Kolejny Hotfix na wersję PC jest już dostępny!

+
zanim zacząłem korzystać z karty RTX byłem przekonany, że dlss ma podobny impakt na obraz co FSR od AMD, kiedy odpalilem tego wiedzmina w 4k w dlss w trybie jakosc i porownalem sobie to z wersją odpaloną w natywnej rozdzielczości kopara mi lekko opadła. Jak dla mnie różnica jest na tyle znikoma w obrazie, że dlss to jest obowiązek :D
niby tak ale zawsze lepiej aby bylo w natywnej juz dużo :D
 
No i wpadł mi dektokt w trakcie zadania Stosy Novigradu jak widać zszedłem z Triss do kanałów, a w kuferku...
co wcale nie oznacza że ty będziesz miał w tym samym miejscu.
 
Tu nie ma się co chwalić jakimś hotfixem czy innym gniotem :LOL: W grę nie da się grać na rtx 3070 z rt i to jest dramat. Myślałem, że po cyberpunku nie da się upaść niżej, ale wychodzi na to, że cyberbug to była perełka w porównaniu z wieśkiem.
 
Ja w Nowogrodzie odpuściłem sobie RT i przełączyłem się na Dx11. W klatkach jest różnica - 12 fps z RT i 90 na Dx11 przy maksymalnych ustawieniach w 3440x1440.
 
Ja w Nowogrodzie odpuściłem sobie RT i przełączyłem się na Dx11. W klatkach jest różnica - 12 fps z RT i 90 na Dx11 przy maksymalnych ustawieniach w 3440x1440.
Podobnie u mnie na ryneczku w najgorszym miejscu to okolice 75fps , a tak poza nim to po 80-100, ale Novigrad wcale nie jest najbardziej wymagający tylko niektóre tereny leśne.
Tu nie ma się co chwalić jakimś hotfixem czy innym gniotem :LOL: W grę nie da się grać na rtx 3070 z rt i to jest dramat. Myślałem, że po cyberpunku nie da się upaść niżej, ale wychodzi na to, że cyberbug to była perełka w porównaniu z wieśkiem.
Nie wiń tu CDPR zbytnio oni są tylko wykonawcą tego co Nvidia sobie życzyła zawarli pewno jakąś umowę, wspólprace wieloletnią, nie przypadkowo update next-gen teraz wychodzi, krótko po premierze RTX 4000 i nie przypadkowo tylko na kartach z tej serii jakoś to chodzi, ale szału też nie ma.
Żeby chociaż suwaczek był co do natężenia RTGI... no ale tutaj devsi nie ponoszą większej winy aniżejli Nvidia, nic nie jest przypadkowe.
 
Lubię teorie spiskowe, wina nV! ! ! Jest mod który trochę obniża wartości dla RT i jest trochę lepiej. :D
 
@Lilayah
Nie wiem czy dotarły moje uwagi do Waszego zespołu, bo zgłaszałem je zarówno poprzez stronę jak i email support cd projekt, ale napiszę jeszcze tutaj:
1. Przy okazji gdy będziecie wypuszczać łatki do W3 NG dodajcie również lepsze statystyki dla trofeów, tak jak ma to miejsce w modzie Better Trophies. Obecne przywileje posiadania jakiegoś trofea to żart

2. Proponuję również dodać Usunięcie brzucha zbroi Gryfa jako rzecz opcjonalna

3. I w końcu pierwsze zgłoszenie błędu: Po włączeniu gwinta, przez chwilę nie widać kart, są czarne, tak jakby się ładowały.

4. Pojedynki na pięści są zepsute: Geralt podczas walki traci orientację i wystawia się do przeciwnika plecami oraz podczas pojedynki może normalnie biegać
https://files.fm/u/5suy5kke7

5.1Geralt blokuje się o niewyjaśnione "coś" i nie może przejść środkiem do ruin zamku
5.2 Błąd graficzny spowodowany zapewne next genem

5.1 & 5.2 https://files.fm/u/m2kc3xv7k

6. Po zabiciu drakonidów przy krawędzi wzniesienia, ich ciało wisi potem w powietrzu. Nie jest to problem, który utrudnia grę, ale jakby osoby zajmujące się naprawianiem gry się nudziły to mogą się tym zająć :D https://files.fm/u/azwzgtp6s

7. Kolejny błąd graficzny. Nie wiem czy był on jeszcze Next Genem czy pojawił się dopiero po aktualizacji. https://files.fm/u/8ef7hne3e

