Komiks Wiedźmin Dom ze Szkła już w sprzedaży!

+
Trust nigdy nie narysował wiedźmińskiego komiksu, to były jedynie przygotówki i szkice, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Są tylko komiksy Polcha (nieładne jak przyrodzenie), Racja Stanu (całkiem spoko) i te od Dark Horse (wiadomo jakie).

@SMiki55, ale to nie wydawca zawinił, tylko autorzy, nie możesz generalizować, bo Dark Horse ma w swoim portfolio mnóstwo świetnych tytułów. Wymiana autorów mogłaby pomóc, jeśli natomiast komiksy okażą się całkowitą klapą to w ogóle już nic więcej nie będzie.
 
@IwaN
Akurat komiks w wykonaniu Truścińskiego chętnie bym zobaczyła, ma fajną, niepokojącą kreskę. Racja stanu ma momenty, ale ogólnie jest dosyć nijaka i "poprawna", imo.
 
Najlepsze IMO były kadry od Oleksickiego. W miarę realistyczne, a jednocześnie cholernie klimatyczne.
 
Zgodzę się z tym, nawet bardziej mi się podoba od Trusta, dodatkowo jest mniej specyficzna i mogłaby przyciągnąć więcej osób. Ale wciąż Panowie od Racji są u mnie na pierwszym miejscu.
 
Skoro są fanpejdże typu "Mikkelsen na Geralta", "Ktośtam na Jaskra" itp., wnioskuję o założenie na Twarzoksiążce "Marek Oleksicki na ilustratora wiedźmińskich komiksów". Howgh.
 
Weźmy się i załóż ;) I tak nie wpłynie to w żaden sposób na decyzję wydawcy ani nawet REDów, którzy jakiś tam wpływ na kształt komiksu mieli.
 
Nie wpłynie, ale przyczyni się do rozpropagowania wizerunku Oleksickiego wśród osób dotychczas go nie znających ;)
 
ostatnio w empiku nie mogłem się powstrzymać i wziąłem komiks do ręki. wydanie jest bardzo ładne - przyjemne w dotyku i sprawiąjce porządne wrażenie materiały robią robotę.

jednak to co zobaczyłem w środku po prostu mnie przeraziło. kreska jest ohydna, koszmarna, dramatyczna, beznadziejna (and so on). kadry sprawiają wrażenie niedorobionych, robionych na przysłowiowy odpiernicz - bez cech charakterystycznych, bez jakichkolwiek pozytywnych doznań wizualnych. rozumiem - miało być mroczno. wporzo. tylko, ze nie jest. jest odrażająco nijako. swego czasu byłem pewien, ze nabędę ten komiks - dziś wiem już, że nie kupię go nawet, gdy wyląduje na przecenie w biedronce. nie wiem, kto odpowiadał za wybór rysownika, kto przyzwolił i zaakcepował to gówno, jakim jest efekt finalny, ale wiem jedno: zmarnowałaś, nieznana mi tajemnicza osobo, szansę.

dochodzą jeszcze do tego głosy, ze geralt jakiś mało geraltowy, czemu zresztą daję wiarę po tych wypuszczonych zapowiedziach. koszmar.

@socchi rozumiem negatywne emocje, ale wulgaryzmy nie są potrzebne.

- Hunt


sori, bulwers totalny
 
Last edited:
Pochwalę się, że mam narysowaną ilustrację komiksową z Geraltem w roli głównej od Trusta.:) Parę lat temu z dziecięcą pasją męczyłem go o dawne koncepty Geralta. Takowego nie dostałem, ale żeby się mnie pozbyć narysował mi coś nowego:)
 
@Rafal Jaki a o tym czymś coś więcej możesz powiedzieć?

 
Podobno dostaje się taki komiks po zamówieniu preordera gry przez Amazon.
http://www.amazon.com/gp/product/B0...as2&tag=igndeals14-20&linkId=SFEHVT6RRSO4ADC5
Tylko w sumie nie wiem, czy to jest House of Glass z nową okładką, czy też całkiem nowy komiks opowiadający historię polowania zleconego przez Nilfgaardczyków. Teoretycznie z opisu wynika, że nowy, ale trochę niejasno to jest sformułowane.
I jak rozumiem, cały czas zostajemy przy zapewnieniach, że nie będzie żadnych ekskluzywnych dodatków do gry. Bo to przecież nie jest dodatek stricte do gry, tylko coś jak talia kart czy mapa.
 
Last edited:
Ano właśnie stamtąd to mam, tylko że ani wzmianki o tym nigdzie więcej nie widziałem, poza tym, że kiedyś Rafał w temacie o komiksie powiedział, że to jest kolejny komiks od DH czy coś w tym stylu. Ja bym chętnie przygarnął luzem, albo razem ze zbiorczym Fox Children, które zapewne wejdzie za jakiś rok do sprzedaży.
 
Na niemieckim amazonie jest osobno za jedyne 30 euro...

http://www.amazon.de/The-Witcher-Killing-Monsters-Comicbuch/dp/B00KS8CCPK

Z drugiej jednaj strony, piszą tam wyraźnie, że komiks jeszcze częścią promocji Wiedźmina 3 i nie będzie sprzedawany osobno więc ktoś tu leci w kulki. Tak czy siak, nie nastawiałbym się na publikację tego tytułu w Polsce, nawet na oficjalnej stronie Dark Horse nie ma o tym wzmianki. Jest to jednak raczej tylko komiksowa adaptacja filmu o tym samym tytule.
 
Wczoraj skończyłem czytać (oglądać?) Dom ze szkła i bardzo mi się podobało. Może to wynikać z tego, że nie znam się na komiksach, dlatego nie raziła mnie kreska etc. Jeśli idzie o historię to im dalej w las tym lepiej, chociaż jest ona dość przewidywalna.
 
Top Bottom