Królestwa Północy - najlepszy dowódca

+
Królestwa Północy - najlepszy dowódca

Cześć, w tym wątku chciałem poruszyć temat tego, kogo uważacie za najlepszego i aktualnie mocnego dowódcę z frakcji Królestw Północy. Dawno temu dla składania talli Nilfgardu zmieliłem wszystkie karty wraz z dowódcami. Po czasie wiem, że był to błąd i teraz na nowo chciałem kupić jednego lub dwóch dowódców. Nilfgard trochę mi się znudził i teraz z uwagi na to, że zebrałem sporo kart do frakcji to właśnie chciałem stworzyć talię z Królestw Północy. Jednym słowem jakiego dowódce polecacie? Ciągnie mnie jeszcze do Skellige. Szczerze powiedziawszy elfy i potwory niezbyt mi się podobają, toteż nie zwracam póki co uwagi na składanie talli pod grę na wymienionych frakcjach.
 
Henselt tylko do decku pod maszyny. Ja nim przywołuję 3 jednostki wsparcia oblężniczego w 1 rundzie (nie wiem jaka jest polska nazwa - chodzi o tą jednostkę co buffuje wszystko +1). Innego zastosowania (jeszcze) nie widzę. Bardzo ograniczyli jego zdolność. :/

Do każdego innego decku najlepszy jest Radowid. Za dużo jest obecnie jednostek buffujących się np. w Scoia. Taki zawsze dostępny podwójny lock jest bardziej przydatny niż +1 od Foltesta.
 
Henselt na machinach, grasz kołowrót wyciągasz Tarana, grasz Henselta i wyciągasz 3 kolejne tarany z talii. Talia wygląda mniej więcej tak i jest jedną z najlepszych w grze.

Seltkirk, Triss Telekineza, Jan Natalis, Villentretenmerth albo Krwawy Baron

Talar, Ronvid, Krzyż Alzura, Pożoga, Posiłki, Dethmold albo Nenneke

3x Mistrz Oblężeń, 3x Kołowrót, 3x Taran, 3x Jazda Burej Chorągwi, 3x Balista albo 3x Wzmocniona Balista
 

Wikli

Forum regular
Zależy od archetypu:

1. Maszyny - tu wygrywa Henselt.
2. Pancerz - w zależności od talii albo Henselt, albo Radovid
3. Spam jednostek - tu wygrywa foltest. Jednak to dosyć ciężki archetyp.

Najbardziej kompetetywny jest Henselt.
 
Top Bottom