zamówiłam ok godz 00:40 grę, a następnie rano poszłam przed 11 na pocztę zrobić przekaz, forma tą ekspresowa za 3 zł (nie posiadam karty więc dla mnie przekaz był jedyna opcją) pani w okienku zapewniła że przekaz poleci w godzinę więc zadowolona poszłam na uczelnie. 20.11 (wczoraj) przyszedł mi mail, że pieniążki nie wpłynęły i w piątek (dziś) zamówienie zostanie anulowane. Dzwoniłam do biura obsługi cdp.pl i pan który odebrał powiedział że zamówienie zostanie anulowane, ponieważ pieniądze nie doszły. Nie ukrywam jestem bardzo zła ponieważ dla studenta 179 zł jest dosyć duża kwotą.. a nie sztuką jest potem wydzwaniać po biurach obsługi i pytać się o zwrot. Napisałam do firmy maila z prośbą o to by zamówienia nie usuwali, podając zdjęcia kwitu etc. Najgorsze jest w tym, że nie wiem gdzie cały wkład, czy to wina opieszałości poczty czy PayU.
 
Wydaje mi się, że PayU, bo ode mnie pieniążki z konta poszły. Masz chociaż RP na pociechę. No i teraz po pierwsze nie wiem jak ze zwrotem, po drugie czy jak zamówię drugi raz to czy sytuacja się nie powtórzy :D Ale co dziwne przez PayU płaciłem dzień wcześniej za zakup w allegro i wszystko poszło elegancko.
 
Przyznam że wątpię czy zamówiłabym drugi raz grę przy takiej sytuacji. Skoro firma decyduje się na korzystanie z usług pośredników przy realizacji zamówień itd. to powinni mieć na uwadze takie właśnie problemy jak to miało miejsce w naszym przypadku i to że może wystąpić jakaś przeszkoda, która spowoduje przesunięcie w czasie otrzymania przez cdp.pl pieniędzy. Cóż rano jeżeli przyjdzie mi informacja o anulowaniu zamówienia to zadzwonię jeszcze raz do biura obsługi. Ciekawe ilu osobom przydarzyło się to co nam.
 
Cóż, moje zgłoszenie z potwierdzeniem tego, że zapłaciłem zostało rozpatrzone w 20 minut, a moje pytanie zadane zaraz po nim, o to czy mam gwarancję zwrotu środków, do teraz pozostaje bez odpowiedzi. Oby przy Wiedźminie 3 i kolekcjonerkach nie było czegoś takiego u nikogo.
 
Dziwne, ja zamówiłem grę przez http://gbp.cdp.pl/ po zalogowaniu się i wpisaniu adresu do wysyłki dokonałem wpłaty z banku (ING) i zaraz po tym dostałem maila od gry bez prądu pt. "Dziękujemy zazłożenie zamówienia" a zaraz potem potwierdzenie z PayU "Informacje o transakcji płatniczej zarejestrowanej w Systemie PayU" i tyle. Współczuje wam.
 
Mam pytanie do ludzi zamawiających na cdp.pl. Ile kosztuje wysyłka i czy dają jakieś bonusy? Bo konkurencja oferuje tą samą ceną, bez kosztów wysyłki.
 
Mam pytanie do ludzi zamawiających na cdp.pl. Ile kosztuje wysyłka i czy dają jakieś bonusy? Bo konkurencja oferuje tą samą ceną, bez kosztów wysyłki.

Wysyłka na cdp.pl jest darmowa, o bonusach nic nie wyczytałem. Ja mam za to taki problem, ze nie mogę znaleźć żadnych, nawet potencjalnych chętnych do grania wśród znajomych. I pomimo tego, że aż mi ślinka cieknie na widok gry, to sobie odpuszczę. Bo wydać 180 zł na coś co ma leżeć i się kurzyć, to trochę bez sensu. A sam ze sobą przecież grał nie będę :(.
 
Do osób które zapłatę rozwiązały formą przekazu pocztowego- dzwoniłam dziś do biura obsługi, konsultant odczytał mojego maila z prośbą o przedłużenie czasu oczekiwania na zapłatę, problem wynika niestety z tego, że opcja przekazu powinna być zablokowana przez cdp.pl ,a tak się nie stało przez co teraz mają problemy. Konsultant powiedział też, że jeżeli nawet anulują moje zamówienie to po tym jak dojdą do nich pieniądze zamówienie zostanie przywrócone, zapewnił także abym się nie martwiła ponieważ pieniądze nie zostaną "połknięte i zaginione w akcji".
 
@Yakin, wszyscy znajomi, których zapytałeś "Hej, a może dla odmiany zagramy w planszówkę?" odmawiali mówiąc, że ksiądz Natanek ostrzegał przed tym tworem szatana czy po prostu nie pytałeś zakładając z góry że nie będzie chętnych? :p

A co do sytuacji z zamawianiem na CDP to niezły kwas. Występuje problem z przelewem, a ci od razu anulują zamówienie. Brzmi trochę jak olewactwo ze strony wydawcy. Jeśli tak samo będzie z Dzikim Gonem to słabo.
 
Konsultant powiedział też, że jeżeli nawet anulują moje zamówienie to po tym jak dojdą do nich pieniądze zamówienie zostanie przywrócone, zapewnił także abym się nie martwiła ponieważ pieniądze nie zostaną "połknięte i zaginione w akcji".
Ta praktyka z szybkim anulowaniem zamówienia jest bardzo dziwna. Tak nie powinno być. :|

wszyscy znajomi, których zapytałeś "Hej, a może dla odmiany zagramy w planszówkę?" odmawiali mówiąc, że ksiądz Natanek ostrzegał przed tym tworem szatana czy po prostu nie pytałeś zakładając z góry że nie będzie chętnych? :p
No właśnie. Poza tym zawsze można urobić towarzystwo. Niemniej jeśli widoki są nieciekawe, to istotnie nie ma się co rzucać na głęboką wodę. Lepiej zacząć od drobnych gier (tańszych), a dopiero później - w razie sukcesów - sięgnąć po najcięższe działa.
 
@Vojtas owszem dla mnie to było dużym zaskoczeniem, że po dobie przyszło do mnie ostrzeżenie o tym iż zamówienie będzie anulowane. Rozumiem że ściga ich termin ale doba, troszkę przesada, logiczne by było takie ostrzeżenie np. wysłane w poniedziałek wg mnie.
EDIT: Właśnie przyszedł mail potwierdzający fakt dopłynięcia pieniędzy do cdp.pl problem logistyczny chyba został zażegnany i nie ma stresu;)
 
Last edited:
Wysyłka planszówki to ostatni test przed wysyłką W3. Mam poważne wątpliwości, czy CDP.pl sobie z tym sprawnie poradzi.
 
A u mnie nic, poszedł jeszcze jeden mail z pytaniem, co robić. Może i bym zamówił gdzie indziej, no ale nie przed zwrotem pieniędzy.
 
Top Bottom