Kingdom Come: Deliverance

+
Byłem dość sceptyczny, ale po tym filmiku mi przeszło. Bardzo fajnie się system walki zapowiada. :)

 
Bardzo fajnie to wygląda. Poszczególne elementy gry prezentują się świetnie. Widać, że poanowie i panie mają pasję i robią grę o jakiej marzą. Jednakże, nadal mam pewne wątpliwości jak to wszystko będzie wyglądało razem wzięte.
 
Mnie to martwi że ta gra bedzie jakoś dostarczana w kilku różnych częściach to znaczy po jednym akcie za który przyjdzie nam płacić z osobna
 
No, no jak na tak wczesny etap gry to jest bardzo dobrze. Kilka bugów i niedociągnięcia, o których mówi się wprost są zrozumiałe. Poprawią przez ten czas to co jest do poprawy (mimika twarzy itd.) i zapowiada się świetnie. Trzymam za nich kciuki :p

No to teraz czekamy na odpowiedź Świebo... Wiedźmina :D
 
Dokładnie, jak na wczesny etap gry wygląda bardzo dobrze. Jest jeszcze sporo do zrobienia ale i mają czas. Jeśli się z tym uporają wyjdzie świetna gra ;)
 
Nie wiem czy to dobry temat, ale bardzo mnie to nurtuje, mianowicie, w ostatnim wywiadzie dla GOL http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=84039 odnośnie Kingdoms Come, pada stwierdzenie że mapa pierwszego aktu jest podobnej wielkości co mapa RDR, natomiast ze wcześniejszych wywiadów wynika że ma 9km2, (czyli z tego co się orientuję mniej niż 1/4 Obliviona ponad 40km2). Według forum RockStara (obliczali to użytkownicy), mapa RDR jest mniejsza od mapy GTA SA (tak na oko o połowę, może trochę mniej) które ma ok. 35km2, czyli ok 17,5km2 (może nawet więcej). Natomiast Rock Star uważa że RDR ma 31km2 (choć to niepotwierdzone dane)... Ktoś mądry może mi to wytłumaczyć, bo ja już nic nie rozumiem :p Może ktoś z was ma dokładniejsze dane?
 
Tutaj jest całość wyżej wspomnianego wywiadu. Twórcy już mają u mnie plus za częste nawiązania do Wiedźmina.

Mnie jednak zainteresował ten oto cytat:
Wspominaliście, że w Kingdom Come ujrzymy kilka spektakularnych bitew. Początek XV wieku był stosunkowo „spokojnym” okresem w naszej części świata, nie licząc Powstania w Bułgarii oraz wojny polsko-krzyżackiej. Wybór „wielkich bitew” wydaje się więc być dość ograniczony. Czy to oznacza, że graczom przyjdzie stanąć na polach słynnego Grunwaldu?
Póki co – bez komentarza.
Czyżby mieliśmy faktycznie stanąć na polach Grunwaldu? Jeśli tak brałbym bez zastanowienia. Ciekawi mnie też czy fabuła produkcji przewiduje możliwość wcielenia się w Polaka. Jakby nie było gra jest na PC-ty, a ten rynek jest u nas jednym z największych w Europie. Decyzja byłaby więc uzasadniona również finansowo.
 
Czyżby mieliśmy faktycznie stanąć na polach Grunwaldu? Jeśli tak brałbym bez zastanowienia.
Na moje oko - prawie na pewno. Zresztą zerknij na poniższy skrin (z wersji mocno alfa). Pytanie, kiedy (tzn. niekoniecznie w I akcie?).



Ciekawi mnie też czy fabuła produkcji przewiduje możliwość wcielenia się w Polaka. Jakby nie było gra jest na PC-ty, a ten rynek jest u nas jednym z największych w Europie. Decyzja byłaby więc uzasadniona również finansowo.
Nie przewiduje, postać gracza ma z góry nakreślone pochodzenie i płeć (Czech-syn kowala). Co akurat dość dobrze rokuje dla fabuły - gry z elastycznym wyborem postaci przez gracza mają tendencję do spłycania linii fabularnej - najlepszy przykład to chyba seria Elder Scrolls. Albo umniejszania roli tegoż pochodzenia. Dobrze zrobione wyjątki od tej reguły (np. DA:O) to rzadkość.
 
Dopiero dziś wpadło mi do ręki urodzinowe CDA. Jak informuje Daniel Vávra:
Autorem, który napisał najlepszą książkę o okresie przedstawionym w naszej grze, jest Sapkowski. Dlatego w Kingdom Come prawdopodobnie spotkacie kilku bohaterów jego trylogii husyckiej

IMHO bardzo mało prawdopodobne jest ujrzenie postaci fikcyjnych (prawa autorskie...), więc o Reynevanie czy Szarleju można zapomnieć :)crybaby:). Jednak pojawienie się takiego Bolka Wołoszka jest chyba całkiem możliwe :)
 
Last edited:
Od początku ten projekt mnie zaintrygował. Szykuje się kawał świetnego erpega w historycznych realiach, coś czego jeszcze nie było. Walka, póki co, prezentuje się ciekawie. Na przełomie października i listopada bodajże ma zostać udostępniona alpha, więc zobaczymy jak gra się zapowiada.
 
Video Update #8

http://www.youtube.com/watch?v=M6_02n5K9JQ

Na końcu jest "wstępny" teaser.

Alfa ma się pojawić na Steamie 22 października, ale początkowo będzie ograniczona do jednej lokacji (jakaś wioska) i wybranych czynności. Dalsze elementy (m.in. walka i jazda konna) mają się pojawić później.
 

Guest 2686910

Guest
Cudne. Teraz tylko wytrzymać do premiery i nie dotykać alfy i bety... Ech, swędzą łapy...
 
Mam nadzieję, że wydadzą jakąś fajną edycję specjalną albo kolekcjonerską, bo mam ochotę dać im zarobić :p
 
Top Bottom