Life is Strange

+
Na chodzeniu, interakcji z przedmiotami/osobami i wybieraniu opcji dialogowych (rozwiązywanie zagadek praktycznie tutaj nie istnieje bo takowych brak - to nie jest przygodówka ).

Ot, taki bardziej rozwinięty "symulator chodzenia" z ciekawymi postaciami i dialogami (okraszony dobrą muzyką).
 
Właśnie skończyłem finałowy epizod i ogólnie rzecz biorąc historia tak mocno nie odstaje od tej z pierwszej części jak mi się początkowo wydawało. Nie ma może takiego wow jak było poprzednio ale są też momenty chwytające za serce a także mocne twisty fabularne. Sam finał pozamiatał totalnie, równie mocny jak w jedynce a może i lepszy. Brać na pierwszej lepszej promocji i grać. Warto dla samej historii oraz kilku nawiązań do LiS1 ;)
 
Czyli LiS2 polecacie? Jedynkę i prequel uwielbiam ale oglądając trailery dwójki jakoś nie mogłem się przekonać do zakupu.
 
Jak najbardziej, może gra nie jest warta pełnej ceny ale gdzieś za połowę już można wyrywać bo to kawał solidnej opowieści. O ile się nie mylę to pierwszy epizod jest teraz na steamie w promocji za ~8zł także można sprawdzić ;)
 
Nowe LiS zapowiedziane ;)

Będzie też remaster poprzednich części, tylko nie wiem co tam jest do remasterowania...
 
Będzie też remaster poprzednich części, tylko nie wiem co tam jest do remasterowania...
Jakby zremasterowali Ashly Burch jako Chloe w prequelu to bym brał, a tak nie ma po co.
Temu nowemu dam szansę bo Steph się pojawia, a ją polubiłem.
 
Zastanawia tylko cena która z każdą nową częścią szybuje mocno w górę xD Pierwsze LiS kosztowało jakoś w okolicach 70zł za cały sezon, dwójka już była wyceniona na prawie 170zł a tutaj wołają prawie 250zł za podstawową edycję (deluxe ~290zł a ultimate z remasterem poprzednich części to już wydatek 330zł xD)
 
Będzie też remaster poprzednich części, tylko nie wiem co tam jest do remasterowania...

Bardzo słuszne pytanie. Parę lat temu dostałem LIS w prezencie i totalnie sie tym zachwyciłem wróciłem po latach bawi tak samo co tu remasterować? Cennik bracia cennik...
 
Ze zwiastunów nowy LIS nie wygląda źle, a nawet obiecująco...

Tworzy go studio, które pracowało przy Before the Storm, więc chyba nie tragedii bo materiał znają i doświadczenie mają.

Czekam.
Post automatically merged:

Odnośnie remasterów poprzednich części - nie czują aby były potrzebne. Gry miały specyficzną oprawę, więc jedyne co można zmienić to ogólną rozdzielczość obrazu, ewentualnie poprawić filtrowanie tekstur. Tyle, że wszystko z powyższych dało się zrobić od dnia premiery w wersji PC. Tak więc brak remastera na komputery praktycznie w ogóle nie boli.
 
Last edited:
Zastanawia mnie brak polskich napisów. Dzięki ekipie Graj Po Polsku seria cieszy się u nas dość sporą popularnością, więc spokojnie realizacja spolszczenia by się zwróciła.
 
Tak więc brak remastera na komputery praktycznie w ogóle nie boli.
Na PC też będzie. Za to nextgeny nie będą miały dedykowanej wersji i to jest w tym wszystkim najdziwniejsze. Remaster 5 letniej gry na old geny...
 
Zastanawia mnie brak polskich napisów.

I to jest najbardziej dziwne. Bo takie Remember Me czy Vampyr (pierwsze gra akcji, a drugie RPG) miały polskie wersje (w formie napisów), a już tytuły z serii LIS (gdzie tekstu jest zdecydowanie mniej - przynajmniej w porównaniu do Vampyr) już zostały potraktowane po macoszemu.

P.S. Dalej nie rozumiem sensu remasteru LIS w wersji na PC - dzisiaj z ciekawości zainstalowałem sobie pierwszego LIS'a.
W 4K i 120 klatkach na sekundę nie widzi się aby gra jakoś pokazywała swój wiek (główna zasługa tutaj to jej stylizowana oprawa).
Nie wiem jak sprawa miała się na konsolach (zapewne było tam Full HD 60 fps na PS4 być może skalowane 4K w 30fps na PS4 PRO), ale na PC naprawdę jakoś tego nie widzę...
 
Nie ciągnie mnie do oglądania... Zagram jak dadzą do XPassa, albo jak będzie naprawdę tanio do kupienia.
Plus znowu ten cyrk z DLC w dniu premiery.
 
Top Bottom