Kingdom Come: Deliverance

+
Nowego patch'a "jeścio niet" ale mamy informację o tym ile kosztowała produkcja.

Otóż wszystko (łącznie z marketingiem, a ten potrafi pochłonąć trochę) wyniosło 36,5 miliona dolarów. Przypominam, że zebrana kasa z kampanii KS to "jedynie" 1,5 miliona USD.
 
Czyli wcale nie tak mało, jakieś 40% Dzikiego Gonu. Team sporo mniejszy, ale też trwało to dłużej.
 
Może rzeczywiście mieli prawie 40% budżetu W3 (chociaż gra też jest mniejsza w porównaniu z Dzikim Gonem), ale zespól był o wiele mniejszy i mniej doświadczony w tego typu produkcjach.
Na korzyść Czechów przemawia to na co się porwali i ambicje jakie zrealizowali w projekcie oraz budowanie gry multiplatformowej na bazie PC'towego buildu (chociaż tutaj chyba po części "winny" był użyty engine). Jednak dzięki temu (pomimo pewnego zauważalnego downgrade'u - jednak nie umywającego się nawet do tego jaki zafundowali nam RED'zi) gra ma bardzo duże możliwości konfiguracji i nawet w obecnym stanie (bez modów) pozwala na zmiany, których nie uświadczy żadne konsolowe wydanie gry (ponad to co extra ma już samo wydanie PC). I tak za pomocą skryptów w konsoli na PC'ie (na przykład) mogę zwiększyć zasięg rysowania czy animacji roślinności praktycznie po horyzont (czego próżno szukać w RED Engine 3, gdzie LOD jest sztywno przypisany do obiektów).

Stąd KCD za 2-3 lata może (na odpowiednim sprzęcie, który będzie w tym czasie) wyglądać obłędnie (tym bardziej jak wyjdą mody), podczas gdy W3 (co najwyżej) będzie chodził szybciej w wyższej rozdzielczości. Brawo RED'zi.

Aby zakończyć w pozytywnej nucie - kilka klimatycznych artów z gry:










 
Łatka 1,3 już jest na steamie 5.7GB

  • The game now has Save and Exit feature.
  • Saving is much more robust and saves won't get corrupted even if the game crashes while saving.
  • Performance improved
  • LoD switching tweaked, reducing pop-in and improving texture streaming.
  • Stuttering in some areas reduced.
  • Slightly smoother framerate on Vsync 30. (Consoles and some PCs)
  • Improved lockpicking
  • New interface design makes it much easier to hold the sweet spot while turning the lock.
  • Easy and Very Easy trunks are now easier to lockpick when playing with controller. (Mouse difficulty unchanged)
  • Improved pickpocketing
  • You will no longer get caught if you stop at the beginning of the minigame. (Unless someone sees you)
  • The risk indicator is now much more precise. When green, you are sure not to get caught.
  • Alchemy bench will no longer shoot you into the air.
  • The last quest with Lord Capon is now visible on the map when he is ready to assign it to you.
  • Guards won't frisk you so often.
  • Your horse shouldn't get stuck when jumping fences.
  • Horse items are cleaned along with player items in bathhouses.
  • You can see when looking at a bed whether it will save your game.
  • You can sleep on beds without having to sit down first.
  • Levelling up stealth by sneaking past enemies is more consistent.
  • Sneaking past sleeping NPCs is now easier.
  • Some easily accessible trunks with extremely good loot have been removed.
  • Cave mushrooms can now be found in many other damp places.
  • You can no longer autocook potions that you haven't brewed by hand at least once before.
  • German voiceovers will no longer cut off in mid-sentence in cutscenes.
  • Late game player strength tweaked
  • Some combat perks that were unintentionally overpowered were tuned down.
  • Weapons scale less with high-level stats.
  • It should now be much harder to kill high-level enemies with one hit. (Unless they're helmetless. Stupid Runt...)
  • Other combat system tweaks
  • "Untargeted attack" exploit fixed.
  • Enemy combat archery AI improved.
  • Guards now react to combat more aggressively.
  • And many other minor tweaks.
  • (PC only) It is now possible to select different types of anti-aliasing.
  • (PC only) It is now possible to set VSync to 30 or 60, or disable it completely.
  • (PC only) Steam Cloud saving enabled.
  • And over 300 other fixes in various quests.
Sprawdziłem questy i wszystko zostało naprawione ;) Loadingi też jakby szysze, poza tym kosmetyczne zmiany w interfejsie.
 
