Licznik godzin gry

+
Jeśli mówisz o czasie jaki jest pokazany w grze na ekranie postaci, to on pokazuje twoj czas w grze, a nie ten w realu. Czyli jak medytujesz, podróżujesz czy questy przestawiają Ci pory dnia to to jest wliczane, poza tym liczone wedlug czasu w grze czyli 10 minut to kilka godzin.
 
Jeśli mówisz o czasie jaki jest pokazany w grze na ekranie postaci, to on pokazuje twoj czas w grze, a nie ten w realu. Czyli jak medytujesz, podróżujesz czy questy przestawiają Ci pory dnia to to jest wliczane, poza tym liczone wedlug czasu w grze czyli 10 minut to kilka godzin.

Nie masz racji. Podczas medytacji i szybkiej podróży licznik czasu zwiększa się tylko o kilka sekund.
 
Jeśli mówisz o czasie jaki jest pokazany w grze na ekranie postaci, to on pokazuje twoj czas w grze, a nie ten w realu. Czyli jak medytujesz, podróżujesz czy questy przestawiają Ci pory dnia to to jest wliczane, poza tym liczone wedlug czasu w grze czyli 10 minut to kilka godzin.

Co za bez sens stwierdzenie !
Czyli co mam od premiery ugrane dajmy na to 20 dni (wg licznika w grze) i mam to dzielić przez minuty a potem mnożyć przez godziny czasu rzeczywistego ?
A ile czasu gry to ile godzin grania.
Zreszta tam pokazuje raz ugrane 19 dni potem 3 itp.
 
Zgadza się,mój błąd. Generalnie jest to miszmasz który nie ma nic wspólnego z rzeczywistym czasem gry.

---------- Zaktualizowano 16:38 ----------

Nie wiem o czym piszesz w sumie. Generalnie tak nie mam racji co do naliczania.
Ale widzę że ty czepiasz się tego ile czasu w grze to czas rzeczywisty. 1 minuta w świecie gry to 5 sekund czasu rzeczywistego.
Co do tego jak to jest potem pokazywane w grze an ekranie postaci to jak widać nie mam pojęcia, ale chyba nie ja jedyny.
 
Hm...

Ja mam dziwne doświadczenie odnośnie podliczania czasu gry. Bo GoG podaje mi 107 godzin 18 minut, podczas gdy gra 7 dni 6 godzin 44 minuty, co daje 174 godziny i 44 minuty. Komu wierzyć?

---------- Zaktualizowano 22:08 ----------

Obstawiam, że prawda jest gdzieś pomiędzy - tylko czemu ludzie mają takie problemy i RED'zi nic z tym nie zrobili?
 
Ja po jakoś 40 dniach od premiery na przykładzie swoim oraz dwóch znajomych mogę się odnieść i do czasu w statystykach i do Galaxy.

Otóż czas w grze jest kompletnie porypany, ilości albo kosmiczne albo zbyt małe które w dodatku potrafią się obniżyć - nigdy na to nie patrzę. Natomiast Galaxy patrząc po sobie i znajomych mierzy czas idealnie o ile się przez niego grę odpala. Wiem to na pewno bo zawsze doskonale zdaję sobie sprawę o której zaczynam sesję ( a nigdy nie gram więcej niż 1,5-2h ) i sobie patrzę jak tam zaktualizował to i zawsze jest to co do minuty ( no niech będzie co do 5 minut bo aż tak dokładnie to na to nie patrzę ^^ ).

Z jednej strony taki licznik nie jest ważny ale z drugiej fajnie w tak dużej grze móc zobaczyć ile się grało. Dziwne jest to jak licznik w grze jest strasznie spartolony
 
Licznik na GOGu pokazuje w miare dobry czas gry, choć zauważyłem, że kilka razy nie policzył mi gry.
 
Witam

Zauważyłem że licznik psuje się w dwóch momentach:
1) Gdy zegar systemowy przechodzi przez godzinę 00:00 (Wtedy do licznika dodawana jest pewna ilość godzin)
2) Gdy czas gry osiąga: xx dni, 8 godzin, 4 minuty i kilka sekund (Wtedy zegar potrafi się zresetować do zera lub do xx dni, 0 godzin, 0 minuty)

Jeśli chodzi o pierwszy podpunkt można go ominąć zapisując grę przed północą i po przejściu godziny 00:00 wczytać stan gry.
Da się również cofnąć wyzerowanie czasu. Po resecie czasu wystarczy ustawić zegar systemowy na chwilę przed północą wtedy po przejściu przez godzinę 00:00 czas gry ustawi się do poprawnego stanu.
 
