Kieł Mroku

+
Kieł Mroku

Rozpoczynam wstępne prace nad RPG Kieł Mroku. Gra w stylu Diablo lub Sacred. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt, przede wszystkim scenarzystów i grafików.
 
*zbiera się z podłogi*[ironia&sarkazm&złośliwość]Widzę, że średnia intelektualna na tym forum stale rośnie. Niemal równorzędnie z rzetelnością i bogactwem intelektualnym. Nie ma to jak rozpisać wszystko szczegółowo, podać dane kontaktowe oraz stronę www. Zaś wymagania stawiane nowym "twórcą" owego "wspaniale się zapowiadającego" dzieła są niezwykle konkretne i wysokie. Jeżeli ten projekt przetrwa jeszcze 3 miesiące to tu *pokazuje oko* czołg jedzie. Pewnie twoje doświadczenie w tworzeniu gier RPG (OMS od kiedy Diablo i Sacred to RPG?!) jest ogromne ukończyłeś trzy tytuły prawie bez kodów i poradnika, ale za to z pomocą starszego brata, który ci instrukcje przeczytał.[/ironia&sarkazm&złośliwość]Proponuję temat zamknąć.
 
Firnomir widzę, że ty chłopcze za bardzo tu rośniesz. Nie wiem za kogo ty się uważasz, ale z twoich wypowiedzi wnioskuje tylko jedno: nie masz 18 lat.Gdy czytam twoje posty w topcach związanych z MODem, wychodzi jakim jesteś profesjonalistą (jesteś publicznie karcony przez założycieli projektu). Trochę więcej samokrytyki.Agonus proponuje byś napisał coś więcej o projekcie.Pozdrawiam.
 
No z tym wiekiem to w sumie racja... Przynajmniej nie mam wpisane w profilu 108 jak ty dziadziu. :p Błąd? Czy co?Co do drugiej części posta to skąd to masz? Po za tym każdy popełnia błędy.Zaś skrytykowałem go, bo na to w pełni zasługiwał. Rejestruje się na forum i werbuje do projektu, o którym wiadomo tyle, że jest.pozdrawiam
 
Przypuszczam, że ok. 5% użytkowników ma 18 lat. Reszta jest zwykle starsza, lub tak jak ja i Genesis młodsza. Po za tym co ma wiek do tematu dyskusji?EOTPSAutor coś zniknął...
 
Proszę przestać się żreć między sobą. Kultura panowie. Firnomir, Ciebie dotyczy to szczególnie-Keth chyba pisał coś o najeżdżaniu na nowych?
 
No to już odpowiadam.1. Dla bluzgających a nie pytających - kit ci w oko. Jeżeli nie interesuje cię ten temat to po co go czytasz. Mój projekt nie jest nowy bo ma ponad dwa lata choć na razie istnieje tylko w wersji papierowej. Kiedy ja grałem w RPG to najlepszym dostępnym komputerem były Atari a grało się kartami lub korzystało się z książek lub grało w gry planszowe. Kieł Mroku przeszedł już wersję planszową i postanowiłem przenieść go na ekrany komputerów.2. Czum różni się RPG Diablo od RPG Wiedźmin? No w zasadzie jest różnica w Diablo masz tabelki np: siła i cyferki oraz drzewko a w Wiedźminie masz drzewko umiejętności bez cyferek. Różnica jest, nie ma tu jednak podziału na kolejki, pól heksagennych lub innych a powinny? Nie, gdyż teraz style są wymieszane, jak w muzyce. Kto gra czystego rocka lub techno? 3. agonus@op.pl na razie wystarczy dla interesujących się tą pracą.Jeszcze jedno, jak chcesz mnie jeszcze bluzgać to podaj swój adres albo ja dam ci mój i wtedy powiesz mi co ci się nie podoba, ok?
 
Powiem Ci tak kolego. Mechanika jest ważna, istotny jest balans. Bardzo dobrze, że masz już opracowaną mechanikę. Dobrze by było gdybyś napisał znacznie więcej o projekcie. Z doświadczenia wiem, że najlepszym sposobem na pozyskanie ludzi jest strona internetowa. Powodzenia.
Przypuszczam, że ok. 5% użytkowników ma 18 lat. Reszta jest zwykle starsza, lub tak jak ja i Genesis młodsza. Po za tym co ma wiek do tematu dyskusji?
Tak bez wątpienia 5%. (To była ironia).Gdy ja rozpoczynałem tworzenie swojego projektu, właśnie tacy ludzie jak ty mnie najbardziej irytowali.
 
