Krew i wino - restart komputera podczas gry

+
Status
Not open for further replies.
Nic się nie stanie?

A przy grze się nie boisz? Nie wiem czy to jest problemem, jeśli wszystko będzie dobrze to nie przekroczy 75 st. Obciążenie mu nie zaszkodzi. Temperatura przekraczająca 90 st. już może. Program sam się wyłączy jeśli coś będzie nie tak, a jeśli tego nie zrobi to po przekroczeniu 85 stopni sam go wyłącz.

e:
Jeśli osiągnie takie temperatury to wyczyść radiator i zmień pastę (można kupić w każdym sklepie komputerowym za kilkanaście zł)
 
Last edited:
Odpowiedni test zrobię w weekend i wtedy dam znać jak ma się sprawa z temperaturami.

Spoko. Daj znać. Będziemy kombinować dalej. Możesz też podesłać zapis gry to spróbuję przejść ten fragment i oddać Ci nowy zapis zaraz po tej scenie. Do weekendu będziesz mógł sobie pograć, ale problem trzeba i tak rozwiązać, bo szkoda katować komputer :)
 
Odznaczyłem co prawda dodatek "Krew i wino" w ustawieniach GOG więc po ponownym zaznaczeniu program będzie pewnie znowu pobierał 10 GB aktualizację.
 
Odznaczyłem co prawda dodatek Krew i wino w ustawieniach GOG więc po ponownym zaznaczeniu program będzie znowu pobierał 10 GB aktualizację.

Wątpię że to pomoże (szczególnie, że weryfikowałeś pliki), ale cóż, może jestem w błędzie. Czekam na raport :)
 
Nie bawiłbym się w sprawdzanie komputera. Widać,że problem występuje w związku z dodatkiem i tylko czas traci.

Ale raczej nikt poza mną pomocy technicznej nie zgłaszał podobnego problemu, że dodatek Krew i wino restartuje mu komputer. No chyba że się mylę. :)
 
Posłuchaj SMarcina, posprawdzaj temperatury proca i karty graficznej jakimś łatwym w obsłudze HWMonitorem czy czym tam wolisz. Mi się komp resetował podczas gier właśnie przez wysuszoną pastę termo i minimalnie źle przylegający radiator na procku, przez co osiągał ogromne temperatury w stresie, a w spoczynku działał normalnie. Sprawdzenie zajmie 20 minut, a przynajmniej będziesz o część sprzętu spokojniejszy, nawet jak to problemu na razie nie rozwiąże.
 
Dopóki nie rozwiąże problemu, nie będę na razie grał w dodatek. Pomyślałem jeszcze aby odkurzyć komputer z kurzu, co prawda nie ma go wiele (bok obudowy jest otwarty), ale to zawsze jakieś rozwiązanie.
 
Last edited:
Bok obudowy otwarty ? To największy błąd. Wydaje ci się że to chłodzi podzespoły ale nic bardziej mylnego. Zaburzasz prawdziwą cyrkulację powietrza. Wentylator tak są pewnie w kompie zamontowane aby prawidłowo zapewnić chłodzenie. Otwarty to i więcej kurzu ci się do kompa dostaje.
 
Wyczyszczenie nie zaszkodzi, sam miałem podobny problem po którymś patchu ale tylko z wiedźminem, rozwiązanie jest proste połowiczny V-sync włącz synchronizacje pionowa w grze i ustaw limit na 30 klatek problem zniknie natychmiastowo.
 
Zamknięta obudowa nie znaczy że zaraz problem zniknie. Hmm masz ciekawe objawy. Mam pytanie czy tylko podczas gry w Krew i wino restartuje ci się komp?
Sprawdź jak możesz czy restart następuje też w innych grach które mocno obciążają kartę graficzną i procesor kompa.
Mam nadzieję że wyczyściłeś dokładnie radiator znajdujący się na procesorze no i przydało by się wymienić pastę termoprzewodzącą. Zapewni to lepsze odprowadzenie ciepła z procesora. No i sprawdź temperatury czy coś się nie przegrzewa. Miałem podobne objawy podczas różnych gier i wiedziałem że to wina zakurzonego kompa.

A jeżeli restart następuje tylko w KiW proponuje napisać do supportu .
 
Z tą obudową, to różnie bywa, ja w moim pudle mam zdjętą lewą stronę i daje mi to w spoczynku 2 stopnie mniej, ale to są drobiazgi. Co do kurzu, więcej kurzu wpada rzeczywiście gdy masz zdjęte blachy. Tak czy siak, sprawdź te temperatury, nie ma o czym gadać. Może się okazać, że proc ci się gotuje i wszystkie te rozważania będzie można zakończyć. Może wiatrak się poluzował albo pasta wyschła, kupisz pastę za 15 zł, posmarujesz i w 15 minut załatwisz problem. Może to co innego, ale to będziesz mógł sprawdzić, jak już te podstawowe rzeczy ogarniesz. Inne gry niby chodzą, ale naprawdę, ściągniecie programiku i odpalenie go (nie trzeba nawet instalować) to minuta, a informacji to już da sporo. Upieram się w związku z tymi temperaturami, bo ja przy moim wywalającym mnie procku, czasem dawałem rade pograć na przykład w Battlefielda 3, a przy Diablo 3 już mi się restart robił po 10 minutach.
 
