List do społeczności

+
Seavro;n10110441 said:
Brawo, on nie jest jedyny, który ma lore gdzieś. Gramy w karciankę i tym gwint jest od początku. Lore to najmniej istotny element. Chcę mieć lore to odpalam Wiedźmina 3, a nie gwinta. Jednak jak widać od początku bety są ludzie, którzy chcą karciankę RPG.

Karcianka, która wypłynęła dzięki uniwersum wiedźmina więc twórcy powinni pamiętać o tych, którzy z tego względu po nią sięgnęli. Do menu talii idzie się przyzwyczaić ale do dźwięków czy animacji nie bardzo i nic nie stoi na przeszkodzie by w tych elementach lore odgrywał główną rolę.
 
Emdzey;n10110411 said:
Widocznie lore masz gdzieś, a uniwersum wiedźmińskie znasz z opowiadań cioci. Mnie zmiany kart nie ruszają bo to jest do wybalansowania, ale zmiana oprawy audio-wizualnej to jest kpina ze strony twórców.

Ale co jest kpiną....czy ktoś z was może podac jakikolwiek konkretny argument? Chodzi mi o argument typu "kolor X jest niedopuszczalny bo...." "grafika X jest zła bo ...." cokolwiek. Bo wszystko się kończy na nie wiadomo czym.

https://www.youtube.com/watch?v=HIj3ZHoVM4w heartstone
https://www.youtube.com/watch?v=apVrGSP1WNI gwint z wiedzmina 3
https://www.youtube.com/watch?v=_fjirajiy7I Gwint w obecnej formie.

Ja nie rozumiem o czym wy mówicie. Kolory z heartstona są zupełnie inne niż te z gwinta obecnie. A gwint z gry różni się od tego w którego teraz gramy tym, że kolory były blade i było ich mało.
Jednak czy róznica jest taka duża? Karty w gwincie z Wiedzmina 3 były dużo bardziej infantylne niż te z gry online. Wy chyba na głowę poupadaliście. Niech każdy który opowiada historie o gwincie jak z horroru niech sobie odpali grę, lub zajrzy na youtube a potem porówna to z heartstonem i gwintem online.

To wy macie lore w dupie bo opowiadacie o gwincie jakby to była gra w którą się grało z Eredinem żywymi pionkami.
 
Tak samo wygląda podobnie budowanie talii w TES Legends. Co jest lepsze, skopiować sprawdzone i działające rozwiązanie, czy robić coś na siłę oryginalnego? Poprzednie budowanie talii w gwincie było okropne. Nie masz jednego egzemplarza brąza? Przeskocz do innego menu i stwórz. Zapomniałeś dodać karty specjalnej? Przescrolluj się przez cały pasek. "Ej ale ja lubiłem mieć cały deck pokazany a teraz to jest lista i lista ssie." Psst, w innych karciankach ludzie budują decki w listy i sobie radzą, a w gwincie mają być jakieś niedorajdy które nie potrafią czytać nazw kart? Poza tym, mnóstwo ludzi używa gwent trackera/gwentupa. Tam talie pokazuje w listach. Nie mówiąc o tym, że po wyjściu z menu budowania decku i ponownym wejściu wszystkie zwinne jednostki skakały do najwyższego rzędu, nieważne jak się je ułożyło. Biorąc pod uwagę, że obecnie wszystkie jednostki są zwinne, no to naprawdę, pięknie wyglądałby ten deck, cały upchnięty w jednej linii. I zanim ktoś wyskoczy, że "ej no, teraz wszystko jest zwinne, to czemu nie zlikwidują podziału na rzędy skoro to bez różnicy gdzie się zagra". No brawo, nie licząc kart i mechanik które działają w oparciu o rzędy jak Igni lub, no nie wiem, cała pogoda.
 
Balanced_MindPL;n10110951 said:
Albo drugi argument z budowaniem talii wygląda trochę podobnie jak u HS o deck . Co o tym sądzisz?

ja? Ja nigdy nie grałem w żadną karciankę poza gwintem. Może dzięki temu wiem że gwint wygląda ok, czyli jak gwint a nie jak HS
 
Akuumo;n10111371 said:
Co jest lepsze, skopiować sprawdzone i działające rozwiązanie, czy robić coś na siłę oryginalnego?