Firnomir, mocno przesadzasz ostatnio, ban na 5 dni - dokładniejszy opis masz na PW.
 
3. agonus@op.pl na razie wystarczy dla interesujących się tą pracą.Jeszcze jedno, jak chcesz mnie jeszcze bluzgać to podaj swój adres albo ja dam ci mój i wtedy powiesz mi co ci się nie podoba, ok?
Uważasz, że adres email wystarczy? Jaką pracą? Przecież napisałeś tylko, że chcesz zrobić grę w stylu diablo. Nie podałeś żadnych szczegółów, nawet strony internetowej. Mamy to brać na poważnie? Btw po co ci mój adres? Chcesz mi wysłać kwiaty?
 

jiti

Forum veteran
agonus said:
...2. Czum różni się RPG Diablo od RPG Wiedźmin? No w zasadzie jest różnica w Diablo masz tabelki np: siła i cyferki oraz drzewko a w Wiedźminie masz drzewko umiejętności bez cyferek. Różnica jest, nie ma tu jednak podziału na kolejki, pól heksagennych lub innych a powinny? Nie, gdyż teraz style są wymieszane, jak w muzyce. Kto gra czystego rocka lub techno? ...
:D Niezgorsze poczucie humoru :p (mam nadzieję że to było tylko na żarty...)
 
Aaye...Zacznijmy od tego, że ani Wiedźmin ani Diablo to nie RPG 8)Agonus - jakie masz zaplecze techniczne?Zaplecze finansowe?itp...?Bo z tej strony to bez obrazy, ale g... można wyczytać.AileenPS - zastanawia mnie co robi napis "Posiadacz gry" u osób, które nie mają 18 lat? 8)
 
Jak dla mnie, to człowiek ten chce zebrać kupkę ludzi, którzy za darmo pociągną jego projekt. To będzie - moim zdaniem - wyglądało tak, jak tworzenie modów do serii Total War. Każdy większy mod ( zwłaszcza polskie...... ) upada, albo jest opracowywany nieskończoną ilość czasu, chociaż tam niemal wszystko majją podane na tacy - trzeba "tylko" ( dla mnie, to aż :p ) dorobić nowe skiny do jednostek, podzielić od nowa mapę świata gry i pozmieniać statsy. Roboty sporo, ale większa część już zrobiona ( silnik i narzędzia do modowania ),a tutaj? Ktoś chce robić grę zupełnie od nowa? Może zaraz zaczniecie drzeć się, że się nie znam, ale... wydaje mi się, że podstawą jest silnik, a wątpię żeby ktoś był w stanie zrobić jakiś porządny sam ( projekt wiedźmina na poważnie zaczął się od kupienia aurory, dopiero potem zaczęto go przerabiać - z tego, co pamiętam. ), a zastanawiają mnie Twoje środki, którymi dysponujesz na zakup. Chyba, że Twoja gra ma wyglądać, jak "Bitwa o Wesnoth" ( wiem, to nie RPG, ale nie o to chodzi ), to wtedy musiałbyś postawić na naprawdę niesamowitą fabułę i grywalnośc, żeby ktoś się tym zianteresował.Natomiast strona, to czysty żart, zrobiony w pięć minut.
 
Napisałem tutaj aby postarać się o ludzi którzy chcieli by razem ze mną stworzyć grę. To wszystko o co mi chodzi.
 
agonus said:
Napisałem tutaj aby postarać się o ludzi którzy chcieli by razem ze mną stworzyć grę. To wszystko o co mi chodzi.
Jedna rada:Jeżeli oczekujesz od ludzi poważnych odpowiedzi musisz zacząć traktować ich poważnie.Ogłaszasz się, że szukasz ludzi do stworzenia gry, ale nic o niej nie piszesz. Jak pada pytanie o stronkę, to odsyłasz do jakiejś, za przeproszeniem "popierdziółki" wyczarowanej w 5 min.Ludzie widzą, że sam nie traktujesz tego poważnie, więc nie spodziewaj się powagi od nich.Jak sam przygotujesz się do tego projektu, to może znajdzie się ktoś, kto będzie chciał z tobą rozmawiać.Ludzie są gotowi rzucić wszystrko na hasło "Robię nową grę" tylko dla ludzi takich jak Will Wright i Peter Moulinex.
 
Top Bottom