8. Problemy w oświetleniu przy wchodzeniu i wychodzeniu z jaskiń https://files.fm/u/583xhp4ak

9. Mimo, że poprawiliście statystki miecza od Hattori'ego to ja czuję niedosyt. Moglibyście dodać np. +10 do regeneracji zdrowia, gdy coś zjemy LUB 20% na otrzymanie pieroga za każdego killa

Wszystkie problemy występują na DX11, bo na 12 nie da się grać ;)
 
Oni raczej takich bugów juz nie beda tylkać, poprawią tylko graficzne/wydajnosciowe rzeczy i tyle. :D Nie beda łatac gry w nieskonczonosc bo po co. Lepiej wydac na marketing do DLC CP 2077 lub W4. :D
 
ja mam bug z nieskończoną staminą i nie chodzi o to że nie spada ona podczas biegania bo to wiem że zmienili ale mogę spamować igni cały czas stamina się nie rusza nic a nic (nawet podczas walki)
 

Ogarnijcie tego moda na optymalizacje działania RT. Może się komuś przyda.
 

Ogarnijcie tego moda na optymalizacje działania RT. Może się komuś przyda.
Zgadza się, tutaj szerzej o tym napisałem jakich optymalizacji można dokonać dla RT:
 
Pokombinowałem wczoraj z tym modem na optimized RT, czyli nieco zredukowane ustawienia i wyszło że nawet na RX 6800 da się grać.
W Novigradzie 40-50 ( ale i tak dropnie do 30 paru)
Tereny poza miejskie 50-70 (w najgorszych miejscach jak na razie 45)
Obszar przy Krabopająku gdzie pamiętam pisałem że spada do 50
włączyłem RT a tu niespodzianka
 
Last edited:
Pokombinowałem wczoraj z tym modem na optimized RT, czyli nieco zredukowane ustawienia i wyszło że nawet na RX 6800 da się grać.
W Novigradzie 40-50
Tereny poza miejskie 50-70 (w najgorszych miejscach jak na razie 45)
Obszar przy Krabopająku gdzie pamiętam pisałem że spada do 50
włączyłem RT a tu niespodzianka

Wersja moda Quality czy Performance?
 
Wersja moda Quality czy Performance?
A wiesz że nie pamiętam, bo róznica nie była jakaś wielka w wydajności, ale chyba qualty bo stwierdziłem że performance ma za mały zasięg.
Widzę wrzucona dziś nowa wersja 0.5 Quality i Performance.
 
Last edited:
@froget67 Niestety z tymi skrzyniami to jest tak jak mówiłeś, rzeczy w nich trafiają się losowo. Wczoraj robiłem to zadanie Stosy Novigradu i od razu zauważyłem że jestem w tym miejscu z twojego screen'a i niestety nie było tam tego Dekokt'u Raffarda Białego.:(
 
@froget67 Niestety z tymi skrzyniami to jest tak jak mówiłeś, rzeczy w nich trafiają się losowo. Wczoraj robiłem to zadanie Stosy Novigradu i od razu zauważyłem że jestem w tym miejscu z twojego screen'a i niestety nie było tam tego Dekokt'u Raffarda Białego.:(
Niezłe jaja mi się trafiły, mieć recepturę na wyśmienity eliksir, ale nie zrobie bo nie mam receptury na ten sam ulepszony :ROFLMAO:
 
@froget67 Czyli znalazłeś manuskrypt na wyśmienity Dekokt? A pewnie wiesz że są 3, podstawowy, ulepszony i wyśmienity? Założę się że bez podstawowego nie zrobisz nawet ulepszonego.:ROFLMAO:
 
Kolega odpalił na 7900XT wszystko ladnie pięknie z RT 3440x1440 z FSR-Q po 70-80fps ale dosłownie 5minut grania i Wiedźmin się wywala.
Dziwne bo u mnie nic zero crashy czy to DX.11 czy DX.12
 
Kolega odpalił na 7900XT wszystko ladnie pięknie z RT 3440x1440 z FSR-Q po 70-80fps ale dosłownie 5minut grania i Wiedźmin się wywala.
Dziwne bo u mnie nic zero crashy czy to DX.11 czy DX.12
Pytanie czy FSR wygląda w Wieśku dobrze? Sprawdzałem go tylko w cyberpunku oraz na steamdecku i moje wrażenia wizualne są mega średnie
 
Top Bottom