Krakowska inicjatywa

+
@Keth
SLI jest i wszystko działa, wspaniale. ;D
Podkręciłem też kartę, temperatura nie przekracza 69 stopni.
 
Jeśli podkręciłeś procka do 4.6 bez zmiany napięcia, to masz szczęście i trafiłeś świetną sztukę :)


Nie mówię że bez zmiany napięcia :D. To znaczy nie wiem tego bo się nie znam, ale zrobiłem tak jak radziłeś czyli zmieniłem ten mnożnik z 40 na 46 a z tego co pamiętam to mówiłeś że to wystarczy i sam sobie poustala resztę w sensie napięcia itp właśnie :p. Temperatura procka aktualnie około 55 stopni.
 
Nie mówię że bez zmiany napięcia :D. To znaczy nie wiem tego bo się nie znam, ale zrobiłem tak jak radziłeś czyli zmieniłem ten mnożnik z 40 na 46 a z tego co pamiętam to mówiłeś że to wystarczy i sam sobie poustala resztę w sensie napięcia itp właśnie :p. Temperatura procka aktualnie około 55 stopni.

Nie, nie, jak zmieniasz sam mnożnik, to napięć nie zmienia (defaultowo, można ustawić inaczej). To, co mówiłem to jakiś "magic tool" (na płytach ASUSa, u GB może się to nazywać inaczej), gdzie płyta Ci "sama" podkręca automatycznie procek - dobiera mnożnik, napięcia, szynę itp.

Jeśli zmieniłeś sam mnożnik, to napięcia raczej masz stockowe. Zrób sobie jakiś test obciążający procesor - OCCT czy Prime95. Jeśli będzie chodził co najmniej godzinę bez wysypania się - zostaw jak jest :) jeśli się wysypie, to masz za niskie napięcie. I kontroluj temperatury pod obciążeniem.
 
Czyli jeśli się wysypie to po prostu zmniejszyć taktowanie i ponownie zrobić test czy bawić się z napięciem? Bo mówiąc szczerze nie uśmiecha mi się taka zabawa zwłaszcza że jestem laikiem :p
 
A czy msi afterburner wystarczy żeby podkręcić kartę i przeprowadzać jakieś testy obciążeniowe czy muszę mieć jeszcze jakiś dodatkowy programik?
 
A czy msi afterburner wystarczy żeby podkręcić kartę i przeprowadzać jakieś testy obciążeniowe czy muszę mieć jeszcze jakiś dodatkowy programik?

W afterburner nie zrobisz żadnych testów. Będziesz musiał użyć jakiegoś dodatkowego programu - unigine, furmark, 3d mark.
 
Czy pod pełnym obciążeniem temperatura procka wahająca się między 75 a 80 stopni to ok :)? Jak na razie OCCT się nie wysypuje :). Ale zjechałem z mnożnikiem to 43 :p.
 
W kartach graficznych jak myślę taka temperatura też nie jest zła tak? Bo jak minie godzina z testem procka to biorę się za kartę :p.
 
Na ostatnim spotkaniu padła nieśmiała propozycja odnośnie kolejnego terminu - poniedziałek 18 maja czyli dzień przed premierą Dzikiego Gonu. Później to wiadomo, gra wyjdzie i wszyscy będą poświęcać każdą wolną chwilę na obcowanie z przygodami Geralta przez kilka następnych tygodniu więc pewnie do połowy czerwca zejdzie jak nie dłużej. To jak? Dobry pomysł czy raczej ić pan w oj z takimi propozycjami?
 
No to zrobimy fotorelacje z tego spotkania jak to wszyscy przebierają nóżkami w oczekiwaniu na jutro czyli 19 maja :p
 
Top Bottom