Czesi pracują na kolejną łatką 1.4.

Patch ma (między innymi) poprawić wydajność na wielordzeniowych procesorach, oraz parametry związane z najwyższymi ustawieniami grafiki (cokolwiek ma to znaczyć, albo co cokolwiek tłumacz serwisu gram.pl miał na myśli przekładając oryginał wiadomości).

 
O ile udźwiękowienie całościowo wypada dobrze, a takiego leśnego klimatu nie czułem w grach od dawna, tak dźwięki walki leżą i kwiczą. Nie wiem czy to rezultat realistycznego podejścia, ale brakuje mi zdecydowanie oddania impetu uderzenia, trafienia czy bloku w dźwięku właśnie. Za mną pierwsza całkiem ładna cutscenka pojedynku, ale całościowe wrażenie psuje dźwięk przywodzący na myśl okładanie się wykałaczkami. Patrząc na to, że sporo modów pojawia się do tej gry, mam nadzieję, że mod z bardziej "hollywoodzkimi" dźwiękami pojawi się prędzej czy później, o ile już takiego gdzieś nie ma.
 
No nie przesadzaj - gra miała być realistyczna (do pewnego stopnia) więc nie ma co narzekać na "niefilmowe dźwięki".

To tak jakby ktoś zrobił grę o podboju kosmosu (stawiając jednocześnie na realizm), a Ty narzekałbyś że w kosmosie nie słyszysz ryku silników (do czego Hollywood przyzwyczaiło nas przez dekady).
 
I_w_a_N;n10713081 said:
No nie przesadzaj - gra miała być realistyczna (do pewnego stopnia) więc nie ma co narzekać na "niefilmowe dźwięki".

To tak jakby ktoś zrobił grę o podboju kosmosu (stawiając jednocześnie na realizm), a Ty narzekałbyś że w kosmosie nie słyszysz ryku silników (do czego Hollywood przyzwyczaiło nas przez dekady).

Narzekam, bo mi się nie podobają, taka logika. :D To, że jest to następstwo realizmu nie jest dla mnie wytłumaczeniem. Gra ma być atrakcyjna, a w, podkreślam, mojej opinii, dźwięki walki takie nie są.
 
raison_d_etre;n10715951 said:
Próbowałeś paszczowo sobie efekty podkładać? W dzieciństwie się to sprawdzało. Tratatata, wziu, wziu.

Niestety wciąż zbieram na metalowe zęby, żeby efekt był bardziej cool :(
 
froget67;n10741761 said:
A tymczasem mega aktualizacja 27GB grubo, oby to było tego warte

Hm... moja łatka ma 10,7 GB.

Może Twoja ma w sobie poprzednie aktualizacje?
 
I_w_a_N;n10744911 said:
Hm... moja łatka ma 10,7 GB.

Może Twoja ma w sobie poprzednie aktualizacje?

Niewiem 26.6 i praktycznie na forum steam też tyle ludzie podawali.
W każdym bądz razie łatka 1.4 nic niestety nie zmienia jeśli idzie o optymalizacje i performance.
 
Tak, jest jeszcze HD Texture and Audio Pack - tyle żeby cieszyć się lepszymi texturami należy posiadać kartę z (minimum) 6GB VRAM.

Ja więc odpadam...

P.S. Gra otrzymała (również) obsługę Ansel'a :).



 
Last edited:
Top Bottom