Końcówka..

+
Końcówka..

"Wino i krew" Na koniec geralt wypił wino a Olgierd skaleczył się w rękę, Jest krew.. jest wino.. czyżby przypadek? Czy po prostu ukryta wiadomość dla nas że kolejny dodatek będzie kontynuował tą przygodę z O'dimmem? Że to jeszcze nie koniec? Podczas wygnaniem demona Pana Lusterko wspomniał że to jeszcze nie koniec i wróci "Jesteś prymitywny, myśląc, że mnie pokonałeś ale jesteś w błędzie. Nie mogę zginąć, wrócę wkrótce.". Co o tym myślicie? :)
 
Osobiście wątpie, z tego co wiem dodatki można kupić osobno, więc osoby które kupiłyby tylko "Krew i wino" uświadczyłyby poważnej dziury w fabule. Myślę że O'dim chciał po prostu dać Geraltowi do zrozumienia, że nie może go zabić i będzie on dalej kontynuował zawieranie paktów. Stawiam na przypadek, ale czas pokaże. To wszystko tylko gdybanie.
 
Niekoniecznie dziura. Zwróć uwagę np. na budowę Wiedźmina. Można wziąć się za pięcioksiąg i wiedzieć, o co chodzi, ale opowiadania są swoistym prologiem, dzięki któremu możemy dowiedzieć się skąd to tak na prawdę się wzięło (gdzie na jeden zbiór opowiadań przypada chyba 2 ważne opowiadania, reszta to już taka "ciekawostka", aczkolwiek nadal prolog).

Co do samego faktu krwi i wina. Może to mieć właśnie takie znaczenie. 2. dodatek może być bez kłopotu zrozumiały, ale jeśli będzie wiązał się z Lusterkiem, to, grając w Serca, będziemy wiedzieli jak on działa itd., a jeśli nie, to nie stracimy tak dużo by mieć problemy z rozgrywką. Oczywiście może to też być zwykła aluzja do przyszłego dodatku, może to i też być zwykły przypadek. Moim zdaniem to raczej jest stosunek opowiadania-pięcioksiąg.
 
Nie, dosyć Lusterka. Pan Szatan jest tak świetny właśnie przez to, że jest tajemniczy i oryginalny. Nie rozwlekajmy go na więcej przygód.
Racja, nie byłby już tak tajemniczy i intrygujący gdyby jego wątek kontynuwano, ale chciałbym w Krew i Wino spotkać Olgierda, naprawdę bym się ucieszył, bo to jest bardzo dobrze wykreowana postać.
 
Last edited:
"Jesteś prymitywny, myśląc, że mnie pokonałeś ale jesteś w błędzie. Nie mogę zginąć, wrócę wkrótce."

Kiedy O'dim tak powiedział? Nie przypominam sobie. Pamiętam tylko, że gdy pokonałem demona mówił coś w niezrozumiałym dla mnie języku.
 
No to właśnie to jest tłumaczeniem tego, co mówił. Znaczy pamiętam, że gdzieś ktoś przetłumaczył tę jego ostatnią wypowiedź i może to być właśnie jej fragment.
 
Myślę, że to raczej nadinterpretacja z tym, że Pan Lusterko wróci.
Także jestem zdania, że to nie byłoby dobre. Ten dodatek idealnie wyczerpuje jego postać. Czasem warto zostawić lekki niedosyt niż pozwolić na przesyt. Tak, jak jest, jest najlepiej :)
 
Myślę, że to raczej nadinterpretacja z tym, że Pan Lusterko wróci.
No cóż, premierę KiW mamy już za sobą, więc wiadomo czy jest Lusterko, czy nie.
Jest o nim wzmianka, rzucił on klątwę na jedną kobietę, z którą mamy do czynienia w fabule pod postacią potwora.
No chyba że chodzi o ogólny fakt, że po porażce Lusterko gdzieś tam w świecie się pojawi, akurat sądzę, że to jest możliwe, przecież jest demonem.
 
Racja, mnie chodziło raczej o to, że nie nastawiałabym się na kolejną część Wiedźmina i na to, że pojawi się tam Pan Lusterko :)
Nie doprecyzowałam, przepraszam :)
 
A, to sądzę tak samo, że to była tylko postać do SzK i tyle. Może będą jakieś nawiązania, jak właśnie to w KiW, ale osobiście nie spodziewałbym się czegoś większego.
 
Racja, mnie chodziło raczej o to, że nie nastawiałabym się na kolejną część Wiedźmina i na to, że pojawi się tam Pan Lusterko :)
Nie doprecyzowałam, przepraszam :)
 
"Jesteś prymitywny, myśląc, że mnie pokonałeś ale jesteś w błędzie. Nie mogę zginąć, wrócę wkrótce."
Ile można wstawiać to drewniane tłumaczenie drewnianego tłumaczenia? Ktoś już przecież przetłumaczył prosto z gruzińskiego:
Jesteś niczym kogut. Odważny tylko we własnym gnojowisku.
Nie myśl, że mnie pokonałeś. To nieprawda.
Nie można mnie zabić. Teraz przepadnę, lecz jeszcze powrócę.
 
Nie pamiętam gdzie, ale gdzieś jakiś Gruzin pochwalił, że nawet poprawnie Redzi napisali, bez błędów :p
 
Top Bottom