Letnia konferencja CD Projekt RED już 30 maja o 19:00

+
Karesh said:


skoro W2 x360 został zaliczony do grupy AAA, to produkt AA nie może być chyba wersją na PS3 ? ;)
Cały czas jestem ciekaw czemu niby nie może być i jakoś nikt nie umie podać dobrego argumentu, który brzmiałby inaczej niż "bo nie".

W kategorii AA oceny i sprzedaż jakich oczekuję REDzi są niższe więc dlaczego mieliby klasyfikować tą grę jako AAA szczególnie, że nie liczyłbym na chwyt "adaptacja" tylko port z XO.
 
koszyk1998 said:
Teraz tylko czekać. Jak pierwszy raz spojrzałem na screen'a w newsie myślałem, że Pan Marcin ma miecz przez plecy przewieszony i udaje wiedźmina xD
też tak pomyślałem :) lecz jakby miał naprawde ten miecz na plecach to byłby to miecz srebrny, z Wiedźmina Pierwszego
 
Wszyscy kupmy "MAJOR ANNOUNCEMENT"!!! :D

Nastawmy się wszyscy, że to będzie jakiś pic. Nic, co mogło by nas zainteresować (szczególnie), oszołomić, przybić do ziemi. Jeśli tak rzeczywiście będzie (daje 70%) to spoko. Z mojej strony padnie tylko "A nie mówiłem/pisałem?". Jeżeli jednak się mylę, poczujemy się jakbyśmy dostali obuchem w twarz i z bananami wplepiać się będziemy w migoczące monitory rzygając tęczą. I ja rzygać będę też.

Zaiste.

PS: To się raczej takich nas, casualowych graczy, tyczyć nie będzie.
 
WhiteWarrior said:
Cały czas jestem ciekaw czemu niby nie może być i jakoś nikt nie umie podać dobrego argumentu, który brzmiałby inaczej niż "bo nie".

W kategorii AA oceny i sprzedaż jakich oczekuję REDzi są niższe więc dlaczego mieliby klasyfikować tą grę jako AAA szczególnie, że nie liczyłbym na chwyt "adaptacja" tylko port z XO.

Może i sprzedaż się zgadza, ale czy Redzi chcą by wersja PS3 była na poziomie 85% ? Jak coś robić to walić w przynajmniej 90% i więcej... wersja PS3 musiałaby być pisana od nowa, więc pewnie doświadczyłaby poprawek przy okazji, nie wierzę, że zostałaby zrobiona na odwal... poza tym, jest jeszcze ta druga marka, tajemniczy projekt, o którym niewiele wiemy...
 
W2 na PS3 nie będzie. Nie wierzycie? Przeczytajcie ten 3 częściowy wywiad w Forbes.

Podejrzewam, że wszystkie wielkie i wspaniałe zapowiedzi będą się tyczyć GOGa, a o nowych grach w produkcji dowiemy się tyle, że powstają. Gdyby CDP miało coś NAPRAWDĘ ważnego do obwieszczenia, na przykład "Pistolecik RPG", to by wysłało kogoś na E3.

Co oczywiście nie oznacza, że nie życzę Redom jak najlepiej i że nie obejrzę konferencji. ;)
 
Karesh said:
Może i sprzedaż się zgadza, ale czy Redzi chcą by wersja PS3 była na poziomie 85% ? Jak coś robić to walić w przynajmniej 90% i więcej... wersja PS3 musiałaby być pisana od nowa, więc pewnie doświadczyłaby poprawek przy okazji, nie wierzę, że zostałaby zrobiona na odwal... poza tym, jest jeszcze ta druga marka, tajemniczy projekt, o którym niewiele wiemy...

Hehe nie wiemy wiele? :) Nie wiemy nic prócz pistolecika.

Plan działań CD Projekt Q2
 
Karesh said:
Może i sprzedaż się zgadza, ale czy Redzi chcą by wersja PS3 była na poziomie 85% ? Jak coś robić to walić w przynajmniej 90% i więcej... wersja PS3 musiałaby być pisana od nowa, więc pewnie doświadczyłaby poprawek przy okazji, nie wierzę, że zostałaby zrobiona na odwal... poza tym, jest jeszcze ta druga marka, tajemniczy projekt, o którym niewiele wiemy...
Takie proste pytanie: Ile procent ma teraz wersja na XO i ile może mieć gra, która być może zostanie wydana co najmniej półtora roku od premiery na pierwszą platformę. Zmiana musiałaby nastąpić w całej mechanice zabawy aby liczyć na 90%. Same dodatki(które pewnie zostałyby dodane do wersji jak przy XO) nie windują oceny tak wysoko.
 
Wydaje mi się, że głównym celem konferencji będzie przedstawienie wyników sprzedażowych W2 na X360 i ponowne skupienie uwagi na tym tytule. Druga cześć konferencji to jak zwykle GOG.

To co byłoby mile widziane, a raczej na pewno się nie pojawi, to zapowiedz:

1. Djinni 2
2. Dodatek do W2
3. Patch do W1 (którego btw. chyba się już nigdy nie doczekamy)
 
CzerwonyKarczmarz said:
Coś o GOG... ostatnio tam się dużo dzieje, może kolejny developer dołącza, np... Activision? :p
Activision jest obecny na GOG-u od bardzo dawna... Tym niemniej zgadzam się z tym, że GOG może znowu zaserwować niespodziankę.

