Konferencja CD Projekt RED i GOG.com już 18 października. Start transmisji o 20:00

+
kuzyn123 said:
Martwi mnie bardziej to, że wszelkie konferencje poprzednie były zapowiadane strasznie, że jakich to oni wieści tam nie przekażą, a się okazywało, że nie było sensacji. Oby te nadchodzące zaweierały więcej informacji, konkretnych to będzie gut.

To przez wygórowane oczekiwania.
Wszyscy liczą na gameplay z CB czy zapowiedź Wiedźmina 3 (na angielskim orum również wersji W2 na PS3 czy PBW czy... standardowo They) - ale myślmy racjonalnie :)
Przecież REDzi są jeszcze we wczesnej fazie produkcji, gameplaye pokazują się zwykle ok. rok przed premierą (chyba że mamy do czynienia z takimi devami jak Blizz)
-więc wyczekujcie gameplaya na E3 2013 lub wiosennej/letniej konferencji CDP RED.

Ja mówiłem o dodatku tylko dlatego, że jest projekt AA na 2013. Póki co REDzi nie mówili, że odchodzą od harmonogramu.
2012 A - W1 na Mac (po premierze)
2012 A - W2 na Mac (potwierdzone, zapowiedź daty premiery na jesiennej konferencji)


2013 AA - Czas na zapowiedź, mała pudełkowa produkcja ok 500tys. egzemplarzy
Co jak nie dodatek do Wiedźmina 2 (mieliby robić małą średniobudżetową produkcję w innym uniwersum?)


2014 AAA+ - Cyberpunk (zapowiedź nazwy na konferencji)
REDzi robią drugą grę po to, by wypromować swoją markę w USA (bo W2 wciąż jest mało znany, Cyberpunk ma ewidentnie amerykański klimat i jest przepustką na amerykański rynek)


2015 AAA+ - Wiedźmin 3
(Po sukcesie Cyberpunka - nowej produkcji ze świetnym startem na E3 2013 ludzie widzą, że CDP RED to unikalny dev i zaczynają się inetesować jego innymi produkcjami - Wiedźminem. No i po roku wychodzi W3 - Dochodzi cała rzesza nowych fanów oczarowanych Cyberpunkiem)

Zanim prognozujecie, zapoznajcie się z zasadami gry - to Nam pomoże w ustalaniu prawdopodobnych rozwiązań :)

REDzi umieją podsycać forum do dyskusji :) Znowu nie będzie cicho na forum :D
 
Starawy już ten link, który podałeś :/ Poza tym, nie wiemy czy w planach wydawniczych nic się nie zmieniło. Mam tu na myśli głównie brak informacji o tym tytule AA na 2013. Ostatni gwizdek na zapowiedź tego tytułu jest w sumie teraz, bo miesiąc dzielący zapowiedź(przypuśćmy, że RED zapowiedziałby coś na zimowej konferencji) od premiery to moim zdaniem trochę mało aby "nakręcić" ludzi i osiągnąć planowany pułap 500 tysięcy sprzedanych egzemplarzy.
Może RED zrobi jakąś niespodziankę na konferencji, ale za bardzo na to nie liczę.
 
@CzerwonyKarczmarz
No wszyscy liczą, ale wiadomo, że nie będzie. Irytuje tylko to sztuczne podkręcanie atmosfery ze strony cd projekt.
A dodatku do Wiedźmina 2 jak dla mnie na 99% nie będzie. Jaka szanującą się (lub też nie :D) firma wydałaby nawet betę Redkitu przed (zapewne) płatnym dodatkiem do gry?
Jakby tak zrobili to byłby samobój.

Wcale bym się nie zdziwił gdyby produkcją na 2013 były właśnie te wersje MACowe, chociaż 500k egzemplarzy to dużo, chyba że liczą cały świat.
 
WhiteWarrior said:
Starawy już ten link, który podałeś :/
Przecież ten rozkład jest wciąż aktualny i REDzi się jego trzymają (rozkład z dnia inwesotra z końca 2012).
Skoro REDzi nie podali opóźnień ani anulowania jakiegoś projektu - trzeba wierzyć.
Jestem absolutnie pewien, że projekt AA powstanie. Już za późno na wycofanie.

Choć dziś po raz pierwszy od roku lekko zwątpiłem w dodatek do W2... wcześniej się tym nie przejmowałem, ale jednak w AA mowa o 1 platformie. Więc możliwe jest też, że może ujrzy świato dzienne mała produkcja oparta o studio mające się zajmować They'em...
Choć wciąż chylę się do uniwersum Wiedźmina - bo to jedyne wypromowane przez REDów uniwersum, ja przy tym pozostanę.