Ja natomiast zauważyłem, że po wyjściu z gry i szybkim wyłączeniu GOG Galaxy czas gry się nie zaktualizuje. Trzeba chwilą odczekać zanim się go wyłączy aby czas nam dodano. Miałem już tak kilka razy.
 
Naliczanie czasu gry

Sprawdziłem ostatnio mój czas gry w Wiedźmina 3 za pomocą informacji "statystyki postaci". Okazało się, że czas gry, który tam widnieje to 11 dni 6 godzin 46 minut (...). Czyli ponad 270 godzin! Nie ukończyłem jeszcze gry, mam 23 poziom i jestem w trakcie wykonywania zadań pobocznych na Skellige, pozostało mi wciąż kilka zleceń na potwory z Novigradu i Oxenfurtu. Wydaje mi się to dosyć nierealne, że przy takim poziomie fabuły mógłbym przegrać non stop ponad 1,5 tygodnia! Nawet mając świadomość, że poruszałem się po większości zadań pobocznych i zleceń oraz znaków zapytania na mapie. Czy to może być jakiś błąd naliczania?
 
Sprawdziłem ostatnio mój czas gry w Wiedźmina 3 za pomocą informacji "statystyki postaci". Okazało się, że czas gry, który tam widnieje to 11 dni 6 godzin 46 minut (...). Czyli ponad 270 godzin! Nie ukończyłem jeszcze gry, mam 23 poziom i jestem w trakcie wykonywania zadań pobocznych na Skellige, pozostało mi wciąż kilka zleceń na potwory z Novigradu i Oxenfurtu. Wydaje mi się to dosyć nierealne, że przy takim poziomie fabuły mógłbym przegrać non stop ponad 1,5 tygodnia! Nawet mając świadomość, że poruszałem się po większości zadań pobocznych i zleceń oraz znaków zapytania na mapie. Czy to może być jakiś błąd naliczania?
Dołączam do pytania, czy zostało coś poprawione w kwestii naliczania czasu gry?
 
U mnie licznik na gogu pokazuje mi 621h 12 minut gre przeszedłem 5 razy, i dwukrotnie przeszedłem dodatek Serca z kamienia, co jest w tym wszystkim najlepsze za każdym przejściem gry znajduję coś nowego, są to co prawda drobne rzeczy, ale cieszą :)
 
U mnie licznik na gogu pokazuje mi 621h 12 minut gre przeszedłem 5 razy,
Jak można od maja jakąkolwiek grę przejść 5 razy? Ja żadnej tyle razy nie porzejdę do końca życia. No może seria Dark Souls. Ale to gra, która ma spory współczynnik replayabilty.
 
Wiedźmina 2 przeszedłem 11 razy, no ale był sporo krótszy, a co do samego faktu niektórzy gdy kupią grę, i mega im się spodoba to robią w niej absolutnie wszystko co się da, dodatkowy fakt jest taki że nie grałem w nic innego od czasu wyjścia w3, ale wkrótce to się zmieni gta5 i fallout 4 w drodze :)

---------- Zaktualizowano 05:58 ----------

A co do współczynnika raplayability, moim zdaniem w serii Wiedźmin on występuje, i to w całkiem przyzwoitej formie, chodzi głównie o możliwości rozwiązania questów na wiele sposobów, a i możliwość stworzenia innego buildu postaci jest jak najbardziej na+
 
Też uważam, że to naliczanie jest głupie i nie ma pokrycia z rzeczywistym czasem rozgrywki. Nie można było podawać czas po prostu w godzinach i dołożyli dni?
 
No to wytrwale gracie, ja dwa razy i 200h ale myślę, że ta gra nabije chyba swój 1000 na moim komputerze, bo tej gry po prostu nigdy dosyć
 
E tam. Aktualnie przechodzę W3 za drugim razem i cały czas mam wrażenie, że to wszystko już widziałem. Jak dla mnie jest to gra na 2-3 razy (np. za 1. tylko wątek główny, za 2. wszystkie zadania, a za 3. razem zabawa z modami). Mi tam licznik godzin nie jest potrzebny do szczęścia - zrobiłem sobie skrót bezpośrednio odpalający exe.
 
Najlepszą opcją liczenia godzin jest "Centrum Gry" w Xbox One; tam dokładnie pokazuje ile przegraliśmy ogółem, bardzo fajna i konkretna sprawa.
 
@MidniteDynamite

Niekoniecznie musisz to tak rozkładać. Zawsze możesz podjąć inne decyzje i zobaczyć jak się potoczy fabuła. Fakt, olbrzymich zmian nie będzie ale zawsze coś innego się zdarzy i nie raz można zostać zaskoczonym.
 
Top Bottom