Sprawdzę temperatury karty i graficznej i procesora. A co do wiatraka to nie wiem, od złożenia komputera nie był w ogóle ruszany czy tam odkręcany. Niepokoi mnie, że po restarcie Windows nie wyświetla np. żadnych błędów. Musze pewnie ich poszukać w jakimś rejestrze.
 
Wielu użytkowników ( nie mam tu zamiaru nikogo urazić ) zapomina po zakupie kompa co jakiś czas go odkurzyć. Uwierzcie mi że kurz to paskudny wróg komputera,
 
Podobno (ktoś tak pisał w innym wątku) poprawka 1.21 mocniej obciąża kartę graficzną odciążając procesor. Bardzo to prawdopodobne bo kartę graficzną mam na styk wymagań i widzę wyraźny spadek FPS. Również miałem problemy takie jak Ty, ale wynikało to z wyżyłowanego podkręcenia karty jak i zakurzenia jej wentylatora. Zszedłem trochę niżej z MHz na GPU oraz przedmuchałem wentylator i teraz już mi się nie sypie gra. Na Twoim miejscu tutaj bym szukał problemu bo procesor masz ten sam co ja (choć ja swój podkręciłem do 3,5 GHz na każdym rdzeniu) i w czasie gry nie powinieneś konsumować więcej niż 70% CPU przy temperaturach rzędu 50 stopni C. Mi obecnie karta jedzie na 99% i grzeje się do 75 stopni C. Jeśli masz choć trochę zakurzoną swoja kartę to Ci temperatura może skakać i do 100 stopni.

---------- Zaktualizowano 12:48 ----------

Wielu użytkowników ( nie mam tu zamiaru nikogo urazić ) zapomina po zakupie kompa co jakiś czas go odkurzyć. Uwierzcie mi że kurz to paskudny wróg komputera,

Dokładnie. Zapchane kurzem wentylatory pracują o wiele mniej wydajnie i co za tym idzie CPU oraz GPU może grzać się nawet o kilkanaście stopni C bardziej niż przy czystych wentylach.
 
Wykonałem 15 minutowy test obciążeniowy swojego procesora programem OCCT. I nie wiem jak te wyniki temperatur dokładniej Wam opisać, więc może zarzucę screenami.

Intel Core i5 - 2300 2.8GHz (4 rdzenie), Sandy Bridge
Foxconn: H16MXT1/-S/-V

View attachment 46971 View attachment 46981View attachment 46991View attachment 47001

EDIT: Problem chyba tkwi w karcie graficznej. Zrobiłem test tym samym programem i komputer się zresetował przy temperaturze ok. 62 - 63 stopni. W stanie spoczynku nic się nie dzieje.

NVIDIA Geforce GTX 660 2GB
 

Attachments

  • 2016-06-03-19h18-Temperature-Core #0.png
    2016-06-03-19h18-Temperature-Core #0.png
    37.8 KB · Views: 35
  • 2016-06-03-19h18-Temperature-Core #1.png
    2016-06-03-19h18-Temperature-Core #1.png
    38.8 KB · Views: 36
  • 2016-06-03-19h18-Temperature-Core #2.png
    2016-06-03-19h18-Temperature-Core #2.png
    38.6 KB · Views: 27
  • 2016-06-03-19h18-Temperature-Core #3.png
    2016-06-03-19h18-Temperature-Core #3.png
    38.2 KB · Views: 40
Last edited:
EDIT: Problem chyba tkwi w karcie graficznej. Zrobiłem test tym samym programem i komputer się zresetował przy temperaturze ok. 62 - 63 stopni. W stanie spoczynku nic się nie dzieje.

Zainstaluj program MSIAfterburner i zmniejsz trochę taktowanie karty oraz jej "Voltage". W programie będziesz musiał wejść w opcje i zaznaczyć opcję kontrolowania napięcia.

Edit: Ale zanim to zrobisz, to przeinstaluj sterowniki i wykonaj test ponownie. Może nie będzie koniczne zmniejszanie taktowania.

Edit2: Przy okazji wyczyść też z kurzu radiator, bo temperatura jest dosyć wysoka na procesorze (powinna być o jakieś 5-10 st. mniejsza), ale to już może być kwestia pasty. Na razie zajmij się kartą.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom