Komiks Wiedźmin Dom ze Szkła już w sprzedaży!

+
Problem występuje tylko w Polsce- olać swoich, ważne żeby sie za Wielką Wodą jarali,bo hajsunio :p
Do tego wykorzystanie gotowej, skądinąd fajnej historii, troche jak pójście po najmniejszej linii oporu. Plus nadal pozostają srogie wątpliwości co do poziomu zdolności rysunkowych ilustratora, któremu jak dotąd dobre panele sie tylko zdarzają :/
 
Ale to będzie stricte oparte na tym wątku z Sezonu czy chodzi tylko o wykorzystanie tych samych postaci? Jeśli to drugie to może być nieźle, wątek z lisicą był interesujący i można by to fajnie rozwinąć. Jeśli pierwsze to kiepsko, zwykłe pójście na łatwiznę, to już lepiej byłoby zrobić dwunastoczęściowy komiks oparty na zbiorach opowiadań.
 
W sumie to nie jest zły pomysł. I tak Sezon Burz przypominał bardziej zbiór luźno powiązanych ze sobą opowiadań niż spójną powieść, więc adaptacja w formie kilku odrębnych historii może sprawdzić się nawet lepiej od oryginału. Pozwoli to również na wyeliminowanie pewnych problemów, jak choćby antyklimatyczne domknięcie tej historii 200 stron późnie, mimo tego, że nic nie stało na przeszkodzie, by zakończyć to od razu.

Przypomina mi to sytuację z filmem Moonwalker, który wyglądał jak seria teledysków połączona cienką fabułą. Zamiast puszczać cały film, MTV postanowiło pociąć go na kawałki i pokazać w formie odrębnych teledysków, co wyszło całości tylko na dobre. Jest to większa gratka dla fanów z zagranicy, ale w Polsce wielu fanów też domaga się komiksowej adaptacji Sagi, więc fakt, że komiks powstaje na podstawie już istniejącego opowiadania raczej nie będzie stanowić dla nich problemu. Do tego jest to jedna z takich historii, które można z łatwością przedstawić w komiksowej formie, jako że stanowi zamkniętą całość i nawet w oryginale zdawała się kompletnie odseparowana od reszty.
 
Cóż nie ma co tego ukrywać - po kilku pierwszych stronach będzie wiadomo ze to na podstawie sezonu. Problem znanej treści występuje tylko w PL bo w innych krajach chyba poza Rosja sezon sie nie ukazał. Do tego lisica nie jest opowiadaniem wiec trzeba było dokonać pewnych zmian aby zmieścić ta historie w 5 odcinkowym komiksie.

A co z Prorokiem Lebiodą? Statek na okładce nie jest slupem. Wiem, że to czepialstwo, ale jestem jednak fanem marynistyki :p

Slup powinien wyglądać tak, jak zobrazowałem w tym poście.
 
Oj, marudzicie, ja tak nie miałbym nic przeciwko, żeby przełożyli całą sagę na komiks, nawet kreska mi nie przeszkadza, a nawet więcej, podoba mi się :p
 
Cholibka, komiks odwołany z preorderów, ciekawe jestem do jakiej księgarni pójdzie nakład. @Rafal Jaki jesteś może w temacie, czy to sprawa wewnętrzna Egmontu?
 
Jak może być odwołany jeśli dziś trzymałem go w ręku w Empiku. Zamieszanie pewnie występuje ponieważ Empik ma wyłączność na ten produkt. Swoją drogą obrazki wyglądają lepiej niż na komputerze.:)
 
Ja byłem dziś po komiks u siebie w empiku ale niestety dopiero jutro dowiozą. Niestety empik ma wyłączność. I jak tu nie wierzyć, że wraca monopol.
 
Z tego co piszą na stronie Egmontu to komiks będzie tylko i wyłącznie w Empiku + oczywiście w oficjalnym sklepie wydawcy. Informacja dodana dopiero niedawno, wcześniej nic takiego nie było. Najwyraźniej dali się zmanipulować szatańskiej firmie znanej jako Empik, dobrze że mają czym otrzeć łzy :(

 
Jak za komiks w pełnym kolorze i z twardą oprawą to cena nie jest zła ;) Wiedźmin składa się z pięciu zeszytów, wychodzi po dyszce za każdy + twarda oprawa więc o ile nie podoba mi się monopol w wykonaniu Empiku o tyle cena jest bardzo przyzwoita. Dla porównania, wszelkiej maści Batmany i Supermany kosztują po 70-90 zł za tom.
 
Top Bottom