Ksiaze anseis vs ozywiona zbroja

+
Dziś miałem dość ciekawą sytuacje , książę anseis wzmocniony frajcyjnym manewrem taktycznym kp i jednym dodatkowym punktem (w sumie 8 siły + tarcza) pojedynkował się z ożywioną zbroja (pancerz i siła obie po 10) której siła powinna być zawsze równa pancerzowi - nie mam pojęcia jak obrażenia tego pojedynku były liczone bo zbyt szybko to się działo ale anseis wyszedl z niego zwycięsko ale bez tarczy i z tylko 4 punktami życia; czy ktoś kto ma może większą wiedzę na temat mechaniki gry mógłby mi wyjaśnić jaka matematyka tutaj zadzialala przy liczeniu tego? Dzięki z góry
 
W pierwszej kolejności gra rozpatruje pojedynek, a dopiero potem brak zbroi.

Czy mógłbyś mi to bardziej wyjaśnić bo nie rozumiem? A naprawdę chciałbym żeby wiedzieć jak grać na przyszłość; bo jakbym nie liczyl, czy pojdedymek najpierw czy zbroje, to mi się to po prostu za chiny ludowe nie chce zgodzic z tym jak to wyszło w praktyce
 
Last edited:
Gra podczas pojedynku nie bierze pod uwagę umiejętności typu zniszcz kartę, gdy straci pancerz lub coś podobnego. Jak przeciwnik wystawi Ygherna to jak np. zaatakujesz go Filippą to też będzie go biła do końca, czy przykładowo ma te swoje 13 życia i 8 zbroi to i tak Filippa zbije mu cały pancerz i jeszcze 2 punkty życia zanim karta zostanie zniszczona. Tak samo sytuacja wygląda z Anseisem. U Ciebie to wyglądało tak : Anseis 8 punktów życia i tarcza, Ożywiona Zbroja życie i zbroja po 10. Najpierw uderza Anseis i jest 10/2, książę traci tarczę i znowu uderza za 8(zbroja ma wtedy 4 punkty życia). Przeciwnik uderza za 4, Anseisowi zostają 4 punkty życia, którymi dobija zbroję. Może jest to dosyć niejasne, ale tak właśnie wygląda pojedynki z takimi kartami.
 
Ożywioną zbroję przy pojedynku musisz traktować jak kartę z 20 punktami życia. Anseis z 8 punktami życia i tarczą zbił Ożywioną Zbroję jakby do 12 "punktów życia" (10 punktów życia + 2 punkty zbroi), następnie Ożywiona Zbroja pozbawiła Anseisa tarczy, w odpowiedzi Anseis zbił Ożywioną zbroję do 4 punktów życia. Ożywiona zbroja z 4 punktami życia uderza w Anseisa z 8 punktami życia i zbija go do 4 punktów życia, Anseis z 4 pż kończy robotę i zabija Ożywioną zbroję.
 

ghs

Forum veteran
Ożywioną zbroję przy pojedynku musisz traktować jak kartę z 20 punktami życia. Anseis z 8 punktami życia i tarczą zbił Ożywioną Zbroję jakby do 12 "punktów życia" (10 punktów życia + 2 punkty zbroi), następnie Ożywiona Zbroja pozbawiła Anseisa tarczy, w odpowiedzi Anseis zbił Ożywioną zbroję do 4 punktów życia. Ożywiona zbroja z 4 punktami życia uderza w Anseisa z 8 punktami życia i zbija go do 4 punktów życia, Anseis z 4 pż kończy robotę i zabija Ożywioną zbroję.

i to jest właśnie spaghetti code w wykonaniu cdp, to że tak to działa wcale nie oznacza że tak to powinno działać w przypadku ożywionej zbroi, po prostu ktoś dodając tę kartę nie uwzględnił jej umiejętności we wszystkich możliwych skryptach. nadaje się to ewidentnie na zgłoszenie buga do sapportu a nie do wyjaśnień jak działa bug i jak należy go sobie ogrywać.
 

Lexor

Forum veteran
Temat rozpatrywania akcji w Gwincie wraca jak bumerang.

Odpowiedź: Gwint najpierw rozpatruje jedną CAŁĄ AKCJĘ (w tym przypadku: cały pojedynek), a dopiero potem jakieś KOLEJNE AKCJE, też w całości (w tym przypadku: że zbroja wraz z traceniem pancerza powinna też tracić siłę). Tak to w Gwincie działa i dopóki nie zmienią poważnie kodu gry to tak będzie działało.

Inne, podobne przykłady zapytań z forum:

 
Last edited:
Pancerz na unikalnych jednostkach jest niechlujnie oskryptowany i tyle. W profesjonalnych grach nie powinno być miejsca na takie coś. Yghern dostaje w pojedynku uderzenie większe niż wartość pancerza - umiera bez oddawania, zbroja jest pancerzem więc Morkvarg jej nie zabija, bo zbroja jest uszkodzona już przy utracie 1 punku pancerza. Poza tym na logikę nie ma "ciała" .
 
Ja podobny problem miałem gdy robiłem pojedynek z siłą 7 z kartą Skjall siła 10 (szał 5: zniszcz tę kartę). Oczywiście gwint nie wziął pod uwagę szału podczas tego pojedynku.
 
Ja podobny problem miałem gdy robiłem pojedynek z siłą 7 z kartą Skjall siła 10 (szał 5: zniszcz tę kartę). Oczywiście gwint nie wziął pod uwagę szału podczas tego pojedynku.
Bardzo Ci dziękuję za ten przykład - widać na nim dokładnie, że to nie jest problem samego pancerza (bo w zasadzie do tej pory jedynie tego typu przykłady były podawane), tylko, jak napisałem, ogólnej zasady sposobu działania akcji w Gwincie.

Przy okazji tematu szału powtórzę "ciekawostkę", którą już kiedyś opisałem. Na początku, aby szał zadziałał, jednostka musiała dostać jakieś obrażenia. Teraz, po zmianach w szale, jeśli zduplikuję sobie Przymierze stali przy pomocy Letho: Królobójca to owo zduplikowane Przymierze będzie działało zgodnie z wytycznymi szału.
 
Last edited:
Dziękuję za odpowiedzi właśnie też mi się wydawało ze to jest jakiś błąd - bo na logike to skoro siła zbroi powinna ZAWSZE być równa jej pancerzowi to wówczas powinna się sukcesywnie zmniejszać w trakcie pojedynki wraz z niszczeniem jej pancerza;

Inna ciekawa sytuacje miałem z kolei w sytuacji kiedy przeciwnik zagrał torem svalbloda z tymi dwoma misiami a ja mu je zaatakowalem filippa ślepa furia - i o ile to ze pierwszy zginął od razu było ok bo dostał uderzenie za 4, to o tyle już kiedy zdjela tez tego drugiego bez uaktywnienia jego szału to było bardzo dziwne
 
Top Bottom