Kingdom Come: Deliverance

+
Niesamowicie klimatyczna gra


 

Guest 2686910

Guest
Oglądałem demo na Gamersyde. Śliczna jak obrazek, gdyby nie naturalny wróg open worldu - pop in. Ale to alfa, więc daję kredyt zaufania i nie mogę się doczekać. 2015 będzie niesamowity.
 
No nie da się ukryć, że wygląda to lepiej, niż W3 obecnie. Zobaczymy ile z tej jakości zostanie bliżej daty wydania, gdy w grze będzie coś więcej, niż jedna wioska i kilka prostych questów i gdy będzie trzeba zwolnić sporo zasobów na sporo dodatkowych systemów, których w tym buildzie zwyczajnie nie ma.
 
Wygląda świetnie :) Ciekawe, czy będzie możliwość zmiany kamery, żebym razem z widokami mógł podziwiać moją wypasioną zbroję płytową? :D
 
@gregmastergruda - Gdzie ty tam widzisz 5 fps? Jedynie od czasu do czasu zdarzają się jakieś zaciachy, ale nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jest to alpha. Widzę, że jak nie można przyczepić się do oprawy to zawsze znajdzie się coś innego na co można ponarzekać. ^^
@norolim1 - Nie wydaje mi się by ostateczna wersja wyglądała gorzej niż alpha. Nawet jeśli dojdzie jakieś miasto oraz kilka wiosek to będą one dość oddalone od siebie, więc będzie czas na doczytanie lokacji. Poza tym pełniejsza gra (z walką, wątkiem głównym, minigierkami, w pełni udźwiękowionymi dialogami) była pokazywana na streamie i nie wyglądała gorzej.

Gra wygląda świetnie, trawa faluje, las wygląda jak w realu, horyzont jest daleko i te swojskie widoczki... Muzyczka też brzmi klimatycznie. I pomyśleć, że żaden wydawca nie chciał zainwestować w ten projekt... Wszystko to prezentuje się lepiej niż w W3 obecnie, co naturalnie nie znaczy, iż trzeci Wiedźmin wygląda źle. Kingdom Come to gra dla tych co narzekają na brak realizmu, chociażby w projekcie lokacji czy skalowaniu świata w Wiedźminie 3. Obydwie gry stawiają w głównej mierze na fabułę, więc szykują się dwa fenomenalne action erpegi. :D W życiu nie spodziewałbym się, że oprawa tak szybko pójdzie do przodu. Wystarczy przypomnieć jak zachwycaliśmy się Gothic 3 czy Oblivionem. :)
Patrząc na Wiedźmina 3 i Kingdom Come, ciekaw jestem jak będzie wyglądał TES VI. :)
 
@sebogothic

po właczeniu materialu na jakosc 1080 cały filmik idzie mi w spowolnionym tempie, to zapewne wina mojego kompa
Obczaiłem to po fakcie ;)

A czy to nie wychodzi czasem że tak powiem: w czesciach ?
Może dlatego nikt nie chce w to zainwestować

Do Dreamfalla CDP miał robić lokalizacje ale jak sie okazało że wychodzi w "odcinkach" to zrezygnowano (ponoć) ;)
 
Last edited:
@sebogothic
A czy to nie wychodzi czasem że tak powiem: w czesciach ?
Może dlatego nikt nie chce w to zainwestować
To prawda, gra będzie podzielona na akty, jednak w częściach wychodzi właśnie dlatego, że nie ma wydawcy. Gdyby taki był to pewnie gra wyszłaby jako całość. Wydawcy po prostu nie chcieli inwestować z tego względu, iż Kingdom Come to gra oparta na historycznych realiach, bez smoków i reszty otoczki fantasy.
 
Chodzi mi o systemy, które działają w tle: różne mechanizmy RPG, mechanika walki, system zarządzania zadaniami, stanem świata itp. Do tego dochodzą jeszcze nagrania dialogów, lepsze modele postaci (np. włosy), lepsze animacje... Naprawdę, ta gra jest teraz goła, a i tak na mocnych sprzętach ciągnie maks. 50 fps. Każda gra z zaawansowaną grafiką przez to przechodzi. Wszystkie na początku wyglądają dużo lepiej, niż ostatecznie.
 

Guest 2686910

Guest
Ale alfa ma też swoje problemy, więc może zamiast downgrade'ować poprawiliby LOD i draw distance. Bo na razie jest tak:


Polecam powiększyć, żeby zobaczyć o co chodzi (podpowiedź: trawa).
 
Ja tam się cieszę, że nie mam dostępu do wczesnej wersji gry - nie kusi.

Wolę zagrać już w pełną :).
 
Top Bottom