Mi się wydaje lub stwierdzam fakt, że każda gra powinna mieć to coś może swej odrobinę oryginalności i nie wiem czy twórcy zrobią coś, co Nas gwintowników zaskoczy potwierdzając ich ciężką pracą do sukcesów mogąc zrobić coś z niczego a tyle patentów może być spowodowane tym ciężkim wyzwaniom. Nie chcę wymagać od twórców dużo, ale jak się człowiek śpieszy i duży w tym wysiłek to jest spowodowane, że się diabeł cieszy od ucha do ucha.
 
2jacks pewnie mlody jestes to malo wiesz jeszcze.....co sie laczy?...to ze wydali najbardziej zbugowany patch w historii?....to ze codziennie game breaking bugs sa odkrywane?...ze polowa topowych graczy teraz na drabinie jest tam bo farmia na bugach non stop?....CDPR jest na gieldzie....robia gwenta za pieniadze udzialowcow i maja kuzwa pokazac zysk albo dowidzenia...musieli pchnac zbugowany patch bo przed swietami wszystkim portfele pekaja i to jest decyzja nie szefa gwenta tylko szefa CDPR...a co do zmian to juz sie wypowiadalem....gwent stracil calego ducha jak dla mnie
 
JackBurton. On mówił o wizualiach a ty o bugach, trochę się wyminęliście. Tak, bugi są złe. Coś jeszcze? Poza tym, na co te trzykropki? I poprosiłbym też o dane liczbowe o tej "połowie" w "gwencie" ale ofc ich nie dostarczysz ;)
 
JackBurton.;n10112491 said:
2jacks pewnie mlody jestes to malo wiesz jeszcze.....co sie laczy?...to ze wydali najbardziej zbugowany patch w historii?....to ze codziennie game breaking bugs sa odkrywane?...ze polowa topowych graczy teraz na drabinie jest tam bo farmia na bugach non stop?....CDPR jest na gieldzie....robia gwenta za pieniadze udzialowcow i maja kuzwa pokazac zysk albo dowidzenia...musieli pchnac zbugowany patch bo przed swietami wszystkim portfele pekaja i to jest decyzja nie szefa gwenta tylko szefa CDPR...a co do zmian to juz sie wypowiadalem....gwent stracil calego ducha jak dla mnie

Mieli wydać karty przed świętami żeby wszyscy byli szczęśliwi. Łącznie z Mikołajem....może na tym etapie skończmy popisywać się umiejętnościami telepatycznymi. Ty to widzisz tak jak widzisz, ja inaczej. Żadnego z nas tam jednak nie było...Pisałem o sprawie wizualnej którą wszyscy krytykują, ale mało konkretnie. W sferze wizualnej gwint nie różni się zbytnio od tego w wiedzminie.

A co do bugów. To jakie możesz wymienić? Wymień największy. Swoją drogą to mnie też dziwi trochę że nie wyszedł żaden hotfix...ale wymień największy bug.
 
Last edited:
Mówisz i masz, choćby ten https://www.reddit.com/r/gwent/comments/7ldycp/can_we_report_players_obviously_abusing_emhyrs_bug/
Raportowany od 1 dnia PTR i dalej nie usunięty. Nie ma przesady że 1/3 grających NG dalej go wykorzystuje.
Pozostałe, lektura https://www.reddit.com/r/gwent/comments/7kts57/midwinter_update_bug_megathread/
Co do lore, to nie chce mi się już pisać. Jak ktoś straci wzrok nawet w młodym wieku to da mu się wytłumaczyć jak wyglądają kolory, ale jak ktoś się urodzi ślepy to nic się nie da poradzić. Ale co się dziwić jak ktoś nie przeczytał ani jednego opowiadania wiedźmińskiego nie wspominając już tomów sagi.
Ale ok, jeden z konkretów po raz kolejny przytaczany. Skrócenie nazw kart (Emhyr, Tibor, Bran, Ronvid....) czy użycie substytutów bardziej zrozumiałych typu Mushrooms zamiast Mardroeme (u nas nie odważyli się na Grzybki, ale pewnie następną razą "naprawią") jest odejściem od lore. W tym ostatnim przypadku, jak i wielu innych, dość bzdurnym, bo i nie wnoszącym dokładnie niczego do gry Jak ktoś się był trafnie wyraził "shit patch hit the fan", to i rozpyliło to na całego Gwinta.
 
