Łatka 1.07 - Lista zmian

+
Witam,
po pierwsze dziekuje za tak wierne wsparcie dla W3 i za tak imponujaca liste zmian, fenomenalna robota! Jednakze nie dopatrzylem sie kilku poprawek na ktore liczylem:

- zbugowane zadanie: "Zadania poboczne: Cena Honoru". Zatopionej skrzyni nie da sie otworzyc. Z tego powodu to zadanie mi wisi bo czekam na poprawke zeby je zaczac. Wczesniej je zrobilem ale widzac bug wczytalem gre i pominalem.

- zbugowane zadanie: "Poszukiwania: Na skroty" u mnie zadanie utknelo na "przeczytaj zapiski" pomimo iz przysiegam ze przeczylem dokladnie te ktore nalezy przeczytac do tego zadania i to wielokrotnie, po wielu loadach i reloadach. Zwyczjnie nic mi tego questa nie chce ruszyc. Na wszelki wypadek godzine klikalem wszystkie inne zapiski by je przczytac (otworzyc), tez nic :(

- zbugowane zadanie: nie jestem pewien jak ono sie nazywa ale chodzi o jadeitowa statuetke zolnierza
(w kazdym razie nie szlachcica). Kiedy Triss byla w Novigradzie bez problemu odczarowala szlachcia (tego goscia co Koral go skompresowala). Pozniej triss z novigradu uwolnilem wiec drugiej figurki ktora znalazlem dopiero po tym jak uciekla z czarodziejami nie dalo sie poki co odczarowac. Po bitwie w Kaer Morhen Triss znalazlem w przybytku Jaskra ale: opcja dialogowa zwiazana z ta druga figurka jedynie przenosi Geralta i Triss w inne miejsce, na ulamek sekundy gra zachowuje sie jakby miala "ochote" odegrac scene ale niestety postacie natychmiast zostaja "uwolnione" do dalszej gry i nic sie nie dzieje. Suma sumarum de facto nie dowiaduje sie kim jest ta druga osoba bo cut-scenki nie ma, dialogu tez nie ani dzwieku zaliczenia zadania a Triss pozostaje w malym pomieszczeniu domku na Navigradzkich okrawkach gdzie przenosi sie z Geraltem by biedaka odczarowac. Ogolnie: problem z odczarowaniem figurki przez Triss PO bitwie w Kaer Morhen.

- zbugowane zadanie: "Jaskinia snow".
Pomimo zaliczenia zadania, zadanie sie "od-zalicza" po masakrze na bibie u An Craitow, gdzie ginieLugos Siny. Zrozumiale by to bylo gdybym zadania nie wykonal a pozniej zdarzylaby sie masakra. Logiczne ze bez niego nie da sie zrobic Jaskini snow. Ale kiedy najpierw robie Jaskinie to raczej nie powinno sie tak stac. Swoja droga to jedno z najfajniejszych zadan wg mnie.

- Interesuje mnie
Priscilla, jak to w RPG pewne postacie sie lubi a inne nie. Ja ja lubie bo niezly wystep dala i jest fajnie wykreowana zenska postacia. Czemu po bitwie w Kaer Morhen ta bidulka dalej lezy w szpitalu u Lebiody? Moze daloby sie jej glos wrocic, postawic kolo Jaskra w Kameleonie i udostepnic opcje dialogowa za korony (10) czy (20) typu "zaspiewaj to co nawet na stronie glownej CDPR promowali" :p czyli jej popisowy numer?

To kiedy mozna liczyc na 1.07?
 
Last edited by a moderator:
A co z handlarzami pozamykanych w klatkach ? Jeden z nich ma karty do gwinta a nie moge go uwolnic bo oczywiscie nigdzie nie ma klucza
 
Znam ten "ból". Przytrafiło mi się to, ale nie pamiętam gdzie dokładnie, bo dawno. Było to gdzieś na terenach veleńskich - to na pewno.
 
Też to mam kupiec zamknięty wszyscy pokonani bandyci, a klucza niema, na śrdoku takiej wyspeki jest obóz bandytów z zakładnikiem w Velen, jakby ktoś się pytał jaki to obóz.
 
Ja mam znów problem, bo o ile uratowanie kupca nie stanowiło problemu, to teraz nie mam pojęcia gdzie ten kupiec jest o_O Co prawda on mi niby powiedział, gdzie sprzedaje towary, ale nie pamiętam już, a znaczek kupca ciągle wskazuje na klatkę o_O Jbc. chodzi o kupca, który jest do uratowania między drzewem wisielców, a przejściem przez Pontar.
 
Ja mam znów problem, bo o ile uratowanie kupca nie stanowiło problemu, to teraz nie mam pojęcia gdzie ten kupiec jest o_O Co prawda on mi niby powiedział, gdzie sprzedaje towary, ale nie pamiętam już, a znaczek kupca ciągle wskazuje na klatkę o_O Jbc. chodzi o kupca, który jest do uratowania między drzewem wisielców, a przejściem przez Pontar.

Nie Glińsk czasem?
 
Gdzie poprawka z poprawnym działaniem mutagenów w drzewku umiejetnosci ?
Przy kazdym wczytaniu gry premie sa naliczane niepoprawnie i trzeba wszystkie mutageny wyjac i wlozyc ponownie.
 
Gdzie poprawka z poprawnym działaniem mutagenów w drzewku umiejetnosci ?
Przy kazdym wczytaniu gry premie sa naliczane niepoprawnie i trzeba wszystkie mutageny wyjac i wlozyc ponownie.
Bez jaj... 90% (albo i lepiej bo lvl 33) gry przeszedlem zeby okazalo sie godziny farmienia czerwonych mozna se wsadzic bo wlasciwie to i tak nie dziala? :O po prostu łał.
Brzmi jak calkiem powazny bug ale moze ja jestem dziwny... :S
...wiedzialem ze cos jest na rzeczy ze statami tylko nie moglem znalezc co to jest.
 
Last edited:
Gdzie poprawka z poprawnym działaniem mutagenów w drzewku umiejetnosci ?
Przy kazdym wczytaniu gry premie sa naliczane niepoprawnie i trzeba wszystkie mutageny wyjac i wlozyc ponownie.
Będzie poprawiona. Marcin napisał, że kilku mniejszych zmian nie napisał w changelogu.
 
Nic dziwnego skoro to ponoć nie jest ostateczna lista poprawek i ostateczna ma się pojawić w raz z datą patcha.
 
Może to i nie bug, ale dość poważna nielogiczność - całkiem sporo zbrój lekkich jest wagowo cięższe od średnich (i niektórych ciężkich) oraz sporo średnich jest cięższych od ciężkich. Widoczne to jest zwłaszcza we wiedźmińskich rynsztunkach. Nie wiem, czy ktoś po prostu sobie ubzdurał, że "im lepsza zbroja, tym więcej musi ważyć), czy też powód był inny, ale IMHO to kompletny absurd.
 
Jeśli nie mamy w ogóle koron i zagadamy do kogoś w celu zagrania partyjki gwinta, i potem przesuniemy pasek to się gra blokuje.
 
Czy bronie które mają dodawać moc umiejętności czy DMG z kamienia dodają się poprawnie bo nie zauważyłem zmian przed i po założeniu takiej broni...
Pricilla nadal zbugowana. Handlarz zamknięty w Velen jest zbugowany, nie ma kluczyka. Druid na Skellige ma wykrzyknik który nie znika po zrobieniu zadania z alchemii. Moglibyście dodać więcej expa za szare zadanie bo jakim cudem człowiek ma wbić 40 lvl i założyć najlepszy miecz ...
Z Handlarzami dobry pomysł by pozmieniać ich model... Wszyscy wyglądają tak samo jak kapłan wiecznego ognia po wejsćiu do Velen w okularach.
Nie żebym się czepiał ale na cut-scenach pomieszczenia wyglądają obleśnie np. Jak wchodzimy do chaty na moczarach porozmawiać z wiedźmami na gobelinie. Pewne szczegóły zbliżeniowe jak jakiś warkocz siana wygląda jak gra z przed 15 lat. Tyczy się też to innych pomieszczeń które wyglądają średnio nie to co zewnętrzne śrdowisko.
Geralt dalej korzysta z Miejsc mocy 2x by móc dodać punkt umiejętności.
Kupcy powinny mieć coś atrakcyjnego nawet najlepsze kamienie i glify lecz każdy ma to samo.
Kupiec w Novigradzie za murem w kościele obok bramy oxenfurckiej zniknął po porozmawianiu z nim.
Mapa powinna być odświeżona, nie pokazuje wszystkich znaczników. Więcej szukania a mapa powinna to wyeliminować.
Kowale prawie zawsze się bugują i czasami trzeba godzine przeczekac aż poprawi się ich interakcja albo pojawią się wogóle. Szczególnie w Novigradzie gdzie pójdziemy do jednego to drugi zniknie.

Btw. Przy Wrońcach troche na południowy wschód jest wykrzyknik na takich małych bagiennych wodach gdzie nic nie ma.
 
Last edited:
Wczoraj i mi się przytrafił potężniejszy problem. Nie wiem czy to bug gry, czy coś nie tak z moim sprzętem. Podczas badania z Yennefer śladów rozpierduchy w lesie na Skellige i walki z mglakami komp zaliczał zgona (restart). Komp nowy, a podczas innych fragmentów gry tego nie było, więc obstawiam że to błąd gry. Sposobem na ominięcie tego problemu było naparzanie w mglaka tak, żeby nie zdążył mi zadać ciosu. Jeżeli zaczynałem się bawić i mglak mnie dziabną, to po następnym moim ciosie był restart kompa. (w sumie trzy razy mi się to przytrafiło przy dwóch mglakach)

Wcześniej kilka razy miałem problem z zawieszającymi się cut-scenkami i wywalaniem do pulpitu podczas tych cut-scenek, ale ten problem chyba rozwiązałem wracając do niektórych domyślnych ustawień Nvidii (które wcześniej niepotrzebnie zmieniłem)
 
1. Jest bardzo wiele ciekawych modeli NPC, zatem czemu 90% kupców wygląda identycznie? To już ci, sprzedawcy z którymi nie możemy handlować wyglądają o wiele bardziej oryginalnie.
Dokładnie, np. szwagier Sukrusa w zadaniu Miecze i Pierogi ma identyczny model i tekstury co handlarz ziół na rynku.

Ale to są bzdety w porównaniu ze spierniczonym sterowaniem/animacjami (zobaczymy po 1.07),

systemem walki - wybieranie celów, machanie mieczem przed nosem wroga itd...,

całym levelowaniem wrogów/bohatera - na siłę wymuszone utrudnienie rozgrywki - rozumiem normalne levelowanie i wzrost statystyk wraz z poziomem wrogów ale w grze istnieją jeszcze dodatkowe buff'y dla wrogów z wyższego poziomu od Geralta i tak np. upiór z "trupią czaszką" ma 10000hp gdzie upiór lvl 1 ma 500hp - gdzie tu logika???

Levelowanie postaci też ma poważne wady - po zainstalowaniu moda na odblokowanie całego drzewka umiejętności i możliwości wykupienia wszystkich umiejętności gra stała się o wiele mniej frustrująca tym bardziej że punkty doświadczenia zdobywa się bardzo, bardzo powoli (np. 50exp sic! za całe zadanie poboczene!?!) oraz całe drzewko ma ograniczoną liczbę miejsc. Ów mod - http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/88/?

Skalowanie itemów też jest z d... ekhm - np. novigradzki miecz 200 vs novigradzki miecz 50???

Eliksiry - 2 sloty na potiony trwające 15sek? gdzie walka trwa czasami 5min z powodu hardcorowego levelowania wrogów - bądźmy poważni - kolejny mod naprawiający: http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/205/?

Ja rozumiem że daliście Flashowi wolną rękę ale to co wyszło to jakiś niegrywalny koszmar, coś więcej niż hardcore.
Też byłem fanem full combat rebalance do czasu aż zauważyłem że gra nie stała się tylko hardcorowa ale niegrywalna, a to ma z realizmem mało wspólnego (nie każdego bawi save, load, load, load, save itd.).
Weźmy np. olej na upiory - bez niego nie zadasz obrażeń w W3 - prekursorem tego jest mod fcr - gdzie to jest zgodne z lore? Przypomnę tylko że srebrny miecz jest srebrny nie dla samego wyglądu, a w książce nie było mowy o olejach i petardach i niektórzy chcą walczyć samym mieczem i znakami.

edit.
do czasu 1.07 mod na responsywność http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/236/?
Uprzedzam, że nie jestem "casualowcem" ale "wyjadaczem" W1 i W2 i nie obcy mi najwyższy poziom trudności.
 
Last edited:
Wiem że bedzie mały offtop ale muszę.

@crass2012
Niezłe banialuki wypisujesz, upiorom zadasz normalnie obrazenia samym mieczem, olej tylko ZWIĘKSZA te zadawane obrażenia , a nie umozliwia.
Czas trwania potionków jest ok, jak chcesz zwiększyć ten czas idziesz w alchemie, proste.

Od siebie, odnośnie chęci poprawy irytujących rzeczy to napomnę o wkurzającej walce, w szczególności przyjmowania przez Geralta postawy bojowej przez którą nie możemy już skakać, jakiś centymetrowy płotek mamy przed sobą i już przeszkoda nie do pokonania, tak samo lockowanie się na przeciwnikach woła o pomstę do nieba.
 
Top Bottom