Kłopot z zadaniem sezonowym.

+
Witam. wszystkich.

Mam kłopot z zadaniem sezonu elfów " zagraj w jednej partii co najmniej 40 kart". Zadanie wydaje się proste ale nie zalicza mi go. Rozumuję następująco: w grze mam do zgrania 16 kart (10+3+3) w związku z tym że talia w sezonie elfów jest podwojona w rozgrywce zagrywam 32 karty do tego karty które się wyciągają np wiedzmini, płotka itp. oraz karty pozwalające dobrać dodatkową kartę + Gudmund zamieniający cmentarz z talią i znowu możliwość skorzystania z wiedzminów i płotki i kart dobierających. Zagrywam więcej niż 40 kart a zadania nie zalicza. Może słabo myślę :) ale zadanie jest do wykonania bo niektórzy już drzewko zaliczyli. Proszę życzliwych o podpowiedz.

Pozdrawiam wszystkich graczy.
 
Zaliczyło mi za pierwszym podejściem. Może nie zagrałeś odpowiedniej ilości kart? Wiedźmini i Płotka nie są traktowani jak zagrane karty bo patrząc od strony mechaniki nie zagrywasz ich tylko przywołujesz z talii.
Polecam do wykonania tego zadania talię na Królu Henselcie. Grasz tam artefakt Krąg Przywołań z możliwością jego zagrania z talii jak również z cmentarza, Uzdrowienie, reszta to karty 4 prowizyjne.
 
A ja sugeruje Nilfgaard na szpiegów, bo wtedy w trakcie jednego ruchu zagrywasz często co najmniej 3 karty (chodzi o Agentkę Księżnej, Księcia Villema i tego nowego szpiega z dodatku, którym zagrywasz jedną złotą kartę ze swojej talii z dwóch możliwych do wyboru, można też dorzucić Cantarellę aby zagrać wierzchnią kartę z talii przeciwnika). Dobry dowódca to Anna Henrietta wraz z Damienem, bo dzięki niemu możesz powtórzyć umiejętność lidera i zagrać dodatkowe karty :)

P.S. Można też dodać Izbel i po prostu dobrać kolejną kartę (lub karty, jeśli obie kopie Izbel nie zostaną zablokowane lub zniszczone) aby przedłużyć rozgrywkę. Tak jak pisał BlakeMelor, wiedźmini i płotka są wzywani z talii, a więc nie liczą się jako karty zagrane.
 
A ja sugeruje Nilfgaard na szpiegów, bo wtedy w trakcie jednego ruchu zagrywasz często co najmniej 3 karty (chodzi o Agentkę Księżnej, Księcia Villema i tego nowego szpiega z dodatku, którym zagrywasz jedną złotą kartę ze swojej talii z dwóch możliwych do wyboru, można też dorzucić Cantarellę aby zagrać wierzchnią kartę z talii przeciwnika). Dobry dowódca to Anna Henrietta wraz z Damienem, bo dzięki niemu możesz powtórzyć umiejętność lidera i zagrać dodatkowe karty :)

P.S. Można też dodać Izbel i po prostu dobrać kolejną kartę (lub karty, jeśli obie kopie Izbel nie zostaną zablokowane lub zniszczone) aby przedłużyć rozgrywkę. Tak jak pisał BlakeMelor, wiedźmini i płotka są wzywani z talii, a więc nie liczą się jako karty zagrane.
Potwierdzam, też wbiłem to zadanie Anną.
 

Hiobe

Forum veteran
Anna pod asymilacje i szpiegów - włóż wszystko + dorzuć Cahira i Yennefer z Vengerbergu- na sezonowej rozgrywce mało co jest w stanie to pokonać :D (Cahrirem wyciągnąłem 114 ptk np)
przy okazji machnąłem kontrakt na asymilacje szybciutko cały :p
 
Top Bottom