Krew i Wino -- nowe screeny!

+

Burza46

CD PROJEKT RED
Krew i Wino -- nowe screeny!



Świeża porcja screenów z dodatku Krew i Wino -- dostępny już 31 Maja 2016.

Zamów w przedsprzedaży: http://buy.thewitcher.com/













 
W sumie nawet niezłe (jak na W3 i RED Engine 3), ale muszę się przyczepić do okropnej jakości tesktur gór w tle.

Chyba ten element w podstawce nie był aż tak zły (teraz strasznie odcina się od reszty). Czyżby to był koszt zwiększonego zasięgu rysowania*?

*i wymóg granicy technicznych możliwości konsol?
 
Piękne lokacje, roślinność wygląda niesamowicie. Wy Redzi wiecie jak zmotywować do szybkiego uporania się z licencjatem. Dziękuję! :)
 
No piękne toto, ale IMO screen z bossem niepotrzebny, kompletnie. A co do gór - no ewidentnie jest z nimi coś nie tak.
 
A ja cały czas uważam, że coś jest mocno nie tak z oświetleniem, bo niebo na prawie każdym screenie wygląda dziwnie i nienaturalnie. Nie opuszcza mnie odczucie niedopasowania i mam taki mentalno-estetyczny zgrzyt. Albo to jest wina korekcji kolorów na tych obrazkach, albo w samym silniku tkwi feler.
 
A ja cały czas uważam, że coś jest mocno nie tak z oświetleniem, bo niebo na prawie każdym screenie wygląda dziwnie i nienaturalnie. Nie opuszcza mnie odczucie niedopasowania i mam taki mentalno-estetyczny zgrzyt. Albo to jest wina korekcji kolorów na tych obrazkach, albo w samym silniku tkwi feler.

A ja przez kilka lat moich wyjazdów do Hiszpanii dość często widywałem tam niebo w bardzo podobnym kolorze i nie widzę w nim nic specjalnie nienaturalnego. A same screeny mi osobiście bardzo się podobają, choć już czuję, że walka z tym bossem kimkolwiek (lub czymkolwiek) jest nie będzie dla mnie łatwa :hope:
 
Dla mnie też na niektórych screenach niebo wydaje się zbyt ciemne (i niepasującego odcienia) jak na tak słoneczny dzień.

Generalnie to oceniając lokację samą w sobie -REDzi powtarzają, że jakie to Toussaint nie jest oderwane od reszty wiedźmińskiego świata, jakie bajkowe, a wygląda to tak samo jak Novigrad i okolice, tylko z większymi górami w tle :p
 
Last edited:
Dla mnie niebo dodaje takiego cukierkowego klimatu, który pasuje do tej krainy.
Już po prostu nie mogę się doczekać, jeszcze teraz, widząc tę kurtkę Geralta inspirowaną W1. Piękna sprawa. :D
 
Nie rozumiem. Najpierw się czepiacie, że chcą podkreślać bajkowość krainy poprzez zielony tint, a teraz, że jednak tej bajkowości nie widać i region słabo wyróżnia się na tle Novigradu czy Velen? I to jeszcze chyba to są te same osoby.
I może nie załapałem ironii, ale chyba różnice między Novigradem i Toussaint widać na pierwszy rzut oka (roślinność, architektura, niebo). :p
 
A ja cały czas uważam, że coś jest mocno nie tak z oświetleniem, bo niebo na prawie każdym screenie wygląda dziwnie i nienaturalnie. Nie opuszcza mnie odczucie niedopasowania i mam taki mentalno-estetyczny zgrzyt. Albo to jest wina korekcji kolorów na tych obrazkach, albo w samym silniku tkwi feler.

W południe bardzo słonecznego dnia (w naszym świecie) niebo potrafi przybierać barwę od jasnoniebieskiej przy horyzoncie do intensywnego, głębokiego błękitu w zenicie. Biorąc pod uwagę fakt, iż nie znamy pory dnia na screenach, nie wiemy na jakiej szerokości geograficznej wydarzenia maja miejsce oraz jaki jest faktyczny skład atmosfery i poziom zanieczyszczeń powietrza, uwagi dotyczące odcienia niebieskiego uważam za mocno pretensjonalne.

A jeśli ktoś nie widzi różnic pomiędzy Toussaint, a Nowigradem - cóż, to już chyba nawet nie jest kwestia słabego wzroku.
 
Redzi oficjalnie przyznają, że mieli (moim zdaniem nadal mają) problem z kolorami i oświetleniem, ale widocznie było to pretensjonalne wyznanie z ich strony. Wszystko jest już ok, a jak ktoś uważa inaczej, to pewnie niedowidzi, albo skład atmosfery jest odmienny, zapewne zasiarczone pyły wulkaniczne przywiane wschodnim wiatrem załamują promienie słońca. To żart był, jak rozumiem. Ten żółty filtr zmienia wszystkie kolory, szczególnie widoczne jest to właśnie na niebieskim, bo sprawia, że przechodzi w różne odcienie zieleni.
Pamiętam, że przed premierą, gdy były prezentowane fotki z gry, na forum rozgorzała dyskusja o swoistej bajkowości stylu graficznego w Wiedźminie. Większość osób uważała, że to jakieś wydziwianie i że grafika jest prawie realistyczna i lepszej długo nie będzie. Teraz już gra się opatrzyła i nastał konsensus, że faktycznie jest to robione w nieco kreskówkowy czy też malarski sposób. Są nawet miłośnicy tego stylu. Nazwano to koncepcją artystyczną, chociaż powody prawdopodobnie były mało związane ze sztuką. Ale i tego mało, bo Toussaint to przecież kraina bajkowa, więc musi być jeszcze bardziej kolorowo. Ale przynajmniej niech to będą normalne kolory.
 
Nie rozumiem. Najpierw się czepiacie, że chcą podkreślać bajkowość krainy poprzez zielony tint, a teraz, że jednak tej bajkowości nie widać i region słabo wyróżnia się na tle Novigradu czy Velen?
Ktoś o jakiejś bajkowości mówił w kwestii tego tinta? Te kolory miały dodawać chyba tego "śródziemnomorskiego" klimatu. Bajkowości na pewno nie dodają (zgniła, ponura zieleń wszędzie) więc jeśli taki był zamysł to chyba wyszło odwrotnie, bo Novigrad ma bardziej żywe i "bajkowe" kolory :p

To o czym pisałem to okoliczności przyrody i ogólny klimat terenu. Nie wyróżnia się to w ogóle na tle Novigradu, dlatego sobie żartuję z tych wypowiedzi REDów którzy robią z Toussaint 8 cud świata gdzie wszystko jest niezwykle piękne i kolorowe, a przecie to samo mamy w podstawce, nie tylko w okolicach Novigradu (patrz: Kaer Morhen i niektóre zakątki Białego Sadu / Skellige) :p
 
Last edited:
Top Bottom