@kuzyn123, nie łącz gog.com z REDami ;/
gog - swoją drogą - może będzie pracował sztab specjalistów i będzie konwersja największych hitów RPG na Mac - może.
Inne popularne tytuły na Macach zawitają na pewno. Ale nie mówimy o gogu. Mówimy o Redach :)
 
@CzerwonyKarczmarz
No i nie umiesz czytać ze zrozumieniem xD
Czy ja gdziekolwiek wspomniałem o GOG? Nawet o nich nie myślałem przy pisaniu poprzedniego postu.
Chodzi mi o to, że zapowiedziane konwersje Wiedźmina 1 i 2 mają trafić na Maci, to może być tawielka niespodzianka AA na 2013 rok.
 
kuzyn123 said:
@CzerwonyKarczmarz
No i nie umiesz czytać ze zrozumieniem xD
Czy ja gdziekolwiek wspomniałem o GOG? Nawet o nich nie myślałem przy pisaniu poprzedniego postu.
Chodzi mi o to, że zapowiedziane konwersje Wiedźmina 1 i 2 mają trafić na Maci, to może być tawielka niespodzianka AA na 2013 rok.
Raczej wątpię to by była klasa A+ . AA+ to musi być dodatek do wiedźmina 2 .
 
kuzyn123 said:
Chodzi mi o to, że zapowiedziane konwersje Wiedźmina 1 i 2 mają trafić na Maci, to może być tawielka niespodzianka AA na 2013 rok.

W1 na Mac'a już dawno się ukazał, a W2 jakiś czas temu został potwierdzony jako produkt klasy A.
 
UncleArtr said:
W1 na Mac'a już dawno się ukazał, a W2 jakiś czas temu został potwierdzony jako produkt klasy A.

W takim razie odpada.


UncleArtr said:
Raczej wątpię to by była klasa A+ . AA+ to musi być dodatek do wiedźmina 2 .

To nie może być dodatek, chyba że sobie powtórzą patch i będzie 4.0 20gb :D za darmo oczywiście.
Z punktu widzenia ludzi, którzy chcą zarobić to nie oddawali by teraz Redkita, bo ludzie zamiast kupować dodatki czekali by na darmowe mody.

Generalnie ten projekt był zapowiedziany jakiś czas temu. W późniejszych wywiadach mówili, że do Wiedźmina 2 już nic więcej nie będzie poza tymi narzędziami, mogą oczywiście zmienić zdanie ale wątpię.
 
kuzyn123 said:
Wcale bym się nie zdziwił gdyby produkcją na 2013 były właśnie te wersje MACowe, chociaż 500k egzemplarzy to dużo, chyba że liczą cały świat.

Zasugerowałem się ('chyba'/najwyraźniej trochę błędnie), że chodzi Ci o gog. Za pomyłkę serdeczne przeprosiny


To nie może być dodatek, chyba że sobie powtórzą patch i będzie 4.0 20gb :D za darmo oczywiście.
Z punktu widzenia ludzi, którzy chcą zarobić to nie oddawali by teraz Redkita, bo ludzie zamiast kupować dodatki czekali by na darmowe mody.
Jeżeli chodzi o projekt AA - to będzie dodatek albo nowa gra - nie nowy patch.
ER nie była w rozkładzie REDów, bo nie była nastawiona na sprzedaż.


REDzi tworzą REDkita, by wzbudzić przy Wiedźminie 2 kolejną burzę (jak przy premierze ER i X360). Czy to nie będzie najlepszy czas na dodatek do Wiedźmina 2? (prognozuję: wrzesień 2013 premiera REDkit i dodatek do W2)
 
janisz86 said:
Mam brzydkie przeczucie, że akurat Wiedźmina to będzie najmniej na tej konferencji...
A ja, że jak teraz nie zapowiedzą W2 na PS3, a przy okazji dużego dodatku dla pozostałych platform, to już raczej możemy przestać liczy na zapowiedzi czegoś większego dotyczącego W2.
 
WhiteWarrior said:
A ja, że jak teraz nie zapowiedzą W2 na PS3, a przy okazji dużego dodatku dla pozostałych platform, to już raczej możemy przestać liczy na zapowiedzi czegoś większego dotyczącego W2.

Wiedźmina 2 na PS3 w październiku na 99% nie zapowiedzą. Swoje przeczucie opieram między innymi na ostatnich słowach Adama Kicińskiego na forum CD Projekt RED:

Chciałbym uciąć spekulacje na temat PS3. Obecnie nie rozwijamy REDengine w zakresie tej platformy. Nie znaczy to, że Wiedźmin nie zagości kiedyś na konsoli od Sony ;) Niestety nie mogę podać na razie żadnych szczegółów. Planujemy organizację w listopadzie drugiej edycji Dnia Inwestora i odświeżenie publicznie dostępnej wersji naszych planów.

