Life is Strange

+
Cóż... nie spodziewałem się aby taki dodatek był długi ale w najbliższy weekend na pewno zaliczę.

Przy okazji - trailer premierowy epizodu (ja nie oglądam, aż go nie ukończę):

 
Bo ja wiem...

Niby schemat podobny do ogółnego zarysu LiS alejakoś w pełni mnie nie przekonuje. Znowu jakaś niepełna (bez matki) rodzina z problemami i dziecko uciekające od rzeczywistości (chociaż w inny sposób).
 
Było do przewidzenia, że dają ten epizodzik za free aby podtrzymać zainteresowanie ludzi "universum" na czas oczekiwania drugiej części.
Nie sądziłem jednak, że kolejną grę zobaczymy w tym roku, a już na pewno nie tak szybko.
 
Drugi "sezon" (czyli mam wrażenie, że mówisz o Life is Strange: Before the Storm) to nieco inna para kaloszy.
Jednak jak lubiłeś sposób wykreowania postaci (i opowiadania historii) oraz specyficzny sposób opowiadania historii w pierwszym LiS, to tutaj też całość powinna przypaść do Twojego gustu.
Trzeba jednak pamiętać, że mamy tutaj zdecydowanie mniej nadprzyrodzonych mocy, a sama rozgrywka skupia się na innym podejściu (bardziej na dialogach, wyborach i swoistych potyczkach słownych - stąd niezbędne jest skupienie i dobre rozumienie wypowiadanych kwestii).

Odnośnie samej opowieści - uzupełnia ona pewien wątek oryginału, więc (jeśli komuś przypadł gustu LiS) warto.
 
Akurat ten wątek nadprzyrodzony to mi pasował najmniej. Może za wyjątkiem tych wtrętów, iż przeznaczeniem nie można się bawić i trochę już wyrosłem z tych nastoletnich dylematów z początku reszta podobała mi się.
 
Before the Storm jest bardziej "psychologiczne" (może lekko nadużywając znaczenia tego słowa).

Klimat i recepta LiS jest zachowana - trzeba jednak pamiętać, że przygodówka (jeśli ma się na myśli zagadki) dalej z tego żadna.
 
The Awesome Adventures of Captain Spirit jest już dostępne do pobrania.

W weekend na pewno ogram.
 
Własnie skończyłem Captain Spirit, dobre dobre.... ci to wiedzą w którym momencie urwać.

Cieszą pewne nawiązania do LiS




Mam nieodparte wrażenie że tych nawiązań w sequelu może być więcej

Wiem że za darmo i to się chwali ale... ciężko nazwać Captain Spirit darmowym epizodem bo to nawet nie ma długości pojedyńczego epizodu LiS
wszystko zajęło mi raptem niecała godzinę! a wydawało mi się że jeszcze się zakręciłem że coś przeoczyłem bo coś nie mogę popchać akcji do przodu.
 
Last edited:
Skończyłem epizodzik.

Cóż mogę powiedzieć?

Fajne i ładniejsze od pierwszego LiS'a (przesiadka na U4). I w końcu synchronizacja kwestii mówionych z ruchem warg postaci jakoś wychodzi (prawdziwy sukces dla tego studia ;) ). Historia może fajna lecz nazbyt krótka i szczątkowa aby się z nią jakoś bardziej związać.

Mimo wszystko fajny zapychacz przed LiS 2.
 
W moim przypadku za pierwszym razem za szybko zbudziłem spiącego tate co poskutkowało szybszym ukończeniem epizodu, odpaliłem drugi raz no i tym razem szybko go nie zbudze, ciekawe jak daleko będą posunięte nawiązania do jedynki.

Jak ktoś zrobi jak ja przy pierwszy podejściu może zaskakująco szybko ukończyć epizod
 
Gracie w LiS 2? Ja wczoraj skończyłem pierwszy epizod i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Może nie ma już takiego wow jak to miało miejsce w pierwszym sezonie bo i nie może być ale nadal jest to LiS jakie znamy i kochamy. Pierwsze co rzuca się w oczy to oprawa wizualna która uległa dużej zmianie, nawet na PS4 widoki są piękne. Gra wydaje się być bardziej "otwarta". W pierwszym sezonie przyszło nam poruszać się głównie pomiędzy dwiema lokacjami dom-szkoła. Tutaj gra jest jedną wielką przygodą, gdzie niczym autostopowicze uciekamy przed wymiarem sprawiedliwości a finalnym celem naszej podróży jest Puerto Lobos w Meksyku.

W pierwszym sezonie kierowaliśmy losami bliskich przyjaciółek Chloe i Max, tutaj z kolei mamy dwóch braci Diaz : starszego Sean'a oraz młodszego Daniel'a. Gra skupia się na relacji między nimi i jak to bywa w tego typu produkcjach podejmowaniu trudnych wyborów mających później mniejsze lub większe konsekwencje. Fabuła pierwszego epizodu ma dość powolne tempo, nie ma może jakichś spektakularnych zwrotów akcji ale pozwala mieć nadzieję że dalej może być tylko lepiej. Zbieracze też znajdą coś dla siebie, jest kilka przedmiotów do odnalezienia jak i również jest możliwość rozegrania kilku minigierek. Mniej lub bardziej absorbujących. Ogólnie nie żałuję zakupu i czekam na kolejne epizody ;)
 
Top Bottom