Komiks Wiedźmin Dom ze Szkła już w sprzedaży!

+
http://www.examiner.com/article/the-witcher-returns-for-second-comic-series

Wiedźmin: Lisie Dzieci (moja interpretacja, dop. Hunt) to tytuł drugiego po Domu ze szkła komiksu z uniwersum Wiedźmina. Wydawcą będzie oczywiście Dark Horse Comics, scenariusz ponownie napisze Paul Tobin, a rysunkami zajmie się Joe Querio. Pierwszy zeszyt ukaże się 15 kwietnia przyszłego roku.
Czyżby redzi postanowili zaprezentować aguary z Sezonu? To może być ciekawsze niż poprzedni cykl.
Właściwie to może być oparte na Sezonie. Jest statek, krasnolud, dziewczyna.
 
Last edited:
O tym samym pomyślałem ;) Do tego jeszcze statek, który (jak mi się zdaje) może być czymś w rodzaju pływającego więzienia, ale może to tylko moja nadinterpretacja tego krótkiego opisu :p

Szkoda tylko że zostaje ta sama ekipa, bo niestety w Domu ze szkła kulał zarówno scenariusz jak i strona graficzna mimo iż sama historia była niezła.
 
Nowy komiks, super, oby okładka zbiorcza była lepsza :p No i może dostaniemy drugie słuchowisko? :p
 
Niet. Niet, niet, niet. Niet!
Nic klimatycznego w tym nie ma. Naprawdę ekipa od Racji stanu się nie nadawała? Ba, toć już nawet Polch na swoich najgorszych kadrach stał wyżej...

Dopóki nie zmieni się rysownik, kolejne komiksy będę poznawał wyłącznie za pośrednictwem adaptacji audiobookowej.
Zresztą, dialogi też są w tej adaptacji lepsze.
 

Guest 3669645

Guest
Co ten Geralt ma z ręką? :p

BTW. Krasnolud (Addario?) z okładki wygląda słabo.
 
Last edited by a moderator:
Okładka w wyższej rozdziałce. Ciekawe, czemu ręka Addariona wyrasta z tyłka Geralta.
 
Takie uwagi bardziej mnie rażące od ręki z tyłka: blond Geralt, miecze z wielkimi rękojeściami za to bez widocznych wystających po prawej stronie Geralta ostrzy, okropnie wykonany medalion.

Dla porównania, pierwsza grafika, którą dostaliśmy w przypadku Domu ze szkła:

 
Last edited:
To zdecydowanie jest Addario, a przynajmniej ktoś nim inspirowany. Ma waltornie przy pasie, a Addario przygrywał na tym instrumencie w orkiestrze górniczej.
 
Za to okręt to zdecydowanie nie jest Prorok Lebioda. Prorok Lebioda był slupem. Slup wygląda tak:


Nie tak:
@SMiki55
Przypominam o chowaniu większej liczby obrazków w spoilery.
zi3lona
 

Attachments

  • 120070524151652.jpg
    120070524151652.jpg
    18.2 KB · Views: 37
Last edited by a moderator:

Guest 3669645

Guest
@SMiki55 Spoko, ale kto by się takimi pierdołami przejmował? :p REDzi w wiedźminach bardziej namieszali, dając np. Triss zielone oczy i rude włosy.

A ten cały Addarion wygląda jak zwykły skurczony człowiek któremu od roku jeść nie dawano. Krasnoludem bym jegomościa nie nazwał.
 
No nie bardzo. Triss waży tak z niecałe sześćdziesiąt kilo. Slup typu kovirskiego sporo więcej.
 
Trochę słabo moim zdaniem. Miałem nadzieję na kolejną historię. Teraz historia znana, sporo ludzi narzeka na styl, no nie wiem jak to będzie... Szkoda mi trochę :( Taki komiks a la Polch, po prostu obrazujący znaną już opowieść. Ale za granicą może się spodoba.

E: Tak mi przyszło na myśl, dlaczego więc Geralt ma dwa miecze?
 
Last edited:
Nie sądzisz, że to nieco psuje element zaskoczenia? Teraz dla osób, które znają Sezon, czytanie komiksu ograniczy się tylko do podziwiania precyzji rysunku.

Cóż nie ma co tego ukrywać - po kilku pierwszych stronach będzie wiadomo ze to na podstawie sezonu. Problem znanej treści występuje tylko w PL bo w innych krajach chyba poza Rosja sezon sie nie ukazał. Do tego lisica nie jest opowiadaniem wiec trzeba było dokonać pewnych zmian aby zmieścić ta historie w 5 odcinkowym komiksie.
 
@Rafal Jaki Ale zmian w toku wydarzeń? W fabule? Czy po prostu czegoś nie dopowiedzieć lub rozwinąć albo dodać jakiś wątek, bez szczególnych zmian w spójności historii z książką?

Określenie "problem występuje tylko w PL" jest takie trochę... dziwne. :/
 
Top Bottom