Kolejny Hotfix na wersję PC jest już dostępny!

+

Lilayah

CD PROJEKT RED


Opublikowaliśmy kolejny hotfix do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na wersję PC. Poza dalszą poprawą ogólnej stabilności zawiera on także szereg poprawek:
  • poprawki do trybu foto,
  • poprawki w arabskiej wersji językowej gry,
  • poprawka błędu w wyniku którego utrzymywał się maksymalny poziom toksyczności,
  • poprawki na Steam Deck,
  • i więcej.
Wersja gry nie ulegnie zmianie.

Jeśli doświadczacie problemów z grą, prosimy o wysłanie zgłoszenia do naszego wsparcia technicznego, poprzez ich stronę. Bardzo nam to pomoże w śledzeniu i naprawianiu wszelkich błędów. Dziękujemy!
 
Dziękuje za poprawę działania SSR, wciąż jednak brak opcji HBAO+ oraz nadal tryb DX12 jest niezoptymalizowany, wciąż powoduje wyciek pamięci VRAM i brak prawidłowego obciążenia wielu rdzeni procesora, wciąż wydajność GPU jest ograniczana przez CPU. Nawet z RTX 3080 można zapomnieć o RT poruszając się kilka/kilkanaście minut po centrum Novigradu.
 
Tak, DX12 powinien zostać wycofany z gry do czasu poprawnego zaimplementowania. To jest nieporozumienie. Te setki negatywnych opinii nie biorą się z wymysłów graczy. Na tak zoptymalizowanej grze nie ma żadnej przyjemności z rozgrywki. :/ Pozdrawiam, użytkownik RTX 3070 przestarzałej i nie potrafiącej udźwignąć Wiedźmina 3 karty graficznej z włączonym trybem RT.

edit. Naszła mnie jeszcze taka refleksja. Możecie dostawać setki tysięcy zgłoszeń od graczy a mimo to i tak wszystkich rażących błędów nie wyłapiecie.
Z drugiej strony wymaganie od korporacji podejścia do produktu i klienta tak jak to miało miejsce jeszcze kilkanaście lat temu, jest pobożnym życzeniem. Od premiery CP równia pochyła odnośnie realizacji projektów. Oby szybciej i oby kasa się zgadzała i wychodzą projekty oparte na wewnętrznych kłamstwach.
 
Last edited:
Tak, DX12 powinien zostać wycofany z gry do czasu poprawnego zaimplementowania. To jest nieporozumienie. Te setki negatywnych opinii nie biorą się z wymysłów graczy. Na tak zoptymalizowanej grze nie ma żadnej przyjemności z rozgrywki. :/ Pozdrawiam, użytkownik RTX 3070 przestarzałej i nie potrafiącej udźwignąć Wiedźmina 3 karty graficznej z włączonym trybem RT.

edit. Naszła mnie jeszcze taka refleksja. Możecie dostawać setki tysięcy zgłoszeń od graczy a mimo to i tak wszystkich rażących błędów nie wyłapiecie.
Z drugiej strony wymaganie od korporacji podejścia do produktu i klienta tak jak to miało miejsce jeszcze kilkanaście lat temu, jest pobożnym życzeniem. Od premiery CP równia pochyła odnośnie realizacji projektów. Oby szybciej i oby kasa się zgadzała i wychodzą projekty oparte na wewnętrznych kłamstwach.
CD Red nie jest korporacją,a co DX 12 u mnie działa no RT dycha ale bez włączonego i tak gra nieźle wygląda,no ale naprawdę gra jest już stara więc nie ma co już tak mniec pretensję,a posiadam AMD działa ok ale to widzę po forum że to sprawia NVIDIA ale to ich technolagia RT
 
CD Red nie jest korporacją,a co DX 12 u mnie działa no RT dycha ale bez włączonego i tak gra nieźle wygląda,no ale naprawdę gra jest już stara więc nie ma co już tak mniec pretensję,a posiadam AMD działa ok ale to widzę po forum że to sprawia NVIDIA ale to ich technolagia RT
Haha dobry joke, zapoznaj się z definicją korporacji... albo lepiej, napisz co według Ciebie jest korporacją xD.
 
@opalek Ale co z tego, że gra jest stara? Remaster jest nowy. Gra na dx11 działa bardzo dobrze, na dx12 o wiele gorzej i to z wyłączonym RT.
To nie jest wina nvidii, a złej optymalizacji. Na Dx11 mam ok 115 fps. na Dx12 55-60, w tej samej lokalizacji. Po włączeniu RT fps spadają do 30-35
60 - 35 = 25fps tracę przy włączonym RT. Gdyby dx12 działał na równi z dx11 to 115fps -25fps = 90fps. Potraktowałbym jako imponujący wynik.
 
Na RTX 3090 też jest tragicznie w pewnych miejscach. Jednak z drugiej strony ciężko wymagać od sprzętu old-gen by działał idealnie na grze next-gen ;)
 
Najbardziej mi szkoda pracowników najniższego szczebla oni stoją zawsze na pograniczu. Spróbować coś fajnego zrobić a jednocześnie zdać raport że dane założenie nie zostało jeszcze ukończone ponieważ wymaga więcej czasu. Zaś zarząd jak i prezesa zarządu to nie interesuje liczą się słupki zysków i strat oraz czas jaki upłyną i przybierają postawę takiego Radovid'a. To że nextgen na PC okazał się technicznym niewypałem to nawet nie jest w stanie zepsuć humoru tym na górze. Nieważne co się mówi ważne że się mówi. Słupki na giełdzie i tak odbiją.
 