CzerwonyKarczmarz said:
Cały czas jestem ciekaw czemu niby nie może być i jakoś nikt nie umie podać dobrego argumentu, który brzmiałby inaczej niż "bo nie".
To Ty nie przyjmujesz innych argumentów do wiadomości, bo Twoje własne PS3 Ci je przesłania. Budżet również podpada po skrót, a tenże, w przypadku konwersji na PS3 na pewno nie byłby mniejszy. CDPR musiałoby dodać coś ekstra. W związku z tym konwersja na PS3 również powinna być oznaczona jako AAA, zwłaszcza że skrót ten determinuje również skalę działań marketingowych, a te również musiałyby być nie mniejsze niż w przypadku XB.

W kategorii AA oceny i sprzedaż jakich oczekuję REDzi są niższe więc dlaczego mieliby klasyfikować tą grę jako AAA szczególnie, że nie liczyłbym na chwyt "adaptacja" tylko port z XO.
Port z portu? Yyy, nie.
 
Vojtasass said:
Tym niemniej zgadzam się z ty, że GOG może znowu zaserwować niespodziankę.

Może Fallout 2 za darmo przez 2 dni :)

A co do portu W2 na PS3 to jestem za jeśli się to tylko Redom opłaci.
 
Wiedźmin 2 na konsolę XBOX 360 został ogłoszony 2 czerwca 2011 roku. Zbieżność terminów sugerować może, że tym razem usłyszymy o Wiedźminie 2 na PS3. CD Projekt na pewno ma ambicje udowodnić graczom i innym firmom, że potrafi robić gry także na konsole Sony, no i pokazać wszystkim, że RED ENGINE jest na prawdę multiplatformowy. W końcu zapewnienia, to jedno, a dowód w postaci gotowej gry, to zupełnie co innego. Czy rzeczywiście tak będzie? Nie mam pojęcia. Jakiś czas temu w jednym z wywiadów padły słowa o tym, że konwersja na PS3 jest możliwa ale sens miałaby tylko wtedy gdyby oferowała dodatkową zawartość - oczywiście nie jest to dokładny cytat, ale mam nadzieję, że cytując to z pamięci nie przekręciłem sensu tej wypowiedzi.

Więc jak dla mnie ogłoszenie konwersji na PS3 jest prawdopodobne. Oczywiście nie jest to jedyna możliwość. W grę wchodzą jeszcze przecież a) Wiedźmin 1 na XBL i b) duży pudełkowy dodatek do Wiedźmina 2 na PC i X360 (bez jednoczesnej konwersji na PS3) stanowiący pomost fabularny między W2, a W3.

Oczywiście cały czas piszę o projekcie AA zaplanowanym na przyszły rok, o grze z segmentu A przewidzianej na IV kwartał tego roku nie wiem co myśleć, Wiedźmina 1 na Maca się nie spodziewałem kompletnie, to i teraz nie mam zielonego pojęcia co to może być. Edytor przygód? Jasne, edytor przydałby się bardzo, ale wszystkie kodowe nazwy gier upublicznione w zeszłym roku na konferencji są grami płatnymi, które mają się sprzedawać i zarabiać na siebie i akcjonariuszy, a widział ktoś płatny edytor? No chyba, że edytor+ dodatkowa fabuła na 5-10 godzin grania, ale czy taki dodatek nie jest za duży, żeby kryć się pod nazwą kodową A?

Na konferencji chętnie usłyszałbym coś o sklepie z gadżetami. Na pewno kupiłbym sobie jakieś fajne koszulki na lato z logo Wiedźmin jeśli tylko miałbym okazje.

Nie spodziewam się za to żadnych informacji o Wiedźminie 3, czy grze z pistoletem. Nowe gry zwykło się ogłaszać na rok przed premierą, a przecież pierwsza kolejna duża gra od CD Projekt RED ma wyjść dopiero w 2014 roku.
 
małe spostrzeżenie , właśnie mi się na youtubie pojawiło że angryjoe polubił filmik o konferencji, skubaniec coś wie ...a łącząc fakty z jego strony i to top secretz jego filmiku stawiam ze to coś o wiesiu 2! Licze na edytor lub dodatek, a moze i jedno i drugie :p:p
 
Hm, juz nie jeden raz czekalem na konferencje i sie zawiodlem. Wielkie ogloszenie, nie wiadomo co - a faktycznie nic ciekawego i bzdetki :).

Jesli nie wyjdzie edytor/dodatek to w2 przynjamniej dla mnie juz umiera. Nie chce mi sie w kolko w to samo grac i mam przeczucie ze nie mi jednemu.

Gdyby to byla zapowiedz calkiej nowej gry, tez byloby to COŚ. Ale jako urodzony czarnowidz spodziewam się ze 3/4 przegadaja o GoG'u i do widzenia :p.
 
Liczę na dodatek albo na zapowiedz Wiedźmina 2 na PS3 bo ktoś z redów zapowiedział że edycja na ps3 powinna zawierać dodatkowa zawartość
 
Top Bottom