Lore, lore, lore. Wszystko tak bardzo nie lore, ale jak już redzi część kart robią lorowo, to przecież nic nie znaczy. W końcu wilkołaki działające ze światłem księżyca czy wysysające wampiry, to coś tak oczywistego, że przecież nie ma za co chwalić patcha. No chyba, ze tego by nie było, wtedy "lore!!!11!1!!". Inne karcianki tak bardzo lorowe. Szczególnie HS, gdzie od kilku dodatków już tylko wymyślają, byle mieć karty. I tak, nie przeczytałem, bo styl pisarski autora mnie odrzucił po pierwszym tomie. Może właśnie dlatego mam trzeźwe spojrzenie na grę, bo widzę w niej karciankę, a nie RPG.
Są bugi, temu nie da się zaprzeczyć, ale o tych bugach wszyscy już wiedzą, powtarzanie w kółko tego samego nic nie zmieni, redzi nagle nie naprawią ich szybciej, bo ktoś od tygodnia jęczy na forum w każdym poście, że są bugi.
 
Strzezymir;n10114111 said:
Mówisz i masz, choćby ten https://www.reddit.com/r/gwent/comme...ng_emhyrs_bug/
Raportowany od 1 dnia PTR i dalej nie usunięty. Nie ma przesady że 1/3 grających NG dalej go wykorzystuje.
Pozostałe, lektura https://www.reddit.com/r/gwent/comme...ug_megathread/
Co do lore, to nie chce mi się już pisać. Jak ktoś straci wzrok nawet w młodym wieku to da mu się wytłumaczyć jak wyglądają kolory, ale jak ktoś się urodzi ślepy to nic się nie da poradzić. Ale co się dziwić jak ktoś nie przeczytał ani jednego opowiadania wiedźmińskiego nie wspominając już tomów sagi.
Ale ok, jeden z konkretów po raz kolejny przytaczany. Skrócenie nazw kart (Emhyr, Tibor, Bran, Ronvid....) czy użycie substytutów bardziej zrozumiałych typu Mushrooms zamiast Mardroeme (u nas nie odważyli się na Grzybki, ale pewnie następną razą "naprawią") jest odejściem od lore. W tym ostatnim przypadku, jak i wielu innych, dość bzdurnym, bo i nie wnoszącym dokładnie niczego do gry Jak ktoś się był trafnie wyraził "shit patch hit the fan", to i rozpyliło to na całego Gwinta.

Ale to gwint z gry też jest zły? Czy ten z gry jest zgodny z lore(uwielbiam to słowo)? Napisałeś o ślepych i kolorach i to chciało ci się pisac, ale konkretów nadal brak. No i odnosząc się do tego klimatu. Odpowiednikiem gwinta online powinna być saga Sapkowskiego czy gwint z gry? Czemu wy wspominacie Sapkowskiego i jego książki?
Co do bugów to też się dziwie że nie wyszedł hot fix. Wcześniej po paru dniach niektóre rzeczy były naprawiane. Może dopiero pod koniec sezonu to naprawią...
 
Gwint z jakim się spotkałem, tj jak tylko dostałem dostęp do cb, był nieporównywalnie lepszy od tego z Wiedźmina 3. Wiadomo chyba to wszystkim, że zarówno oprawa graficzna jak i dźwiękowa została wywindowana na bardzo wysoki poziom. Nie było też dla mnie problemem zakup kilku beczek, aby wesprzeć tym samym projekt f2p, który bardzo mi się podobał. Po tym patchu czuję się najnormalniej delikatnie mówiąc naciągnięty i w kilku miejscach oszukany. Gdybym takiego Gwinta jak teraz zaproponowano mi rok temu to bym go najnormalniej nie kupił, w znaczeniu zaangażowania się w niego czy też wydawania pieniędzy. Zmiany które wprowadza ostatni patch są tymi na gorsze w grafice kart i stołu, interakcjach, dźwiękach i opisach czyli elementach tworzących klimat.
A co do niego... jak ktoś nie czuje i nie ma potrzeby odczuwania, to niech to zachowa dla siebie. Nie było też moim zamiarem, choć może to i tak zabrzmiało, aby tych wszystkich którym jest wszystko jedno czy Gwint będzie oparty na wiedźmińskim lore czy nie, uważać za gorszych graczy. Po prostu, mocno się różnimy w postrzeganiu Gwinta. To co mi się tu najbardziej nie podoba, to próby wmawiania, że broniący Gwinta przed radykalnymi zmianami wyprowadzającymi go z Universum Wiedźmińskiego, nie wiedzą o co im naprawdę chodzi i jak coś piszą to z potrzeby hejtu czy zaistnienia na forum. I nie jest tak, że nam nie zależy na Gwincie. Zależy, a najlepszym dowodem tego jest dokładnie to pisanie. Fakt, czasami powtarzane, bo to i jedyny sposób aby coś dotarło do twórców gry.
 
