Life is Strange

+
I_w_a_N;n8868660 said:
Kontynuacja (dodatek?) do Life is Strange przedstawiająca wydarzenia sprzed gry i skupiająca się na Chloe?

Hm... coś z tego może wyjść :).

To nie jest kontynuacja tylko prequel skok na kasę moim zdaniem robi je inne studio, nie Dontnod które będzie za to robić sequel Life is Strange, jak napisałem w gównym wątku o grach tylko 3 epizody (a i aktorka podkładająca głos Chloe się zmieni) nie czuje aby to wypaliło.

Niezły galimatias robią się naraz zarówno prequel jak i sequel przy czym za jedno odpowiada ktoś nowy a za drugie Dontnod wyczuwam masę pomyłek przez graczy którzy zakupią prequel w zaufaniu do developera, a tu sie okaże że kto inny to robi.
Dla mnie to wygląda jak dojenie fanów.

 
froget67
Ja gdzieś czytałem, że ten prequel to głównie powstaje na potrzeby graczy. Ktoś tam się wypowiadał chyba z devów, że ludzie zadawali sobie bardzo dużo pytań odnośnie historii Chloe i Rachel i dlatego postanowiono zrobić ten prequel. Mi się podoba, że taka opowieść będzie miała miejsce, ale z drugiej strony zastanawia mnie ile ta gra straci a może też zyska na braku cofania czasu. Jednak teraz decyzje i wszelkie niepowodzenia zapewne od razu odbiją się na fabule i nie będzie tego można cofnąć.
 
Szkoda, że robią Prequel (3 epizody + bonusowy z młodą Max przy zakupie "Deluxe Edition". Brrr. Brzmi jak wymysł Square Enix). Historia niedopowiedziana zawsze ma lepszy wydźwięk w umysłach graczy - odbiorców niż na ekranie. Smucę się i cieszę. Schizofrenia fana i pisarza.
 
froget67;n8904090 said:
To nie jest kontynuacja tylko prequel skok na kasę moim zdaniem robi je inne studio, nie Dontnod które będzie za to robić sequel Life is Strange, jak napisałem w gównym wątku o grach tylko 3 epizody (a i aktorka podkładająca głos Chloe się zmieni) nie czuje aby to wypaliło.


Komentarz był "na gorąco" ale pisałem przecież, że będą tam wydarzenia sprzed tych znanych z podstawowej gry. Może nie fortunnie użyłem sformułowania "kontynuacja" ale w nawiasie użyłem bardziej adekwatnego słowa "dodatek". W każdym razie wiadomo o co chodzi.
Czy się uda? Nie wiem, ale szansa i potencjał jest.


Odnośnie prawdziwej kontynuacji (LiS 2) to chciałbym widzieć coś innego (nowe historie i bohaterowie) ale utrzymane w podobnym tonie co oryginał.
 
Jak ktoś planuje zakup Before The Storm to na gmg z kodem zniżkowym wersja deluxe wychodzi 70zł z groszami. Sam kupiłem ;)
 
Zastanawiam się czy jest sens rzucać się na to przed premierą (i ewentualnymi obniżkami)...

 
Wczoraj w czasie nawałnicy przechodziłem piąty odcinek LiS i to co się działo za oknem nieludzko budowało klimat gry. Masakra.
 
Ja staram się nie oglądać żadnych materiałów z gry - czekam na premierę (już dziś) i moment, w którym będę mógł zagrać.
 
Skończyłem pierwszy epizod Before the Storm i czuję się jakbym grał w pierwsze LiS. Klimat, historia, duet Chloe i Rachel, ich zawiła relacja to wszystko wciąga niesamowicie. Zamiast cofania w czasie mamy specjalną opcję dialogową co też jest równie ciekawe jak samo cofanie w czasie. Czekam na kolejny epizod bo zapowiada się wybornie ;) Jeśli ktoś się jeszcze waha z zakupem a podobało mu się pierwsze LiS to nie ma na co czekać ;)
 
rafal12322;n9437281 said:
Skończyłem pierwszy epizod Before the Storm i czuję się jakbym grał w pierwsze LiS. Klimat, historia, duet Chloe i Rachel, ich zawiła relacja to wszystko wciąga niesamowicie. Zamiast cofania w czasie mamy specjalną opcję dialogową co też jest równie ciekawe jak samo cofanie w czasie. Czekam na kolejny epizod bo zapowiada się wybornie ;) Jeśli ktoś się jeszcze waha z zakupem a podobało mu się pierwsze LiS to nie ma na co czekać ;)

Jak wypada ścieżka dzwiękowa i utwory zawarte w prequelu czy jest równie dobrze jak w pierwowzorze?
 
froget67;n9442661 said:
Jak wypada ścieżka dzwiękowa i utwory zawarte w prequelu czy jest równie dobrze jak w pierwowzorze?

Wczoraj ograłem pierwszy odcinek i wg mnie ścieżka dźwiękowa jest świetna, jak zresztą cała gra. :)
 
Powiem, że nie spodziewałem się tego tak szybko - myślałem, że najpewniej koniec listopada, ewentualnie początek grudnia.

P.S. Oczywiście zajawki nie oglądam aby nie psuć sobie fabuły.
 
Ostatni, trzeci epizod, jeszcze w tym miesiącu - 20 grudnia.

I trailer (którego nie zamierzam oglądać):

 
Kolejny materiał z LiS'a:



A premiera ostatniego epizodu już dzisiaj (zasysa się 6,3 GB) - żeby człowiek miał jeszcze - w tym przedświątecznym zabieganiu - czas pograć...
 
Wczoraj miała miejsce premiera bonusowego epizodu (poniedziałek... niech ich...).



Cóż... to będzie długie wyczekiwanie weekendu.
 
Top Bottom