Laptop HP, ogromne zużycie CPU w Gwincie

+
Witam serdecznie Gwintowników
Mam nietypowy problem, niedawno zakupiłem laptopa HP Pavilion 15-cc502nw, dane techniczne sprzętu są nienajgorsze:
procesor; 5-7200U (2.5 GHz, 3.1 GHz Turbo, 3 MB Cache)
ram; 8GB DDR4
grafika; NVIDIA GeForce 940M

Gra chodzi płynnie ale od czasu do czasu ma straszne spadki i tnie się dramatycznie. Nie znając przyczyny zerknąłem do menadżera zadań i zdębiałem. Wykorzystanie CPU w trakcie rozgrywki jest na poziomie 70-80%

Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Nie do końca się znam na kompach ale nie mieści mi się to w głowie. System Win 10 świeżo po przywróceniu do ustawień fabrycznych. Ktoś ma jakiś pomysł?

Pozdrawiam


menu.png
gra.png
 

luk757

Forum veteran
Te screeny pokazują wykorzystanie GPU a nie CPU w 84% :) Ten układ, który masz w laptopie nie jest specjalnie wydajny więc jest to możliwe.
 
Zgadza się, GPU, mój błąd. Niemniej, nadal nie wyjaśnia to gwałtownych dropów i skoku do nawet 90-95%.
 

luk757

Forum veteran
Spróbuj pokombinować ze zmianą ustawień vsync i fullscreena, może coś da. Ja musiałem wyłączyć na lapku vsync bo niby trzymało 60 klatek ale jakoś dziwnie chodziło.
 
Zastosowałem się do Waszych porad i co prawda temperatura nieznacznie spadła, jednak po przełączeniu do trybu okienkowego drastyczne dropy ustały. Wobec tego najważniejszy punkt programu spełniony, zastanawiam się tylko co z z V-sync i Anti-aliasing, włączone i wyłączone nie zmienia w zasadzie nic, jaki macie do tego stosunek?

Pozdrawiam
 

luk757

Forum veteran
Zastosowałem się do Waszych porad i co prawda temperatura nieznacznie spadła, jednak po przełączeniu do trybu okienkowego drastyczne dropy ustały. Wobec tego najważniejszy punkt programu spełniony, zastanawiam się tylko co z z V-sync i Anti-aliasing, włączone i wyłączone nie zmienia w zasadzie nic, jaki macie do tego stosunek?

Pozdrawiam
Te opcje nie w każdym przypadku mają duże przełożenie. Ważne, że dropy zniwelowane.
 
Niestety była to tylko krótkotrwała radość. Dropy nie zniknęły. Jakieś inne pomysły?
 
W inncyh grach tez masz dropy ? Przeczyść może się przegrzewa gpu, nie wiem paste wymień jak się da w laptopach =] Sciągnij HWmonitor czy w czasie gry nie spada ci taktowanie cpu
 
Nie mam innych gierek i w zasadzie nie mam na czym sprawdzić. Lapek jest stosunkowo nowy więc nie ma co wymieniać, kupiłem 2 miesiące temu w Media Expert i dopiero teraz zacząłem użytkować.
 
Jak używasz głównie GPU a nie CPU to spróbuj dać wszystko co ma związek z grafiką na minimum. Możesz mieć też odpaloną opcję, która obciąża kartę graficzną zamiast procesora. W tym przypadku zamiast poprawiać wydajność, może to szkodzić.
 
Nie ma to generalnie żadnego wpływu na te dropy czy używam max ustawień graficznych czy minimalnych - co mnie de facto zaskakuje bardzo mocno. A możesz przybliżyć co to za opcja która obciąża kartę zamiast procesora?
 
Top Bottom