Last edited:
Strzezymir;n10115632 said:
Gwint z jakim się spotkałem, tj jak tylko dostałem dostęp do cb, był nieporównywalnie lepszy od tego z Wiedźmina 3. Wiadomo chyba to wszystkim, że zarówno oprawa graficzna jak i dźwiękowa została wywindowana na bardzo wysoki poziom. Nie było też dla mnie problemem zakup kilku beczek, aby wesprzeć tym samym projekt f2p, który bardzo mi się podobał. Po tym patchu czuję się najnormalniej delikatnie mówiąc naciągnięty i w kilku miejscach oszukany. Gdybym takiego Gwinta jak teraz zaproponowano mi rok temu to bym go najnormalniej nie kupił, w znaczeniu zaangażowania się w niego czy też wydawania pieniędzy. Zmiany które wprowadza ostatni patch są tymi na gorsze w grafice kart i stołu, interakcjach, dźwiękach i opisach czyli elementach tworzących klimat.
A co do niego... jak ktoś nie czuje i nie ma potrzeby odczuwania, to niech to zachowa dla siebie. Nie było też moim zamiarem, choć może to i tak zabrzmiało, aby tych wszystkich którym jest wszystko jedno czy Gwint będzie oparty na wiedźmińskim lore czy nie, uważać za gorszych graczy. Po prostu, mocno się różnimy w postrzeganiu Gwinta. To co mi się tu najbardziej nie podoba, to próby wmawiania, że broniący Gwinta przed radykalnymi zmianami wyprowadzającymi go z Universum Wiedźmińskiego, nie wiedzą o co im naprawdę chodzi i jak coś piszą to z potrzeby hejtu czy zaistnienia na forum. I nie jest tak, że nam nie zależy na Gwincie i jego rozwoju. Zależy, a najlepszym dowodem tego jest dokładnie to pisanie. Fakt, czasami powtarzane, bo to i jedyny sposób aby coś dotarło do twórców gry.

Ja po wprowadzeniu zmian po 3 dniach nie pamiętałem już jak wyglądał gwint przed patchem. Pamiętam za to jaki był gwint na początku....Mi udało się zajść do 47 miejsca jak zacząłem grać. Inaczej były naliczane pkt. Pamiętam że po prostu nie miałem już najmniejszej siły i ochoty grać dalej. Zupełnie. Teraz idzie mi dużo gorzej i jak bym wiedział że już nie zagoszcze tak wysoko to może bym cisnął żeby być jak najwyżej dla własnej satysfakcji. Jednak sama gra była tak nudna że nie miałem zupełnie sił.

Pamiętam też poprzednie patche i pamiętam że też nie chciało mi się niekiedy zupełnie grać....Chce mi się jednak coraz bardziej i to moim zdaniem świadczy o tym że gwint się rozwija. Jeśli masz sporo opcji które chcesz wypróbować to nudzi ci się wolniej. Więc jak dla mnie gra jest dużo lepsza. Wiem że to zabrzmi protekcjonalnie, ale ci co piszą inaczej moim zdaniem po prostu nie pamiętają jak to wyglądało kiedyś.

Klimat. Przecież to nie ma być klimat książek, tylko gry. No i chyba nie samego wiedzmina, tylko gwinta. Gwint coraz bardziej kolorowy? Tak. Jest coraz bardziej kolorowy. No ale nawet jeśli kogoś to w oczy kłuje, to chyba każdy przyzna że jednak twórcy starają się żeby te kolory były jednak głębokie, a nie cukierkowe. Kolor już z samej zasady kojarzy się z czymś niepoważnym?
Jak spojrzeć na kolory choćby frakcyjne w gwincie. KP to jasnawy fiolet a nilfgard to ciepło miodowy:)(nie jestem gejem)....

Pewnie nie ma sensu się kłócić. Wy to widzicie tak, ja inaczej i wszystko jest kwestią gustu.
 
Top Bottom