Komiksy

+
Dopadłem jeden z wiedźmińkich komiksów i muszż przyznać ,że "kreska" jest dla mnie wstrętna , nie czytałem jeszcze tylko przeglądałem to jak na rzie co do reszt to nie mam zdania ale tak to ja chyba w zerówce bazgrałem jak ten rysownik.
 
Polch? Zobacz jak narysował Funky'ego Kovala. Zresztą ta kreska idealnie jak dla mnie odpowiada wiedźminowi, ale cóż - kwestia gustu.
 
Masz racje - kwestia gustu bo dla mnie to wygląda jak rysunek karykaturalny. Na razie widziałem tylko jeden komiks , chyba "Zdrada", więc zdanie moje też nie jest do końca wyrobione ale niestety odrzuca mnie sposób rysowania a wiedźmin wygląda dla mnie jak jakiś "kmiotek"
 
Hmm dla mnie nei wygląda z pewnością na kmiotka... a "Zdrada" po prostu przedstawia młodego Geralta i pewnie stąd Ci sie takie skojarzenia nasuwają ;-) Choć faktycznie po prostu moze nie odpowiadać Ci kreska, wszystkie komiksy trzymają podobny "brudny" styl.btw. to co mam w avatarze to okładka komiksu pt "Wiedźmin" streszczającego opowiadanie pod tym samym tytułem - okładka jest tutaj i wydaje mi się że jest wyjątkowo udana. Wiedźmin wygląda jak dla mnie wręcz idealnie, jeżeli można użyć takiego słowa w odniesieniu do Geralta.
 

tibor

Forum veteran
No nie wiem czy na tej okładce wygląda idelanie. Osobiście trochę inaczej wyobrażam sobie wizerunek Geralta, ale jak to mówią "de gustivus non disputandum est". A co do owego"brudnego stylu", to chyba bardziej odpowiada mi on, niż na przykład niektóre wręcz zbyt przelukrowane nowe wydania pewnych komiksów.
 
Jak na karykatura Geralta to bardzo fajne - żart na bok - mnie sie nie podoba , dużo bardziej z okładki nowego wydania wiedźmina , tej którą kiedyś Draghmar "pokazywał" ale to już mieszanie wątków jest .... W każdym razie kreska w tych komiksach jest zbyt karykaturalno-nienaturalna , takie mam wrażenie ,że bardziej pasuje do jakichś Asterixów niźli do nieco bardziej chyba poważnego komiksu...specjalistą ani wiernym fanem komiksów nie jestem toteż może i mije zdanie jest dosyć płytko umotywowane , no ale cóż no one is perfect
 

tibor

Forum veteran
Ja również nie jetem jakimś regularnym fanem komiksów, od czasu do czasu po prostu czytam coć, jeśli naprawdę mi się spodoba. Nie nzam się może na wszystkich standardach obowiązujących w świecie komiksów, ale muszę powiedzieć, że komiks o wiedźminie czytało mi się bardzo przyjemnie, może tylko dla tego, że jestem wielim fanatykiem twórczości Sapkowskiego i twóczości z nią związaną?
 
A mi się podobają rysunki Humberto Ramosa, Toma Raneya i Adama Kuberta. Duzo wam to mówi, nie? :)
 

tibor

Forum veteran
Jeśli łaska to mógłbyś nieco przybliżyć styl owych twórców. Ostatnio mimo wszystko staram się zdobyć trochę wiedzy na temat komiksów.
 
Spectacularne rysunki wcale nie są takie boskie..Strasznie karykaturalne, mi tam to nie pasuje.Toma Raney da sie przezyc...Kubert - spoko.
 

Keth

Ex-moderator
Raneya sa takie sobie ...Pozostale dwa sa naprawde niezle Jak mam porownac to lepsze od Polcha
 
A czytał ktoś Szinkla? Słyszałem, ze to kawał porządnego komiksu. Autorzy to chyba Van Hamme i guru i coca-cola polskiego komiksu, czyli Rosiński
 
Przejrzałęm całą "Zdradę" łącznie z tekstem - "kreska" już mnie tak nie razi , czasem nawet wygląda całkiem ,całkiem ,natomiast nieco sylwetki szwankują a do tego za bardzo Vesemir i Radowid przypominają mi Żebra.... Zastrzeżenia mam co do fabuły , płytka jak żabie bajoro w sierpniu, być może taka natura komiksów...Dlaczego do jsanej cholery pół komiksu Geralt ma czarne włosy , może przeglądałem niezbyt uważnie ale i tak to dla mnie nazbyt swobodna interpretacja.....
 

tibor

Forum veteran
Jak dla mnie komikis o Wiedźminie jest niezły, chociaż muszę przyznać rację Geno, że fabuła w niektórych miejscach mogłabybyć nieco bardziej rozbudowana, ale z tego co się orientuję no to w innych komiksach rzadko można spotkać jakąś lepszą fabułe. Jeśli mam już porównać fabułe z komiksu (czytałem tylko jeden komiks o wiedźminie) to muszę przyznać, że i tak jest lepsza od pewnych swych konkurentów. Moim zdaniem komiks jest dobry. Dobry i nic więcej. Nie wybija się ponad przeciętną, ale też nie spada poniżej pewnego poziomu.
 
Jest wybitny, moim zdaniem. Twórca jest na pewno utalentowany i zrobi dużą karierę w tej branży, tak jak Geralt u panienek
 
Top Bottom