Moim zdaniem jeśli produkt o nazwie kodwej podwójne A jest ciągle w produkcji (a nie ma żadnych przesłanek świadczących o tym, że tak się nie dzieje), to moim zdaniem spodziewać można się albo dodatku do Wiedźmina 2, który zostałby wydany na PC w formie darmowego DLC, a jego premiera zbiegłaby się w czasie z udostępnieniem narzędzia moderskiego - wypisz, wymaluj bliźniacza sytuacja jak w przypadku I Wiedźmina i edytora Djinni - oraz wydany za punkty M$ na konsoli XBOX 360 - w końcu tam M$ każe sobie płacić za zwykłe patche, a tu mielibyśmy doczynienia z czymś większym.

Alternatywą dla dodatku do W2 jest moim zdaniem wydanie pierwszego Wiedźmina na konsoli X360. Czyli powrót do zamrożonego projektu "Powrót Białego Wilka".

I jedna i druga opcja wydaje się sensowna, obie mają pokrycie w prezentowanym przez RED opisie nazw kodowych gier i mają zarówno ekonomiczne jak i wizerunkowe (budowanie świadomości marki) uzasadnienie.
Jednak jakichkolwiek informacji o nowych projektach nie licząc Cyberpunka i Wiedźmina 2 na OSX na październikowej konferencji się nie spodziewam.
 
MM360:
Zapraszamy do oglądania transmisji 18 października (czwartek) o godzinie 20:00 na profilu Wiedźmina na Facebooku oraz na www.gog.com. Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim.

Przewidujecie Pej Per Wju? :D
Modne ostatnio. :)
 
maciekw said:
Wiedźmina 2 na PS3 w październiku na 99% nie zapowiedzą. Swoje przeczucie opieram między innymi na ostatnich słowach Adama Kicińskiego na forum CD Projekt RED:



(...) tniemy długie cytaty
zi3lona
Nie wiedziałem, że Kiciński wypowiedział się na temat W2 na PS3. Pierwsza osoba od 2 lat. Dobrze wiedzieć. Ciekawią mnie słowa o odświeżonej wersji planu. Czyżby tytuł AA miał nie powstać... Hm...
...
 
Na gog.com w newsie o jesiennej konferenci piszą: "New Games, New OSes, Cyberpunk® Announcements, and Something Special for Witcher 2 Modders--and more!--will all be announced at this live webcast Special Event." Mój link
Ciekawe czy przez "Nowe gry" mamy rozumieć nowe (stare) gry na GOGu, czy jakieś nowe jeszcze nie ujawnione produkcje CDPR...
 
Oczywiście, że chodzi o nowe gry na GOGu.

Btw, oczywiste jest również, że w 2014 roku pojawi się Cyberpunk a nie kolejny Wiedźmin. W wielu wywiadach podkreślał to Kiciński, że chcą mieć 2 silne marki aby wydawać na zmianę jedną i drugą.

Kiciński wspominał również w wywiadach (no, może w jednym, na tvncnbc), że na konferencji pojawi się jakiś teaser Cyberpunka, jakaś filmowa zajawka gry. Mam nadzieję, że to coś od Bagińskiego :D.

Edit; znalazłem inne potwierdzenie teasera; http://www.cdprojektred.com/resources/document/prezentacje/Presentation_-_HY2012_-_CD_Projekt_RED.pdf
strona 17 na samym dole
 
Btw, oczywiste jest również, że w 2014 roku pojawi się Cyberpunk a nie kolejny Wiedźmin. W wielu wywiadach podkreślał to Kiciński, że chcą mieć 2 silne marki aby wydawać na zmianę jedną i drugą.

Dla mnie nie jest to takie oczywiste. Jak pisałem wyżej prezes Kiciński mówił, że kolejność ogłaszania prac nad projektami nie musi być jednoznaczna z kolejnością wydawania gier - to jedno. Dwa, druga gra AAA+ ma być zapowiedziana na początku 2013 roku - o tym także mówił Kiciński w TVN CNBC - a nie zwykło się obecnie w branży prezentować kolejnych odsłon znanych serii na więcej niż na rok kalendarzowy do premiery, Wiedźmin 2 został zapowiedziany 23 marca 2010 roku, a wydany 17 maja 2011 roku.
Poza tym Cyberpunk jest projektem nowym i z pewnością wymaga większego nakładu pracy niż potrzeba przy produkcji Wiedźmina 3.

No, ale zobaczymy jak będzie.
 
Top Bottom