Tak, DX12 powinien zostać wycofany z gry do czasu poprawnego zaimplementowania. To jest nieporozumienie. Te setki negatywnych opinii nie biorą się z wymysłów graczy. Na tak zoptymalizowanej grze nie ma żadnej przyjemności z rozgrywki. :/ Pozdrawiam, użytkownik RTX 3070 przestarzałej i nie potrafiącej udźwignąć Wiedźmina 3 karty graficznej z włączonym trybem RT.
Po prostu powinna być opóźniona premiera. Teraz jednak, skoro W3 z Dx12 już wydali, to nie dam go sobie odebrać nawet na chwilę :p . Jedynie oczekuję rychłego jego naprawienia.
I to nie prawda, że RTX 3070 nie potrafi udźwignąć W3. Ja gram na maksymalnych w 3440x1440 - wprawdzie w jedynie 25 fps-ach i z dropami wymagającymi restartu gry, ale i tak RT nie wyłączę ;).
Post automatically merged:

Nieważne co się mówi ważne że się mówi. Słupki na giełdzie i tak odbiją.
Słupki odbiły po potwierdzeniu terminu premiery Edycji Kompletnej, ale gdy okazało się, że patch znów jest koszmarnie niedorobiony, to z powrotem oklapły.
 
Last edited:
Mając RTX 3070TI i i7-12700k po hotfixie dalej są spadki fps z 40 do 20 po kilku godzinach grania. Dodatkowo po użyciu szybkiej podróży spadki fps są nawet do 8. Także wprowadzony hotfix nie dał nic.
 
@opalek Ale co z tego, że gra jest stara? Remaster jest nowy. Gra na dx11 działa bardzo dobrze, na dx12 o wiele gorzej i to z wyłączonym RT.
To nie jest wina nvidii, a złej optymalizacji. Na Dx11 mam ok 115 fps. na Dx12 55-60, w tej samej lokalizacji. Po włączeniu RT fps spadają do 30-35
60 - 35 = 25fps tracę przy włączonym RT. Gdyby dx12 działał na równi z dx11 to 115fps -25fps = 90fps. Potraktowałbym jako imponujący wynik.
Wszystko racja ale twoje obliczenia są błędne. Jak w DX12 masz spadki do ok. 50% to gdyby DX12 działał tak samo dobrze jak DX11 to z ok. 115 fps przy RT On miałbyś ok. 50 % mniej, czyli ok. 60 FPS i to wciąż byłby rewelacyjny wynik. Niestety o tym będziemy mogli tylko pomarzyć, bo ja już straciłem wiarę w CDP...
 
Za szybko się pospieszyli dołączając RT,mogli to zrobić stopniowo i dać na początek DX12 a po testach dołączyć RT, najdziwniejsze jest to że to jest okres przed święteczny.
Post automatically merged:

@opalek Ale co z tego, że gra jest stara? Remaster jest nowy. Gra na dx11 działa bardzo dobrze, na dx12 o wiele gorzej i to z wyłączonym RT.
To nie jest wina nvidii, a złej optymalizacji. Na Dx11 mam ok 115 fps. na Dx12 55-60, w tej samej lokalizacji. Po włączeniu RT fps spadają do 30-35
60 - 35 = 25fps tracę przy włączonym RT. Gdyby dx12 działał na równi z dx11 to 115fps -25fps = 90fps. Potraktowałbym jako imponujący wynik.
Ja nie grałem obecnie na DX11 a na DX 12,a gra bez włączonego RT wysletla od 75-110 a RT to 30-35 nie wiem co masz ale to coś u ciebie nie pyknelo
 
Last edited:
Naprawcie w pierwszej kolejności to, że zużycie CPU/GPU skacze... co po pół godziny trzeba restartować grę bo z 35-40FPS spada do 10FPS ... zepsuliście grę, jak zwykle...
 
To studio stacza się od premiery CP2077 z każdym rokiem. Zamiast być kojarzone z solidnością to każde kolejne podejście do jakiegoś projektu okraszone jest wtopą.
 
Przed pobraniem hotfixa wszystko chodziło w miarę stabilnie w okolicach około 50/60 fps na uber grafice. Po pobraniu hotfixa, na najniższej możliwej grafice w Białym Sadzie maksymalnie osiągam 30 fps... Zużycie porcesora przez Wiedźmina osiąga teraz niemalże ciągle 100%, co wcześniej nie miało miejsca.
 
Przed pobraniem hotfixa wszystko chodziło w miarę stabilnie w okolicach około 50/60 fps na uber grafice. Po pobraniu hotfixa, na najniższej możliwej grafice w Białym Sadzie maksymalnie osiągam 30 fps... Zużycie porcesora przez Wiedźmina osiąga teraz niemalże ciągle 100%, co wcześniej nie miało miejsca.
usuń plik konfiguracyjny gry user.settings i dx12user.settings wraz z plikami o tej samej nazwie z rozszerzeniem .bak

Po uruchomieniu gry w trybie DX11 i w DX12 gra sama utworzy ponowie te pliki w domyślnej konfugracji. Wystarczy ponownie zmienić ustawienia graficzne, rozgrywki etc według upodobania.
 
Na moim PC, gdy już gra odpaliła, w końcu, to ładnie wyglądała, nie było różnicy z PS5, a dziś odpalam i jest dziwnie, jakby za mgłą, oczy przecieram, ale nadal mgła, jakby gra straciła na ostrości, jakby wszystko poblakło, co się stało? Co znów nawyrabialiście? Naprawiacie i psujecie jednocześnie, dramat.
 
Top Bottom